EK со јасна порака до косовските пратеници

EK со јасна порака до косовските пратеници ...

Нова Македонија | пред 2 месеци

EK со јасна порака до косовските пратеници Европската Унија вчера ги повика косовските пратеници да се откажат од иницијативата за отповикување на одлуката за формирање специјален суд за воени злосторства...

ЕУ го повика Косово да се откаже од укинувањето на специјалниот суд

ЕУ го повика Косово да се откаже од укинувањето на специјалниот суд

Флеш | пред 2 месеци

Канцеларијата на ЕУ во Косово ги повика косовските парламентарци денес да ја отфрлат иницијативата за укинување на законот за специјален трибунал за воени злосторства. Иницијативата за укинување на законот...

ЕУ  Косово да се откаже од укинувањето на Специјалниот суд

ЕУ: Косово да се откаже од укинувањето на Специјалниот суд

Р.С. Европа | пред 2 месеци

Европската унија денеска ги повика косовските пратеници да се откажат од иницијативата за отповикување на одлуката за формирање на Специјален суд за воени злосторства на ОВК. Канцеларијата на ЕУ во Косово...

ЕУ  Косовските пратеници да се откажат од укинувањето на Специјалниот суд

ЕУ: Косовските пратеници да се откажат од укинувањето на Специјалниот суд

Алсат-М | пред 2 месеци

Европската унија денеска ги повика косовските пратеници да се откажат од иницијативата за отповикување на одлуката за формирање Специјален суд за воени злосторства на ОВК. Канцеларијата на ЕУ во Косово...

ЕУ  Косовските пратеници да се откажат од укинувањето на Специјалниот суд

ЕУ: Косовските пратеници да се откажат од укинувањето на Специјалниот суд

Вечер Прес | пред 2 месеци

Европската унија денеска ги повика косовските пратеници да се откажат од иницијативата за отповикување на одлуката за формирање Специјален суд за воени злосторства на ОВК. Канцеларијата на ЕУ во Косово...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност