Речиси сите слики на изложба на Модиљани биле фалсификат

Речиси сите слики на изложба на Модиљани биле фалсификат

Слободен печат | пред 2 месеци

Заштитиниците на правата на потрошувачите во Италија бараат обештетување откако еден експерт заклучи дека речиси сите слики, прикажани во Џенова на изложбата посветена на сликарот Амадео Модиљани, биле...

Италијанската полиција откри фалсификати на изложба на Модиљани

Италијанската полиција откри фалсификати на изложба на Модиљани

Бриф | пред 2 месеци

Италијанската полиција испитува три организатори на изложбата Модиљани, откако сите, освен една од сликите се покажаа како лажни. Изложбата беше отворена во Џенова минатиот март, а затворена во јули, откако...

Речиси сите слики на изложба на Модиљани биле фалсификат

Речиси сите слики на изложба на Модиљани биле фалсификат

Сител | пред 2 месеци

Заштитиниците на правата на потрошувачите во Италија бараат обештетување откако еден експерт заклучи дека речиси сите слики, прикажани во Џенова на изложбата посветена на сликарот Амадео Модиљани, биле...

Речиси сите слики на изложба на Модиљани биле фалсификат

Речиси сите слики на изложба на Модиљани биле фалсификат

+Инфо | пред 2 месеци

Заштитиниците на правата на потрошувачите во Италија бараат обештетување откако еден експерт заклучи дека речиси сите слики, прикажани во Џенова на изложбата посветена на сликарот Амадео Модиљани, биле...

Уметничка измама  На изложба од Модилјани прикажани биле фалсификат слики

Уметничка измама: На изложба од Модилјани прикажани биле фалсификат слики

Независен | пред 2 месеци

Околку 20 до 21 слика кои биле изложени во Џенова биле фалсификати, тврди експерт кој ги проучил делата. Изложбата била најавувана како ексклузивна изложба на која ќе бидат прикажани слики од славниот...

Скоро сите слики на изложба на Модилијани биле фалсификат

Скоро сите слики на изложба на Модилијани биле фалсификат

365 | пред 2 месеци

24 Споделувања Share Tweet Заштитниците на правата на потрошувачите во Италија бараат обесштетување откако експертската анализа заклучи дека скоро сите слики изложени во Џенова на изложбата посветена на...

Скандал во Италија  Изложба на Модилјани со фалсификат слики

Скандал во Италија: Изложба на Модилјани со фалсификат слики

Кајгана | пред 2 месеци

Адвокати за заштита на правата на потрошувачите во Италија бараат отштета откако експерт за уметност заклучи дека сите речиси слики прикажани на изложба во Џенова посветена на славниот уметник Амадео Модилјани...

Скандал во Италија  Речиси сите слики од изложбата на Модиљани  фалсификати

Скандал во Италија: Речиси сите слики од изложбата на Модиљани- фалсификати

Вечер Прес | пред 2 месеци

Заштитници на правата на потрошувачите во Италија бараат компензација откако еден експерт заклучил дека речиси сите слики прикажани во Џенова на изложбата посветена на познатиот сликар Амедео Модиљани...

СКАНДАЛ ВО ИТАЛИЈА  Изложба на Модилјани со фалсификат слики

СКАНДАЛ ВО ИТАЛИЈА: Изложба на Модилјани со фалсификат слики

Рипост | пред 2 месеци

Заштитиниците на правата на потрошувачите во Италија бараат обештетување откако еден експерт заклучи дека речиси сите слики, прикажани во Џенова на изложбата посветена на сликарот Амадео Модиљани, биле...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност