КСС најави протест  Владата ги кани на средба

КСС најави протест, Владата ги кани на средба

A1on | пред 2 месеци

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) најави дека в среда ќе протестира, по што од Владата информираа дека испратиле покана за средба до нив. „И покрај нашите јавно изнесени ставови и покрај многуте...

КСС најави протест  Владата ги покани на средба

КСС најави протест, Владата ги покани на средба

Макфакс | пред 2 месеци

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) најави дека в среда ќе протестира, по што од Владата информираа дека испратиле покана за средба до нив. „И покрај нашите јавно изнесени ставови и покрај многуте...

Владата упати покана за средба со претставници на КСС

Владата упати покана за средба со претставници на КСС

Слободен печат | пред 2 месеци

Владата преку кабинетот на вицепремиерката Шекеринска, електронски и телефонски упати покана за средба со претставници на КСС. Поканата е за состанок на 16.01.2018 година (вторник) во 11.00 часот, во просториите...

КСС најави протест  Владата ги покани на средба

КСС најави протест, Владата ги покани на средба

Точка | пред 2 месеци

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) најави дека в среда ќе протестира, по што од Владата информираа дека испратиле покана за средба до нив. „И покрај нашите јавно изнесени ставови и покрај многуте...

КСС останува на ставот да протестира во среда пред Владата

КСС останува на ставот да протестира во среда пред Владата

A1on | пред 2 месеци

„И покрај нашите јавно изнесени ставови и покрај многуте реакции од меѓународните синдикати и укажување за кршењето на законите и конвенциите на Меѓународната организација на трудот ратификувани во Собранието...

КСС најави протест  Владата ги покани на средба

КСС најави протест, Владата ги покани на средба

Вечер | пред 2 месеци

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) најави дека в среда ќе протестира, по што од Владата информираа дека испратиле покана за средба до нив. „И покрај нашите јавно изнесени ставови и покрај многуте...

КСС најави протест на 17 ти јануари  бараат средба со премиерот

КСС најави протест на 17-ти јануари, бараат средба со премиерот

МТВ 1 | пред 2 месеци

Повисока плата, усогласување со минималецот, К-15 во јавниот сектор, работа без притисоци и мобинг, дотации, поголеми бенефиции, почитување на колективните договори- ова се барањата на Конфедерацијата...

КСС останува на ставот да протестира во среда пред Владата

КСС останува на ставот да протестира во среда пред Владата

Алсат-М | пред 2 месеци

Конфедерацијата на синдикати во среда во пет минути до дванаесет часот ќе излезат на предупредувачки протест пред Владата. Тие бараат, министерството за образование и надлежните да седнат и да преговараат...

КСС најави протест  Владата ги покани на средба

КСС најави протест, Владата ги покани на средба

Весник | пред 2 месеци

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) најави дека в среда ќе протестира, по што од Владата информираа дека испратиле покана за средба до нив. „И покрај нашите јавно изнесени ставови и покрај многуте...

КСС  Протест пред Владата на 17 ти јануари

КСС: Протест пред Владата на 17-ти јануари

МТВ 1 | пред 2 месеци

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) бара најдоцна до 16-ти јануари работна средба со претседателот на Владата или од него овластени претставници, за договарање заеднички решенија за надминување...

КСС останува на ставот да протестира во среда пред Владата

КСС останува на ставот да протестира во среда пред Владата...

Нова Македонија | пред 2 месеци

КСС останува на ставот да протестира во среда пред Владата Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) останува на ставот во среда да одржи предупредувачки протест пред Владата на Република Македонија....

КСС останува на ставот да протестира во среда пред Владата

КСС останува на ставот да протестира во среда пред Владата

Канал 5 | пред 2 месеци

Раководството на КСС денеска на прес-конференција посочи дека до денеска немаат добиено покана од Владата и ресорните министерства за средба на која би се разговарало за заеднички прифатливи решенија за...

КСС  Протестот ќе се одржи  Владата не игнорира

КСС: Протестот ќе се одржи, Владата не игнорира

+Инфо | пред 2 месеци

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) останува на ставот во среда да одржи предупредувачки протест пред Владата на Република Македонија. Раководството на КСС денеска на прес-конференција посочи дека...

КСС останува на ставот да протестира во среда пред Владата

КСС останува на ставот да протестира во среда пред Владата

ТВ 21 | пред 2 месеци

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) останува на ставот во среда да одржи предупредувачки протест пред Владата на Република Македонија. Раководството на КСС денеска на прес-конференција посочи дека...

КСС останува на ставот да протестира во среда пред Владата

КСС останува на ставот да протестира во среда пред Владата

Пост | пред 2 месеци

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) останува на ставот во среда да одржи предупредувачки протест пред Владата на Република Македонија. Раководството на КСС денеска на прес-конференција посочи дека...

КСС останува на ставот да протестира во среда пред Владата

КСС останува на ставот да протестира во среда пред Владата

Слободна Македонија | пред 2 месеци

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) останува на ставот во среда да одржи предупредувачки протест пред Владата на Република Македонија. Раководството на КСС денеска на прес-конференција посочи дека...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност