Тројца мртви и 48 повредени во сообраќајна незгода на автомобил и автобус во Прага

Тројца мртви и 48 повредени во сообраќајна незгода на автомобил и автобус во Прага

A1on | пред 2 месеци

Во тешка сообраќајна несреќа кај Прага меѓуградски автобус, по судир со автомобил, се излизга на коловозот и удри во дрво, при што загинаа тројца луѓе, а повредени се 48 лица, меѓу кои и деца. „Се судрија...

Чешка  Тројца загинати и 48 повредени во судирот на автобус и автомобил

Чешка: Тројца загинати и 48 повредени во судирот на автобус и автомобил

Канал 5 | пред 2 месеци

Повредени се 48 лица, меѓу кои има и деца. „Се судрија шкода суперб и автобус. Загина една жена од автомобилот и две лица од автобусот. Причините за судирот засега не се познати“ – соопшти за медиумите...

Тојца мртви и 48 повредени во сообраќајка на автомобил и автобус во Прага

Тојца мртви и 48 повредени во сообраќајка на автомобил и автобус во Прага

Макфакс | пред 2 месеци

Во тешка сообраќајна несреќа кај Прага, меѓуградски автобус по судар со автомобил се излизга на коловозот и удри во дрво, при што загинаа тројца луѓе, а повредени се 48 лица меѓу кои и деца. „Се судрија...

Тројца мртви и 48 повредени во сообраќајна незгода на автомобил и автобус во Прага

Тројца мртви и 48 повредени во сообраќајна незгода на автомобил и автобус во Прага

Точка | пред 2 месеци

Во тешка сообраќајна несреќа кај Прага меѓуградски автобус, по судир со автомобил, се излизга на коловозот и удри во дрво, при што загинаа тројца луѓе, а повредени се 48 лица, меѓу кои и деца. „Се судрија...

Тојца мртви и 48 повредени во сообраќајка на автомобил и автобус во Прага

Тојца мртви и 48 повредени во сообраќајка на автомобил и автобус во Прага

Вечер | пред 2 месеци

Во тешка сообраќајна несреќа кај Прага, меѓуградски автобус по судар со автомобил се излизга на коловозот и удри во дрво, при што загинаа тројца луѓе, а повредени се 48 лица меѓу кои и деца. „Се судрија...

Тројца мртви и 48 повредени во сообраќајна незгода на автомобил и автобус во Прага

Тројца мртви и 48 повредени во сообраќајна незгода на автомобил и автобус во Прага

Република | пред 2 месеци

Во тешка сообраќајна несреќа кај Прага меѓуградски автобус, по судир со автомобил, се излизга на коловозот и удри во дрво, при што загинаа тројца луѓе, а повредени се 48 лица, меѓу кои и деца. „Се судрија...

Тојца мртви и 48 повредени во сообраќајка на автомобил и автобус во Прага

Тојца мртви и 48 повредени во сообраќајка на автомобил и автобус во Прага

Весник | пред 2 месеци

Во тешка сообраќајна несреќа кај Прага, меѓуградски автобус по судар со автомобил се излизга на коловозот и удри во дрво, при што загинаа тројца луѓе, а повредени се 48 лица меѓу кои и деца. „Се судрија...

Тројца загинати и 48 повредени во сообраќајна незгода на автомобил и автобус во Прага

Тројца загинати и 48 повредени во сообраќајна незгода на автомобил и автобус во Прага

Пост | пред 2 месеци

Во тешка сообраќајна несреќа кај Прага меѓуградски автобус, по судир со автомобил, се излизга на коловозот и удри во дрво, при што загинаа тројца луѓе, а повредени се 48 лица, меѓу кои и деца. Се судрија...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност