Скопјани страв ги фаќа од загадениот воздух и кучиња скитници

Скопјани страв ги фаќа од загадениот воздух и кучиња скитници

Скопје Инфо | пред 2 месеци

Секој ден од почетокот на годинава, жителите на Скопје дишеле загаден воздух. Ова го покажува анализата на Министерството за животна средина. Континуираната 10-ет дневна загаденост е скоро една третина...

Скопјанец нападнат од две кучиња скитници

Скопјанец нападнат од две кучиња скитници

Макфакс | пред 2 месеци

Во текот на вчерашниот ден скопјанецот Ж.П. (63) пријавил во полиција дека околу 11 и 30 часот, додека се движел по улицата „Февруарски Поход“, бил нападнат од две кучиња скитници. Според неговата изјава,...

Скопјанец нападнат од кучиња скитници

Скопјанец нападнат од кучиња скитници

Канал 5 | пред 2 месеци

Како што соопшти МВР, едно од кучињата го каснало во задниот дел од левата нога при што му била нанесена видлива повреда со крвавење. Скопјанецот самиот отишол на Инфективната клиника каде му била укажана...

Велосипедист нападнат од кучиња на плоштад Македонија  две го каснале

Велосипедист нападнат од кучиња на плоштад Македонија, две го каснале

МКД | пред 2 месеци

Вчера во 14.20 часот Ѓ.Љ.(57) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10.30 часот на плоштад Македонија додека поминувал со велосипед го нападнале неколку кучиња скитници. Едно куче го каснало во пределот...

Скопјанец нападнат од кучиња скитници

Скопјанец нападнат од кучиња скитници...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Скопјанец нападнат од кучиња скитници Шеесет и тригодишен скопјанец пријавил дека вчера околу 11.30 часот бил нападнат од две кучиња скитници на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче. Како што соопшти...

Маж нападнат од две кучиња  едното го каснало

Маж нападнат од две кучиња, едното го каснало

МКД | пред 2 месеци

Вчера во 11.45 часот Ж.П.(63) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11.30 часот, додека се движел на ул. „Февруарски Поход", бил нападнат од две кучиња скитници. Едното од нив го каснало во пределот...

Глутница кучиња нападнаа скопјанец на Плоштад

Глутница кучиња нападнаа скопјанец на Плоштад

Прес 24 | пред 2 месеци

Во 14 часот и 20 минути, 57-годишниот Ѓ.Љ. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10 часот и 30 минути на Плоштад Македонија, додека поминувал со велосипед го нападнале неколку кучиња скитници. Едно...

Кучиња сктници нападнале велосипедист на Плоштад Македонија

Кучиња сктници нападнале велосипедист на Плоштад Македонија

Фокус | пред 2 месеци

57-годишен скопјанец бил нападнат вчера утрината околу 10.30 часот од кучиња скитници на Плоштад Македонија. Кучињата го нападнале додека поминувал со велосипед низ плоштадот. Како што пријавил Ѓ.Љ. едно...

Скопјанец нападнат од две кучиња скитници

Скопјанец нападнат од две кучиња скитници

Точка | пред 2 месеци

Во текот на вчерашниот ден скопјанецот Ж.П. (63) пријавил во полиција дека околу 11 и 30 часот, додека се движел по улицата „Февруарски поход“, бил нападнат од две кучиња скитници. Според неговата изјава,...

Кучиња скитници нападнаа минувач во Ново Лисиче

Кучиња скитници нападнаа минувач во Ново Лисиче

Фокус | пред 2 месеци

Шеесет и тригодишен скопјанец пријавил дека вчера околу 11.30 часот бил нападнат од две кучиња скитници на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче. Како што соопшти МВР, едно од кучињата го каснало во...

Маж искасан од две улични кучиња во Скопје

Маж искасан од две улични кучиња во Скопје

Скопје Инфо | пред 2 месеци

Вчера, околу 11:45 часот, 63-годишниот Ж.П. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11:30 часот, додека се движел на улицата „Февруарски Поход“, бил нападнат од две кучиња скитници. Едното од нив го каснало...

Маж искасан од две улични кучиња во Скопје

Маж искасан од две улични кучиња во Скопје

Прес 24 | пред 2 месеци

Вчера, околу 11:45 часот, 63-годишниот Ж.П. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11:30 часот, додека се движел на улицата „Февруарски Поход“, бил нападнат од две кучиња скитници. Едното од нив го каснало...

Кучиња сктници нападнале велосипедист на Плоштад Македонија

Кучиња сктници нападнале велосипедист на Плоштад Македонија

Локално | пред 2 месеци

57-годишен скопјанец бил нападнат вчера утрината околу 10.30 часот од кучиња скитници на Плоштад Македонија. Кучињата го нападнале додека поминувал со велосипед низ плоштадот. Како што пријавил Ѓ.Љ. едно...

Кучиња скитници нападнале скопјанец на Плоштад

Кучиња скитници нападнале скопјанец на Плоштад

Скопје Инфо | пред 2 месеци

Повторно напад од кучиња. Во 14 часот и 20 минути, 57-годишниот Ѓ.Љ. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10 часот и 30 минути на Плоштад Македонија, додека поминувал со велосипед го нападнале неколку...

Скопјанец нападнат од кучиња скитници

Скопјанец нападнат од кучиња скитници

Алсат-М | пред 2 месеци

Шеесет и тригодишен скопјанец пријавил дека вчера околу 11.30 часот бил нападнат од две кучиња скитници на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче. Како што соопшти МВР, едно од кучињата го каснало во...

Скопјанец нападнат од кучиња скитници

Скопјанец нападнат од кучиња скитници

24 вести | пред 2 месеци

Шеесет и тригодишен скопјанец пријавил дека вчера околу 11.30 часот бил нападнат од две кучиња скитници на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче. Како што соопшти МВР, едно од кучињата го каснало во...

Скопјанец нападнат од две кучиња скитници

Скопјанец нападнат од две кучиња скитници

Вечер | пред 2 месеци

Во текот на вчерашниот ден скопјанецот Ж.П. (63) пријавил во полиција дека околу 11 и 30 часот, додека се движел по улицата „Февруарски Поход“, бил нападнат од две кучиња скитници. Според неговата изјава,...

Кучиња скитници нападнале човек во Ново Лисиче

Кучиња скитници нападнале човек во Ново Лисиче

Фактор | пред 2 месеци

Скопјанец пријавил дека вчера околу 11.30 часот го нападнале две кучиња скитници на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче. Како што соопшти МВР, едно од кучињата го каснало човекот во задниот дел од...

Маж нападнат од неколку кучиња среде Скопје

Маж нападнат од неколку кучиња среде Скопје

Сител | пред 2 месеци

Маж нападнат од неколку кучиња скитници среде бел ден во центарот на Скопје. Како што информира полицијата, вера во 14.20 часот Ѓ.Љ.(57) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10.30 часот на Плоштад...

Скопјанец нападнат од две кучиња скитници

Скопјанец нападнат од две кучиња скитници

Весник | пред 2 месеци

Во текот на вчерашниот ден скопјанецот Ж.П. (63) пријавил во полиција дека околу 11 и 30 часот, додека се движел по улицата „Февруарски Поход“, бил нападнат од две кучиња скитници. Според неговата изјава,...

Скопјанец нападнат од кучиња скитници

Скопјанец нападнат од кучиња скитници

Сител | пред 2 месеци

Шеесет и тригодишен скопјанец пријавил дека вчера околу 11.30 часот бил нападнат од две кучиња скитници на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче. Како што соопшти МВР, едно од кучињата го каснало во...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност