На македонската јавност ќе и недостигаат моќните дела и уникатниот хумор на Шуки

На македонската јавност ќе и недостигаат моќните дела и уникатниот хумор на Шуки

Фактор | пред 2 месеци

Мирослав Стојановиќ – Шуки повеќе од веројатно ќе и недостасува на македонската јавноста. Познат по своите моќни дела и уникатен хумот академскиот сликар ненадејно и тивко замина од овој свет во 54-та...

На македонската јавност ќе и недостигаат моќните дела и уникатниот хумор на Шуки

На македонската јавност ќе и недостигаат моќните дела и уникатниот хумор на Шуки

Женски магазин | пред 2 месеци

Мирослав Стојановиќ – Шуки повеќе од веројатно ќе и недостасува на македонската јавноста. Познат по своите моќни дела и уникатен хумот академскиот сликар ненадејно и тивко замина од овој свет во 54-та...

IN MEMORIAM  Почина Мирослав Стојановиќ   Шуки

IN MEMORIAM: Почина Мирослав Стојановиќ - Шуки

Cooltura | пред 2 месеци

Вчера ненадејно почина Мирослав Стојановиќ - Шуки (Ниш, Србија, 22.4.1963 - Скопје, 10.1.2018), академски сликар, мултимедијален уметник и активист. Дипломирал во 1990 година на Факултетот за ликовни уметности...

Почина Мирослав Стојановиќ   Шуки  академски сликар и мултимедијален уметник

Почина Мирослав Стојановиќ – Шуки, академски сликар и мултимедијален уметник

A1on | пред 2 месеци

Почина Мирослав Стојановиќ – Шуки (54), академски сликар, мултимедијален уметник и активист. Неговата смрт настапи ненадејно, на 10 јануари, околу 17:30 часот… Мирослав Стојановиќ и е познат на македонската...

Почина уметникот и граѓански активист Мирослав Стојановиќ   Шуки

Почина уметникот и граѓански активист Мирослав Стојановиќ – Шуки

МКД | пред 2 месеци

Почина Мирослав Стојановиќ – Шуки (1963-2018), академски сликар, мултимедијален уметник и активист. Неговата смрт настапи ненадејно, на 10 јануари, околу 17.30 часот. Имаше 54 години, известија од Цивил...

Почина уметникот и граѓански активист Мирослав Стојановиќ   Шуки

Почина уметникот и граѓански активист Мирослав Стојановиќ – Шуки

Скопје24 | пред 2 месеци

Почина Мирослав Стојановиќ – Шуки (1963-2018), академски сликар, мултимедијален уметник и активист. Неговата смрт настапи ненадејно, на 10 јануари, околу 17.30 часот. Имаше 54 години, известија од Цивил...

Тажна вест  Почина познатиот македонски уметник  Шуки

Тажна вест: Почина познатиот македонски уметник Шуки

Прес 24 | пред 2 месеци

Почина Мирослав Стојановиќ – Шуки, академски сликар, мултимедијален уметник и активист. Неговата смрт настапи ненадејно, на 10 јануари. Имаше 54 години, објави Цивил. „Шуки беше наш голем уметник и активист....

Почина Мирослав Стојановиќ Шуки

Почина Мирослав Стојановиќ Шуки

Нова ТВ | пред 2 месеци

Почина Мирослав Стојановиќ – Шуки, академски сликар, мултимедијален уметник и активист. Како што објави Цивил, тој ненадејно починал на 10 јануари на 54 годишна возраст. -Шуки беше наш голем уметник и...

Почина Мирослав Стојановиќ   Шуки

Почина Мирослав Стојановиќ – Шуки

+Инфо | пред 2 месеци

Почина Мирослав Стојановиќ – Шуки, академски сликар, мултимедијален уметник и активист. Неговата смрт настапи ненадејно, на 10 јануари, околу 17:30 часот. Имаше 54 години, објави Цивил. „Шуки беше наш...

Почина Мирослав Стојановиќ   Шуки

Почина Мирослав Стојановиќ – Шуки

Пост | пред 2 месеци

Почина Мирослав Стојановиќ – Шуки, академски сликар, мултимедијален уметник и активист. Неговата смрт настапи ненадејно, на 10 јануари, околу 17:30 часот. Имаше 54 години, објави Цивил. Шуки беше наш голем...

Почина академскиот сликар Мирослав Стојановиќ Шуки 1963 2018

Почина академскиот сликар Мирослав Стојановиќ-Шуки(1963-2018)

Ако | пред 2 месеци

Почина Мирослав Стојановиќ – Шуки, академски сликар, мултимедијален уметник и активист. Починал  ненадејно, на 10 јануари, околу 17:30 часот. Имаше 54 години. Шуки беше голем уметник и активист. Тој беше...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност