Две лица повредени во сообраќајка кај Отља

Две лица повредени во сообраќајка кај Отља...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Две лица повредени во сообраќајка кај Отља Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, информираше...

Две лица повредени во сообраќајка кај Отља

Две лица повредени во сообраќајка кај Отља

+Инфо | пред 2 месеци

Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, информираше СВР Куманово. Во сообраќајната несреќа,...

Детали за сообраќајката која се случи вечерва во Македонија  две лица повредени

Детали за сообраќајката која се случи вечерва во Македонија - две лица повредени

Прес 24 | пред 2 месеци

Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, информираше Скторот за внатрешни работи Куманово....

Нормализиран сообраќајаот на патот Куманово Липково

Нормализиран сообраќајаот на патот Куманово-Липково

Макфакс | пред 2 месеци

Сообраќајот на регионалниот патен правец  Куманово- Липково на мостот кај Отља е нормализиран, откако претходно беше во застој поради сообраќајна несреќа. Засега не се познати детали за несреќата.

Две лица повредени во сообраќајка кај Отља

Две лица повредени во сообраќајка кај Отља

Канал 5 | пред 2 месеци

Во сообраќајната несреќа, што се случи денеска околу 16.30 часот на мост во селото, учествувале два автомобила „фолксваген венто“ управуван од 46-годишниот А.М., кој се движел кон Куманово и „форд фиеста“...

Снег на Маврово и Попова Шапка магла на повеќе патни правци

Снег на Маврово и Попова Шапка, магла на повеќе патни правци

A1on | пред 2 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува на Маврово и Попова Шапка кој не се задржува на коловозот. Намалена видливост поради магла има на патни...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово Липково

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Липково

A1on | пред 2 месеци

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља е нормализиран, известија од АМСМ. Во прекин беше сообраќајот на овој патен правец поради сообраќајка.

Нормализиран е сообраќајот на патот Куманово Липково

Нормализиран е сообраќајот на патот Куманово-Липково

Локално | пред 2 месеци

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља е нормализиран, известија од АМСМ. Во прекин беше сообраќајот на овој патен правец поради сообраќајка.

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово Липково

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Липково

Прес 24 | пред 2 месеци

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља е нормализиран, известија од АМСМ. Како што соопштија од Автомотосојузот, сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа.

Во прекин сообраќајот кај Липково поради сообраќајка

Во прекин сообраќајот кај Липково поради сообраќајка

Макфакс | пред 2 месеци

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец  Куманово- Липково на мостот кај Отља, информираат од автомото сојузот на Македонија. Сообраќајот на државните патишта се...

Нормализиран сообраќајаот на патот Куманово Липково

Нормализиран сообраќајаот на патот Куманово-Липково

Вечер | пред 2 месеци

Сообраќајот на регионалниот патен правец  Куманово- Липково на мостот кај Отља е нормализиран, откако претходно беше во застој поради сообраќајна несреќа. Засега не се познати детали за несреќата. извор: Makfax

Две лица повредени во сообраќајката кај Отља

Две лица повредени во сообраќајката кај Отља

Република | пред 2 месеци

Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, информираше Скторот за внатрешни работи Куманово....

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово Липково кај Отља

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Липково кај Отља

Канал 5 | пред 2 месеци

На мостот кај Отља попладнето околу 17 часот се случи сообраќајна несреќа што предизвика прекин на сообраќајот на тој дел од патот. /МИА

Детали за сообраќајката која се случи вечерва во Македонија  две лица повредени

Детали за сообраќајката која се случи вечерва во Македонија – две лица повредени

Република | пред 2 месеци

Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, информираше Скторот за внатрешни работи Куманово....

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Куманово Липково

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Куманово-Липково

A1on | пред 2 месеци

Поради случена сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља, информираат од АМСМ. Тие известија дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Во прекин сообраќајот кај Липково поради сообраќајка

Во прекин сообраќајот кај Липково поради сообраќајка

Вечер Прес | пред 2 месеци

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово – Липково на мостот кај Отља, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Сообраќајот на државните патишта се...

Во прекин сообраќајот кај Липково поради сообраќајка

Во прекин сообраќајот кај Липково поради сообраќајка

Точка | пред 2 месеци

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово- Липково на мостот кај Отља, информираат од автомото сојузот на Македонија. Сообраќајот на државните патишта се...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово Липково кај Отља

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Липково кај Отља

Сител | пред 2 месеци

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово – Липково на мостот кај Отља е нормализиран откако претходно беше во застој поради сообраќајна несреќа. Засега не се познати детали за несреќата.

Во прекин сообраќајот кај Липково поради сообраќајка

Во прекин сообраќајот кај Липково поради сообраќајка

Вечер | пред 2 месеци

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец  Куманово- Липково на мостот кај Отља, информираат од автомото сојузот на Македонија. Сообраќајот на државните патишта се...

Поради сообраќајка во прекин е сообраќајот на патот Куманово Липково

Поради сообраќајка во прекин е сообраќајот на патот Куманово-Липково

Локално | пред 2 месеци

Поради случена сообраќајна несреќаа во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља, информираат од АМСМ. Тие известија дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Сообраќајка попладнево во Македонија  сообраќајот на регионалниот пат во прекин

Сообраќајка попладнево во Македонија - сообраќајот на регионалниот пат во прекин

Прес 24 | пред 2 месеци

Од Автомотосојузот вечерва информира дека поради сообраќајна несреќа која се случила попладнево на регионалниот патен правец Куманово-Липково кај мостот, сообраќајот е во прекин. Сѐ уште нема инормации...

Поради сообраќајка во прекин патот Куманово Липково магла на дел од патиштата

Поради сообраќајка во прекин патот Куманово-Липково, магла на дел од патиштата

Сител | пред 2 месеци

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец  Куманово-Липково на мостот кај Отља, соопшти Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Сообраќајот на државните патишта се одвива ...

Во прекин сообраќајот на патот Куманово Липково

Во прекин сообраќајот на патот Куманово-Липково

+Инфо | пред 2 месеци

Поради случена сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља, соопшти АМСМ. Сојузот ќе информира кога повторно ќе се нормализира сообраќајот на овој пат.

Нормализиран сообраќајаот на патот Куманово Липково

Нормализиран сообраќајаот на патот Куманово-Липково

Весник | пред 2 месеци

Сообраќајот на регионалниот патен правец  Куманово- Липково на мостот кај Отља е нормализиран, откако претходно беше во застој поради сообраќајна несреќа. Засега не се познати детали за несреќата. извор: Makfax

Снег на Маврово и Попова Шапка магла на повеќе патни правци

Снег на Маврово и Попова Шапка, магла на повеќе патни правци

Република | пред 2 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува на Маврово и Попова Шапка кој не се задржува на коловозот. Намалена видливост поради магла има на патни...

Во прекин сообраќајот кај Липково поради сообраќајка

Во прекин сообраќајот кај Липково поради сообраќајка

Весник | пред 2 месеци

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец  Куманово- Липково на мостот кај Отља, информираат од автомото сојузот на Македонија. Сообраќајот на државните патишта се...

Маглата утрово ги замагли овие патни правци внимавајте ако патувате

Маглата утрово ги замагли овие патни правци, внимавајте ако патувате

Фактор | пред 2 месеци

Голема магливост е присутна на повеќе патни правци утринава. Намалена видливост ќе ве дочека ако тргнете на пат кај Маврово, Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража. Таму видливоста е  од 50 до 100 метри....

Магла на патиштата кај Тетово Гостивар и Маврово

Магла на патиштата кај Тетово, Гостивар и Маврово...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Магла на патиштата кај Тетово, Гостивар и Маврово На патните правци Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража и на Маврово утринава има магла поради што видливоста на овие патишта е намалена од 50 до 100 метри....

Магла на патиштата кај Тетово Гостивар и Маврово

Магла на патиштата кај Тетово, Гостивар и Маврово

Канал 5 | пред 2 месеци

Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија, на останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по претежно влажни коловози. Слаб дожд врне во источниот дел од земјата и долж Повардарието.

Намалена видливоста на патиштата кај Маврово Гостивар и Тетово

Намалена видливоста на патиштата кај Маврово, Гостивар и Тетово

Слободен печат | пред 2 месеци

Утринава во повеќе делови на Македонија, особено во Повардарието имаше слаби врнежи, по што сообраќајот се одвива по влажни патишта. Поради магла, намалена е видливоста на патиштата кај Тетово, Маврово...

Магла на патиштата кај Тетово Гостивар и во Маврово

Магла на патиштата кај Тетово, Гостивар и во Маврово

+Инфо | пред 2 месеци

На патните правци Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража и на Маврово утринава има магла поради што видливоста на овие патишта е намалена од 50 до 100 метри. Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија,...

Намалена видливост поради магла на неколку патни правци во Македонија

Намалена видливост поради магла на неколку патни правци во Македонија

Слободна Македонија | пред 2 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Маврово кој не се задржува на коловозот. Намалена видливост поради магла има на патни правци од 50-150м....

Магла на патиштата кај Тетово Гостивар и Маврово

Магла на патиштата кај Тетово, Гостивар и Маврово

Сител | пред 2 месеци

На патните правци Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража и на Маврово утринава има магла поради што видливоста на овие патишта е намалена од 50 до 100 метри. Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија,...

Состојба на патишта 12 01 2018

Состојба на патишта 12.01.2018

Скопје24 | пред 2 месеци

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Слаб дожд врне во источниот дел од земјата и долж повардарието. НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ:...

Магла на патиштата кај Тетово Гостивар и Маврово

Магла на патиштата кај Тетово, Гостивар и Маврово

Пулс 24 | пред 2 месеци

Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија, на останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по претежно влажни коловози. На патните правци Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража и на...

Магла кај Тетово Гостивар и Маврово

Магла кај Тетово, Гостивар и Маврово

Пост | пред 2 месеци

На патните правци Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража и на Маврово утринава има магла поради што видливоста на овие патишта е намалена од 50 до 100 метри. Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија,...

Магла на патиштата кај Тетово Гостивар и Маврово

Магла на патиштата кај Тетово, Гостивар и Маврово

еМАГАЗИН | пред 2 месеци

На патните правци Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража и на Маврово утринава има магла поради што видливоста на овие патишта е намалена од 50 до 100 метри. Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија, на...

Патиштата влажни магла кај Крушево

Патиштата влажни, магла кај Крушево...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Патиштата влажни, магла кај Крушево Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Дожд со слаб интензитет врне на Стража, Маврово, Дебар, Охрид, Струга, Кичево и Пресека, а во...

Сообраќајот по влажни коловози магла во Крушево

Сообраќајот по влажни коловози, магла во Крушево

Макфакс | пред 2 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Дожд со слаб интензитет врне на Стража, Маврово, Дебар, Охрид, Струга, Кичево и Пресека. Намалена видливост 50 – 100 м поради магла...

Сообраќајот по влажни коловози магла во Крушево

Сообраќајот по влажни коловози, магла во Крушево

Вечер | пред 2 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Дожд со слаб интензитет врне на Стража, Маврово, Дебар, Охрид, Струга, Кичево и Пресека. Намалена видливост 50 – 100 м поради магла...

Сообраќајот по влажни коловози магла во Крушево

Сообраќајот по влажни коловози, магла во Крушево

A1on | пред 2 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Дожд со слаб интензитет врне на Стража, Маврово, Дебар, Охрид, Струга, Кичево и Пресека. Намалена видливост 50 – 100 м поради магла...

Сообраќајот по влажни коловози магла во Крушево

Сообраќајот по влажни коловози, магла во Крушево

Локално | пред 2 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Дожд со слаб интензитет врне на Стража, Маврово, Дебар, Охрид, Струга, Кичево и Пресека. Намалена видливост 50 – 100 м поради магла...

АМСМ информира кои патишта се проблематични вечерва

АМСМ информира кои патишта се проблематични вечерва

Прес 24 | пред 2 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Дожд со слаб интензитет врне на Стража, Маврово, Дебар, Охрид, Струга, Кичево и Пресека, а во Крушево видливоста е намалена 50 до...

Патиштата влажни магла кај Крушево

Патиштата влажни, магла кај Крушево

Сител | пред 2 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Дожд со слаб интензитет врне на Стража, Маврово, Дебар, Охрид, Струга, Кичево и Пресека, а во Крушево видливоста е намалена 50 до...

Поради магла намалена видливост на неколку патни правци

Поради магла намалена видливост на неколку патни правци

Макфакс | пред 2 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози, информираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Според нивните податоци, намалена видливост поради појава на...

Поради магла намалена видливост на неколку патни правци

Поради магла намалена видливост на неколку патни правци

Точка | пред 2 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози, информираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Според нивните податоци, намалена видливост поради појава на...

Магла на патиштата во Струмичко и Радовишко

Магла на патиштата во Струмичко и Радовишко...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Магла на патиштата во Струмичко и Радовишко Намалена видливост поради појава на магла до 100 метри изутринава има на патниот правец Штип – Радовиш и од 30 – 50 метри на патниот правец Струмица – Ново Село,...

Поради магла намалена видливост на неколку патни правци

Поради магла намалена видливост на неколку патни правци

Денар | пред 2 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози, информираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Според нивните податоци, намалена видливост поради појава на...

Поради магла намалена видливост на неколку патни правци

Поради магла намалена видливост на неколку патни правци

Вечер | пред 2 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози, информираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Според нивните податоци, намалена видливост поради појава на...

Магла на патиштата во Струмичко и Радовишко

Магла на патиштата во Струмичко и Радовишко

Лидер | пред 2 месеци

Намалена видливост поради појава на магла до 100 метри изутринава има на патниот правец Штип – Радовиш и од 30 – 50 метри на патниот правец Струмица – Ново Село, информираат АМСМ и ЈП Македонијапат. Се...

Магла на патиштата во Струмичко и Радовишко

Канал 5 | пред 2 месеци

Се препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани...

Магла на патиштата во Струмичко и Радовишко

Магла на патиштата во Струмичко и Радовишко

+Инфо | пред 2 месеци

Времето ќе биде променливо облачно, попладне на запад со слаб локален дожд, на повисоките планини со снег. По одделни котлини ќе има појава на слаба магла, особено претпладне. Температурата ќе се движи...

АМСМ предупредува Возете внимателно на овие патни правци  густа магла и намалена видливост

АМСМ предупредува: Возете внимателно на овие патни правци - густа магла и намалена видливост

Прес 24 | пред 2 месеци

Намалена видливост поради појава на магла до 100 метри изутринава има на патниот правец Штип – Радовиш и од 30 – 50 метри на патниот правец Струмица – Ново Село, информираат АМСМ и ЈП Македонијапат. Се препорачува...

Поради магла намалена видливост на неколку патни правци

Поради магла намалена видливост на неколку патни правци

Весник | пред 2 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози, информираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Според нивните податоци, намалена видливост поради појава на...

Магла на патиштата во Струмичко и Радовишко

Магла на патиштата во Струмичко и Радовишко

Сител | пред 2 месеци

Намалена видливост поради појава на магла до 100 метри изутринава има на патниот правец Штип – Радовиш и од 30 – 50 метри на патниот правец Струмица – Ново Село, информираат АМСМ и ЈП Македонијапат. Се препорачува...

ВНИМАТЕЛНО ЗАД ВОЛАНОТ На овие места има магла

ВНИМАТЕЛНО ЗАД ВОЛАНОТ: На овие места има магла

Рипост | пред 2 месеци

Намалена видливост поради појава на магла до 100 метри изутринава има на патниот правец Штип – Радовиш и од 30 – 50 метри на патниот правец Струмица – Ново Село, информираат АМСМ и ЈП Македонијапат. Се...

Намалена видливост возете внимателно

Намалена видливост, возете внимателно

Скопје24 | пред 2 месеци

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Намалена видливост поради појава на магла до 100 метри...

Магла на патиштата во струмичко и радовишко

Магла на патиштата во струмичко и радовишко

ТВ 21 | пред 2 месеци

Намалена видливост поради појава на магла до 100 метри изутринава има на патниот правец Штип – Радовиш и од 30 – 50 метри на патниот правец Струмица – Ново Село, информираат АМСМ и ЈП Македонијапат. Се препорачува...

Внимавајте Магла на патиштата во Струмичко и Радовишко

Внимавајте: Магла на патиштата во Струмичко и Радовишко

Пулс 24 | пред 2 месеци

Намалена видливост поради појава на магла до 100 метри изутринава има на патниот правец Штип – Радовиш и од 30 – 50 метри на патниот правец Струмица – Ново Село, информираат АМСМ и ЈП Македонијапат. Се...

Поради магла намалена видливоста на дел од патиштата

Поради магла намалена видливоста на дел од патиштата

Република | пред 2 месеци

Поради магла до 100 метри е намалена видливоста во Сарамзалино, Струмица, Катланово-Велес-Катланово, Тетово, Стража, Македонски Брод и Ресен, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност