Жерновски рече дека Рангелова со умисла го повикала да се соочи со демонстрантите

Жерновски рече дека Рангелова со умисла го повикала да се соочи со демонстрантите

Фокус | пред 3 месеци

Беше очигледна комуникацијата на советниците од ВМРО-ДПМНЕ со насилните граѓани кои протестираа пред Општината, рече поранешниот градоначалник на Општина Центар, Андреј Жерновски, за време на денешното...

Жерновски денеска треба да сведочи во суд за насилството во Општина Центар

Жерновски денеска треба да сведочи во суд за насилството во Општина Центар

Локално | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилството во Општина Центар во 2013 година. Денеска се очекува сведочење на поранешниот градоначалник,...

Жерновски денеска треба да сведочи во суд за насилството во Општина Центар

Жерновски денеска треба да сведочи во суд за насилството во Општина Центар

Фокус | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилството во Општина Центар во 2013 година. Денеска се очекува сведочење на поранешниот градоначалник,...

Жерновски треба да сведочи за  шамарите во Центар

Жерновски треба да сведочи за „шамарите во Центар“

+Инфо | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за предметот на СЈО познат како „шамарите во Центар“, а се очекува денеска во судница да сведочи поранешниот градоначалник, Андреј Жерновски, и уште...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност