Димитров Македонија и Грција ќе формираат работи групи за спорот со името

Димитров: Македонија и Грција ќе формираат работи групи за спорот со името...

Нова Македонија | пред 4 дена

Димитров: Македонија и Грција ќе формираат работи групи за спорот со името Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи, предводени од министрите за надворешни работи кои ќе бидат посветени...

Димитров Македонија и Грција ќе формираат работни групи за името

Димитров: Македонија и Грција ќе формираат работни групи за името

Вечер Прес | пред 4 дена

Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи, предводени од министрите за надворешни работи и кои ќе водат разговори за решавање на 25-годишниот спор за името, изјавил министерот за надворешни...

Димитров Македонија и Грција ќе формираат работи групи за спорот за името

Димитров: Македонија и Грција ќе формираат работи групи за спорот за името

Р.С. Европа | пред 4 дена

Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи, предводени од министрите за надворешни работи, кои ќе бидат посветени на пронаоѓање решение за спорот за името. Ова денеска го изјави шефот...

Заев го напушта принципот на преговори под капата на ОН Димитров и Коѕијас ја преземаат палката од преговарачите Наумовски и Василакис

Заев го напушта принципот на преговори под капата на ОН: Димитров и Коѕијас ја преземаат палката од преговарачите Наумовски и Василакис

Република | пред 4 дена

Епилогот од вчерашната тајна средба на Димитров и Коѕијас во хотелот ,, Македониа Палас’’ во Солун ќе бидат работни групи кои ќе работат на промена на името кој ќе ги предводат министрите за надворешни...

Димитров Македонија и Грција ќе формираат работи групи за спорот со името

Димитров: Македонија и Грција ќе формираат работи групи за спорот со името

Канал 5 | пред 4 дена

Ова денеска го изјави шефот на македонската дипломатија Никола Димитров во интервју за Ројтерс. -  Уверени сме дека и од двете страни постои волја да се оди напред, вели Димитров, кој вчера во Солун имаше...

Димитров Македонија и Грција ќе формираат работни групи за спорот со името

Димитров: Македонија и Грција ќе формираат работни групи за спорот со името

Алсат-М | пред 4 дена

Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи, предводени од министрите за надворешни работи кои ќе бидат посветени на пронаоѓање решение за 25 годишниот спор со името. Ова денеска го изјави...

Димитров за Ројтерс Имаме голема одговорност но јасно е дека идентитетот е важен за нас

Димитров за Ројтерс: Имаме голема одговорност, но јасно е дека идентитетот е важен за нас

Фактор | пред 4 дена

Шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров во интервју за Ројтерс изјави дека Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи, предводени од министрите за надворешни работи кои ќе водат...

Димитров Македонија и Грција ќе формираат работни групи за преговори за името

Димитров: Македонија и Грција ќе формираат работни групи за преговори за името

Слободен печат | пред 4 дена

Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи предводени од министрите за надворешни работи, кои ќе водат преговори за решавање на 25-годишниот спор за името, изјавил министерот за надворешни...

Работни групи ќе водат преговори за решавање на спорот околу името

Работни групи ќе водат преговори за решавање на спорот околу името

+Инфо | пред 4 дена

Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи предводени од министрите за надворешни работи, кои ќе водат преговори за решавање на 25-годишниот спор за името, изјавил министерот за надворешни...

Димитров Македонија и Грција ќе формираат работни групи за спорот со името

Димитров: Македонија и Грција ќе формираат работни групи за спорот со името

Сител | пред 4 дена

Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи, предводени од министрите за надворешни работи кои ќе бидат посветени на пронаоѓање решение за 25 годишниот спор со името. Ова денеска го изјави...

Македонија и Грција ќе формираат работни групи кои ќе преговараат за името

Македонија и Грција ќе формираат работни групи кои ќе преговараат за името

Фокус | пред 4 дена

Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи предводени од министрите за надворешни работи, кои ќе водат преговори за решавање на 25-годишниот спор за името, изјави министерот за надворешни...

Димитров Македонија и Грција ќе формираат работни групи за името предводени од министрите

Димитров: Македонија и Грција ќе формираат работни групи за името, предводени од министрите

МКД | пред 4 дена

Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи, предводени од министрите за надворешни работи и кои ќе водат разговори за решавање на 25-годишниот спор за името, изјавил министерот за надворешни...

Димитров Македонија и Грција ќе формираат работни групи за името предводени од министрите

Димитров: Македонија и Грција ќе формираат работни групи за името, предводени од министрите

Прес 24 | пред 4 дена

Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи, предводени од министрите за надворешни работи и кои ќе водат разговори за решавање на 25-годишниот спор за името, изјавил министерот за надворешни...

Димитров Македонија и Грција ќе формираат работни групи за преговори за името

Димитров: Македонија и Грција ќе формираат работни групи за преговори за името

Локално | пред 4 дена

Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи предводени од министрите за надворешни работи, кои ќе водат преговори за решавање на 25-годишниот спор за името, изјавил министерот за надворешни...

Димитров Македонија и Грција ќе формираат работни групи за спорот со името

Димитров: Македонија и Грција ќе формираат работни групи за спорот со името

Нова ТВ | пред 4 дена

Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи предводени од министрите за надворешни работи, кои ќе водат преговори за решавање на 25-годишниот спор за името, изјавил министерот за надворешни...

Димитров Македонија и Грција ќе формираат работни групи за името предводени од министрите

Димитров: Македонија и Грција ќе формираат работни групи за името, предводени од министрите

Република | пред 4 дена

Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи, предводени од министрите за надворешни работи и кои ќе водат разговори за решавање на 25-годишниот спор за името, изјавил министерот за надворешни...

Димитров Македонија и Грција ќе формираат работи групи за спорот за името

Димитров: Македонија и Грција ќе формираат работи групи за спорот за името

ТВ 21 | пред 4 дена

Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи, предводени од министрите за надворешни работи, кои ќе бидат посветени на пронаоѓање решение за спорот за името. Ова денеска го изјави шефот...

Нимиц ќе даде рамка со идеи  Дали е оправдан силниот оптимизам кој се создава во јавноста

Нимиц ќе даде рамка со идеи - Дали е оправдан силниот оптимизам кој се создава во јавноста?

Сител | пред 4 дена

Embedded video for Нимиц ќе даде рамка со идеи - Дали е оправдан силниот оптимизам кој се создава во јавноста? Лажен оптимизам за решавање на спорот за името или тајна дипломатија што може да ги премости...

Димитров Македонија и Грција ќе формираат работни групи за името предводени од министрите

Димитров: Македонија и Грција ќе формираат работни групи за името, предводени од министрите

Пост | пред 4 дена

Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи, предводени од министрите за надворешни работи и кои ќе водат разговори за решавање на 25-годишниот спор за името, изјавил министерот за надворешни...

Скопје и Атина очекуваат предлог од Нимиц на 17 јануари

Скопје и Атина очекуваат предлог од Нимиц на 17 јануари

A1on | пред 5 дена

Инцијална рамка со која суштински ќе се напредне во надминувањето на разликите околу името, очекуваат владите во Скопје и во Атина од медијаторот Метју Нимиц на претстојната рунда разговори за на 17 јануари...

Димитров и Коѕијас се сретнале во хотелот каде што Заев славеше Нова Година

Димитров и Коѕијас се сретнале во хотелот каде што Заев славеше Нова Година

ТВ Нова | пред 5 дена

Вчера во Солун, се сретнаа министрите за надворешни работи, Никола Димитров и Никос Коѕијас. Средбата се одржа во рамки на воспоставениот дијалог и консултации меѓу двете земји, насочени кон зајакнување...

Скопје и Атина очекуваат предлог од Нимиц на 17 јануари

Скопје и Атина очекуваат предлог од Нимиц на 17 јануари

Вечер | пред 5 дена

Иницијална рамка со која суштински ќе се напредне во надминувањето на разликите околу името, очекуваат владите во Скопје и во Атина од медијаторот Метју Нимиц на претстојната рунда разговори за на 17 јануари...

Разговори за името Нимиц да стави рамка за суштински напредок

Разговори за името: Нимиц да стави рамка за суштински напредок

МТВ 1 | пред 5 дена

Шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас средбата ја одржале во Солун- потврдија министерствата за надворешни работи на двете земји. Изразиле очекување дека на...

Каков предлог за името ќе извади од ракав Нимиц за 5 дена

Каков предлог за името ќе извади од ракав Нимиц за 5 дена?

Фактор | пред 5 дена

Каков предлог ќе извади на маса пред Скопје и Атина медијаторот Нимиц ќе знаеме на  17 јануари. Владите во двете земји очекуваат иницијална  рамка со која суштински ќе се напредне во надминувањето на разликите...

Скопје и Атина очекуваат предлог од Нимиц на 17 јануари

Скопје и Атина очекуваат предлог од Нимиц на 17 јануари

24 вести | пред 5 дена

Иницијална рамка со која суштински ќе се напредне во надминувањето на разликите околу името, очекуваат владите во Скопје и во Атина, на новата рунда преговори во Њујорк. Според најавите од вчерашните средби...

Скопје и Атина очекуваат предлог од Нимиц на 17 јануари

Скопје и Атина очекуваат предлог од Нимиц на 17 јануари

Start.mk | пред 5 дена

Иницијална рамка со која суштински ќе се напредне во надминувањето на разликите околу името, очекуваат владите во Скопје и во Атина од медијаторот Метју Нимиц на претстојната рунда разговори за на 17 јануари...

Нимиц ќе даде предлог за спорот на 17 јануари

Нимиц ќе даде предлог за спорот на 17 јануари

Слободен печат | пред 5 дена

Владите од Скопје и Атина очекуваат предлог од страна на медијаторот Метју Нимиц за решение на спорот со името на 17 јануари, на претстојните разговори во Њујорк. На средбата помеѓу шефовите на дипломатии...

Новата рунда преговори за името стартува на 17 јануари со диретно учество и на Димитров и Коѕијас

Новата рунда преговори за името стартува на 17 јануари со диретно учество и на Димитров и Коѕијас

Локално | пред 5 дена

Инцијална рамка со која суштински ќе се напредне во надминувањето на разликите околу името, очекуваат владите во Скопје и во Атина од медијаторот Метју Нимиц на претстојната рунда разговори за на 17 јануари...

Скопје и Атина очекуваат предлог од Нимиц на 17 јануари

Скопје и Атина очекуваат предлог од Нимиц на 17 јануари

Република | пред 5 дена

Иницијална рамка со која суштински ќе се напредне во надминувањето на разликите околу името, очекуваат владите во Скопје и во Атина од медијаторот Метју Нимиц на претстојната рунда разговори за на 17 јануари...

Средба на Димитров и Коѕиас во Солун

Средба на Димитров и Коѕиас во Солун

Бриф | пред 5 дена

Во хотелот Македонија Палас во Солун, далеку од камерите и новинарските прашања повеќе часа разговараа министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕиас. После разговорите...

Димитров и Коѕијас очекуваат од Нимиц иницијална рамка за името

Димитров и Коѕијас очекуваат од Нимиц иницијална рамка за името

Макфакс | пред 5 дена

Министрите за надворешни работи, Никола Димитров и Никос Коѕијас денеска во Солун одржаа средба во  рамки на воспоставениот дијалог и консултации меѓу двете земји, насочени кон зајакнување на транспарентноста...

Димитров и Коѕијас очекуваат од Нимиц иницијална рамка за името

Димитров и Коѕијас очекуваат од Нимиц иницијална рамка за името

Точка | пред 5 дена

Министрите за надворешни работи, Никола Димитров и Никос Коѕијас, денеска во Солун одржаа средба во рамките на воспоставениот дијалог и консултации меѓу двете земји насочени кон зајакнување на транспарентноста...

Средба на Димитров и Коѕиас во Солун

Средба на Димитров и Коѕиас во Солун

24 вести | пред 5 дена

Во хотелот Македонија Палас во Солун, далеку од камерите и новинарските прашања повеќе часа разговараа министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕиас. После разговорите...

МИНИСТРИТЕ ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ОЧЕКУВААТ ИНИЦИЈАЛНА РАМКА ОД НИМИЦ ЗА ИМЕТО НA 17 ЈАНУАРИ

МИНИСТРИТЕ ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ОЧЕКУВААТ ИНИЦИЈАЛНА РАМКА ОД НИМИЦ ЗА ИМЕТО НA 17 ЈАНУАРИ

Сакам Да Кажам | пред 5 дена

Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас очекуваат дека посредникот Метју Нимиц на 17 јануари ќе стави иницијална рамка со која суштински ќе се напредне во...

Димитров и Коѕијас очекуваат Нимиц да постави иницијална рамка со која ќе се напредне кон решавање на спорот за името

Димитров и Коѕијас очекуваат Нимиц да постави иницијална рамка со која ќе се напредне кон решавање на спорот за името

A1on | пред 5 дена

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров денеска во Солун се сретна со неговиот грчки колега, Никос Коѕијас. Средбата беше во рамки на воспоставениот дијалог и консултации меѓу двете...

Димитров и Коѕиајас се надеваат дека Нимиц на 17 јануари ќе понуди предлог за решавање на спорот

Димитров и Коѕиајас се надеваат дека Нимиц на 17 јануари ќе понуди предлог за решавање на спорот

Фокус | пред 5 дена

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас денеска имаа средба со Солун на која се разговарало за унапредувањето на билатералните односи и соработката во...

Што ќе донесат преговорите за името

Што ќе донесат преговорите за името ?

Канал 5 | пред 5 дена

Што ќе донесат зачестените средби на Македонските и Грчките политичари и преговорите пред средбата со медијаторот Нимиц , Елизабета Галевска разговара со поранешниот амбасадор Благој Зашов.

Во хотел во центарот на Солун се одржа средбата Димитров  Коѕијас

Во хотел во центарот на Солун се одржа средбата Димитров - Коѕијас...

Нова Македонија | пред 5 дена

Во хотел во центарот на Солун се одржа средбата Димитров - Коѕијас Во хотелот „Македониа Палас“ во центарот на Солун, се одржала, според грчките медиуми средбата на министрите за надворешни работи на Македонија...

Димитров и Коѕијас подиректно ќе се вклучат во разговорите за името

Димитров и Коѕијас подиректно ќе се вклучат во разговорите за името

МКД | пред 5 дена

Министрите за надворешни работи на Грција и на Македонија, Никос Коѕијас и Никола Димитров денеска имаа средба во Солун на која што се сложиле да имаат подиректна улога во разговорите со цел надминување...

Димитров и Коѕијас очекуваат од Нимиц инцијална рамка за името

Димитров и Коѕијас очекуваат од Нимиц инцијална рамка за името

Р.С. Европа | пред 5 дена

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на денешната средба во Солун, како што информираат од МНР, имале добар разговор со фокус на унапредувањето на...

Димитров и Коѕијас се сложиле за подиректна улога во разговорите за името

Димитров и Коѕијас се сложиле за подиректна улога во разговорите за името

Телма | пред 5 дена

Министрите за надворешни, на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, денеска во Солун разговараа за методологијата, за пристапот на двете страни, и за рамката на процесот за надминување...

Димитров и Коѕијас очекуваат од Нимиц иницијална рамка за името

Димитров и Коѕијас очекуваат од Нимиц иницијална рамка за името

Вечер | пред 5 дена

Министрите за надворешни работи, Никола Димитров и Никос Коѕијас денеска во Солун одржаа средба во  рамки на воспоставениот дијалог и консултации меѓу двете земји, насочени кон зајакнување на транспарентноста...

Димитров и Коѕијас се сретнале во Солун

Димитров и Коѕијас се сретнале во Солун

Канал 5 | пред 5 дена

Според соопштението од МНР средбата се одржа во рамки на воспоставениот дијалог и консултации меѓу двете земји, насочени кон зајакнување на транспарентноста и меѓусебната доверба. На средбата Министрите...

Тајната средба Димитров  Коѕијас се одржала во хотел во Солун

Тајната средба Димитров - Коѕијас се одржала во хотел во Солун

+Инфо | пред 5 дена

Во хотелот „Македониа Палас“ во центарот на Солун, се одржала, според грчките медиуми средбата на министрите за надворешни работи на Македонија и Грција. Како што јавува дописникот на МИА од Атина, медиумите...

Детали за тајната средба Димитров  Коѕијас

Детали за „тајната" средба Димитров - Коѕијас

Прес 24 | пред 5 дена

Во хотелот „Македониа Палас“ во центарот на Солун, се одржала, според грчките медиуми средбата на министрите за надворешни работи на Македонија и Грција. Како што јавува дописникот на МИА од Атина, медиумите...

Димитров и Коѕијас очекуваат Нимиц да постави иницијална рамка со која ќе се напредне кон решавање на спорот за името

Димитров и Коѕијас очекуваат Нимиц да постави иницијална рамка со која ќе се напредне кон решавање на спорот за името

Локално | пред 5 дена

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров денеска во Солун се сретна со неговиот грчки колега, Никос Коѕијас. Средбата беше во рамки на воспоставениот дијалог и консултации меѓу двете...

Нимиц во Њујорк ќе предложи рамка за името

Нимиц во Њујорк ќе предложи рамка за името

Независен | пред 5 дена

Очекување дека на претстојниот состанок на 17 јануари во Њујорк медијаторот Метју Нимиц ќе стави на маса инцијална рамка со која суштински ќе се напредне во надминувањето на разликата околу името изразија...

Димитров и Коѕијас очекуваат на 17 јануари иницијална рамка за името

Димитров и Коѕијас очекуваат на 17 јануари иницијална рамка за името

+Инфо | пред 5 дена

Министрите за надворешни работи, Никола Димитров и Никос Коѕијас денеска одржаа средба во Солун, соопшти МНР. Средбата се одржала во рамки на воспоставениот дијалог и консултации меѓу двете земји, насочени...

Димитров и Коѕијас очекуваат на 17 јануари Нимиц да постави иницијална рамка со која ќе напредне решавањето на спорот со името

Димитров и Коѕијас очекуваат на 17 јануари Нимиц да постави иницијална рамка со која ќе напредне решавањето на спорот со името

Слободен печат | пред 5 дена

Денес во Солун, министрите за надворешни работи, Никола Димитров и Никос Коѕијас одржаа средба. Средбата се одржа во рамки на воспоставениот дијалог и консултации меѓу двете земји, насочени кон зајакнување...

Димитров и Коѕијас очекуваат Нимиц во Њујорк да даде иницијална рамка за решавање на името

Димитров и Коѕијас очекуваат Нимиц во Њујорк да даде иницијална рамка за решавање на името

Прес 24 | пред 5 дена

Очекување дека на претстојниот состанок на 17 јануари во Њујорк медијаторот Метју Нимиц ќе стави на маса инцијална рамка со која суштински ќе се напредне во надминувањето на разликата околу името изразија...

Димитров и Коѕијас очекуваат на 17 јануари иницијална рамка за решение на името

Димитров и Коѕијас очекуваат на 17 јануари иницијална рамка за решение на името

+Инфо | пред 5 дена

Министрите за надворешни работи, Никола Димитров и Никос Коѕијас денеска одржаа средба во Солун, соопшти МНР. Средбата се одржала во рамки на воспоставениот дијалог и консултации меѓу двете земји, насочени...

Димитров и Коѕијас очекуваат Нимиц во Њујорк да даде иницијална рамка за решавање на името

Димитров и Коѕијас очекуваат Нимиц во Њујорк да даде иницијална рамка за решавање на името

Алсат-М | пред 5 дена

Денеска во Солун, се сретнаа министрите за надворешни работи, Никола Димитров и Никос Коѕијас. Средбата се одржа во рамки на воспоставениот дијалог и консултации меѓу двете земји, насочени кон зајакнување...

Средба Димитров  Коѕиас

Средба Димитров - Коѕиас

24 вести | пред 5 дена

Шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров денеска со неговиот грчки колега Никос Коѕијас разговараат во хотелот „Македонија палас" во Солун, дознава тв 24. Средбата ја потврдија министерствата...

Димитров и Коѕијас очекуваат од Нимиц иницијална рамка за името

Димитров и Коѕијас очекуваат од Нимиц иницијална рамка за името

Start.mk | пред 5 дена

Министрите за надворешни работи, Никола Димитров и Никос Коѕијас денеска во Солун одржаа средба во  рамки на воспоставениот дијалог и консултации меѓу двете земји, насочени кон зајакнување на транспарентноста...

Димитров и Коѕијас очекуваат Нимиц во Њујорк да даде иницијална рамка за решавање на името

Димитров и Коѕијас очекуваат Нимиц во Њујорк да даде иницијална рамка за решавање на името

Република | пред 5 дена

Денеска во Солун, се сретнаа министрите за надворешни работи, Никола Димитров и Никос Коѕијас. Средбата се одржа во рамки на воспоставениот дијалог и консултации меѓу двете земји, насочени кон зајакнување...

Во хотел во центарот на Солун се одржа средбата Димитров  Коѕијас

Во хотел во центарот на Солун се одржа средбата Димитров - Коѕијас

Сител | пред 5 дена

Во хотелот „Македониа Палас“ во центарот на Солун, се одржала, според грчките медиуми средбата на министрите за надворешни работи на Македонија и Грција. Како што јавува дописникот на МИА од Атина, медиумите...

ДИСКРЕТНА СРЕДБА НА ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ДАЛЕКУ ОД ОЧИТЕ НА ЈАВНОСТА Важни одлуки зад затворени врати

ДИСКРЕТНА СРЕДБА НА ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ДАЛЕКУ ОД ОЧИТЕ НА ЈАВНОСТА Важни одлуки зад затворени врати

Вечер Прес | пред 5 дена

Пеглањето на разликите за спорот за името очигледно влегуваат во посериозна и деликатна фаза, со оглед на желбата за тајност на оваа средба на шефовите на дипломатиите. Со интензивните комуникации, Македонија...

Димитров и Коѕијас очекуваат на 17 јануари да има напредок за спорот

Димитров и Коѕијас очекуваат на 17 јануари да има напредок за спорот

Нова ТВ | пред 5 дена

Заврши средбата меѓу министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, која денеска се одржа во Солун. – Средбата се одржа во рамки на воспоставениот дијалог и консултации...

Далеку од очите на јавноста средба меѓу Коѕијас и Димитров на тајна локација

Далеку од очите на јавноста, средба меѓу Коѕијас и Димитров на тајна локација

ТВ 21 | пред 5 дена

Во тајност и далеку од очите на јавноста, се сретнале министрите за надворешни работи на Македонија и Грција. Иако средбата официјално беше најавена сепак локацијата и времето не беа откриени, ниту од...

Тајна средна на Димитров  Коѕијас

Тајна средна на Димитров - Коѕијас

Канал 5 | пред 5 дена

Од двете министерства најавија дека во фокусот на разговорите се прашањата од билатерален интерес како и натамошното зајакнување на мерките за градење на доверба. Нејасно е засега зошто и Скопје и Атина...

Промената на името пред финиш средба Димитров  Коѕијас на тајна локација

Промената на името пред финиш: средба Димитров - Коѕијас на тајна локација

Алфа | пред 5 дена

Денеска се одржува средба на непозната локација меѓу шефовите на дипломатијата Никола Димитров и Никос Коѕиас. Денеска се одржува средба на непозната локација меѓу шефовите на дипломатијата Никола Димитров...

Димитров и Коѕијас очекуваат од Нимиц инцијална рамка за името

Димитров и Коѕијас очекуваат од Нимиц инцијална рамка за името

Пост | пред 5 дена

Шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на денешната средба во Солун, како што информираат од МНР, имале добар разговор со фокус на унапредувањето на билатералните...

 Тајната средба Димитров  Коѕијас се одржала во хотелот каде Заев чекаше Нова Година

„Тајната“ средба Димитров - Коѕијас се одржала во хотелот каде Заев чекаше Нова Година

еМАГАЗИН | пред 5 дена

Во хотелот „Македониа Палас“ во центарот на Солун, се одржала, според грчките медиуми средбата на министрите за надворешни работи на Македонија и Грција. Како што јавува дописникот на МИА од Атина, медиумите...

Што договорија Димитров и Коѕијас во Солун

Што договорија Димитров и Коѕијас во Солун

еМАГАЗИН | пред 5 дена

Очекување дека на претстојниот состанок на 17. јануари во Њујорк медијаторот Метју Нимиц ќе стави на маса инцијална рамка со која суштински ќе се напредне во надминувањето на разликата околу името изразија...

Нова средба Димитров Коѕијас

Нова средба Димитров- Коѕијас

МТВ 1 | пред 6 дена

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, денеска ќе имаат уште една средба, што вчера беше потврдено од двете министерства, но не беа соопштени времето...

Нова средба Димитров  Коѕијас оптимизам во двете земји но и црвени линии

Нова средба Димитров - Коѕијас, оптимизам во двете земји, но и црвени линии

Телма | пред 6 дена

Продолжува позитивната клима и во Македонија и во Грција во однос на решавањето на спорот за името и втората рунда преговори по нивното обновување, која е закажана за 17 јануари во Њујорк. Министрите за...

ДВ Разговори за името и во куќата на ридот

ДВ: Разговори за името и во куќата на ридот

Бриф | пред 6 дена

Консултациите и разговорите за името очигледно влегуваат во поделикатна фаза, која бара дискреција и мир, далеку од љубопитните новинари и „окото“ на камерите. Индиција за тоа е денешната средба меѓу македонскиот...

Разговори за името и во куќата на ридот

Разговори за името и во куќата на ридот

DW | пред 6 дена

Покрај официјалните политички разговори, анализи за важни прашања, меѓу кои и за спорот за името, во дискреција се одржани во Британија и Германија, со учество на министри, пратеници, експерти, невладини...

Зачестија средбите По Османи денеска во Атина и Димитров

Зачестија средбите: По Османи, денеска во Атина и Димитров

ТВ Нова | пред 6 дена

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска во Атина ќе се сретне со неговиот грчки колега Никос Коѕијас. Разговорите, како што е соопштено од МНР, ќе се фокусираат врз прашања од билатерален...

Нова средба Димитров  Коѕијас оптимизам во двете земји но и црвени линии

Нова средба Димитров - Коѕијас, оптимизам во двете земји, но и црвени линии...

Нова Македонија | пред 6 дена

Нова средба Димитров - Коѕијас, оптимизам во двете земји, но и црвени линии Продолжува позитивната клима и во Македонија и во Грција во однос на решавањето на спорот за името и втората рунда преговори...

Димитров на средба со Коѕијас

Димитров на средба со Коѕијас

24 вести | пред 6 дена

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска треба да се сретне со неговиот грчки колега Никос Коѕијас. Средбата ја потврдија министерствата за надворешни работи на двете земји. Во грчките...

Денеска средба Димитров Коѕијас

Денеска средба Димитров-Коѕијас

Р.С. Европа | пред 6 дена

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска ќе се сретне со неговиот грчки колега Никос Коѕијас. Разговорите, како што е соопштено од МНР, ќе се фокусираат врз прашања од билатерален интерес,...

Македонија и Грција Оптимизам во двете земји но и црвени линии

Македонија и Грција: Оптимизам во двете земји, но и црвени линии

Вечер Прес | пред 6 дена

Продолжува позитивната клима и во Македонија и во Грција во однос на решавањето на спорот за името и втората рунда преговори по нивното обновување, која е закажана за 17 јануари во Њујорк. Министрите за...

Нова средба Димитров  Коѕијас оптимизам во двете земји но и црвени линии

Нова средба Димитров – Коѕијас, оптимизам во двете земји, но и црвени линии

Алсат-М | пред 6 дена

Продолжува позитивната клима и во Македонија и во Грција во однос на решавањето на спорот за името и втората рунда преговори по нивното обновување, која е закажана за 17 јануари во Њујорк. Министрите за...

Средба Димитров - Коѕијас

Канал 5 | пред 6 дена

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи синоќа во емисијата 24 Анализа изјави дека средбата меѓу Димитров и Коѕијас најверојатно ќе се одржи во Грција. Во грчките новинарски кругови се шпекулира...

По Бујар Османи и Никола Димитров на средба со Никос Коѕијас

По Бујар Османи и Никола Димитров на средба со Никос Коѕијас

Нетпрес | пред 6 дена

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, денеска ќе оствари средба со својот грчки колега Никос Коѕијас, информира МНР. На средбата планирано е двајцата министри да разговораат за прашања...

Средба Димитров  Коѕијас

Средба Димитров – Коѕијас

Вечер Прес | пред 6 дена

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска ќе се сретне со неговиот грчки колега Никос Коѕијас. Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи синоќа во емисијата 24 Анализа изјави дека...

Никола Димитров денес на средба со Коѕијас во Солун

Никола Димитров денес на средба со Коѕијас во Солун

Таратур | пред 6 дена

После Бујар Османи, и македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, денеска ќе оствари средба со својот грчки колега Никос Коѕијас, пренесуваат од ресорното министерство. На средбата планирано...

Денеска средба Димитров  Коѕијас

Денеска средба Димитров - Коѕијас

Прес 24 | пред 6 дена

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска ќе се сретне со неговиот грчки колега Никос Коѕијас. Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи синоќа во емисијата 24 Анализа изјави дека...

Нова средба Димитров  Коѕијас оптимизам во двете земји

Нова средба Димитров - Коѕијас, оптимизам во двете земји

Прес 24 | пред 6 дена

Продолжува позитивната клима и во Македонија и во Грција во однос на решавањето на спорот за името и втората рунда преговори по нивното обновување, која е закажана за 17 јануари во Њујорк. Министрите за...

По Османи денска и Димитров на нова средба со Коѕијас во Солун

По Османи денска и Димитров на нова средба со Коѕијас во Солун

Локално | пред 6 дена

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи синоќа во емисијата 24 Анализа изјави дека денеска нова  средба меѓу министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас...

Средба Димитров  Коѕијас на непозната локација

Средба Димитров - Коѕијас на непозната локација

еМАГАЗИН | пред 6 дена

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров денеска ќе се сретне со неговиот грчки колега Никос Коѕијас. Локацијата на средбата не е позната, а вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи...

Пред преговорите на 17 јануари нова средба Димитров  Коѕиас

Пред преговорите на 17 јануари, нова средба Димитров – Коѕиас

Нова ТВ | пред 6 дена

Архива Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, денеска ќе имаат уште една средба, што вчера беше потврдено од двете министерства, но времето и локацијата...

Нова средба Димитров  Коѕијас оптимизам во двете земји но и црвени линии

Нова средба Димитров - Коѕијас, оптимизам во двете земји, но и црвени линии

Сител | пред 6 дена

Продолжува позитивната клима и во Македонија и во Грција во однос на решавањето на спорот за името и втората рунда преговори по нивното обновување, која е закажана за 17 јануари во Њујорк. Министрите за...

Нова средба Димитров  Коѕијас оптимизам во двете земји но и црвени линии

Нова средба Димитров – Коѕијас, оптимизам во двете земји, но и црвени линии

ТВ 21 | пред 6 дена

Продолжува позитивната клима и во Македонија и во Грција во однос на решавањето на спорот за името и втората рунда преговори по нивното обновување, која е закажана за 17 јануари во Њујорк. Министрите за...

НЕ СЕ ЗНАЕ МЕСТО И ВРЕМЕ Денеска ќе се сретнат Димитров и Коѕијас

НЕ СЕ ЗНАЕ МЕСТО И ВРЕМЕ: Денеска ќе се сретнат Димитров и Коѕијас

Рипост | пред 6 дена

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска ќе се сретне со неговиот грчки колега Никос Коѕијас. Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи синоќа во емисијата 24 Анализа изјави дека...

Средба Димитров  Коѕијас оптимизам во двете земји но и црвени линии

Средба Димитров – Коѕијас, оптимизам во двете земји, но и црвени линии

Пост | пред 6 дена

Продолжува позитивната клима и во Македонија и во Грција во однос на решавањето на спорот за името и втората рунда преговори по нивното обновување, која е закажана за 17 јануари во Њујорк. Министрите за...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност