ЗА ЕДНА НЕДЕЛА 36 КАЗНИ ЗА ДИСТРИБУТЕРИ КОИ НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА 36 КАЗНИ ЗА ДИСТРИБУТЕРИ КОИ НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА

Сакам Да Кажам | пред 2 месеци

Триесет и шест дистрибутери биле казнети во првата недела откако Град Скопје ја воведе забраната за дотур на стока од 7.30 до 18 часот. Од први јануари Град Скопје како една од мерките за намалување на...

Камионите си возат низ центар  36 казнети за една недела

Камионите си возат низ центар, 36 казнети за една недела

Вечер | пред 2 месеци

Од први јануари Град Скопје како една од мерките за намалување на загадувањето го ограничи дотурот на стока во центарот на градот. Првите два дена по воведување на забраната полицијата ги опоменуваше фирмите...

Камионите си возат низ центар  36 казнети за една недела

Камионите си возат низ центар, 36 казнети за една недела

Весник | пред 2 месеци

Од први јануари Град Скопје како една од мерките за намалување на загадувањето го ограничи дотурот на стока во центарот на градот. Првите два дена по воведување на забраната полицијата ги опоменуваше фирмите...

Дистрибутерите не ја почитуваат забраната  Град Скопје казнува   36 казни за една недела

Дистрибутерите не ја почитуваат забраната, Град Скопје казнува – 36 казни за една недела

Република | пред 2 месеци

Од први јануари Град Скопје како една од мерките за намалување на загадувањето го ограничи дотурот на стока во центарот на градот. Првите два дена по воведување на забраната полицијата ги опоменуваше фирмите...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност