Мбапе руши рекорди Најмлад играч со постигнати 10 голови во Лигата на шампиони

Мбапе руши рекорди: Најмлад играч со постигнати 10 голови во Лигата на шампиони

Дерби | пред 3 месеци

Иако, ПСЖ не успеа да го победи на гостински терен Баерн Минхен и го доживеа првиот пораз во Лигата на шампионите оваа сезона, сепак фудбалската јавност остана импресионирана од играта која ја покажа младиот...

Познат идеалниот тим од групната фаза на Лигата на шампиони Дури четири фудбалери на ПСЖ се дел од тимот

Познат идеалниот тим од групната фаза на Лигата на шампиони: Дури четири фудбалери на ПСЖ се дел од тимот

Точка | пред 3 месеци

Крајот на групната фаза во Лигата на шампионите е и најава за возбудувањата кои ќе ги донесе осминафиналето. Познати се сите 16 екипи кои ќе бидат дел од осминафиналето, но за тие натпревари ќе треба да...

Познат идеалниот тим од групната фаза на Лигата на шампиони Дури четири фудбалери на ПСЖ се дел од тимот

Познат идеалниот тим од групната фаза на Лигата на шампиони: Дури четири фудбалери на ПСЖ се дел од тимот

Дерби | пред 3 месеци

Крајот на групната фаза во Лигата на шампионите е и најава за возбудувањата кои ќе ги донесе осминафиналето. Познати се сите 16 екипи кои ќе бидат дел од осминафиналето, но за тие натпревари ќе треба да...

Нов рекорд на Кристијано Роналдо

Нов рекорд на Кристијано Роналдо

Вечер Прес | пред 3 месеци

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е првиот кој постигна гол на сите натпревари од групната фаза во Лигата на шампионите. Португалецот синоќа погоди во 12. минута на натпреварот со Борусија...

ПСЖ со квартет доминира помеѓу идеалните 11 во групната фаза од ЛШ

ПСЖ со квартет доминира помеѓу идеалните 11 во групната фаза од ЛШ

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Синоеќе се одиграа и последните натпревари од групната фаза во Лигата на шампионите за сезоната 2017/2018. ПСЖ стигна до рекорден број на голови во оваа фаза од ЛШ, па дури четири нивни играчи се најдоа...

Роналдо со сјајниот гол против Борусија постави нов рекорд во ЛШ

Роналдо со сјајниот гол против Борусија постави нов рекорд во ЛШ

Кајгана | пред 3 месеци

Можеби не му оди во домашното првенство, но затоа Кристијано Роналдо е секогаш подготвен за предизвикот наречен Лига на шампиони. Тој вчера му помогна на Реал Мадрид да стигне до победа, и притоа постави...

Кристијано Роналдо постави уште еден рекорд во Лигата на шампионите

Кристијано Роналдо постави уште еден рекорд во Лигата на шампионите

Точка | пред 3 месеци

Фудбалерите на Реал Мадрид синоќа славеа против Борусија Дортмунд со 3:2 на последниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите. Кристијано Роналдо повторно беше во центарот на вниманието на...

Англиските легенди одушевени од Мбапе На терен како да го гледаме бразилскиот Роналдо

Англиските легенди одушевени од Мбапе: На терен како да го гледаме бразилскиот Роналдо!

Гол | пред 3 месеци

Најскапиот млад фудбалер во историјата, Килиан Мбапе, и во новиот клуб, ПСЖ, бележи фантастични партии и по само половина сезона се наметна во еден од клучните играчи на Емери. Младиот француски напаѓач...

Роналдо со нов рекорд во шампионската лига

Роналдо со нов рекорд во шампионската лига

+Инфо | пред 3 месеци

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е првиот кој постигна гол на сите натпревари од групната фаза во Лигата на шампионите. Португалецот синоќа погоди во 12. минута на натпреварот со Борусија...

Роналдо со нов рекорд во шампионската лига

Роналдо со нов рекорд во шампионската лига

Канал 5 | пред 3 месеци

Португалецот синоќа погоди во 12. минута на натпреварот со Борусија Дортмунд во последното (6. коло) од ЛШ и се запиша во историјата на елитното натпреварување. Роналдо групната фаза ја завршува со девет...

Роналдо Нејмар и Мбапе го предводат најдобриот тим од групната фаза на ЛШ

Роналдо, Нејмар и Мбапе го предводат најдобриот тим од групната фаза на ЛШ

Гол | пред 3 месеци

Со вчерашните натпревари од шестото коло, заврши групната фаза во Лигата на шампионите. Познати се сите 16 екипи кои ќе бидат дел од ждрепката в понеделник, по која ќе бидат одредени паровите од осминафиналето....

Роналдо со нов рекорд во шампионската лига

Роналдо со нов рекорд во шампионската лига

Локално | пред 3 месеци

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е првиот кој постигна гол на сите натпревари од групната фаза во Лигата на шампионите. Португалецот синоќа погоди во 12. минута на натпреварот со Борусија...

Нов рекорд на Роналдо

Нов рекорд на Роналдо

Рипост | пред 3 месеци

Фудбалерот на „Реал Мадрид“, Кристијано Роналдо е првиот кој постигна гол на сите натпревари од групната фаза во Лигата на шампионите. Португалецот синоќа погоди во 12. минута на натпреварот со „Борусија...

ЛШ Мајсторија на Роналдо против Борусија Дортмунд Португалецот постави рекорд

ЛШ: Мајсторија на Роналдо против Борусија Дортмунд, Португалецот постави рекорд

24 фудбал | пред 3 месеци

Португалскиот ас постави нов рекорд во елитното европско клупско натпреварување со феноменален погодок. Феноменален гол на првата ѕвезда на европскиот првак. Кристиано Роналдо со вистинска фудбалска...

Роналдо со атрактивен гол до нов импресивен рекорд во Лигата на шампионите

Роналдо со атрактивен гол до нов импресивен рекорд во Лигата на шампионите

Дерби | пред 3 месеци

Кристијано Роналдо го постигна вториот гол за Реал Мадрид во пресметката со Борусија Дортмунд, а со тоа постави уште еден рекорд во Лигата на шампионите. Португалецот погоди во 13. минута и со тоа стана...

Нова вечер нова прилика за историја  Роналдо брка нешто што НЕ му успеало на НИКОЈ

Нова вечер, нова прилика за историја – Роналдо „брка“ нешто што НЕ му успеало на НИКОЈ!

Спортски | пред 3 месеци

Реал Мадрид вечерва против Борусија Дортмунд го игра последниот натпревар од групната фаза од Лигата на шампионите, а тоа ќе биде добра прилика за Кристиано Роналдо да собори два нови рекорди. Со осум...

Историја за Мбапе  Младиот играч до несекојдневен рекорд кој не им успеал ни на Роналдо и Меси

Историја за Мбапе – Младиот играч до несекојдневен рекорд кој не им успеал ни на Роналдо и Меси

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Младиот играч на ПСЖ, Кулиан Мбапе, го симна од прво место Карим Бензема на листата од најмладите играчи кои постигнале 10 голови во ЛШ. Одличниот играч на Парижаните вечерва влезе во историјата на ПСЖ,...

Мбапе испиша нова историја во Лигата на шампиони

Мбапе испиша нова историја во Лигата на шампиони

Спорт 1 | пред 3 месеци

Килијан Мбапе уште кога дебитираше во Лигата на шампиони во дресот на Монако покажа дека ќе биде неверојатен фудбалер. За многу брзо време тој испиша нова историја во елитното натпреварување откако вечерва...

Мбапе за историја  најмлад играч со десет гола во ЛШ

Мбапе за историја – најмлад играч со десет гола во ЛШ

Екипа | пред 3 месеци

ПСЖ го претрпе првиот пораз во Лигата на шампионите сезонава, но Килијан Мбапе за утеха го има рекордот што го урна со голот постигнат на „Алијанц арена“. Имено, францускиот ас стана најмладиот фудбалер...

Зидан Малку повеќе почит за Роналдо ве молам

Зидан: Малку повеќе почит за Роналдо, ве молам

Top Sport | пред 3 месеци

Кристијано Роналдо заслужува повеќе почит, вели неговиот тренер Зинедин Зидан, кој очекува ѕвездата на Реал Мадрид да има фантастична втора половина од сезоната. Роналдо има само два гола во 10 лигашки...

Роналдо и Нејмар бркаат нов рекорд во Лигата на шампиони

Роналдо и Нејмар „бркаат“ нов рекорд во Лигата на шампиони

Спортски | пред 3 месеци

Вечерва на програмата се последните натпревари од групната фаза во Лигата на шампиони, а тоа ќе биде шанса за поставување нов рекорд на Нејмар и Роналдо. Првите ѕвезди на Реал Мадрид и ПСЖ до сега постигнаа...

Роналдо и Нејмар бркаат нов рекорд во Лигата на шампиони

Роналдо и Нејмар „бркаат“ нов рекорд во Лигата на шампиони

Таратур | пред 3 месеци

Вечерва на програмата се последните натпревари од групната фаза во Лигата на шампиони, а тоа ќе биде шанса за поставување нов рекорд на Нејмар и Роналдо. Првите ѕвезди на Реал Мадрид и ПСЖ до сега постигнаа...

Нејмар во лов на рекорд што го немаат Роналдо ниту Меси

Нејмар во лов на рекорд што го немаат Роналдо ниту Меси

Среќа | пред 3 месеци

Бразилскиот напаѓач Нејмар е на чекор до рекорд што не успеале да го остварат ниту Лионел Меси ниту Кристијано Роналдо иако во Лига на шампиони постигнале повеќе од 200 голови. Напаѓачот на ПСЖ би можелда...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност