Баерн продолжи каде што застана

Баерн продолжи каде што застана

Top Sport | пред 2 месеци

Хамес Родригез постигна фантастичен гол за да го комплетира триумфот на Баерн Минхен од 3:1 на гостувањето кај Баер Леверкузен во првиот меч од Бундеслигата во 2018 година. И без повредениот најдобар стрелец,...

Триумфален чекор во вториот дел од Бундеслигата за  Баварците

Триумфален чекор во вториот дел од Бундеслигата за „Баварците“

Спортски | пред 2 месеци

На отворањето на вториот дел од германското првенство, Баерн Минхен на гостувањето славеше против Баер Леверкузен со 3:1. Баварците со овој триумф ја продолжија низата од пет победи. Баерн поведе со погодоците...

Мајсторија на Хамес Родригез  ова не го бранат ни двајца голмани

Мајсторија на Хамес Родригез, ова не го бранат ни двајца голмани

24 фудбал | пред 2 месеци

Баерн Минхен со 1-3 славеше на гостувањето кај Баер Леверкузен, точка на средбата стави Хамес Родригез со ремек дело од врвот на шеснаесетникот „Баварците“ со победа го започнаа вториот дел од сезоната...

Баерн Минхен триумфално и во Леверкузен

Баерн Минхен триумфално и во Леверкузен

Спорт Клуб | пред 2 месеци

Баерн Минхен вечерва триумфално се прошета низ Леверкузен кај домаќинот Баер, каде победи со 3:1 и ги однесе бодовите во Минхен. Во рамките на 18. коло од Бундеслигата по зимската пауза, на ред беше мечот...

Баерн гази и без Левандовски

Баерн гази и без Левандовски

Спорт 1 | пред 2 месеци

Фудбалерите на Баерн Минхен ја отворија 2018 година со лесна победа над Баер од 3-1 во Леверкузен, во дербито на 18-то коло од Бундеслигата. Хави Мартинез го отвори резултатот во 32-та минута по една мешаница...

Каква елеганција  Хамес со ремек дело ја потврди победата на Баерн во дербито

Каква елеганција: Хамес со ремек-дело ја потврди победата на Баерн во дербито

Дерби | пред 2 месеци

Вториот дел од сезоната во Бундеслигата стартуваше со големото дерби меѓу Баер Леверкузен и Баерн Минхен, а според очекувањата, тимот на Јуп Хајнкес ја продолжи феноменалната серија и со нова одлична партија...

Џејмс Родригез постигна гол од слободен удар како на видео игра

Џејмс Родригез постигна гол од слободен удар како на видео-игра

Гол | пред 2 месеци

Во првото коло од новата година во Бундеслигата, Баерн Минхен славеше кај Баер Леверкузен (1-3) и ја зголеми предноста на врвот на табелата. Ремек дело за крај на мечот постигна колумбискиот фудбалер Џејмс...

Две дерби средби на стартот на вториот дел на Бундес лигата

Две дерби средби на стартот на вториот дел на Бундес лигата

Канал 5 | пред 2 месеци

Уште на стартот, ќе бидат одиграни два дерби дуели. Вечерва во Леверкузен, екипата на Баер, кој е на четвртото место, го пречекува актуелниот првак и лидер на табелата минхенски Баерн. Ова е воведниот...

Две дерби средби на стартот на вториот дел на Бундес лигата

Две дерби средби на стартот на вториот дел на Бундес лигата

+Инфо | пред 2 месеци

По речиси едномесечна пауза вечерва започнува вториот дел од фудбалскиот шампионат на Германија. Уште на стартот, ќе бидат одиграни два дерби дуели. Вечерва во Леверкузен, екипата на Баер, кој е на четвртото...

Баварците со полн плен се враќаат од Леверкузен

Баварците со полн плен се враќаат од Леверкузен

Гол | пред 2 месеци

По зимската пауза, Бундеслигата продолжи со 18. коло, во кое фудбалерите на Баерн Минхен во дербито на гостински терен го совладаа Баер Леверкузен со 1-3 (0-1). За шампионот денешната победа е петта во...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност