Во затвор во САД почина поранешниот водач на Кју Клукс Клан

Во затвор во САД почина поранешниот водач на Кју Клукс Клан

Макфакс | пред 2 месеци

Поранешниот водач на расистичката организација Кју Клукс Клан од САД, Едгар Реј Килен, починал во затвор на 92-годишна возраст, информираше затворската служба во Мисисипи. Се верува дека починал од природна...

Во затвор во САД почина поранешниот водач на Кју Клукс Клан

Во затвор во САД почина поранешниот водач на Кју Клукс Клан

A1on | пред 2 месеци

Поранешниот водач на расистичката организација Кју Клукс Клан од САД, Едгар Реј Килен, починал во затвор на 92-годишна возраст, информираше затворската служба во Мисисипи. Се верува дека починал од природна...

Во затвор во САД почина поранешниот водач на Кју Клукс Клан

Во затвор во САД почина поранешниот водач на Кју Клукс Клан

Вечер | пред 2 месеци

Поранешниот водач на расистичката организација Кју Клукс Клан од САД, Едгар Реј Килен, починал во затвор на 92-годишна возраст, информираше затворската служба во Мисисипи. Се верува дека починал од природна...

Во затвор умрел член на Кју Клукс Клан  познат по ѕверското убиство од 1964  година

Во затвор умрел член на Кју Клукс Клан, познат по ѕверското убиство од 1964. година

Точка | пред 2 месеци

Едгар Реј Килен, припадник на Кју Клукс Клан, осуден за убиството на тројца активисти за граѓански права во 1964. година во Мисисипи, умрел во затвор, соопштила вчера американската затворска служба. Килен,...

Во затвор во САД почина поранешниот водач на Кју Клукс Клан

Во затвор во САД почина поранешниот водач на Кју Клукс Клан

Весник | пред 2 месеци

Поранешниот водач на расистичката организација Кју Клукс Клан од САД, Едгар Реј Килен, починал во затвор на 92-годишна возраст, информираше затворската служба во Мисисипи. Се верува дека починал од природна...

Поранешниот лидер на Кју Клукс Клан почина во затвор

Поранешниот лидер на Кју Клукс Клан почина во затвор

Нетпрес | пред 2 месеци

Едгар Реј Килен, припадник на движењето Кју Клукс Клан, осуден за убиството на тројца активисти за граѓански права во 1964 година во Мисисипи, умрел во затворот, соопшти во петокот американската затворска...

Поранешниот лидер на Кју Клукс Клан почина во затвор

Поранешниот лидер на Кју Клукс Клан почина во затвор

Пост | пред 2 месеци

Едгар Реј Килен, припадник на движењето Кју Клукс Клан, осуден за убиството на тројца активисти за граѓански права во 1964 година во Мисисипи, умрел во затворот, соопшти во петокот американската затворска...

Лидерот на Кју Клукс кланот умре од природна смрт   во затвор

Лидерот на Кју Клукс кланот умре од природна смрт - во затвор

Вечер | пред 2 месеци

Поранешниот лидер на Ку Клукс Клан, Едгар Реј Килен, почина во затвор на возраст од 93 години, изјави портпаролот на полицијата во Мисисипи. Тој беше осуден во 2005 година поради убиството на тројца активисти...

Лидерот на Кју Клукс кланот умре од природна смрт   во затвор

Лидерот на Кју Клукс кланот умре од природна смрт - во затвор

Весник | пред 2 месеци

Поранешниот лидер на Ку Клукс Клан, Едгар Реј Килен, почина во затвор на возраст од 93 години, изјави портпаролот на полицијата во Мисисипи. Тој беше осуден во 2005 година поради убиството на тројца активисти...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност