Меѓународни награди за детското ликовно студио Свети Кирил и Методиј од Битола

Меѓународни награди за детското ликовно студио “Свети Кирил и Методиј” од Битола

Вечер Прес | пред 2 месеци

Во присуство на министерот за култура Роберт Алаѓозовски и градоначалникот на Битола, Наташа Петровска, во детското ликовно студио “Свети Кирил и Методиј” од Битола, беа врачени меѓународни награди и признанија...

Награди на детското ликовно студио Св Кирил и Методиј

Награди на детското ликовно студио „Св. Кирил и Методиј...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Награди на детското ликовно студио „Св. Кирил и Методиј Детското ликовно студио „Св. Кирил и Методиј“ од Битола ги додели меѓународните награди и признанија што членовите на студиото ги освоија или добија...

Врачување награди на членови од Детското ликовно студио Св Кирил и Методиј Битола

Врачување награди на членови од Детското ликовно студио „Св.Кирил и Методиј“-Битола

Сител | пред 2 месеци

Детското ликовно студио „Св.Кирил и Методиј“-Битола вечер во Националната галерија во овој град ќе ги додели меѓународните награди и призинанија што членовите на студиото ги освоија или добија од своите...

Меѓународни успеси на членовите на Детското ликовно студио

Меѓународни успеси на членовите на Детското ликовно студио

МТВ 1 | пред 2 месеци

Битолската детска ликовна магија и понатаму ја игра главна улуга во детскиот ликовен свет. На адресата на „Малиот Монмартр“ пристигнаа над 40 медали и друг вид на признанија за минатогодишните настапи...

Врачување награди на членови од Детското ликовно студио Св Кирил и Методиј Битола

Врачување награди на членови од Детското ликовно студио „Св.Кирил и Методиј“-Битола

A1on | пред 2 месеци

Детското ликовно студио „Св.Кирил и Методиј“-Битола вечер во Националната галерија во овој град ќе ги додели меѓународните награди и призинанија што членовите на студиото ги освоија или добија од своите...

Врачување награди на членови од Детското ликовно студио Св Кирил и Методиј Битола

Врачување награди на членови од Детското ликовно студио „Св.Кирил и Методиј“-Битола

Пост | пред 2 месеци

Детското ликовно студио „Св.Кирил и Методиј“-Битола вечер во Националната галерија во овој град ќе ги додели меѓународните награди и призинанија што членовите на студиото ги освоија или добија од своите...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност