Синдикатот бара да се почитуваат мерките за заштита од аерозагадувањето   лицата на отворено да работат од 11 до 17 часот

Синдикатот бара да се почитуваат мерките за заштита од аерозагадувањето - лицата на отворено да работат од 11 до 17 часот

Скопје Инфо | пред 2 месеци

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) бара да се почитуваат мерките на Владата за заштита од аерозагадувањето што почнаа вчера. Лицата на отворено да работат од 11 до 17 часот, да се зголемат инспекциските...

И синдикатот бара да се почитуваат мерките за заштита од аерозагадувањето

И синдикатот бара да се почитуваат мерките за заштита од аерозагадувањето

Вечер Прес | пред 2 месеци

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) бара да се почитуваат мерките на Владата за заштита од аерозагадувањето што почнаа вчера. Лицата на отворено да работат од 11 до 17 часот, да се зголемат инспекциските...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност