Катерина Коцевска е новата директорка на фестивалот  Војдан Чернодрински

Катерина Коцевска е новата директорка на фестивалот „Војдан Чернодрински”

Вечер Прес | пред 2 месеци

Актерката Катерина Коцевска е нова уметничка директорка и селекторка на Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп.  Таа е избрана со одлука на собранието на  „Војдан Чернодрински”,...

Катерина Коцевска е новата директорка на фестивалот  Војдан Чернодрински

Катерина Коцевска е новата директорка на фестивалот „Војдан Чернодрински”

Reporter.mk | пред 2 месеци

Актерката Катерина Коцевска е нова уметничка директорка и селекторка на Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп.  Таа е избрана со одлука на собранието на  „Војдан Чернодрински”,...

Катерина Коцевска нов уметнички директор и селектор на Војдан Чернодрински

Катерина Коцевска нов уметнички директор и селектор на:Војдан Чернодрински

Инфо Центар | пред 2 месеци

Коцевска е избрана со одлука на собранието на  „Војдан Чернодрински”, кое го сочинуваат претставници од сите професионални театари во Македонија плус член од Факултетот за драмски уметности. Коцевска доаѓа...

АКТЕРКАТА КАТЕРИНА КОЦЕВСКА Е НОВА УМЕТНИЧКА ДИРЕКТОРКА НА ФЕСТИВАЛОТ  ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ  ВО ПРИЛЕП

АКТЕРКАТА КАТЕРИНА КОЦЕВСКА Е НОВА УМЕТНИЧКА ДИРЕКТОРКА НА ФЕСТИВАЛОТ „ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“ ВО ПРИЛЕП

Сакам Да Кажам | пред 2 месеци

Актерката Катерина Коцевска е нова уметничка директорка и селекторка на Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Коцевска е избрана со одлука на собранието на  „Војдан Чернодрински”,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност