Лакталис  повлекува храна за бебиња поради салмонела

„Лакталис“ повлекува храна за бебиња поради салмонела

Локално | пред 2 месеци

Француската компанија „Лакталис“ ќе го повлече млекото за бебиња произведено во фабриката во градот Краон, откако десетици бебиња заболеа од бактеријата салмонела. Досега се утврдени 35 вакви случаи во...

 Лакталис  ја повлекува храната за бебиња поради салмонела

„Лакталис“ ја повлекува храната за бебиња поради салмонела...

Нова Македонија | пред 2 месеци

„Лакталис“ ја повлекува храната за бебиња поради салмонела Француската компанија „Лакталис“ ќе го повлече млекото за бебиња произведено во фабриката во градот Краон, откако десетици бебиња заболеа од бактеријата...

 Лакталис  ја повлекува храната за бебиња поради салмонела

„Лакталис“ ја повлекува храната за бебиња поради салмонела

Слободен печат | пред 2 месеци

Француската компанија „Лакталис“ ќе го повлече млекото за бебиња произведено во фабриката во градот Краон, откако десетици бебиња заболеа од бактеријата салмонела. Околу 35 случаи на болеста се регистрирани...

 Лакталис  повлекува храната за бебиња поради салмонела

„Лакталис“ повлекува храната за бебиња поради салмонела

Сител | пред 2 месеци

Целото количество бебешка храна произведена во оваа фабрика во западна Франција кое е пуштено во продажба ќе биде повлечено. Француската компанија „Лакталис“ ќе го повлече млекото за бебиња произведено...

 Лакталис  ја повлекува храната за бебиња поради салмонела

„Лакталис“ ја повлекува храната за бебиња поради салмонела

+Инфо | пред 2 месеци

Француската компанија „Лакталис“ ќе го повлече млекото за бебиња произведено во фабриката во градот Краон, откако десетици бебиња заболеа од бактеријата салмонела. Околу 35 случаи на болеста се регистрирани...

 Лакталис  повлекува храната за бебиња поради салмонела

„Лакталис“ повлекува храната за бебиња поради салмонела

+Инфо | пред 2 месеци

Француската компанија „Лакталис“ ќе го повлече млекото за бебиња произведено во фабриката во градот Краон, откако десетици бебиња заболеа од бактеријата салмонела. Околу 35 случаи на болеста се регистрирани...

Скандал во Франција   Лакталис  повлекува храна за бебиња поради салмонелa

Скандал во Франција: „Лакталис“ повлекува храна за бебиња поради салмонелa

Независен | пред 2 месеци

Француската компанија „Лакталис“ ќе го повлече млекото за бебиња произведено во фабриката во градот Краон, откако десетици бебиња заболеа од бактеријата салмонела. Околу 35 случаи на болеста се регистрирани...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност