Вечерва василичарска прослава во скопско Ново Лисиче

Вечерва василичарска прослава во скопско Ново Лисиче

Скопје Инфо | пред 2 месеци

Граѓаните на скопската населба Ново Лисиче вечерва со голема прослава традиционално го почнуваат василичарското празнување. Во дворот на црквичката Рожденство на Пресвета Богородица веќе се готви василичарската...

Галерија  Вечерва голема василичарска прослава во скопско Ново Лисиче

Галерија: Вечерва голема василичарска прослава во скопско Ново Лисиче

Прес 24 | пред 2 месеци

Граѓаните на скопската населба Ново Лисиче вечерва со голема прослава традиционално го шочнуваат василичарското празнување. Во дворот на црквичката Рожденство на Пресвета Богородица веќе се готви василичарската...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност