Револуција во Moto GP   мотори на  батерии

Револуција во Moto GP – мотори на „батерии“?!

Додај гас | пред 3 месеци

Меѓународната мотоциклистичка федерација (FIM) размислува за промена на погонот на мотоциклите во наредните години, а за прототип единиците ќе биде задолжена Енергика, вели претседателот на Дорна и претседателот...

Револуција во мото спортот   мотори на  батерии

Револуција во мото-спортот – мотори на „батерии“

Екипа | пред 3 месеци

Меѓународната мотоциклистичка федерација (ФИМ) ја разгледува можноста за револуционерна промена со воведување на електрични мотори наредните години. За изработка на прототипот на новите мотори на „батерии“...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност