Изложба на ликовните педагози Владимир Лазоски и Харалампие Манчев

Изложба на ликовните педагози Владимир Лазоски и Харалампие Манчев

Cooltura | пред 2 месеци

Во Кинотеката на Македонија беше отворена изложба на дела од Владимир Лазоски и Харалампие Манчев, организирана од Здружението на ликовни педагози на Град Скопје и Детскиот ликовен центар кој е во состав...

Изложба на ликовните уметници и педагози Владимир Лазоски и Харалампие Манчев

Изложба на ликовните уметници и педагози Владимир Лазоски и Харалампие Манчев...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Изложба на ликовните уметници и педагози Владимир Лазоски и Харалампие Манчев Во Кинотеката на Македонија е отворена изложба на дела од Владимир Лазоски и Харалампие Манчев, организирана од Здружението...

Културата во јануари

Културата во јануари ...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Концертни претставувања, ексклузивни балетски претстави за деца, изложби на домашни и на странски ликовни уметници, филмски проекции, саеми на книгата и други културни настани, најавува Министерството...

Изложба на Владимир Лазоски и на Харалампие Манчев

Изложба на Владимир Лазоски и на Харалампие Манчев ...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Изложба на Владимир Лазоски и на Харалампие Манчев Изложба на ликовни дела на Владимир Лазоски (слики на платно) и на Харалампие Манчев (скулптури во дрво) ќе биде отворена утре, во 13 часот, во галеријата...

Во Кинотека на Македонија  Изложба на Лазоски и Манчев

Во Кинотека на Македонија: Изложба на Лазоски и Манчев

Вечер Прес | пред 2 месеци

Во изложбената галерија на Кинотека на Македонија, во петок во 13 часот ќе биде отворена ликовна изложба со дела на македонските уметници Владимир Лазоски и на Харалампие Манчев. Лазовски пред присутните...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност