Кумановската библиотека  Тане Георгиевски  ќе ги дигитализира постарите изданија

Кумановската библиотека „Тане Георгиевски“ ќе ги дигитализира постарите изданија

Канал 5 | пред 2 месеци

- Најпрвин ќе почнеме со нашиот бренд, „Наш весник“, кумановскиот весник кој ќе биде достапен за корисниците во електронска форма, а исто така откако ќе завршиме со „Наш весник“ ќе продолжиме и со другите...

Кумановската библиотека го збогати книжниот фонд со над 2 000 книги

Кумановската библиотека го збогати книжниот фонд со над 2.000 книги...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Кумановската библиотека го збогати книжниот фонд со над 2.000 книги Книжниот фонд на библиотеката „Тане Георгиевски“ е збогатен со нови 656 наслови или вкупно 2.176 книги. Набавката е извршена кон крајот...

Кумановската библиотека го збогати книжниот фонд со над 2 000 книги

Кумановската библиотека го збогати книжниот фонд со над 2.000 книги

Пост | пред 2 месеци

Книжниот фонд на библиотеката „Тане Георгиевски“ е збогатен со нови 656 наслови или вкупно 2.176 книги. Набавката е извршена кон крајот на претходната година, а книгите се набавени од 14 различни издавачки...

Кумановската библиотека го збогати книжниот фонд со над 2 000 книги

Кумановската библиотека го збогати книжниот фонд со над 2.000 книги

A1on | пред 2 месеци

Книжниот фонд на библиотеката „Тане Георгиевски“ е збогатен со нови 656 наслови или вкупно 2.176 книги. Набавката е извршена кон крајот на претходната година, а книгите се набавени од 14 различни издавачки...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност