Шулц Ќе има европски министер за финансии

Шулц: Ќе има европски министер за финансии

A1on | пред 2 месеци

Лидерот на германските социјалдемократи, Мартин Шулц најави дека ЕУ наскоро ќе воспостави функција министер за финансии. Ова Шулц го најави откако беше објавено дека е постигнат начелен договор за нова...

Шулц и Меркел договориле формирање на европско Министерство за финансии

Шулц и Меркел договориле формирање на европско Министерство за финансии

24 вести | пред 2 месеци

Откако беше објавено дека е постигнат начелен договор за нова широка коалиција во Германија - лидерот на германските Социјалдемократи, Мартин Шулц најави дека Евроспката унија наскоро ќе воспостави функција...

Земјите на ЕУ ќе добијат заеднички министер за финансии

Земјите на ЕУ ќе добијат заеднички министер за финансии

+Инфо | пред 2 месеци

Мартин Шулц, лидерот на германската Социјалдемократска партија (СПД), денеска изјави дека очекува Европската унија да воспостави функција министер за финансии. Шулц ја даде изјавата откако беше најавено...

Одборот на СПД одобри учество во нова широка коалиција со Меркел

Одборот на СПД одобри учество во нова широка коалиција со Меркел

A1on | пред 2 месеци

Главниот одбор на Социјалдемократската партија на Германија (СПД) денеска, со големо мнозинство гласови, го одобри учеството на партијата во нова широка коалиција со конзервативнииот блок на Христијанско...

Меркел и Шулц начелно се договорија за нова Влада

Меркел и Шулц начелно се договорија за нова Влада

24 вести | пред 2 месеци

Конзервативците на германската канцеларка Ангела Меркел и социјалдемократите на Мартин Шулц утрово постигнале начелен договор за формирање на новата влада на Германија. Компромисот бил постигнат по преговорите...

Шулц вели дека со Меркел договориле формирање на европско Министерство за финансии

Шулц вели дека со Меркел договориле формирање на европско Министерство за финансии

Сител | пред 2 месеци

Мартин Шулц, лидерот на германската Социјалдемократска партија (СПД) денеска изјави дека очекува Европската унија да воспостави функција министер за финансии. Шулц ја даде изјавата откако беше најавено...

Главниот одбор на германските социјалдемократи одобри формирање нова коалиција со Меркел

Главниот одбор на германските социјалдемократи одобри формирање нова коалиција со Меркел

Локално | пред 2 месеци

– Главниот одбор на Социјалдемократската партија на Германија (СПД) денеска, со големо мнозинство гласови, го одобри учеството на партијата во нова широка коалиција со конзервативнииот блок на Христијанско...

Шулц Ќе има европски министер за финансии

Шулц: Ќе има европски министер за финансии

Пост | пред 2 месеци

Лидерот на германските социјалдемократи, Мартин Шулц најави дека ЕУ наскоро ќе воспостави функција министер за финансии. Ова Шулц го најави откако беше објавено дека е постигнат начелен договор за нова...

Бессона ноќ за Меркел  ја договори ли коалицијата

Бессона ноќ за Меркел – ја договори ли коалицијата ?

Канал 5 | пред 2 месеци

По 24 часовни преговори , цела ноќ политичарите го усвојувале текстот на документот на 28 страници . Најтешко било усогласувањето на ставовите поврзани со мигрантите. Тие планираат да го ограничат бројот...

Ќе направат ли Меркел и Шулц конечно влада

Ќе направат ли Меркел и Шулц конечно влада?

Сител | пред 2 месеци

Loading Video... Конзерватиците на германската канцеларка Меркел и социјалдемократите на Шулц се договорија да почнат официјални преговори за состав на коалициска влада.   Договорот падна по 24 часа преговори...

ПО МАРАТОНСКИ РАЗГОВОРИ Ќе направат ли Меркел и Шулц конечно влада

ПО МАРАТОНСКИ РАЗГОВОРИ: Ќе направат ли Меркел и Шулц конечно влада?

Фактор | пред 2 месеци

Во пробните преговори на конзервативката Ангела Меркел и социјалдемократите денес дојде до пробив, бидејќи двете страни се согласиле околу планот за отпочнување на формирање преговори за „голема коалиција“....

Одборот на СПД одобри учество во нова широка коалиција со Меркел

Одборот на СПД одобри учество во нова широка коалиција со Меркел

Пост | пред 2 месеци

Главниот одбор на Социјалдемократската партија на Германија (СПД) денеска, со големо мнозинство гласови, го одобри учеството на партијата во нова широка коалиција со конзервативнииот блок на Христијанско...

Меркел и Шулц оптимисти дека ќе постигнат договор за коалиција

Меркел и Шулц оптимисти дека ќе постигнат договор за коалиција

Алфа | пред 2 месеци

Германските политичари направија чекор напред во разговорите околу формирање на нова коалициска влада. Германските политичари направија чекор напред во разговорите околу формирање на нова коалициска влада....

Конзервативците на Ангела Меркел и социјалдемократите постигнаа начелен договор за формирање влада

Конзервативците на Ангела Меркел и социјалдемократите постигнаа начелен договор за формирање влада

МКД | пред 2 месеци

Конзервативците на германската канцеларка Ангела Меркел и социјалдемократите утрово постигнаа начелен договор за формирање на нова германска влада. Како што се наведува од извори блиски на АФП, постигнат...

Германија на чекор до нова влада

Германија на чекор до нова влада

DW | пред 2 месеци

Двете најголеми политички партии во Германија, ЦДУ на канцеларката Ангела Меркел и СПД на Мартин Шулц се согласија да започнат преговори за формирање на коалициска влада, нивна втора едноподруго. „Нов...

Меркел и социјалдемократите постигнале начелен договор за формирање влада

Меркел и социјалдемократите постигнале начелен договор за формирање влада

Слободен печат | пред 2 месеци

Конзервативните сопартијци на Ангела Меркел и социјалдемократите постигнале начелен договор за формирање на новата германска влада. Како што наведуваат германските медиуми, договорот е постигнат по преговорите...

Постигнат договор за почеток на коалициските преговори

Постигнат договор за почеток на коалициските преговори

МТВ 1 | пред 2 месеци

Демохристијаните на Ангела Меркел и социјалдемократите на Мартин Шулц постигнаа договор за формален почеток на преговорите за формирање влада. Со тоа, се зголемија шансите за составување на новиот кабинет...

Постигнат договор во Берлин почнуваат официјални преговори за влада

Постигнат договор во Берлин, почнуваат официјални преговори за влада

A1on | пред 2 месеци

Во пробните преговори меѓу конзервативците на Ангела Меркел и социјалдемократите дошло до пробив, бидејќи двете страни се согласиле околу планот за отпочнување на формални преговори за формирање на голема...

Германските конзервативци и социјалдемократи се договорија за коалициски преговори

Германските конзервативци и социјалдемократи се договорија за коалициски преговори

Нетпрес | пред 2 месеци

Конзервативците на германската канцеларка Ангела Меркел, Унијата (CDU/CSU) и социјалдемократите (SPD) постигнаа во петокот по маратонските преговори договор за почеток на формалните коалициски преговоди,...

Постигнат договор во Берлин почнуваат официјални преговори за влада

Постигнат договор во Берлин, почнуваат официјални преговори за влада

Макфакс | пред 2 месеци

Во пробните преговори меѓу конзервативците на Ангела Меркел и социјалдемократите дошло до пробив, бидејќи двете страни се согласиле околу планот за отпочнување на формални преговори за формирање на голема...

Постигнат договор во Берлин почнуваат официјални преговори за влада

Постигнат договор во Берлин, почнуваат официјални преговори за влада

Актуелно24 | пред 2 месеци

Во пробните преговори меѓу конзервативците на Ангела Меркел и социјалдемократите дошло до пробив, бидејќи двете страни се согласиле околу планот за отпочнување на формални преговори за формирање на голема...

Германија ќе го ограничи влезот на мигранти на 200 000 годишно

Германија ќе го ограничи влезот на мигранти на 200.000 годишно...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Германија ќе го ограничи влезот на мигранти на 200.000 годишно Германија ќе го ограничи влезот на нови мигранти во земјата на околу 200.000 годишно, се предвидува со договорот што е постигнат утрово за...

Коалициски преговори Германија ќе го ограничи влезот на мигранти на 200 000 годишно

Коалициски преговори: Германија ќе го ограничи влезот на мигранти на 200.000 годишно

+Инфо | пред 2 месеци

Германија ќе го ограничи влезот на нови мигранти во земјата на околу 200.000 годишно, се предвидува со договорот кој е постигнат утрово за почеток на официјални преговори за состав на коалициска влада...

Коалициски преговори Германија ќе го ограничи влезот на мигранти на 200 000 годишно

Коалициски преговори: Германија ќе го ограничи влезот на мигранти на 200.000 годишно

Алсат-М | пред 2 месеци

Германија ќе го ограничи влезот на нови мигранти во земјата на околу 200.000 годишно, се предвидува со договорот кој е постигнат утрово за почеток на официјални преговори за состав на коалициска влада...

Постигнат договор за почеток на официјални преговори за формирање влада во Германија

Постигнат договор за почеток на официјални преговори за формирање влада во Германија...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Постигнат договор за почеток на официјални преговори за формирање влада во Германија Германските конзервативци и социјалдемократите утрово постигнаа договор за почеток на официјални преговори за состав...

Постигнат договор во Берлин почнуваат официјални преговори за влада

Постигнат договор во Берлин, почнуваат официјални преговори за влада

Точка | пред 2 месеци

Во пробните преговори меѓу конзервативците на Ангела Меркел и социјалдемократите дошло до пробив, бидејќи двете страни се согласиле околу планот за отпочнување на формални преговори за формирање на голема...

Меркел и Шулц начелно се договорија за нова влада

Меркел и Шулц начелно се договорија за нова влада

Локално | пред 2 месеци

Конзервативците на германската канцеларка Ангела Меркел и социјалдемократите на Мартин Шулц утрово постигнале начелен договор за формирање на новата влада на Германија, јавуваат светските агенции, повикувајќи...

Постигнат договор за почеток на официјални преговори за формирање влада во Германија

Постигнат договор за почеток на официјални преговори за формирање влада во Германија

Вечер Прес | пред 2 месеци

Германските конзервативци и социјалдемократите утрово постигнаа договор за почеток на официјални преговори за состав на коалициска влада. Според западните медиуми, со тоа се зголемуваат шансите за прекин...

Постигнат договор во Берлин почнуваат официјални преговори за влада

Постигнат договор во Берлин, почнуваат официјални преговори за влада

Вечер | пред 2 месеци

Во пробните преговори меѓу конзервативците на Ангела Меркел и социјалдемократите дошло до пробив, бидејќи двете страни се согласиле околу планот за отпочнување на формални преговори за формирање на голема...

Меркел и Шулц оптимисти дека ќе постигнат договор за коалиција

Меркел и Шулц оптимисти дека ќе постигнат договор за коалиција

Нова ТВ | пред 2 месеци

Германските политичари направија чекор напред во разговорите околу формирање на нова коалициска влада, при што разговорите траеја повеќе од 24 часа и се разработи документација од 28 страни. Планот за...

Во Германија се преговара за влада повеќе од 18 часа

Во Германија се преговара за влада повеќе од 18 часа

Локално | пред 2 месеци

Повеќе од 18 часа конзервативците на германската канцеларка Ангела Меркел и социјалдемократите преговараат за постигнување договор за официјално започнување на коалициски разговори , соопшти ДПА. Оспорените...

Германија ќе го ограничи влезот на мигранти на 200 000 годишно

Германија ќе го ограничи влезот на мигранти на 200.000 годишно

Пост | пред 2 месеци

Германија ќе го ограничи влезот на нови мигранти во земјата на околу 200.000 годишно, се предвидува со договорот што е постигнат утрово за почеток на официјални преговори за состав на коалициска влада...

Меркел и Шулц начелно се договорија за нова влада

Меркел и Шулц начелно се договорија за нова влада

Рипост | пред 2 месеци

Конзервативците на германската канцеларка Ангела Меркел и социјалдемократите на Мартин Шулц утрово постигнале начелен договор за формирање на новата влада на Германија, јавуваат светските агенции, повикувајќи...

Германија Преговорите меѓу ЦДУ и СПД влегуваат во финална фаза

Германија: Преговорите меѓу ЦДУ и СПД влегуваат во финална фаза

A1on | пред 2 месеци

Денеска започна, најверојатно, последниот ден во прелиминарните преговори за формирање на нова широка коалиција во Германија помеѓу Ангела Меркел и Мартин Шулц, лидерите на двете најголеми германски партии....

Германија Преговорите меѓу ЦДУ и СПД влегуваат во финална фаза

Германија: Преговорите меѓу ЦДУ и СПД влегуваат во финална фаза

Локално | пред 2 месеци

Денеска започна, најверојатно, последниот ден во прелиминарните преговори за формирање на нова широка коалиција во Германија помеѓу Ангела Меркел и Мартин Шулц, лидерите на двете најголеми германски партии....

Финална рунда преговори меѓу Меркел и Шулц

Финална рунда преговори меѓу Меркел и Шулц...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Финална рунда преговори меѓу Меркел и Шулц Ангела Меркел и Мартин Шулц, лидерите на двете најголеми партии во Германија денеска го отпочнаа веројатно последниот ден во прелиминарните преговори за формирање...

Коалиционите преговори во Германија пред финале

Коалиционите преговори во Германија пред финале

DW | пред 2 месеци

Пред нас е целта, на последната делница сме, но на патот има уште неколку „големи пречки“ - гласи заклучокот од досегашните коалициони преговори. Драматургијата не дозволува повеќе изјави. Михаел Гросе-Бремер,...

Германија Постојат уште пречки за формирање Влада

Германија: Постојат уште пречки за формирање Влада

МТВ 1 | пред 2 месеци

Германските партии влегоа во завршната фаза преговори за состав на нова коалициска влада. Покрај Ангела Меркел која бара нов мандат, на преговорите во Берлин учествуваат и лидерите на Социјалдемократската...

Финална рунда преговори меѓу Меркел и Шулц

Финална рунда преговори меѓу Меркел и Шулц

Сител | пред 2 месеци

Ангела Меркел и Мартин Шулц, лидерите на двете најголеми партии во Германија денеска го отпочнаа веројатно последниот ден во прелиминарните преговори за формирање на нова широка коалиција. - Ќе биде ова...

Финална рунда преговори меѓу Меркел и Шулц

Финална рунда преговори меѓу Меркел и Шулц

Пост | пред 2 месеци

Ангела Меркел и Мартин Шулц, лидерите на двете најголеми партии во Германија денеска го отпочнаа веројатно последниот ден во прелиминарните преговори за формирање на нова широка коалиција. Ќе биде ова...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност