Македонија со пет пливачи на ЕП на кратки патеки

Македонија со пет пливачи на ЕП на кратки патеки

Top Sport | пред 3 месеци

Агенцијата за млади и спорт (АМС) во соработка со Пливачката федерација на Македонија ќе го поддржи учеството на пливачите Ана Јаневска, Љупчо Ангеловски, Миа Крстева, Давор Петровски и Методија Ангелески...

Македонските пливачи подготвени за ЕП во Копенхаген

Македонските пливачи подготвени за ЕП во Копенхаген

Курир | пред 3 месеци

Агенцијата за млади и спорт во соработка со Пливачката федерација на Македонија ќе го подржи учеството на пливачите Ана Јаневска, Љупчо Ангеловски, Миа Крстева, Давор Петровски во нивното учество на ЛЕН...

Македонските пливачи подготвени за Европското првенство во пливање во Копенхаген

Македонските пливачи подготвени за Европското првенство во пливање во Копенхаген

Точка | пред 3 месеци

Агенцијата за млади и спорт на Република Македонија во соработка со Пливачката федерација на Македонија ќе го подржи учеството на пливачите Ана Јаневска, Љупчо Ангеловски, Миа Крстева, Давор Петровски...

Македонски пливачи тргнуваат за Европското првенство во Копенхаген

Македонски пливачи тргнуваат за Европското првенство во Копенхаген

Reporter.mk | пред 3 месеци

Од 13 до 17 декември во Копенхаген ќе се одржи Европското првенство во кратко пливање, а Македонија ќе има 4 пливачи: Ана Јаневска, Љупчо Ангеловски, Миа Крстева, Давор Петровски и Методија Ангелески....

Македонски пливачи подготвени за Европското првенство во пливање во Копенхаген

Македонски пливачи подготвени за Европското првенство во пливање во Копенхаген

Karas4Training | пред 3 месеци

„Горд сум што можам да кажам дека 4 наши пливачи ќе учествуваат на ова Европско првенство во пливање. Уверен и убеден сум дека достоинствено ќе ги бранат боите на Македонија. Можам да констатирам дека...

Македонски пливачи подготвени за Европското првенство во пливање во Копенхаген

Македонски пливачи подготвени за Европското првенство во пливање во Копенхаген

A1on | пред 3 месеци

Агенцијата за млади и спорт на Република Македонија во соработка со Пливачката федерација на Македонија ќе го подржи учеството на пливачите Ана Јаневска, Љупчо Ангеловски, Миа Крстева, Давор Петровски...

Македонските пливачи подготвени за ЕП во Копенхаген

Македонските пливачи подготвени за ЕП во Копенхаген

Вечер Прес | пред 3 месеци

Агенцијата за млади и спорт во соработка со Пливачката федерација на Македонија ќе го подржи учеството на пливачите Ана Јаневска, Љупчо Ангеловски, Миа Крстева, Давор Петровски во нивното учество на ЛЕН...

Македонија со четворица пливачи на ЕП во Копенхаген  Подготвени за успешен настап

Македонија со четворица пливачи на ЕП во Копенхаген: Подготвени за успешен настап!

Екипа | пред 3 месеци

Агенцијата за млади и спорт на Република Македонија во соработка со Пливачката федерација на Македонија ќе го подржи учеството на пливачите Ана Јаневска, Љупчо Ангеловски, Миа Крстева, Давор Петровски...

Македонските пливачи подготвени за Европското првенство во пливање во Копенхаген

Македонските пливачи подготвени за Европското првенство во пливање во Копенхаген

МКД | пред 3 месеци

Македонија со четири пливачи ќе земе учество на Европското првенство во пливање во Копенхаген кое ќе се оддржи од 13. до17. декември. Агенцијата за млади и спорт на Република Македонија во соработка со...

Македонските пливачи подготвени за ЕП во пливање во Копенхаген

Македонските пливачи подготвени за ЕП во пливање во Копенхаген

+Инфо | пред 3 месеци

Агенцијата за млади и спорт на Република Македонија во соработка со Пливачката федерација на Македонија ќе го подржи учеството на пливачите Ана Јаневска, Љупчо Ангеловски, Миа Крстева, Давор Петровски...

Македонија во Копенхаген со четири претставници на ЕП во пливање

Македонија во Копенхаген со четири претставници на ЕП во пливање!

Спорт365 | пред 3 месеци

Агенцијата за млади и спорт на Република Македонија во соработка со Пливачката федерација на Македонија ќе го подржи учеството на пливачите Ана Јаневска, Љупчо Ангеловски, Миа Крстева, Давор Петровски...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност