Досега 18 загинати поради одроните во Калифорнија

Досега 18 загинати поради одроните во Калифорнија

A1on | пред 2 месеци

Во катастрофалното лизгање на земјиштето во јужна Калифорнија, 18 лица загинаа, а седум се уште се водат за исчезнати, објавија локалните власти. Телото на последната жртва, 87-годишен маж, во неговиот...

Досега 18 лица загинаа поради одроните во Калифорнија

Досега 18 лица загинаа поради одроните во Калифорнија

Макфакс | пред 2 месеци

Во катастрофалното лизгање на земјиштето во јужна Калифорнија, 18 лица загинаа, а седум се уште се водат за исчезнати, објавија локалните власти. Телото на последната жртва, 87-годишен маж, во неговиот...

Досега 18 лица загинаа поради одроните во Калифорнија

Досега 18 лица загинаа поради одроните во Калифорнија

Точка | пред 2 месеци

Во катастрофалното лизгање на земјиштето во јужна Калифорнија, 18 лица загинаа, а седум се уште се водат за исчезнати, објавија локалните власти. Телото на последната жртва, 87-годишен маж, во неговиот...

Досега 18 лица загинаа поради одроните во Калифорнија

Досега 18 лица загинаа поради одроните во Калифорнија

Вечер | пред 2 месеци

Во катастрофалното лизгање на земјиштето во јужна Калифорнија, 18 лица загинаа, а седум се уште се водат за исчезнати, објавија локалните власти. Телото на последната жртва, 87-годишен маж, во неговиот...

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица

Алфа | пред 2 месеци

Маж, на возраст од 87 години стана 18-тата потврдена жртва на свлечиштата во Калифорнија, соопштија на прес-конференција локалните власти. Маж, на возраст од 87 години стана 18-тата потврдена жртва на...

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица Маж, на возраст од 87 години стана 18-тата потврдена жртва на свлечиштата во Калифорнија, соопштија на прес-конференција локалните...

Досега 18 лица загинаа поради одроните во Калифорнија

Досега 18 лица загинаа поради одроните во Калифорнија

Весник | пред 2 месеци

Во катастрофалното лизгање на земјиштето во јужна Калифорнија, 18 лица загинаа, а седум се уште се водат за исчезнати, објавија локалните власти. Телото на последната жртва, 87-годишен маж, во неговиот...

18 жртва на свлечиштатаа во Калифорнија

18-жртва на свлечиштатаа во Калифорнија

Локално | пред 2 месеци

87-годишен маж стана 18-тата потврдена жртва од свлечишта во Калифорнија, соопштија локалните власти, цитирани од американските медиуми. Шерифот на округот Санта Барбара Бил Браун соопшти дека уште шест...

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица

24 вести | пред 2 месеци

Маж, на возраст од 87 години стана 18-тата потврдена жртва на свлечиштата во Калифорнија, соопштија на прес-конференција локалните власти. Шериф на округот Санта Барбара, Бил Браун, соопшти дека уште шест...

Свлечиштата во Калифорнија  Бројот на загинати се искачува

Свлечиштата во Калифорнија: Бројот на загинати се искачува

Независен | пред 2 месеци

Маж, на возраст од 87 години стана 18-тата потврдена жртва на свлечиштата во Калифорнија, соопштија на прес-конференција локалните власти. Шериф на округот Санта Барбара, Бил Браун, соопшти дека уште шест...

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица

Пост | пред 2 месеци

Маж, на возраст од 87 години стана 18-тата потврдена жртва на свлечиштата во Калифорнија, соопштија на прес-конференција локалните власти. Шериф на округот Санта Барбара, Бил Браун, соопшти дека уште шест...

Го убила калта ден по роденденот  Најстарата жртва на лизгањето на земјиштето во Калифорнија имала 89 години  Во смрт со него заминала и неговата сопруга

Го убила калта ден по роденденот: Најстарата жртва на лизгањето на земјиштето во Калифорнија имала 89 години! Во смрт со него заминала и неговата сопруга

Точка | пред 2 месеци

Во свлечиштата кои по зимската олуја ја погодиле Калифорнија, загинале најмалку 17 луѓе, а властите соопштиле дека најмладата жртва имала 3, а најстарата 89 години. Според најновите податоци, 43 лица се...

Над 40 лица се водат за исчезнати по лизгање на земјиштето во Калифорнија

Над 40 лица се водат за исчезнати по лизгање на земјиштето во Калифорнија

A1on | пред 2 месеци

Не е позната судбината на десетици луѓе по лизгање на земјиште во јужна Калифорнија. – Во потрага сме по 43 луѓе… Овој број постојано се менува, изјави шерифот Бил Браун од Санта Барбара. Досега, потврдена е смртта на 17 лица.

Расте бројот на исчезнати во смртоносните свлечишта во Калифорнија

Расте бројот на исчезнати во смртоносните свлечишта во Калифорнија

24 вести | пред 2 месеци

Расте бројот на исчезнати во смртоносните свлечишта во Калифорнија. Спасувачките екипи трагаат по повеќе од 40 лица, кои официјално се пријавени за исчезнати. Досега, потврдена е смртта на 17 лица. Поплавите...

Над 48 исчезнати и 17 мртви по лизгањето на земјиште во Калифорнија

Над 48 исчезнати и 17 мртви по лизгањето на земјиште во Калифорнија

Р.С. Европа | пред 2 месеци

Најмалку 48 луѓе се водат за исчезнати по големиот број појави на лизгање на земјиштето кои го погодија американскиот крајбрежен град Монтекито, кој се наоѓа северозападно од Лос Анџелес. Портпаролката...

Се зголемува бројот на жртви од невремето во Калифорнија

Се зголемува бројот на жртви од невремето во Калифорнија

24 вести | пред 2 месеци

Бројот на жртви во лизгањето на земјиштето предизвикано од  бурата во Калифорнија се зголемил на 17 лица откако биле пронајдени 2 нови тела, а над 17 се водат како исчезнати. Триесеттина лица се повредени,...

Над 48 исчезнати и 17 мртви по лизгањето на земјиште во Калифорнија

Над 48 исчезнати и 17 мртви по лизгањето на земјиште во Калифорнија

Алсат-М | пред 2 месеци

Најмалку 48 луѓе се водат за исчезнати по големиот број појави на лизгање на земјиштето кои го погодија американскиот крајбрежен град Монтекито, кој се наоѓа северозападно од Лос Анџелес. Портпаролката...

Се зголемува бројот на жртви од зимската бура во Калифорнија

Се зголемува бројот на жртви од зимската бура во Калифорнија

Локално | пред 2 месеци

Бројот на жртви во лизгањето на земјиштето предизвикано од бурата во Калифорнија се зголемил на 17 лица откако биле пронајдени две нови тела, а над 17 се водат како исчезнати. Триесеттина лица се повредени,...

Рaсте бројот на жртви во Калифорнија

Рaсте бројот на жртви во Калифорнија

Алфа | пред 2 месеци

Бројот на жртви предизвикани од зимската бура во Калифорнија се зголеми на 17 лица откако беа пронајдени 2 нови тела, додека 13 се водат како исчезнати. Бројот на жртви предизвикани од зимската бура во...

Се зголемува бројот на жртви од невремето во Калифорнија

Се зголемува бројот на жртви од невремето во Калифорнија

Вечер Прес | пред 2 месеци

Бројот на жртви во лизгањето на земјиштето предизвикано од  бурата во Калифорнија се зголемил на 17 лица откако биле пронајдени 2 нови тела, а над 17 се водат како исчезнати. Триесеттина лица се повредени,...

Над 40 лица се водат за исчезнати по лизгање на земјиштето во Калифорнија

Над 40 лица се водат за исчезнати по лизгање на земјиштето во Калифорнија...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Над 40 лица се водат за исчезнати по лизгање на земјиштето во Калифорнија Не е позната судбината на десетици луѓе по лизгање на земјиште во јужна Калифорнија. - Во потрага сме по 43 луѓе... Овој број постојано...

 ФОТО ВИДЕО  РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ  Свлечиштата ја разорија Калифорнија

(ФОТО+ВИДЕО) РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ: Свлечиштата ја разорија Калифорнија

Фактор | пред 2 месеци

Расте бројот на жртви од свлечишта во Калифорнија. Портпаролката на округот Санта Барбара, Амбер Андерсон, денеска изјави дека бројот на жртвите е 17, но додаде дека властите ги проверувале извештаите...

Над 40 лица се водат за исчезнати по лизгање на земјиштето во Калифорнија

Над 40 лица се водат за исчезнати по лизгање на земјиштето во Калифорнија

+Инфо | пред 2 месеци

Не е позната судбината на десетици луѓе по лизгање на земјиште во јужна Калифорнија. - Во потрага сме по 43 луѓе ... Овој број постојано се менува, изјави шерифот Бил Браун од Санта Барбара. Досега, потврдена...

Калифорнија  брои жртви по лизгањето на земјиштето

Калифорнија брои жртви по лизгањето на земјиштето

Локално | пред 2 месеци

Најмалку осум луѓе се уште не се знаат каде се по лизгањето на земјиштето што ја погоди Калифорнија и уби најмалку 17 лица, соопшти АП. Властите соопштија дека бројот на лица кои се бараат  постојано се...

Над 40 исчезнати во лизгање на земјиштето во Калифорнија

Над 40 исчезнати во лизгање на земјиштето во Калифорнија

Нова ТВ | пред 2 месеци

Десетици луѓе се водат за исчезнати по лизгање на земјиште во јужна Калифорнија. – Во потрага сме по 43 луѓе … Овој број постојано се менува, изјави шерифот Бил Браун од Санта Барбара. Досега, потврдена...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност