Скандал на картинг во Бразил  Се обиде да го задави колегата

Скандал на картинг во Бразил: Се обиде да го задави колегата

Макфакс | пред 3 месеци

Незапаметен скандал се случи во Бразил на картинг-шампионатот 500 милји Грањ Вијана. Родриго Дантас физички се пресмета со Тука Роча поради што доби доживотна суспензија на оваа трка. Дантас најпрвин со...

Скандал на картинг во Бразил  Се обиде да го задави колегата

Скандал на картинг во Бразил: Се обиде да го задави колегата

Вечер | пред 3 месеци

Незапаметен скандал се случи во Бразил на картинг-шампионатот 500 милји Грањ Вијана. Родриго Дантас физички се пресмета со Тука Роча поради што доби доживотна суспензија на оваа трка. Дантас најпрвин со...

Маса со изинување за тепачката на 500 Milhas de Kart трката во Бразил

Маса со изинување за тепачката на 500 Milhas de Kart трката во Бразил

Брз круг | пред 3 месеци

Ривалскиот притисок прерасна во физичка пресметка Бившиот Ф1 возач Фелипе Маса се извини откако еден од неговите тимски колеги не можеше да се воздржи откако беше буквално истуркан од патеката, а заедно...

Маса разочаран по бизарната тепачка на неговата картинг трка

Маса разочаран по бизарната тепачка на неговата картинг трка

Top Sport | пред 3 месеци

Поранешниот Ф1 возач Фелипе Маса признава дека е разочаран од тепачката на двајца картинг возачи (едниот од неговиот тим) на „500 милји карт“ трката во Бразил. По повеќе контакти, возачот на А1 ГП серијата,...

Брутална тепачка за време на трка во картинг

Брутална тепачка за време на трка во картинг

Спорт 1 | пред 3 месеци

Неверојатни сцени се случија во Бразил за време на една трка во картинг, кога двајца возачи влегоа во меѓусебна физичка пресметка. Двајцата се бореа за втората позиција на трката во која водеше поранешниот...

Картингот бил комедија  Се судрија  ја завршија трката  па се степаа на сред патека

Картингот бил комедија: Се судрија, ја завршија трката, па се степаа на сред патека

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Сме биле сведоци на разни вербални расправии помеѓу возачи во авто-мото спортот, но никогаш не сме виделе тепачка помеѓу двајца возачи. Тоа се случи на еден карт-дуел помеѓу Родриго Дантас, и поранешниот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност