Годишната плата на Меси изнесува 104 милиони евра

Годишната плата на Меси изнесува 104 милиони евра!

Вечер Прес | пред 2 месеци

Според документите на „Фудбал Ликс“ кумулативниот приход на Лионел Меси на годишно ниво во Барселона изнесува повеќе од 100 милиони евра бруто! Платата на Меси од 12 милиони евра во 2012. година се удвојуваше,...

 Фудбал Ликс открива Годишната плата на Меси изнесува 104 милиони евра

„Фудбал Ликс“ открива: Годишната плата на Меси изнесува 104 милиони евра!

Актуелно24 | пред 2 месеци

Според документите на „Фудбал Ликс“ кумулативниот приход на Лионел Меси на годишно ниво во Барселона изнесува повеќе од 100 милиони евра бруто! Платата на Меси од 12 милиони евра во 2012. година се удвојуваше,...

Перез навистина бил решен да ја шокира јавноста со трансфер на Лео Меси

Перез навистина бил решен да ја шокира јавноста со трансфер на Лео Меси

Спорт Клуб | пред 2 месеци

Реал Мадрид бил сериозен во намерите да го донесе Лео Меси во своите редови, а таква намера имале во 2013 година, кога за Аргентинецот „кралевите“ биле подготвени да платат четврт-милијарда евра. Според...

Теорија на заговор или болна вистина за таткото на Меси Во 2013 година Лео продаден на Реал за валканиот веш и тоа за 250 милиони евра

Теорија на заговор или болна вистина за таткото на Меси: Во 2013. година, Лео „продаден“ на Реал за „валканиот веш“ и тоа за 250 милиони евра!

Спортски | пред 2 месеци

Реал Мадрид за малку ќе направел шок пред пет години, пишува Шпигл во денешното издание. Угледниот германски весник, открива како Лео Меси во 2013. година бил на работ да ја напушти Барселона. Во статијата...

Детали од најбогатиот договор во историјата на фудбалот Меси има годишна бруто плата од 104 милиони

Детали од најбогатиот договор во историјата на фудбалот: Меси има годишна бруто плата од 104 милиони!

МКД | пред 2 месеци

Документите од „Фудбал Ликс" до кој стигна изражувачкиот тим на покажуваат дека Лео Меси има годишна бруто плата од 104 милиони евра, ова е најбогатиот договор во историјата на фудбалот По долги шпекулации...

Football Leaks Меси годишно заработува над 100 милиони евра

Football Leaks: Меси годишно заработува над 100 милиони евра!

Вечер | пред 2 месеци

Преку документи од „ Фудбал Ликс“ ова се деталите од новиот договор на Лео Меси со Барселона, според кој Аргентинецот има годишна бруто плата од преку 100 милиони евра По долги шпекулации за неговата иднина,...

Фудбал Ликс открива Меси има годишна бруто плата од преку 100 милиони евра

Фудбал Ликс открива: Меси има годишна бруто плата од преку 100 милиони евра!

24 фудбал | пред 2 месеци

Медиапарт преку документи добиени од „Фудбал Ликс“ ги откри деталите од новиот договор на Лео Меси со Барселона, Аргентинецот има годишна бруто плата од преку 100 милиони евра По долги шпекулации за неговата...

Астрономскиот договор на Меси поставува нови стандарди во историјата Познато колку точно пари заработува Аргентинецот на годишно ниво

Астрономскиот договор на Меси поставува нови стандарди во историјата: Познато колку точно пари заработува Аргентинецот на годишно ниво

Дерби | пред 2 месеци

Лионел Меси пред ивесно време стави крај на сагата и стави потпис на нов договор со каталонскиот гигант Барселона, а иако каталонскиот гигант се обиде да ја сокрие содржината од истиот, светските медиуми...

Откриен сензационален план на Флорентино Перез Во 2013 со 250 милиони Реал сакал да го купи Меси

Откриен сензационален план на Флорентино Перез: Во 2013 со 250 милиони Реал сакал да го купи Меси!

МКД | пред 2 месеци

Шпигел вечерва откри дека Реал Мадрид во 2013 остварил контакт со Лео Меси и се обидел да го донесе Аргентинецот на Сантијаго Бернабеу за 250 милиони евра Германскиот весник, кој е дел од медиумите кои...

 Фудбал Ликс открива Годишната плата на Меси изнесува 104 милиони евра

„Фудбал Ликс“ открива: Годишната плата на Меси изнесува 104 милиони евра!

Спорт Клуб | пред 2 месеци

Според документите на „Фудбал Ликс“ кумулативниот приход на Лионел Меси на годишно ниво во Барселона изнесува повеќе од 100 милиони евра бруто! Платата на Меси од 12 милиони евра во 2012. година се удвојуваше,...

Шпигел открива Реал во 2013 сакал да ги спои Роналдо и Меси тропнал на вратата на Аргентинецот со 250 милиони

Шпигел открива: Реал во 2013 сакал да ги спои Роналдо и Меси, тропнал на вратата на Аргентинецот со 250 милиони!

Актуелно24 | пред 2 месеци

Шпигел објави детали од сензационалниот план на Реал Мадрид да ги спои двајцата најдобри фудбалери на денешницата, „Кралевите“ биле подготвени да ја активираат откупната клаузула на Лео Меси. Германскиот...

Шпигел открива Реал во 2013 сакал да ги спои Роналдо и Меси тропнал на вратата на Аргентинецот со 250 милиони

Шпигел открива: Реал во 2013 сакал да ги спои Роналдо и Меси, тропнал на вратата на Аргентинецот со 250 милиони!

24 фудбал | пред 2 месеци

Шпигел објави детали од сензационалниот план на Реал Мадрид да ги спои двајцата најдобри фудбалери на денешницата, „Кралевите“ биле подготвени да ја активираат откупната клаузула на Лео Меси Германскиот весник,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност