Исланд и Белорусија со стартни победи на Еуро 2018

Исланд и Белорусија со стартни победи на Еуро 2018

Локално | пред 2 месеци

– Селекциите на Исланд и Белорусија со победи го отворита 13-тото Европско ракометно првенство, кое попладнево стартуваше во Хрватска. Во дуел од А групата, чиј домаќин е градот Сплит, селекцијата на Исланд...

Червар Загрижен сум за Дувњак

Червар: Загрижен сум за Дувњак…

Дерби | пред 2 месеци

Хрватска стигна до првите бодови на Европското првенство, но голем проблем за селекторот Лино Червар може да биде повредата на Домагој Дувњак кој не можеше да го заврши натпреварот. На прес-конференцијата...

Исланд и Белорусија со победи го отворија Европското првенство

Исланд и Белорусија со победи го отворија Европското првенство

A1on | пред 2 месеци

Денеска започна Европското ракометно првенство во ракомет, а со победи стартуваа селекциите на Исланд и Белорусија. Во групата А која што се игра во Сплит, селекцијата на Исланд со 26:24 победи против...

Хрватска крцка од среќа по победата но Червар е загрижен за Дувњак

Хрватска „крцка“ од среќа по победата, но Червар е загрижен за Дувњак

Спорт Клуб | пред 2 месеци

Хрватскиот селектор Лино Червар, по убедливата победа на стартот од ЕП против Србија (32:22), истакна дека е загрижен за повредата на Домагој Дувњак. На самиот крај од натпреварот, Дувњак го напушти теренот...

Србија ја почувствува вардаровата сила

Србија ја почувствува вардаровата сила

Македонски Спорт | пред 2 месеци

Циндриќ, Карачиќ и Чупиќ ја предводеа Хрватска до триумф во балканското дерби во преполната „Спаладиум“ на отворањето на ЕП во Сплит Репрезентацијата на Хрватска, организаторот на Европското првенство...

Червар испаничен Штета за Дувњак

Червар испаничен: Штета за Дувњак!

Спорт 1 | пред 2 месеци

Репрезентацијата на Хрватска според планираното стартуваше со победа на европскиот шампионат на кој таа е домаќин, откако ја прегази селекцијата на Србија. Сепак, не беше сѐ така совршено за коцкестите...

Инцидентите во Сплит кои беа очекувани Националистичкиот декор повторно на сцена

Инцидентите во Сплит кои беа очекувани: Националистичкиот декор повторно на сцена

Спорт Клуб | пред 2 месеци

Неколку часа пред вечерашната средба во Сплит помеѓу домаќинот Хрватска и Србија, се случиле неколку инциденти. Како што пишува „Танјуг“ во тие инциденти, во кои според непотврдени информации, имало и...

Инциденти пред мечот Хрватска  Србија има и приведени

Инциденти пред мечот Хрватска - Србија, има и приведени

МКД | пред 2 месеци

Српските медиуми информираат за инциденти пред големиот ракометен меч помеѓу Хрватска и Србија, неколку навивачи се повредени. Според информации на „Танјуг“, на вечерашниот ракометен меч помеѓу Хрватска...

РАКОМЕТ Исланд и Белорусија со стартни победи на Еуро 2018

РАКОМЕТ Исланд и Белорусија со стартни победи на Еуро 2018

+Инфо | пред 2 месеци

Селекциите на Исланд и Белорусија со победи го отворија 13-тото Европско ракометно првенство, кое попладнево стартуваше во Хрватска. Во дуел од А групата, чиј домаќин е градот Сплит, селекцијата на Исланд...

Исланд и Белорусија со стартни победи на Еуро 2018

Исланд и Белорусија со стартни победи на Еуро 2018

Канал 5 | пред 2 месеци

Во дуел од А групата, чиј домаќин е градот Сплит, селекцијата на Исланд со 26-24 славеше победа во дуелот против Шведска. Во вториот меч од оваа група вечерва (20:30 часот) ќе играат домаќинот Хрватска...

Ракомет Исланд и Белорусија со стартни победи на Еуро 2018

Ракомет: Исланд и Белорусија со стартни победи на Еуро 2018

Независен | пред 2 месеци

Селекциите на Исланд и Белорусија со победи го отворита 13-тото Европско ракометно првенство, кое попладнево стартуваше во Хрватска. Во дуел од А групата, чиј домаќин е градот Сплит, селекцијата на Исланд...

 Коцкестите го загубија Дувњак до крајот на ЕП

„Коцкестите“ го загубија Дувњак до крајот на ЕП?

Република | пред 2 месеци

Хрватските ракометари лесно славеа над Србија со 32:22 во рамки на стартот на ЕП во Сплит. Во изјавата по мечот селекторот ја прокоментира повредата на Домагој Дувњак, која фрли сенка на големата победа....

Е дури сега тешко на Србите Исланд ја изненади Шведска

Е дури сега тешко на Србите: Исланд ја изненади Шведска!

Спорт 1 | пред 2 месеци

Почна Европското првенство во Хрватска со изненадување на една од двете први средби. Исланд ја совлада Шведска и дополнително ја замрси и онака возбудливата група А. Исланд и Србија важеа за екипи од втор...

Исланд и Белорусија со победи го отворија Европското првенство

Исланд и Белорусија со победи го отворија Европското првенство

Спорт М | пред 2 месеци

Денеска започна Европското ракометно првенство во ракомет, а со победи стартуваа селекциите на Исланд и Белорусија. Во групата А која што се игра во Сплит, селекцијата на Исланд со 26:24 победи против...

Исланд и Белорусија со победи го отворија Европското првенство

Исланд и Белорусија со победи го отворија Европското првенство

Република | пред 2 месеци

Денеска започна Европското ракометно првенство во ракомет, а со победи стартуваа селекциите на Исланд и Белорусија. Во групата А која што се игра во Сплит, селекцијата на Исланд со 26:24 победи против...

Инциденти пред мечот Хрватска  Србија има и приведени

Инциденти пред мечот Хрватска – Србија, има и приведени

Спорт М | пред 2 месеци

Српските медиуми информираат за инциденти пред големиот ракометен меч помеѓу Хрватска и Србија, неколку навивачи се повредени. Според информации на „Танјуг“, на вечерашниот ракометен меч помеѓу Хрватска...

Червар Дувњак го повреди листот но проблемите и повредите ќе го зајакнат карактерот

Червар: Дувњак го повреди листот, но проблемите и повредите ќе го зајакнат карактерот

Гол | пред 2 месеци

Хрватска ја исполни очекуваната улога на фаворит и на новото деби на Лино Червар на клупата, домаќинот на Европското првенство убедливо ја победи Србија со десет разлика (32-22). Поранешниот македонски...

Домаќинот покажа како се игра во Сплит Хрватска ја размонтира Србија на стартот на ЕП

Домаќинот покажа како се игра во Сплит: Хрватска ја „размонтира“ Србија на стартот на ЕП

24 Ракомет | пред 2 месеци

Репрезентацијата на Хрватска тргна со победа во походот по златниот медал на Европското првенство на кое е домаќин, а во големото дерби кое се одигра во Сплит успеа да ја „размонтира“ репрезентацијата...

Ивано Балиќ Лино е роден победник

Ивано Балиќ: Лино е роден победник

Вечер Прес | пред 2 месеци

Хрватска на клупата со Лино Червар на домашно тло ќе го напаѓа првото ракометно европско злато, а во успех верува и ракометниот Моцарт, Ивано Балиќ. -Червар е селектор-победник. Има широк фонд на играчи,...

Хрват и Србин испратија моќна порака пред почетокот на ЕП

Хрват и Србин испратија моќна порака пред почетокот на ЕП

Прес 24 | пред 2 месеци

Вечерва на отворањето на Европското ракометно првенство домаќинот Хрватска ја пречекува Србија (20.30 часот) во големото дерби на континенталниот шампионат. Дуелот кој меѓу навивачите секогаш ги крева...

Во Сплит нема да не победи ниту селекцијата на светот

Во Сплит нема да не победи ниту селекцијата на светот!

Sportmedia | пред 2 месеци

Вечерва со дуелот Хрватска-Србија во Сплит, и официјално се отвора Европскиот шампионат. Знак да почна да „зовриваат стратстите" пред пресметката на двата големи спортски ривали. Арената „Спаладиум" во...

Хрват и Србин во пријателска прегратка пред големото дерби вечерва на ЕП

Хрват и Србин во пријателска прегратка пред големото дерби вечерва на ЕП

Република | пред 2 месеци

Вечерва на отворањето на Европското ракометно првенство домаќинот Хрватска ја пречекува Србија (20.30 часот) во големото дерби на континенталниот шампионат. Дуелот кој меѓу навивачите секогаш ги крева...

Србите во изолација во Сплит

Србите во изолација во Сплит

Sportmedia | пред 2 месеци

Вечерва во 20:30 часот се игра дербито меѓу домаќинот и „орлите“ Како се доближува стартот на мечот меѓу Хрватска и Србија, така расте и тензијата. Србите е единствената селекција која не е сместена во...

Вори Србите сакаат да не залажат со петте порази

Вори: Србите сакаат да не залажат со петте порази

Top Sport | пред 2 месеци

Најискусниот ракометар во хрватската репрезентација, Игор Вори вели дека домаќините на Европското првенство не смеат да ја потценат Србија во првиот меч од шампионатот, и покрај тоа што Србите во пет подготвителни...

Ракометниот Моцарт го фали Лино Тој е селектор победник

Ракометниот Моцарт го фали Лино: Тој е селектор-победник!

Гол | пред 2 месеци

Хрватска на клупата со Лино Червар на домашно тло ќе го напаѓа првото ракометно европско злато, а во успех верува и ракометниот Моцарт, еден од најдобрите во историјата на овој спорт, Ивано Балиќ. Хрватот...

Доколку има инцидети со жив штит ќе ги браниме Србите

Доколку има инцидети, со жив штит ќе ги браниме Србите

Вечер Прес | пред 2 месеци

Ракометарите на Србија ги чека пекол во Сплит на отворањето на Европското првенство, утревечер (20.30 ч.) против селекцијата на домаќинот Хрватска. “Орлите” против себе ќе ја имаат една од најдобрите репрезентации...

Швеѓани и Ислаѓани пристигнаа во Сплит  Секој натпревар ќе биде тежок

Швеѓани и Ислаѓани пристигнаа во Сплит: „Секој натпревар ќе биде тежок“

Спорт М | пред 2 месеци

Опуштени, но и малку уморни, исландските и шведските ракометари стигнаа во Сплит, каде што во Спаладиум арена ќе играат против Хрватска на Европското првенство во ракомет. На новинарско прашање дали се...

Карачиќ го најави големото регионално дерби со Србија Доколку има инцидент ние играчите ќе

Карачиќ го најави големото регионално дерби со Србија: Доколку има инцидент, ние играчите ќе…

Дерби | пред 2 месеци

Со големото регионално дерби меѓу Хрватска и Србија ќе биде отворено Европското првенство во ракомет на кое домаќините се „коцкестите“, а со оглед големиот ривалитет кој постои меѓу овие две репрезентации...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност