Вилијамс ќе ги објават возачите по Нова година

Вилијамс ќе ги објават возачите по Нова година

Top Sport | пред 3 месеци

Тимот на Вилијамс ќе почека до 2018 година пред да соопшти кој ќе биде партнер на канадскиот тинејџер Ленс Строл следната сезона. Портпаролката на тимот потврди дека нема да има вести пред јануари околу...

Маса  Финансиите ќе го одлучат вториот возач во Вилијамс

Маса: Финансиите ќе го одлучат вториот возач во Вилијамс

Top Sport | пред 3 месеци

Поранешниот Ф1 возач, Фелипе Маса вели дека неговиот тим Вилијамс е на „финансиска патека“ при одлучувањето на возачите за 2018 година, уште една најава дека Сергеј Сироткин ќе биде избран пред Роберт...

Крај на надежите  Кубица останува без Формула 1

Крај на надежите: Кубица останува без Формула 1?

Екипа | пред 3 месеци

Роберт Кубица нема да биде дел од Формула 1 шампионатот ниту наредната година, откако полскиот возач не ги задоволил вкусовите на челниците на Вилијамс. Иако имаше неколку успешни тестирања за време на...

За Вилијамс ќе вози Сироткин  нема камбек за Кубица

За Вилијамс ќе вози Сироткин, нема камбек за Кубица?

Sportmedia | пред 3 месеци

Русинот се издвоил како главен кандидат за место на втор возач во славниот тим, додека пак тоа е крај за надежите на Пољакот дека може да направи „камбек" во Формула 1... Сергеј Сироткин најверојатно ќе...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност