Судијката Кацарска која обвинуваше за местење предмети на рака ќе му суди на Груевски за  Тенк

Судијката Кацарска која обвинуваше за местење предмети на рака ќе му суди на Груевски за „Тенк“

МКД | пред 2 месеци

Кривичниот суд ги објави имињата на судиите кои ќе судат во предметите на СЈО кои треба да стартуваат кон крајот на јануари. На поранешниот премиер и поранешен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски...

Кацарска ќе им суди на Груевски и на Јанкулоска за  мерцедесот  од 600 илјади евра

Кацарска ќе им суди на Груевски и на Јанкулоска за „мерцедесот“ од 600 илјади евра

Слободен печат | пред 2 месеци

Кривичниот суд денеска ги објави имињата на судии кои според новиот распоред на претседателот на судот, Иван Џолев ќе ги водат предметите на Специјалното јавно обвинителство. Така, судијката Добрила Кацарска...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност