Електрични автобуси ќе се возат низ скопските улици

Електрични автобуси ќе се возат низ скопските улици

SkopjeID | пред 2 месеци

Приватните превозници ќе добијат од Град Скопје субвенции за да инсталираат уреди на гас и да набават нови автобуси кои ги задоволуваат Еуро 5 и Еуро 6 стандарди, а за ЈСП ќе се купуваат зглобни електрични...

ЈСП без тендер склучи договор тежок 1 5 милиони евра

ЈСП без тендер склучи договор тежок 1,5 милиони евра

Вечер | пред 2 месеци

Во четири очи, без тендер, ЈСП Скопје купи дизел гориво за градските автобуси. Еден милион и петсотини илјади евра тежи договорот кој ова јавно претпријатие го потпиша со фирмата АЛОВ од Гевгелија. Недостаток...

ЈСП без тендер склучи договор тежок 1 5 милиони евра

ЈСП без тендер склучи договор тежок 1,5 милиони евра

Весник | пред 2 месеци

Во четири очи, без тендер, ЈСП Скопје купи дизел гориво за градските автобуси. Еден милион и петсотини илјади евра тежи договорот кој ова јавно претпријатие го потпиша со фирмата АЛОВ од Гевгелија. Недостаток...

ЈСП без тендер склучи договор тежок 1 5 милиони евра

ЈСП без тендер склучи договор тежок 1,5 милиони евра

За Се | пред 2 месеци

Во четири очи, без тендер, ЈСП Скопје купи дизел гориво за градските автобуси. Еден милион и петсотини илјади евра тежи договорот кој ова јавно претпријатие го потпиша со фирмата АЛОВ од Гевгелија. Недостаток...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност