Рокерска журка на Василица во МОБ

Рокерска журка на Василица во МОБ

Reporter.mk | пред 2 месеци

Вчеравечер во МОБ се одржа првиот од трите коцерти по повод Василица, овој пат под името Simply the Best. Дани Димитровска, Бени Шаќири, Елена Петреска, Ѓоко Танески, Наташа Малинкова, Александар Тарабунов,...

 ГАЛЕРИЈА ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ Назад во времето на златните осумдесетти

(ГАЛЕРИЈА) ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ: Назад во времето на златните осумдесетти

Фактор | пред 2 месеци

Во златното музичко време од осумдесетите и од деведесеттите години не вратија домашните поп-рок и оперски пејачи, на традиционалниот Василичарски концерт насловен „Simply The Best“, кој се одржа сношти...

 ГАЛЕРИЈА ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ Назад во времето на златните осумдесетти

(ГАЛЕРИЈА) ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ: Назад во времето на златните осумдесетти

Женски магазин | пред 2 месеци

Во златното музичко време од осумдесетите и од деведесеттите години не вратија домашните поп-рок и оперски пејачи, на традиционалниот Василичарски концерт насловен „Simply The Best“, кој се одржа сношти...

ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ Назад во времето на златните осумдесетти

ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ: Назад во времето на златните осумдесетти

Женски магазин | пред 2 месеци

Во златното музичко време од осумдесетите и од деведесеттите години не вратија домашните поп-рок и оперски пејачи, на традиционалниот Василичарски концерт насловен „Simply The Best“, кој се одржа сношти...

Традиционалниот концерт по повод празникот Василица ќе има три изведби

Традиционалниот концерт по повод празникот „Василица“ ќе има три изведби

МКД | пред 2 месеци

Македонската опера и балет ја продолжува традицијата и по повод празникот „Василица“ гала-концертот со наслов „Simply the best“ ќе биде изведен на 12, 13 и 14 јануари, со почеток во 20 часот. Публиката...

Од два станаа три а и тие се малку Невиден интерес за Василичарскиот концерт на МОБ со ретро хитови

Од два станаа три, а и тие се малку: Невиден интерес за Василичарскиот концерт на МОБ со ретро хитови

Вечер Прес | пред 2 месеци

Иако првобитно Македонската опера и балет најави две изведби на традиционалниот василичарски концерт на 12 и 13 јануари, поради огромниот интерес од страна на публиката која со денови однапред ги набави...

Tри концерти Simply the best по повод Василица во МОБ

Tри концерти „Simply the best“ по повод Василица во МОБ

Слободна Македонија | пред 2 месеци

Македонската опера и балет ја продолжува традицијата. Денеска, утре и на 14 јануари се закажани три изведби на традиционалниот Василичарски концерт . Оваа година концертот носи наслов „Simply the best“,...

ИНТЕРВЈУ ДИРИГЕНТКАТА БИСЕРА ЧАДЛОВСКА Во осмиот месец од бременоста чевелот ми испадна на сцена

ИНТЕРВЈУ ДИРИГЕНТКАТА БИСЕРА ЧАДЛОВСКА: Во осмиот месец од бременоста чевелот ми испадна на сцена

Фактор | пред 2 месеци

Три дена по ред, 23 песни, 15 пејачи, оркестарот и хорот на МОБ и само една диригентка, Бисера Чадловска. Тоа е накусо програмата на традиционалниот, Василичарски концерт во Македонската опера и балет...

Три василичарски концерти Simply the Best во МОБ

Три василичарски концерти „Simply the Best“ во МОБ

A1on | пред 2 месеци

Македонската опера и балет вечер и во наредните два дена ќе го одржи традиционалниот концерт за Василица, годинава насловен „Simply the Best“, со рок и поп-хитови од 1980-тите и 1990-тите години. Првично...

ТРИ ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТИ СО НАЈДОБРИТЕ ПОП И РОК ХИТОВИ ВО МОБ

ТРИ ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТИ СО НАЈДОБРИТЕ ПОП И РОК ХИТОВИ ВО МОБ

Смарт СДК | пред 2 месеци

Денеска, утре и задутре, во 20 часот во Македонската опера и балет (МОБ) ќе се одржи традиционалниот Василичарски концерт. МОБ го востанови овој концерт во 1993 година и со тек на годините, стана еден...

Три василичарски концерти Simply the Best во МОБ

Три василичарски концерти „Simply the Best“ во МОБ...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Три василичарски концерти „Simply the Best“ во МОБ Македонската опера и балет вечер и во наредните два дена ќе го одржи традиционалниот концерт за Василица, годинава насловен „Simply the Best“, со рок...

Три василичарски концерти Simply the Best во МОБ

Три василичарски концерти „Simply the Best“ во МОБ

Канал 5 | пред 2 месеци

Првично МОБ најави две изведби, но поради голем интерес од публиката, закажа и трет концерт в недела на самиот празник посветен на св. Василиј. Во два и пол часовниот концерт  во живо ќе настапи оркестарот...

Три василичарски концерти Simply the Best во МОБ

Три василичарски концерти „Simply the Best“ во МОБ

Популарно | пред 2 месеци

Македонската опера и балет вечер и во наредните два дена ќе го одржи традиционалниот концерт за Василица, годинава насловен „Simply the Best“, со рок и поп-хитови од 1980-тите и 1990-тите години. Првично...

ИНТЕРВЈУ ДИРИГЕНТКАТА БИСЕРА ЧАДЛОВСКА Во осмиот месец од бременоста чевелот ми испадна на сцена

ИНТЕРВЈУ ДИРИГЕНТКАТА БИСЕРА ЧАДЛОВСКА: Во осмиот месец од бременоста чевелот ми испадна на сцена

Женски магазин | пред 2 месеци

Три дена по ред, 23 песни, 15 пејачи, оркестарот и хорот на МОБ и само една диригентка, Бисера Чадловска. Тоа е накусо програмата на традиционалниот, Василичарски концерт во Македонската опера и балет...

Василичарски концерт во МОБ

Василичарски концерт во МОБ

Женски магазин | пред 2 месеци

Македонската опера и балет и оваа година ќе го организира традиционалниот концерт за Василица. Насловен е „Simply the Best“ и ќе има две изведби, на 12 и 13 јануари од 20 часот. Предвидено е да трае два...

 Simply the best  Rock Pop 80  90 Традиционален концерт на МОБ за Василица

„Simply the best“ – Rock Pop ’80 & ’90: Традиционален концерт на МОБ за „Василица“

Екран | пред 2 месеци

Македонската опера и балет ја продолжува традицијата. На 12 и 13 јануари (петок и сабота), 2018 г. ќе го одржи концертот по повод празникот „Василица“. Оваа година концертот носи наслов „Simply the best“,...

Концерт по повод празникот Василица   Simply The Best

Концерт по повод празникот “Василица”  – Simply The Best

Попара | пред 2 месеци

Како  секоја друга година и оваа на 12 и 13 јануари (петок и сабота)2018 г., во 20 часот, ќе се одржи концерт по повод празникот „Василица”. Оваа година концертот носи наслов „Simply The Best”, а истиот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност