Саудијките за прв пат ќе можат да навиваат на фудбалски стадион

Саудијките за прв пат ќе можат да навиваат на фудбалски стадион

Пулс 24 | пред 2 месеци

На жените во Саудиска Арабија ќе им биде дозволено првпат да влезат на спортски стадион да гледаат натпревар во фудбал меѓу два локални клуба. Првиот стадион што денеска отвора врати за жени е во градот...

Саудијките по првпат ќе може да навиваат на фудбалски стадион

Саудијките по првпат ќе може да навиваат на фудбалски стадион

Лидер | пред 2 месеци

На жените во Саудиска Арабија ќе им биде дозволено првпат да влезат на спортски стадион да гледаат натпревар во фудбал меѓу два локални клуба. Првиот стадион што денеска отвора врати за жени е во градот...

Саудијките по првпат ќе може да навиваат на фудбалски стадион

Саудијките по првпат ќе може да навиваат на фудбалски стадион

A1on | пред 2 месеци

На жените во Саудиска Арабија ќе им биде дозволено првпат да влезат на спортски стадион да гледаат натпревар во фудбал меѓу два локални клуба. Првиот стадион што денеска отвора врати за жени е во градот...

И тоа се случи   саудиските дами на фудбалски меч  галерија

И тоа се случи – саудиските дами на фудбалски меч (галерија)

Top Sport | пред 2 месеци

Саудиските жени првпат во историјата добија шанса да присуствуваат на фудбалски меч во Саудиска Арабија, како дел од реформите предводени од  принцот Мохамед бин Салман. Навивачките со шалови и знамиња...

Добредојдовте во 21  век  На Саудијките за прв пат им е дозволено да присуствуваат на фудбалски натпревар

Добредојдовте во 21. век: На Саудијките за прв пат им е дозволено да присуствуваат на фудбалски натпревар

Точка | пред 2 месеци

„Денес за прв пат ќе одиме на стадион, далеку од телевизиските екрани кои што не можат да ја дадат целосната слика и не можат да ни ја пренесат навивачкта атмосфера“. Жените во Саудиска Арабија добија...

Фотографија на денот  Жените во Саудиска Арабија првпат на стадион

Фотографија на денот: Жените во Саудиска Арабија првпат на стадион

DW | пред 2 месеци

Оваа фотографија е исклучителна: првпат во историјата на Саудиска Арабија жени следат фудбалски натпревар на стадион. На стадионот, на кој се играше натпреварот меѓу Ал Ахли и Ал Батин, вчеравечер за семејства...

Саудијките конечно може да гледаат фудбал на стадион

Саудијките конечно може да гледаат фудбал на стадион

Пост | пред 2 месеци

Жените во Саудиска Арабија од петокот може да гледаат фудбалски натпревари на стадион. Ова е најновата одлука на власта. Ариј ал Гамди, години наназад навива за својот фудбалски тим пред телевизорот, во...

Саудијките по првпат ќе може да навиваат на фудбалски стадион

Саудијките по првпат ќе може да навиваат на фудбалски стадион

Сител | пред 2 месеци

На жените во Саудиска Арабија ќе им биде дозволено првпат да влезат на спортски стадион да гледаат натпревар во фудбал меѓу два локални клуба. Првиот стадион што денеска отвора врати за жени е во градот...

Фотографија на денот  Жените во Саудиска Арабија првпат на стадион

Фотографија на денот: Жените во Саудиска Арабија првпат на стадион

Република | пред 2 месеци

Оваа фотографија е исклучителна: првпат во историјата на Саудиска Арабија жени следат фудбалски натпревар на стадион. На стадионот, на кој се играше натпреварот меѓу Ал Ахли и Ал Батин, вчеравечер за семејства...

Жените влегуваат на стадионите во Саудиска Арабија

Жените влегуваат на стадионите во Саудиска Арабија

Нова ТВ | пред 2 месеци

Жените во Саудиска Арабија овој месец пишуваат историја, бидејќи им е дозволено по првпат да гледаат фудбал во живо од стадион. Тие ќе бидат присутни на терен во трите главни градови во земјата – Ријад,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност