Заев Македонија може да биде транспортен центар на Балканот

Заев: Македонија може да биде транспортен центар на Балканот

МКД | пред 3 месеци

Македонија сака да учествува во сите регионални проекти и може да биде транспортен центар на Балканот зашто преку неа поминуваат два важни коридора, 8 и 10, изјави истакна македонскиот премиер Зоран Заев...

Брнабиќ 2018 ќе биде многу поуспешна во евроинтеграцијата на Балканот

Брнабиќ: 2018 ќе биде многу поуспешна во евроинтеграцијата на Балканот...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Брнабиќ: 2018 ќе биде многу поуспешна во евроинтеграцијата на Балканот Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска на средба со нејзиниот бугарски колега Бојко Борисов изрази надеж дека следната година ќе биде...

Заев Македонија може да биде транспортен центар на Балканот

Заев: Македонија може да биде транспортен центар на Балканот...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Заев: Македонија може да биде транспортен центар на Балканот Македонија сака да учествува во сите регионални проекти и може да биде транспортен центар на Балканот зашто преку неа поминуваат два важни коридора,...

Заев Македонија може да биде транспортен центар на Балканот

Заев: Македонија може да биде транспортен центар на Балканот

Независен | пред 3 месеци

Македонија сака да учествува во сите регионални проекти и може да биде транспортен центар на Балканот зашто преку неа поминуваат два важни коридора, 8 и 10, истакна македонскиот премиер Зоран Заев на меѓународната...

Брнабиќ Следната година ќе биде поволна за Балканот

Брнабиќ: Следната година ќе биде поволна за Балканот

Независен | пред 3 месеци

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска на средба со нејзиниот бугарски колега Бојко Борисов изрази надеж дека следната година ќе биде успешна за балканските интеграции во Европската унија. - Постои големо...

Заев Македонија може да биде транспортен центар на Балканот

Заев: Македонија може да биде транспортен центар на Балканот

Прес 24 | пред 3 месеци

Македонија сака да учествува во сите регионални проекти и може да биде транспортен центар на Балканот зашто преку неа поминуваат два важни коридора, 8 и 10, истакна македонскиот премиер Зоран Заев на  меѓународната...

Заев Македонија може да биде транспортен центар на Балканот

Заев: Македонија може да биде транспортен центар на Балканот

+Инфо | пред 3 месеци

Македонија сака да учествува во сите регионални проекти и може да биде транспортен центар на Балканот зашто преку неа поминуваат два важни коридора, 8 и 10, истакна македонскиот премиер Зоран Заев на меѓународната...

Брнабиќ 2018 ќе биде многу поуспешна во евроинтеграцијата на Балканот

Брнабиќ: 2018 ќе биде многу поуспешна во евроинтеграцијата на Балканот

Алфа | пред 3 месеци

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска на средба со нејзиниот бугарски колега Бојко Борисов изрази надеж дека следната година ќе биде успешна за балканските интеграции во Европската унија. Српската премиерка...

Брнабиќ 2018 ќе биде многу поуспешна во евроинтеграцијата на Балканот

Брнабиќ: 2018 ќе биде многу поуспешна во евроинтеграцијата на Балканот

+Инфо | пред 3 месеци

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска на средба со нејзиниот бугарски колега Бојко Борисов изрази надеж дека следната година ќе биде успешна за балканските интеграции во Европската унија. - Постои големо...

Заев Македонија може да биде транспортен центар на Балканот

Заев: Македонија може да биде транспортен центар на Балканот

Алсат-М | пред 3 месеци

Македонија сака да учествува во сите регионални проекти и може да биде транспортен центар на Балканот зашто преку неа поминуваат два важни коридора, 8 и 10, истакна македонскиот премиер Зоран Заев на  меѓународната...

Премиерот Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

Премиерот Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

МТВ 1 | пред 3 месеци

Од Брисел, македонскиот премиер Зоран Заев директно во Софија, каде што учествува на меѓународната конференција „Пoсилна регионална интеграција на Балканот“. Синоќа присуствуваше на вечерата што ја организираше...

Брнабиќ 2018 ќе биде многу поуспешна во евроинтеграцијата на Балканот

Брнабиќ: 2018 ќе биде многу поуспешна во евроинтеграцијата на Балканот

Сител | пред 3 месеци

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска на средба со нејзиниот бугарски колега Бојко Борисов изрази надеж дека следната година ќе биде успешна за балканските интеграции во Европската унија. - Постои големо...

Заев Македонија може да биде транспортен центар на Балканот

Заев: Македонија може да биде транспортен центар на Балканот

Сител | пред 3 месеци

Македонија сака да учествува во сите регионални проекти и може да биде транспортен центар на Балканот зашто преку неа поминуваат два важни коридора, 8 и 10, истакна македонскиот премиер Зоран Заев на  меѓународната...

Заев на конференција за регионална интеграција на Балканот во Софија

Заев на конференција за регионална интеграција на Балканот во Софија

МКД | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и со министрите за финансии и за транспорт и врски, Драган Тевдовски и Горан Сугарески, денеска во Софија ќе учествува на...

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

Вечер Прес | пред 3 месеци

Премиерот  Зоран Заев денеска ќе учествува на меѓународната конференција „Посилна регионална интеграција на Балканот“, што се одржува во Софија. На конференцијата што ќе ја отворат бугарскиот премиер Бојко...

Заев Македонија може да биде транспортен центар на Балканот

Заев: Македонија може да биде транспортен центар на Балканот

Пост | пред 3 месеци

Македонија сака да учествува во сите регионални проекти и може да биде транспортен центар на Балканот зашто преку неа поминуваат два важни коридора, 8 и 10, истакна македонскиот премиер Зоран Заев на меѓународната...

Бугарскиот премиер се сретна со извршната директорка на Светската банка

Бугарскиот премиер се сретна со извршната директорка на Светската банка

Сител | пред 3 месеци

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска во Софија се сретна со извршната директорка на Светската банка Кристалина Георгиева, на која и ги претстави приоритетните проекти за поврзување на земјите од Западен...

Брнабиќ 2018 ќе биде многу поуспешна во евроинтеграцијата на Балканот

Брнабиќ: 2018 ќе биде многу поуспешна во евроинтеграцијата на Балканот

Пост | пред 3 месеци

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска на средба со нејзиниот бугарски колега Бојко Борисов изрази надеж дека следната година ќе биде успешна за балканските интеграции во Европската унија. Постои големо...

Средба Борисов Брнабиќ во Софија

Средба Борисов-Брнабиќ во Софија

A1on | пред 3 месеци

Српската премиерка Ана Брнабиќ, која престојува во дводневна работна посета на Бугарија, денеска ќе се сретне со бугарскиот колега Бојко Борисов со кого ќе разговара за унапредување на билатералната соработка....

Заев во Софија на состанок на лидерите на Западен Балкан

Заев во Софија на состанок на лидерите на Западен Балкан

24 вести | пред 3 месеци

Премиерот на Македонија Зоран Заев денеска во Софија ќе учествува на меѓународна конференција под наслов „Посилна регионална интеграција на Балканот“ што ја организира Светска банка. На состанокот ќе се...

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

A1on | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска ќе учествува на меѓународната конференција „Посилна регионална интеграција на Балканот“, што се одржува во Софија. На конференцијата што ќе ја отворат бугарскиот премиер Бојко...

Средба Борисов Брнабиќ во Софија

Средба Борисов-Брнабиќ во Софија

+Инфо | пред 3 месеци

Српската премиерка Ана Брнабиќ, која престојува во дводневна работна посета на Бугарија, денеска ќе се сретне со бугарскиот колега Бојко Борисов со кого ќе разговара за унапредување на билатералната соработка....

Ана Брнабиќ кај Бојко Борисов

Ана Брнабиќ кај Бојко Борисов

Инфо Центар | пред 3 месеци

Како што соопшти прес-службата на српската Влада, акцент во разговорите ќе биде ставен на понатамошен развој на економските односи на двете земји. По состанокот со Борисов, Брнабиќ ќе учествува на меѓународна конференција...

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

Слободен печат | пред 3 месеци

Премиерот  Зоран Заев денеска ќе учествува на меѓународната конференција „Посилна регионална интеграција на Балканот“, што се одржува во Софија. На конференцијата ќе се разговара за гранични олеснувања...

За каква интеграција на Балканот ќе се зборува во Софија

За каква интеграција на Балканот ќе се зборува во Софија

Локално | пред 3 месеци

Во Софија се собраа претседатели и премиери на Балканот Премиерот Бојко Борисов и Главниот извршен директор на Светската банка денеска ќе  отворат форум кој започна како иницијатива за поддршка на регионалната...

Заев во Софија на Конференција за интеграција на Балканот

Заев во Софија на Конференција за интеграција на Балканот

Прес 24 | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска ќе учествува на меѓународната конференција „Посилна регионална интеграција на Балканот“, што се одржува во Софија. На конференцијата што ќе ја отворат бугарскиот премиер Бојко...

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

Канал 5 | пред 3 месеци

На конференцијата ќе се разговара за гранични олеснувања во регионот, за интензивирање на трговијата, како и за регионални ИТ и технолошки кластери, со цел отворање перспективи за приватниот сектор. Заев,...

Средба Борисов Брнабиќ во Софија

Средба Борисов-Брнабиќ во Софија

Локално | пред 3 месеци

Српската премиерка Ана Брнабиќ, која престојува во дводневна работна посета на Бугарија, денеска ќе се сретне со бугарскиот колега Бојко Борисов со кого ќе разговара за унапредување на билатералната соработка....

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

Независен | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска ќе учествува на меѓународната конференција „Посилна регионална интеграција на Балканот“, што се одржува во Софија. На конференцијата што ќе ја отворат бугарскиот премиер Бојко...

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

МТВ 1 | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска ќе учествува на меѓународната конференција „Посилна регионална интеграција на Балканот“, што се одржува во Софија. На конференцијата што ќе ја отворат бугарскиот премиер Бојко...

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

Сител | пред 3 месеци

Премиерот  Зоран Заев денеска ќе учествува на меѓународната конференција „Посилна регионална интеграција на Балканот“, што се одржува во Софија. На конференцијата што ќе ја отворат бугарскиот премиер Бојко...

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

Локално | пред 3 месеци

Премиерот  Зоран Заев денеска ќе учествува на меѓународната конференција „Посилна регионална интеграција на Балканот“, што се одржува во Софија. На конференцијата ќе се разговара за гранични олеснувања...

Заев во Софија на состанок на лидерите на Западен Балкан

Заев во Софија на состанок на лидерите на Западен Балкан

Р.С. Европа | пред 3 месеци

Премиерот на Македонија Зоран Заев денеска во Софија ќе учествува на Меѓународна конференцијапод наслов „Посилна регионална интеграција на Балканот“ што ја организира Светска банка. На состанокот ќе се...

Заев во Софија на состанок на лидерите на Западен Балкан

Заев во Софија на состанок на лидерите на Западен Балкан

Пост | пред 3 месеци

Премиерот на Македонија Зоран Заев денеска во Софија ќе учествува на Меѓународна конференцијапод наслов „Посилна регионална интеграција на Балканот“ што ја организира Светска банка. На состанокот ќе се...

ЗАЕВ ВО СОФИЈА Конференција Посилна регионална интеграција на Балканот

ЗАЕВ ВО СОФИЈА: Конференција „Посилна регионална интеграција на Балканот“

Рипост | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска ќе учествува на меѓународната конференција „Посилна регионална интеграција на Балканот“, што се одржува во Софија. На конференцијата ќе се разговара за гранични олеснувања...

Средба Борисов Брнабиќ во Софија

Средба Борисов-Брнабиќ во Софија

Пост | пред 3 месеци

Српската премиерка Ана Брнабиќ, која престојува во дводневна работна посета на Бугарија, денеска ќе се сретне со бугарскиот колега Бојко Борисов со кого ќе разговара за унапредување на билатералната соработка....

Набиена агенда Од Брисел Заев директно во Софија на вечера со Борисов

Набиена агенда: Од Брисел Заев директно во Софија на вечера со Борисов

ТВ Нова | пред 3 месеци

Премиерот  Зоран Заев, од вечер, по завршување на посетата на Брисел, ја почнува работната посета на Софија каде ќе учествува на меѓународната конференција „Пoсилна регионална интеграција на Балканот“,...

Премиерот Заев од вечерва во работна посета на Софија

Премиерот Заев од вечерва во работна посета на Софија

Макфакс | пред 3 месеци

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, од вечерва, по завршување на посетата на Брисел, ја почнува работната посета на Софија, каде ќе присуствува на Меѓународната конференција на...

Премиерот Заев од вечерва во работна посета на Софија

Премиерот Заев од вечерва во работна посета на Софија

Точка | пред 3 месеци

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, од вечерва, по завршување на посетата на Брисел, ја почнува работната посета на Софија, каде ќе присуствува на Меѓународната конференција на...

Премиерот Заев во работна посета на Софија

Премиерот Заев во работна посета на Софија...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Премиерот Заев во работна посета на Софија Премиерот Зоран Заев, од вечер, по завршување на посетата на Брисел, ја почнува работната посета на Софија каде ќе учествува на меѓународната конференција „Посилна...

Премиерот Заев во работна посета на Софија

Премиерот Заев во работна посета на Софија

Канал 5 | пред 3 месеци

Во Софија Заев ќе биде придружуван од вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министрите за финансии и за транспорт и врски,  Драган Тевдовски и Горан Сугарески. На маргините на Конференцијата,...

Премиерот Заев од вечерва во работна посета на Софија

Премиерот Заев од вечерва во работна посета на Софија

A1on | пред 3 месеци

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, од вечерва, по завршување на посетата на Брисел, ја почнува работната посета на Софија за Меѓународната конференција на тема Wolrld Bank –...

Премиерот Заев од вечерва во работна посета на Софија

Премиерот Заев од вечерва во работна посета на Софија

Локално | пред 3 месеци

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, од вечерва, по завршување на посетата на Брисел, ја почнува работната посета на Софија за Меѓународната конференција на тема Wolrld Bank –...

Премиерот Заев од вечерва во работна посета на Софија

Премиерот Заев од вечерва во работна посета на Софија

Вечер | пред 3 месеци

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, од вечерва, по завршување на посетата на Брисел, ја почнува работната посета на Софија, каде ќе присуствува на Меѓународната конференција на...

Заев во Софија ќе вечера со колегите од регионот

Заев во Софија ќе вечера со колегите од регионот

+Инфо | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев, од вечерва, по завршување на посетата на Брисел, ја почнува работната посета на Софија за Меѓународната конференција на тема Wolrld Bank – Bulgarija: Celebrating 25+ years of partnership...

Премиерот Заев во работна посета на Софија

Премиерот Заев во работна посета на Софија

Сител | пред 3 месеци

Премиерот  Зоран Заев, од вечер, по завршување на посетата на Брисел, ја почнува работната посета на Софија каде ќе учествува на меѓународната конференција „Пoсилна регионална интеграција на Балканот“,...

Заев вечерва во Софија на конференција на Светската банка

Заев вечерва во Софија на конференција на Светската банка

Нова ТВ | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев, од вечерва, по завршување на посетата на Брисел, ја почнува работната посета на Софија за Меѓународната конференција на тема Wolrld Bank – Bulgarija: Celebrating 25+ years of partnership...

Заев од Брисел вечерва во Софија на вечера со премиерите од Западен Балкан

Заев од Брисел вечерва во Софија на вечера со премиерите од Западен Балкан

Пост | пред 3 месеци

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, од вечерва, по завршување на посетата на Брисел, ја почнува работната посета на Софија за Меѓународната конференција на тема Wolrld Bank –...

Премиерот Заев во работна посета на Софија

Премиерот Заев во работна посета на Софија

ТВ 21 | пред 3 месеци

Премиерот  Зоран Заев, од вечер, по завршување на посетата на Брисел, ја почнува работната посета на Софија каде ќе учествува на меѓународната конференција „Пoсилна регионална интеграција на Балканот“,...

Српската премиерка во посета на Бугарија

Српската премиерка во посета на Бугарија...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Српската премиерка во посета на Бугарија Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска ќе допатува во дводневна работна посета на Бугарија. На првиот ден од посетата на Софија, Брнабиќ ќе се сретне со извршната...

Српската премиерка во посета на Бугарија

Српската премиерка во посета на Бугарија

A1on | пред 3 месеци

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска ќе допатува во дводневна работна посета на Бугарија. На првиот ден од посетата на Софија, Брнабиќ ќе се сретне со извршната директорка на Светската банка, Кристалина...

Српската премиерка во посета на Бугарија

Српската премиерка во посета на Бугарија

+Инфо | пред 3 месеци

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска ќе допатува во дводневна работна посета на Бугарија. На првиот ден од посетата на Софија, Брнабиќ ќе се сретне со извршната директорка на Светската банка, Кристалина...

Српската премиерка во посета на Бугарија

Српската премиерка во посета на Бугарија

Локално | пред 3 месеци

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска ќе допатува во дводневна работна посета на Бугарија. На првиот ден од посетата на Софија , Брнабиќ ќе се сретне со извршната директорка на Светската банка, Кристалина...

Српската премиерка во посета на Бугарија

Српската премиерка во посета на Бугарија

Сител | пред 3 месеци

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска ќе допатува во дводневна работна посета на Бугарија. На првиот ден од посетата на Софија, Брнабиќ ќе се сретне со извршната директорка на Светската банка, Кристалина...

Брнабиќ во дводневна посета на Софија

Брнабиќ во дводневна посета на Софија

A1on | пред 3 месеци

Српската премиерка Ана Брнабиќ ќе се сретне утре со извршната директорка на Светската банка Кристалина Георгиева во Софија со која ќе разговара за економската ситуација и проектите на таа институција во...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност