Раул ги определи имињата на 16-те играчи за првиот дуел со Словенија

Локално | пред 2 месеци

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце...

Раул ги одреди 16 те играчи за првиот дуел со Словенија

Раул ги одреди 16-те играчи за првиот дуел со Словенија

Канал 5 | пред 2 месеци

Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески и Велко Маркоски. Состав на Македонија: Борко Ристовски и Никола Митревски, Дејан Манасков, Гоце Георгиевски, Мартин...

Раул ги одреди 16 те играчи за првиот дуел со Словенија

Раул ги одреди 16-те играчи за првиот дуел со Словенија

Локално | пред 2 месеци

– Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски,...

Раул ги одреди 16 те играчи за првиот дуел со Словенија

Раул ги одреди 16-те играчи за првиот дуел со Словенија

+Инфо | пред 2 месеци

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце...

Раул го скрои составот за Словенија познати се 16 ракометари кои ќе го почнат првенството

Раул го скрои составот за Словенија, познати се 16. ракометари кои ќе го почнат првенството

МКД | пред 2 месеци

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез вечерва одреди кои 16 ракометари ќе играат против Словенија, а кои ќе останат на трибините. Раул ќе игра со едно лево крило против Словенија, помалку...

Раул го одреди конечниот состав за пресметката со Словенија

Раул го одреди конечниот состав за пресметката со Словенија

Дерби | пред 2 месеци

Македонскиот селектор Раул Гонзалес вечерва ги потврди шеснаесетте ракометари кои ќе бидат во комбинација за отворањето на Европското првенство во Хрватска, на кое противник на Македонија е селекцијата...

Гонзалез избра позната 16 ката за Словенија

Гонзалез избра, позната 16-ката за Словенија

Македонски Спорт | пред 2 месеци

Селекторот се одлучи голманот Даскаловски, бекот Маркоски и крилото Ојлески го пропуштаат првиот меч на Европското првенство Голманот Златко Даскаловски, бекот Велко Маркоски и крилото Гоце Ојлески се...

Гонзалез пресече Без столбот на одбраната и уште двајца ракометари

Гонзалез пресече: Без столбот на одбраната и уште двајца ракометари

Спорт Клуб | пред 2 месеци

СпортКлуб.мк, директно од Загреб Раул Гонзалес реши без кои играчи ќе настапи на утрешниот премиерен меч на Македонија на отварањето за нас на ЕП во Хрватска. За конкуренција за утрешниот меч со Словенија,...

Раул изненади Македонија ќе игра само со едно лево крило против Словенија

Раул изненади: Македонија ќе игра само со едно лево крило против Словенија!

Спорт 1 | пред 2 месеци

Раул Гонзалес ги одбра 16-те играчи со кои Македонија ќе игра, барем, на првиот натпревар од Ервопското првенство, утре против Словенија. Златко Даскаловски, Велко Маркоски и Гоце Ојлески отпаднаа во првиот...

Даскаловски Ојлески и Велко Марковски прекубројни

Даскаловски, Ојлески и Велко Марковски „прекубројни“

Сител | пред 2 месеци

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце...

Кого ќе жртвува Раул пикер или десно крило

Кого ќе жртвува Раул, пикер или десно крило?

Спорт 1 | пред 2 месеци

Веселин Вујовиќ веќе ги соопшти 16-те ракометари кои ќе го почнат Европското првенство, Раул Гонзалес мораме да го почекаме малку повеќе. Селекторот на Македонија ќе го соопшти нашиот состав вечерва. Веќе...

Раул без Ојлески Даскалоски и Велко Маркоски тргнува против Словенија

Раул без Ојлески, Даскалоски и Велко Маркоски тргнува против Словенија

Спорт М | пред 2 месеци

Раул Гонзалез вечерва ги објави 16-те ракометари кои ќе ги пријави за утрешниот натпревар против Словенија. Тој ги изостави Златко Даскалоски, Велко Маркоски, Гоце Ојлески. За утрешниот натпревар против...

Ракомет последни подготовки пред натпреварот против Словенија

Ракомет, последни подготовки пред натпреварот против Словенија

Алсат-М | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација ги прави последните подготовките пред првиот натпревар на Европското првенство во Хрватска против Словенија на 13 јануари. Селекторот на Македонија, Раул Гонзалес...

Против Словенија без Ојлески Даскалоски и Велко Маркоски

Против Словенија без Ојлески, Даскалоски и Велко Маркоски

Република | пред 2 месеци

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез ги одреди 16-те ракометари кои ќе ги пријави за утрешниот натпревар против Словенија во првото коло од Б групата на Европското првенство во Хрватска....

Арена спремна  домаќинот најавува силни безбедносни мерки пред инвазијата на македонски и словенечки навивачи

Арена спремна – домаќинот најавува силни безбедносни мерки пред инвазијата на македонски и словенечки навивачи

Спорт Клуб | пред 2 месеци

СпортКлуб.мк, директно од Загреб Македонската ракометна селекција веќе втор дене е во престолнината на Хрватска, Загреб каде ги врши последните подготовки пред почетокот на новиот настап на ЕП. Иако последните...

Раул Гонзалез го одреди составот за средбата со Словенија

Раул Гонзалез го одреди составот за средбата со Словенија

РК Металург | пред 2 месеци

Македонскиот селектор Раул Гонзалез се определи за 16-те ракометари со кои ќе ја одигра првата средба од групната фаза против селекцијата на Словенија. На таа средба Гонзалез реши да настапи без крилото...

Раул го обелодени тимот Против Словенија без Ојлески Даскалоски и Велко Маркоски

Раул го обелодени тимот: Против Словенија без Ојлески, Даскалоски и Велко Маркоски

Гол | пред 2 месеци

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез ги одреди 16-те ракометари кои ќе ги пријави за утрешниот натпревар против Словенија во првото коло од Б групата на Европското првенство во Хрватска....

Раул Посакувам само да одиграме добар натпревар

Раул: Посакувам само да одиграме добар натпревар

Прес 24 | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација претпладнево во „Арена Загреб“ го одржа првиот тренинг и единствен тренинг пред дуелот со утре со Словенија во „Арена Загреб“. Македонската ракометна репрезентација...

Гонзалез со поштедат за нашите пред Словенија  го откажа попладневниот тренинг

Гонзалез со поштедат за нашите пред Словенија – го откажа попладневниот тренинг

Спорт Клуб | пред 2 месеци

СпортКлуб.мк, директно до Загреб Селекторот на македонската ракометна селекција, Раул Гонзалез се реши денес наместо планирани два, да одржи само еден тренинг во пресрет на утрешниот меч од Ц групата против...

Даскалоски Маркоски и Ојлески отпаднаа за Словенија

Даскалоски, Маркоски и Ојлески отпаднаа за Словенија

Sportmedia | пред 2 месеци

По долго размислување, селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез го одреди списокот на ракомтари кои утре ќе ги одмерат силите со Словенија на стартот на ЕП. По долго размислување, селекторот...

Раул го направи последниот рез

Раул го направи последниот рез

24 Ракомет | пред 2 месеци

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалес го направи последниот рез во националниот состав пред стартот на Европското првенство во Хрватска. На дуелот против Словенија, македонскиот состав...

Кој ќе тепа а кој ќе биде истепан во мечот Македонија  Словенија

Кој ќе тепа, а кој ќе биде истепан во мечот Македонија – Словенија?

Вечер Прес | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација, утревечерва (19.30) во “Арена Загреб” ќе го одгра првиот натпревар од Ц – група на Европското првенство, против селекцијата на Словенија, предводена од поранешниот...

ГОНЗАЛЕЗ Под притисок е сè поинаку посакувам добра игра

ГОНЗАЛЕЗ: Под притисок е сè поинаку, посакувам добра игра

Рипост | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација претпладнево во „Арена Загреб“ го одржа првиот и единствен тренинг пред дуелот утре со Словенија во „Арена Загреб“. – Секако дека првиот натпревар е најважен. Посакуваме...

Гонзалес Се е поинаку кога се игра под притисок вечерва ќе го објавам тимот за Словенија

Гонзалес: Се е поинаку кога се игра под притисок, вечерва ќе го објавам тимот за Словенија

Дерби | пред 2 месеци

Од Загреб за „Дерби“ Александар Табаковски Македонската репрезентација е во Загреб и ги прави последните подготовки пред утрешниот прв натпревар на европскиот шампионат против селекцијата на Словенија...

Раул Секој прв натпревар носи голем притисок

Раул: Секој прв натпревар носи голем притисок

Канал 5 | пред 2 месеци

- Секако дека првиот натпревар е најважен. Посакуваме победа за да можеме добро да почнеме на првенството. Ова што досега го работевме беа само пријателски натпревари и тренинзи, сега следува вистинското....

Раул Гонзалез Подготвени сме за добар старт на Европското првенство

Раул Гонзалез: Подготвени сме за добар старт на Европското првенство

МКД | пред 2 месеци

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез вели дека неговите ракометари се подготвени за утрешниот дуел со Словенија. Македонија го одржа последниот тренинг пред почетокот на Европското...

Подготвена тактиката за Словенија

Подготвена тактиката за Словенија

Македонски Спорт | пред 2 месеци

Репрезентативците го одржаа последниот тренинг пред утрешниот дуел со Словенија, со кој го отвораат ЕП во Хрватска Од Загреб за „Македонски спорт“ Весна Николовска Македонската репрезентација го одржа...

Арената во Загреб е подготвена за средбите од групата Ц ФОТОГАЛЕРИЈА

Арената во Загреб е подготвена за средбите од групата Ц (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет | пред 2 месеци

Пред почетокот на Европското првенство салата во која што ќе се играат средбите од групата Ц е подготвена за она што претстои. Арената во Загреб ги нуди потребните услови така што работите функционираат...

Раул Секој прв натпревар носи голем притисок

Раул: Секој прв натпревар носи голем притисок

+Инфо | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација претпладнево во „Арена Загреб“ го одржа првиот и единствен тренинг пред дуелот утре со Словенија во „Арена Загреб“. Во полн состав со сите 19 играчи селекторот Раул...

Раул Подготвивме нешто конкретно за Словенците

Раул: Подготвивме нешто конкретно за Словенците!

Спорт 1 | пред 2 месеци

Помина времето за ковање тактики, сега треба само фокусирано да се спроведат на терен. Раул Гонзалес им кажа што имаше да им каже на ракометарите и утре претпладне им останува последниот тренниг пред мечот...

Раул Под притисок е сè поинаку тимот ќе го одредам вечерва

Раул: Под притисок е сè поинаку, тимот ќе го одредам вечерва

Локално | пред 2 месеци

Две тренинг сесии и аклиматизација за македонските ракометари во Загреб се веќе завршени. Селекторот Раул Гонзалез веќе е фокусиран на првиот ривал и по утринскиот тренинг најави дека дури вечерва ќе одлучи...

Ракометарите ја почувствуваа Загрепска Арена одржан последниот тренинг пред мечот со Словенија

Ракометарите ја почувствуваа Загрепска Арена, одржан последниот тренинг пред мечот со Словенија

МКД | пред 2 месеци

Македонските ракометари го одржаа тренингот во Загрепска Арена каде утре го почнуваат настапот на Европското првенство во Хрватка. Ракометарите во позитивна атмосфера го одработија денешниот тренинг на...

Откажан попладневниот тренинг ракометарите низ видео снимки ќе ја скенираат Словенија

Откажан попладневниот тренинг, ракометарите низ видео снимки ќе ја скенираат Словенија

Гол | пред 2 месеци

Наместо планираните два тренинзи, денес македонските ракометари тренираа само во претпладневниот термин. Од 11.00 часот изутрина Раул работеше еден час со нашите ракометари во „Арена“, а попладневниот...

Раул Посакувам само да одиграме добар натпревар

Раул: Посакувам само да одиграме добар натпревар

Република | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација претпладнево во „Арена Загреб“ го одржа првиот тренинг и единствен тренинг пред дуелот со утре со Словенија во „Арена Загреб“. Македонската ракометна репрезентација...

Раул Под притисок сè е поинаку но Македонија е подготвена

Раул: Под притисок сè е поинаку, но Македонија е подготвена!

24 Ракомет | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација вчера во Загреб го одржа првиот трениг по пристигнувањето во Хрватска. Селекторот Гонзалес ги склопува последните коцки од мозаикот кој треба да го покаже новото лице...

ЕП  Хрватска 2018 Раул Посакувам само да одиграме добар натпревар

ЕП - Хрватска 2018: Раул: Посакувам само да одиграме добар натпревар

Сител | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација претпладнево во „Арена Загреб“ го одржа првиот тренинг и единствен тренинг пред дуелот со утре со Словенија во „Арена Загреб“. Во полн состав со сите 19 играчи селекторот...

Официјално Европското ќе се игра и во Загреб

Официјално: Европското ќе се игра и во Загреб

Top Sport | пред 2 месеци

Европското првенство во ракомет кое започнува денес со мечевите во групите А и Б, ќе се игра и во Загреб, односно во арената во хрватскиот главен град. Ова информација е потврдена доцна синоќа по состанокот...

ЕП  Хрватска 2018 Раул Посакувам само да одиграме добар натпревар

ЕП – Хрватска 2018: Раул: Посакувам само да одиграме добар натпревар

ТВ 21 | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација претпладнево во „Арена Загреб“ го одржа првиот тренинг и единствен тренинг пред дуелот со утре со Словенија во „Арена Загреб“. Во полн состав со сите 19 играчи селекторот...

Раул Под притисок е сè поинаку тимот ќе го одредам вечерва

Раул: Под притисок е сè поинаку, тимот ќе го одредам вечерва

Гол | пред 2 месеци

Две тренинг сесии и аклиматизација за македонските ракометари во Загреб се веќе завршени. Селекторот Раул Гонзалез веќе е фокусиран на првиот ривал и по утринскиот тренинг најави дека дури вечерва ќе одлучи...

Паднаа последните договори за Словенија Раул ќе го држи Вујовиќ во неизвесноста до крај ФОТОГАЛЕРИЈА

Паднаа последните договори за Словенија, Раул ќе го држи Вујовиќ во неизвесноста до крај (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Sportmedia | пред 2 месеци

Времето полека истекува...Македонската репрезентација го одработи единствениот тренинг во Арена Загреб пред утрешниот дуел против Словенија на отварањето на Европското првенство. Најважно е дека Раул Гонзалез...

Македонија денеска тренира во Арена во Загреб

Македонија денеска тренира во Арена во Загреб

24 Ракомет | пред 2 месеци

Репрезентацијата на Македонија денеска ќе добие можност да одржи тренинг во салата каде што утре од 19:30 часот ќе го одигра првиот натпревар на Европското првенство. Ракометарите коишто Раул Гонзалес...

Македонското знаме белсна во Загреб  Арена подготвена за ЕП

Македонското знаме белсна во Загреб, „Арена“ подготвена за ЕП!

Гол | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација веќе е во Хрватска и го одработува првиот официјален тренинг пред утрешниот старт на Европското првенство. Воините на Раул Гонзалез своите три натпревари од групата...

Раул ги построи воините во Арена  репрезентативците мотивирани како никогаш досега

Раул ги построи „воините“ во „Арена“, репрезентативците мотивирани како никогаш досега!

Гол | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација уште од вчера пристигна во Загреб, а со позитивна енергија и во одлична атмосфера утрово го одработи својот прв денешен тренинг во прекрасната „Арена“. Селекторот,...

Македонија се загрева во Загреб

Македонија се „загрева“ во Загреб

Македонски Спорт | пред 2 месеци

Делегацијата на Македонија одлично се аклиматизира во хрватската престолнина, каде в сабота против Словенија го стартува настапот на ЕП Машката ракометна репрезентација на Македонија одлично го помина...

Ракометарите го одржаа првиот тренинг во Загреб

Ракометарите го одржаа првиот тренинг во Загреб

МКД | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација денеска пристигна во Загреб и го одржа првиот тренинг во пресрет на почетокот на Европското првенство. Ракометната експедиција на Македонија од денеска е во Загреб,...

Можно ли е чудо на Европското првенство во ракомет со селекторот Гонзалес

Можно ли е чудо на Европското првенство во ракомет со селекторот Гонзалес?

МКД | пред 2 месеци

Кога елитните ракометни собири ни се во близина, речиси секогаш постигнуваме добри резултати. СП 2009 во Хрватска беше наше лансирање меѓу првите 11 на светот, а петтото место од ЕП 2012 во Србија сѐ уште...

Ракометарите веднаш се фатија за работа во Загреб

Ракометарите веднаш се фатија за работа во Загреб

Спорт 1 | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација утрово пристигна во Загреб, а попладнево веднаш се фати за работа и го одржа првиот од двата тренинзи пред саботниот старт против Словенија на Европското првенство...

 Згрме загрепскиот градоначалник Да видам кој ќе ме избрка од Арена

“Згрме” загрепскиот градоначалник: Да видам кој ќе ме избрка од Арена

Спорт Клуб | пред 2 месеци

Градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ на прес-конференција јавно порача дека нема сила што ќе спречи Европското првенство да се игра во Арената. Последните денови се актуелни медиумските препукувања...

Ракометарите пристигнаа во Загреб  вечерва тренираа во Дом Спортова

Ракометарите пристигнаа во Загреб – вечерва тренираа во „Дом Спортова“

Република | пред 2 месеци

фото: Гол Македонската ракометна репрезентавија денеска пристигна во Загреб, кае што ќе настапи на Европското првенство, Хрватска 2018. Тие попладневно тренираа во спортската сала „Дом Спортова“ која служи...

Прв тренинг во Загреб  Македонија ситно брои до дуелот со Словенија

Прв тренинг во Загреб - Македонија ситно брои до дуелот со Словенија

Sportmedia | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација го заврши првиот тренинг во Загреб пред стартниот дуел на ЕП во Хрватска, против Словенците Македонската ракометна репрезентација го заврши првиот тренинг во Загреб...

Ракометарите пристигнаа во Загреб  вечерва тренираа во Дом Спортова

Ракометарите пристигнаа во Загреб – вечерва тренираа во „Дом Спортова“

Спорт М | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентавија денеска пристигна во Загреб, кае што ќе настапи на Европското првенство, Хрватска 2018. Тие попладневно тренираа во спортската сала „Дом Спортова“ која служи за тренинг...

Ракометарите се адаптираат на Загреб првиот тренинг во Дом Спортова

Ракометарите се адаптираат на Загреб, првиот тренинг во „Дом Спортова“

Гол | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Загреб и го одржа првиот тренинг, како подготовка за Европското првенство (ЕП) кое стартува утревечер. Избраниците на Раул Гонзалез тренираа во полна...

ЕП ракомет 2018  Македонија пристигна во Загреб

ЕП ракомет 2018 - Македонија пристигна во Загреб

Прес 24 | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација претпладнево пристигна во Загреб каде ќе ги игра натпреварите од Ц-групата на Европското првенство кое почнува утре. Македонија предводена од селекторот Раул Гонзалес...

Ракометарите пристигнаа во Загреб

Ракометарите пристигнаа во Загреб

Top Sport | пред 2 месеци

Македонската ракометна експедиција претпладнево пристигна во Загреб, Хрватска, каде утре ќе започне Европското првенство. Репрезентативците попладнево ќе го одработат првиот тренинг во „Арена“, каде в...

Момците на Раул ја анализираат Словенија уште на аеродром

Момците на Раул ја анализираат Словенија уште на аеродром

Off.net.mk | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација во сабота со почеток од 19:30, го стартува новиот предизвик наречен Европско првенство. Иако до мечот има нешто повеќе од 48 часа, нашите репрезентативци се веќе синхронизирани...

Ајде да ги поддржиме ракометарите на Македонија

Ајде да ги поддржиме ракометарите на Македонија

Reporter.mk | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација стигна во Загреб, Хрватска, каде што се игра Европското ракометно првенство. Утре почнува првенството со натпреварот помеѓу Хрватска и Србија, кој ќе се игра во Сплит....

Можно ли е чудо на ракометното ЕП со најдобриот тренер во светот

Можно ли е чудо на ракометното ЕП со најдобриот тренер во светот?

Off.net.mk | пред 2 месеци

Кога елитните ракометни собири ни се во близина, речиси секогаш постигнуваме добри резултати. СП 2009 во Хрватска беше наше лансирање меѓу првите 11 на светот, а петтото место од ЕП 2012 во Србија сѐ уште...

ЕП 2018 Македонија пристигна во Загреб

ЕП 2018: Македонија пристигна во Загреб

Инфо Центар | пред 2 месеци

Македонија предводена од селекторот Раул Гонзалес во текот на денешниот ден ќе тренира во хрватската престолнина, а веќе в сабота ја очекува првиот дуел со Словенија. Според најавите „црвено-жолтите“ ќе...

ЕП ракомет 2018 Македонија пристигна во Загреб

ЕП ракомет 2018: Македонија пристигна во Загреб

Алсат-М | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација претпладнево пристигна во Загреб каде ќе ги игра натпреварите од Ц-групата на Европското првенство кое почнува утре. Македонија предводена од селекторот Раул Гонзалес...

ЕП ракомет 2018 Македонија пристигна во Загреб

ЕП ракомет 2018: Македонија пристигна во Загреб

Локално | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација претпладнево пристигна во Загреб каде ќе ги игра натпреварите од Ц-групата на Европското првенство кое почнува утре. Македонија предводена од селекторот Раул Гонзалес...

ЕП ракомет 2018 Македонија пристигна во Загреб

ЕП ракомет 2018: Македонија пристигна во Загреб

+Инфо | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација претпладнево пристигна во Загреб каде ќе ги игра натпреварите од Ц-групата на Европското првенство кое почнува утре. Македонија предводена од селекторот Раул Гонзалес...

Неизвесноста лебди во воздухот Ако до петок не биде исплатен долгот нема да се игра ракомет во Арена

Неизвесноста лебди во воздухот: Ако до петок не биде исплатен долгот, нема да се игра ракомет во „Арена“!

Спорт Клуб | пред 2 месеци

Драмата околу играњето во загрепска „Арена“ за време на Европското првенство продолжува. Најголемата сала во Хрватска, каде е сместена групата Б и каде треба да игра Македонија во групната фаза од ЕП,...

ЕП  Хрватска 2018 Македонија пристигна во Загреб

ЕП - Хрватска 2018: Македонија пристигна во Загреб

Сител | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација претпладнево пристигна во Загреб каде ги игра дуелите од Ц групата на ЕП во Хрватска, кое почнува утре. Нашата репрезентација попалднево ќе го има и првиот тренинг...

Ракометарите заминаа за Загреб

Ракометарите заминаа за Загреб

Скопје Инфо | пред 2 месеци

Македонската репрезенатација во ракомет, предводена од Раул Гонзалез, рано утрово замина за Загреб, каде што во сабота 13 јануари ќе го одигра првиот натпревар од групата Б против селекцијата на Словенија....

Македонија пристигна во Загреб

Македонија пристигна во Загреб

Спорт М | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација претпладнево пристигна во Загреб каде ќе ги игра натпреварите од Ц-групата на Европското првенство кое почнува утре. Македонија предводена од селекторот Раул Гонзалес...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Загреб

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Загреб

РК Металург | пред 2 месеци

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Загреб, каде ќе ги игра натпреварите од групата “Ц“ во групната фаза на ЕП во Хрватска. Своите натпревари нашата репрезентација ќе ги игра во “Арена Загреб“,...

Ракометарите заминаа за Загреб

Ракометарите заминаа за Загреб

Република | пред 2 месеци

Македонската репрезенатација во ракомет, предводена од Раул Гонзалез, рано утрово замина за Загреб, каде што во сабота 13 јануари ќе го одигра првиот натпревар од групата Б против селекцијата на Словенија....

Мукаетов ги испрати ракометарите

Мукаетов ги испрати ракометарите

Македонски Спорт | пред 2 месеци

Првиот човек на РФМ, заедно со генералниот секретар Филип Милошевски ги поздравија репрезентативците пред заминувањето на ЕП во Хрватска Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов,...

Драмата продолжува  Ако до петок не биде платен долгот нема ракомет во Арена во Загреб

Драмата продолжува: „Ако до петок не биде платен долгот, нема ракомет во „Арена“ во Загреб“!

Гол | пред 2 месеци

Иако по изјавата на градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ дека сите долгови се подмирени и Европското првенство во ракомет нормално ќе се одржи во загрепска „Арена“, вечерва од компанијата Ингра стигна...

Со срце за Македонија и нов голем успех ФОТОГАЛЕРИЈА

Со срце за Македонија и нов голем успех (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет | пред 2 месеци

Ракометарите коишто се дел од репрезентацијата на Македонија го одржаа последниот тренинг во Скопје. Веќе утре ќе тренираат во Загреб така што полека почнуваат да се подготвуваат за она што ќе претстои...

ЕП ракомет 2018 Раул го објави конечниот список

ЕП ракомет 2018: Раул го објави конечниот список

A1on | пред 2 месеци

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзлаес денеска го објави списокот од 19 ракометари што ќе патуваат на Европското првенство во Хрватска. На списокот на шпанскиот стручњак се најдоа:...

Раул објави кои играчи ќе настапат на ЕП во Хрватска

Раул објави кои играчи ќе настапат на ЕП во Хрватска

Top Sport | пред 2 месеци

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство. Утре на пат кон Хрватска ќе тргнат оние 19 играчи кои минатата...

Раул објави кои играчи ќе настапат на ЕП во Хрватска

Раул објави кои играчи ќе настапат на ЕП во Хрватска

Кајгана | пред 2 месеци

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство. Утре на пат кон Хрватска ќе тргнат оние 19 играчи кои минатата...

Алушовски Ако момците веруваат можат сè

Алушовски: Ако момците веруваат, можат сè

Македонски Спорт | пред 2 месеци

„Традициите постојат за да се рушат, се надевам дека со доаѓањето на Гонзалез и системот, кој тој го применува македонската репрезентација има поголеми шанси против секој ривал“, вели стратегот на Пелистер...

Раул Гозналез го објави конечниот список на ракометари кои ќе патуваат во Хрватска

Раул Гозналез го објави конечниот список на ракометари кои ќе патуваат во Хрватска

МКД | пред 2 месеци

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез со 19 ракометари ќе патува на Европското првенство во Хрватска. Раул Гонзалез објави список од 19 ракометари кои ќе патуваат на Европското...

Гонзалез одлучи Со 19 мина патува за Загреб

Гонзалез одлучи: Со 19-мина патува за Загреб

Македонски Спорт | пред 2 месеци

Голманот Мартин Томовски и средниот бек Горан Крстевски, кои не беа во тимот за пријателските натпревари, не влегоа ниту во последниот избор за ЕП Голманот Мартин Томовски и средниот бек Горан Крстевски...

Гонзалес го соопшти конечниот список Ова се 19 патници за ЕП во Хрватска

Гонзалес го соопшти конечниот список: Ова се 19. патници за ЕП во Хрватска!

Дерби | пред 2 месеци

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес го соопшти конечниот список на играчи на кои ќе смета на престојното Европско првенство кое се игра во Хрватска. Шпанскиот стратег ќе...

Нема кратење Раул со сите 19 ракометари ќе оди во Загреб

Нема кратење, Раул со сите 19 ракометари ќе оди во Загреб!

Спорт 1 | пред 2 месеци

Познат е составот со кој Македонија ќе патува на Европското првенство во Хрватска. Селекторот Раул Гонзалес се реши да не прави нови кратења и да патува со 19-те кои ги исфилтрира уште по Нова Година....

Играњето на Македонија во загрепска Арена повторно неизвесно

Играњето на Македонија во загрепска "Арена" повторно неизвесно!

Спорт 1 | пред 2 месеци

Настапот на Македонија во загрепската „Арена“ на Европското првенство (ЕП) во ракомет, кое почнува за три дена, повторно стана неизвесно поради проблемите кои организаторот и градот ги имаат со фирмата...

Градоначалникот Бандиќ уверува  Арена нема да биде под клуч

Градоначалникот Бандиќ уверува: „Арена“ нема да биде под клуч

Top Sport | пред 2 месеци

Градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ, негира дека има било какви долгови кон компанијата „Ингра“ и дека натпреварите во Ц-групата, а потоа и завршницата на Европското првенство ќе се игра во загрепската...

Селекторот Гонзалез го објави списокот на патници за Загреб

Селекторот Гонзалез го објави списокот на патници за Загреб

Сител | пред 2 месеци

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, утрово го објави конечниот список од 19 ракометари, на кои ќе смета на претстојното Европското првенство во Хрватска. Гонзалез...

Раул објави кои играчи ќе настапат на ЕП во Хрватска

Раул објави кои играчи ќе настапат на ЕП во Хрватска

Спорт М | пред 2 месеци

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство. Утре на пат кон Хрватска ќе тргнат оние 19 играчи кои минатата...

Градоначалникот на Загреб смирува Сѐ е под контрола ќе се игра Европско првенство во арената

Градоначалникот на Загреб смирува: Сѐ е под контрола, ќе се игра Европско првенство во арената

МКД | пред 2 месеци

Вчерашната вест дека можеби нема да се игра Европското ракометно првенство во загрепската арена силно одекна во Хрватска но и во земјите учеснички, по што со изјава се јави и градоначалникот на Загреб,...

Официјално Гонзалез објави 19 ракометари кои ќе патуваат на ЕП во Хрватска

Официјално: Гонзалез објави 19 ракометари кои ќе патуваат на ЕП во Хрватска!

Спорт365 | пред 2 месеци

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија го објави списокот од 19 ракометари што ќе патуваат на Европското Првенство во Хрватска. Список на ракометари за ЕП Хрватска 2018: Голмани:...

ЕП ракомет 2018 Раул го објави конечниот список

ЕП ракомет 2018: Раул го објави конечниот список

ТВ 21 | пред 2 месеци

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзлаес денеска го објави списокот од 19 ракометари што ќе патуваат на Европското првенство во Хрватска. На списокот на шпанскиот стручњак се...

Селекторот Раул Гонзалес одбра 19 ракометари за ЕП во Хрватска

Селекторот Раул Гонзалес одбра 19 ракометари за ЕП во Хрватска

Република | пред 2 месеци

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот на ракометари што ќе патуваат на ЕП Хрватска 2018. Шпанецот во Загреб ќе носи 19 ракометари, а од списокот...

Смирувачка вест за Македонија од Загреб Сѐ е платено ќе се игра во Арена

Смирувачка вест за Македонија од Загреб: Сѐ е платено, ќе се игра во „Арена“!

Спорт 1 | пред 2 месеци

Шокантната вест за затворање на „Загрепска арена“ пред Европското првенство во ракомет, се обиде да ја стивне градоначалникот на хрватската престолнина, Милан Бандиќ, велејќи дека сѐ е под контрола. Ако...

ЕП РАКОМЕТ 2018 Кои се избраниците на Раул

ЕП РАКОМЕТ 2018: Кои се избраниците на Раул?

Рипост | пред 2 месеци

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзлаес денеска го објави списокот од 19 ракометари што ќе патуваат на Европското првенство во Хрватска. На списокот на шпанскиот стручњак се најдоа:...

Лажна тревога ЕП сепак ќе се игра во Арената во Загреб

Лажна тревога: ЕП, сепак, ќе се игра во Арената во Загреб

24 Ракомет | пред 2 месеци

Најавите дека натпреварите од групата Ц на Европското првенство во Хрватска нема да се одиграат во Арената во Загреб, а со тоа и дуелите од вториот круг и битката за медалите денеска се побиени од страна...

Раул ги избра воините за ЕП  Ел Команданте со проверени сили патува за Хрватска

Раул ги избра „воините“ за ЕП: „Ел Команданте“ со проверени сили патува за Хрватска!

Гол | пред 2 месеци

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, утрово го објави конечниот список од 19 ракометари, на кои ќе смета на претстојното Европското првенство во Хрватска. Популарниот...

Европското првенство во Хрватска под знак прашалник

Европското првенство во Хрватска под знак прашалник?

Спорт М | пред 2 месеци

Виси европското ракометно првенство во Хрватска. Арената во загреб каде Македонија треба да ги игра натпреварите се затвора, а сопственикот, холдинг од Загреб, бара да му бидат платени долговите кои хрватската...

Раул Гонзалез го објави конечниот список за ЕП во Хрватска

Раул Гонзалез го објави конечниот список за ЕП во Хрватска

РК Металург | пред 2 месеци

Селекторот на македонската сениорска репрезентација Раул Гонзалез го објави списокот со имињата на 19 ракометари, со кои ќе патува на ЕП во Хрватска. . Список на ракометари за ЕП Хрватска 2018: Голмани:...

Одредени патниците на ЕП Раул води 19 ракометари во Хрватска

Одредени патниците на ЕП: Раул води 19 ракометари во Хрватска!

24 Ракомет | пред 2 месеци

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот на ракометари што ќе патуваат на ЕП Хрватска 2018. Шпанецот во Загреб ќе носи 19 ракометари, а од списокот...

Раул не менува отпаднаа Томовски и Крстевски

Раул не менува, отпаднаа Томовски и Крстевски

Sportmedia | пред 2 месеци

Селекторот, Раул Гонзалез го објави конечниот список од 19 ракометари кои ќе настапат на Европското првенство во Хрватска. Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез одлучи ништо да не менува...

ЕП сепак ќе се игра во Арената во Загреб

ЕП сепак ќе се игра во Арената во Загреб

Exclusive | пред 2 месеци

Градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ, потврди дека Европското Првенство ќе се игра во Арената и дека сите долгови се исплатени. „Нема повеќе долгови. Индексацијата е осум месеци, побара е мислење од...

Сепак ќе се игра во Арена  следи македонски јуриш кон Загреб

Сепак ќе се игра во „Арена“, следи македонски јуриш кон Загреб

Sportmedia | пред 2 месеци

Градоначалникот на главниот град на Хрватска, Бандиќ, уверува дека се подмирени сите долгови кон компанијата која ја градеше најголемата сала во Загреб Македонската ракометна репрезентација сепак во Загреб...

Загрепските власти Нема никакви долгови ЕП во Арена ќе има

Загрепските власти: Нема никакви долгови, ЕП во „Арена“ ќе има!

Гол | пред 2 месеци

Вчера како лавина одекна веста дека загрепска „Арена“ нема да биде во можност да ги прими учесниците на претстојното Европско првенство кое започнува в петок. Тамошните медиуми пренесоа дека Град Загреб...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност