На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

Макфакс | пред 3 месеци

Новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ во Кривичниот суд денеска за првпат се снима со две камери. Ова е прв пат судење по предмет на СЈО да биде под видено надзор. Како што објасни судијката,...

Одложено судењето за Тотал  Латас побара да се снимаат рочиштата

Одложено судењето за „Тотал“, Латас побара да се снимаат рочиштата

Бриф | пред 3 месеци

Судењето за случајот „Тотал“ на СЈО е одложено откако адвокатите на Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот, побараа судот да ги снима тонски и визуелно сите судски рочишта, за, како што посочија,...

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

Кајгана | пред 3 месеци

Новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ во Кривичниот суд денеска за првпат се снима со две камери. Ова е прв пат судење по предмет на СЈО да биде под видено надзор. Како што објасни судијката,...

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

Кајгана | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска со одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Во овој предмет меѓу обвинетите се и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт...

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

Макфакс | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска со оджува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Во овој предмет меѓу обвинетите се и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт...

Одложено рочиштето за Тотал

Одложено рочиштето за „Тотал“

МТВ 1 | пред 3 месеци

Одложено рочиштето за предметот „Тотал“. За даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ- Латас. Неговите адвокати побараа судот да ги снима тонски и визуелно сите судски рочишта, за како што...

Одложено судењето за Тотал и Латас бара да се снимаат рочиштата

Одложено судењето за „Тотал“ и Латас бара да се снимаат рочиштата

Позитив | пред 3 месеци

Судењето за случајот „Тотал“ на СЈО е одложено откако адвокатите на Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот, побараа судот да ги снима тонски и визуелно сите судски рочишта, за, како што посочија,...

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

Вечер | пред 3 месеци

Новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ во Кривичниот суд денеска за првпат се снима со две камери. Ова е прв пат судење по предмет на СЈО да биде под видено надзор. Како што објасни судијката,...

И Латас побара снимање на судењето

И Латас побара снимање на судењето

Флеш | пред 3 месеци

Судењето за случајот „Тотал“ на СЈО е одложено откако адвокатите на Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот, побараа судот да ги снима тонски и визуелно сите судски рочишта, за, како што посочија,...

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

Вечер | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска со оджува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Во овој предмет меѓу обвинетите се и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт...

Се две камери се снима рочиштето во кое е обвинет Никола Грувески

Се две камери се снима рочиштето во кое е обвинет Никола Грувески

Радар | пред 3 месеци

Две камери во судницата на Кривичниот суд се денеска вклучени да го снимаат рочиштето по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилствата во Општина Центар. Обвинети во овој предмет се поранешниот...

СКАНДАЛ Судот призна дека нема адекватна опрема за водење на рочиште но за нив не е проблем што судот не го почитува законот

СКАНДАЛ: Судот призна дека нема адекватна опрема за водење на рочиште, но за нив не е проблем што судот не го почитува законот

Курир | пред 3 месеци

Рочиштето за случајот насилство во Општина Центар се води без и покрај тоа што судот не ги исполнува законските одредби за спроведување рочиште, без адекватна опрема. И покрај тоа што одбраната побарала...

Судењето за Насилство во Центар се снима рачно со камера

Судењето за „Насилство во Центар“ се снима рачно со камера

Алсат-М | пред 3 месеци

Денешното судско рочиште за случајот „Насилство во Цернтар“ во Кривичниот суд се снима со камера. Судијката Татјана Михајлова на почетокот на рочиштето изјави дека судењето се снима со рачна камера, но...

Одложено рочиштето за Тотал

Одложено рочиштето за „Тотал“

A1on | пред 3 месеци

По барање на двокатите на Драган Павловиќ Латас, судењето за „Тотал“ беше одложено. Тие побараа и повеќе столчиња за адвокатите на одбраната. Судијката Софче Гаврилова Ефремова рече дека во судницата,...

Со две камери се снимаат Шамарите во Центар ГАЛЕРИЈА

Со две камери се снимаат „Шамарите во Центар“ ГАЛЕРИЈА

+Инфо | пред 3 месеци

Тактиката да се бара снимање на судењата продолжи и на денешното рочиште во предметот за шамарите во Центар. Судот обезбеди денешното рочиште да се снима и тоа со две камери, меѓутоа сега адвокатите на...

Одложено судењето за Тотал  адвокатите на Латас бараа судот да ги снима судењета

Одложено судењето за „Тотал“, адвокатите на Латас бараа судот да ги снима судењета

Макфакс | пред 3 месеци

По барање на двокатите на Драган Павловиќ Латас, судењето за „Тотал“ беше одложено. Тие побараа и повеќе столчиња за адвокатите на одбраната. Судијката Софче Гаврилова Ефремова рече дека во судницата,...

Пред камери се суди за Насилството во Центар

Пред камери се суди за „Насилството во Центар"

Прес 24 | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, поранешниот министер...

Рочиштето за предметот Тотал се одложи

Рочиштето за предметот „Тотал“ се одложи

Точка | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди. Бранителите...

Пред камери им се суди на Груевски и Јанакиески за насилствата во Центар

Пред камери им се суди на Груевски и Јанакиески за насилствата во Центар

Локално | пред 3 месеци

Две камери во судницата на Кривичниот суд се денеска вклучени да го снимаат рочиштето по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилствата во Општина Центар. Обвинети во овој предмет се поранешниот...

Нова тактика Со две камери се снимаат Шамарите во Центар ГАЛЕРИЈА

Нова тактика: Со две камери се снимаат „Шамарите во Центар“ ГАЛЕРИЈА

+Инфо | пред 3 месеци

Тактиката да се бара снимање на судењата продолжи и на денешното рочиште во предметот за шамарите во Центар. Судот обезбеди денешното рочиште да се снима и тоа со две камери, меѓутоа сега адвокатите на...

Латас по стапките на Груевски бара рочиштата да се снимаат

Латас по стапките на Груевски, бара рочиштата да се снимаат

Фактор | пред 3 месеци

Одложено и денешното рочиште за случајот „Тотал“. Истото засега не се знае кога ќе продолжи. Новинарот и осомничен во овој случај Драган Павловиќ Латас СЈО го сомничи за даночно затајување. Одбраната на...

Се снима судењето на Груевски за шамарите

Се снима судењето на Груевски за „шамарите“

A1on | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд во Скопје се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Судењето се снима и тонски и визуелно. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски,...

Одложено рочиштето за предметот Насилства во Центар

Одложено рочиштето за предметот „Насилства во Центар“

Р.С. Европа | пред 3 месеци

Одложено е рочиштето за предметот „Насилство во Центар“ на Специјалното јавно обвинителство кое денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд, а за одржување на ново рочиште датумот дополнително треба...

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

Весник | пред 3 месеци

Новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ во Кривичниот суд денеска за првпат се снима со две камери. Ова е прв пат судење по предмет на СЈО да биде под видено надзор. Како што објасни судијката,...

Одложено судењето за Тотал  адвокатите на Латас бараа судот да ги снима судењета

Одложено судењето за „Тотал“, адвокатите на Латас бараа судот да ги снима судењета

Вечер | пред 3 месеци

По барање на двокатите на Драган Павловиќ Латас, судењето за „Тотал“ беше одложено. Тие побараа и повеќе столчиња за адвокатите на одбраната. Судијката Софче Гаврилова Ефремова рече дека во судницата,...

Рочиштето за предметот Тотал се одложи

Рочиштето за предметот „Тотал“ се одложи

Нетпрес | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди. Бранителите...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Актуелно24 | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова-Ефремова одлучи...

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

Весник | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска со оджува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Во овој предмет меѓу обвинетите се и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт...

Две камери во судница ги снимаат Груевски и Јанакиески

Две камери во судница ги снимаат Груевски и Јанакиески

МКД | пред 3 месеци

За прв пат во предмет за кој СЈО поднесе обвинение, во големата судница се вклучени две камери кои ќе го снимаат судењето за насилството во општина Центар. За овој предмет не беше побарано снимање, а вчера...

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

Вести24 | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта,...

Судењето за Насилство во Центар се снима рачно со камера

Судењето за „Насилство во Центар“ се снима рачно со камера

Сител | пред 3 месеци

Денешното судско рочиште за случајот „Насилство во Центар“ во Кривичниот суд се снима со камера. Судијката Татјана Михајлова на почетокот на рочиштето изјави дека судењето се снима со рачна камера, но...

Латас побара да се снима судењето за даночно затајување

Латас побара да се снима судењето за даночно затајување...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Латас побара да се снима судењето за даночно затајување Денешното рочиште од судењето на новинарот Драган Павловиќ Латас за даночно затајување во Основниот суд Скопје 1 беше одложено откако одбраната побара...

Пред камери им се суди на Груевски и Јанакиески за насилствата во Центар

Пред камери им се суди на Груевски и Јанакиески за насилствата во Центар

Фокус | пред 3 месеци

Две камери во судницата на Кривичниот суд се денеска вклучени да го снимаат рочиштето по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилствата во Општина Центар. Обвинети во овој предмет се поранешниот...

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

Вечер Прес | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта,...

Латас не сака да биде сниман во судницата

Латас не сака да биде сниман во судницата

A1on | пред 3 месеци

Судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти иако имаа уредна дозвола, по барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, Судијката Софче Гаврилова-Ефремова одлучи...

 Тотал се одложи  И Латас сака да го снимаат но нема технички можности

„Тотал“ се одложи: И Латас сака да го снимаат, но нема технички можности

Локално | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди. Бранителите...

Одложено рочиштето за Тотал

Одложено рочиштето за „Тотал“

24 вести | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди. Бранителите...

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“ Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително...

Започна рочиштето за Насилство во Центар

Започна рочиштето за „Насилство во Центар“

Таратур | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски , поранешниот министер...

Две камери го снимаат судењето на Груевски за Шамарите во Центар

Две камери го снимаат судењето на Груевски за „Шамарите во Центар“

Нова ТВ | пред 3 месеци

Две камери денеска го снимаат судењето за случајот „Насилство во Центар“, во кој обвинет е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката Даниела...

Одложено рочиштето за Тотал

Одложено рочиштето за „Тотал”

Слободен печат | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди. Бранителите...

Во кривичен суд рочиште за Тотал

Во кривичен суд рочиште за „Тотал“

Телма | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ - Латас, одбраната побара да бидат отстранети новинарските екипи....

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

Канал 5 | пред 3 месеци

На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и петообвинетиот Јордан Ристевски. Во овој предмет обвинети се...

Почна рочиштето за Насилство во Центар

Почна рочиштето за „Насилство во Центар“

24 вести | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, поранешниот министер...

 Тотал се одложи И Латас сака да го снимаат

„Тотал“ се одложи; И Латас сака да го снимаат

Алсат-М | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди. Бранителите...

Продолжува судењето за Насилство во Центар

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Телма | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот...

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

Алсат-М | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта,...

И Латас по примерот на Груевски и Јанакиески побара снимање на судењето

И Латас, по примерот на Груевски и Јанакиески, побара снимање на судењето

МКД | пред 3 месеци

И обвинетиот Драган Павловиќ-Латас побара визуелно и аудио снимање на судскиот процес за случајот „Тотал“. Тој, за адвокат на фирмите ја назначил неговата адвокатка Анита Бегова која рече дека сите биле...

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

24 вести | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта,...

И ЛАТАС ПОБАРА ДА СЕ СНИМА СУДЕЊЕТО ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ

И ЛАТАС ПОБАРА ДА СЕ СНИМА СУДЕЊЕТО ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Денешното рочиште од судењето на Драган Павловиќ Латас за даночно затајување во Основниот суд Скопје 1 беше одложено откако одбраната побара судењето да се снима. На Латас му се суди во судница 4, која...

Одложено рочиштето за Шамарите во Центар

Одложено рочиштето за „Шамарите во Центар”

Слободен печат | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Шамарите во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта,...

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

Прес 24 | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта,...

Одложено судењето за Тотал  адвокатите на Латас бараа судот да ги снима судењета

Одложено судењето за „Тотал“, адвокатите на Латас бараа судот да ги снима судењета

Весник | пред 3 месеци

По барање на двокатите на Драган Павловиќ Латас, судењето за „Тотал“ беше одложено. Тие побараа и повеќе столчиња за адвокатите на одбраната. Судијката Софче Гаврилова Ефремова рече дека во судницата,...

Латас не дозволи да го снимаат на обвинителна клупа ама бара снимање на судењето

Латас не дозволи да го снимаат на обвинителна клупа, ама бара снимање на судењето

+Инфо | пред 3 месеци

Новинарот Драган Павловиќ Латас и неговата адвокатка на денешното рочиштето за случајот „Тотал“ побараа од судијката да им забрани на новинарите да снимаат пред почетокот на судењето. Судијката го одобри...

Латас барал на новинарите да им се забрани снимање

Латас барал на новинарите да им се забрани снимање

24 вести | пред 3 месеци

Новинарот Драган Павловиќ Латас, кој е денеска на суд под обвинение за даночно затајување, не сакаше да биде сниман на обвинителна клупа. Тој и неговата адвокатка побараа од судијата да им забрани на новинарите...

Продолжува судењето на Латас во Тотал

Продолжува судењето на Латас во „Тотал“

Фактор | пред 3 месеци

Голем број на рочишта деновиве се одвиваат со предметите на СЈО чија динамика се повеќе се засилува, а меѓу нив е и предметот „Тотал“ кој денес има ново рочиште. Медиуите кои го следат судењето информираа...

Латас и адвокатката побараа да не бидат снимани во судницата

Латас и адвокатката побараа да не бидат снимани во судницата

Кајгана | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи...

Латас не им дозволи на медиумите да го снимаат во судница

Латас не им дозволи на медиумите да го снимаат во судница

Локално | пред 3 месеци

Новинарот и уредник Драган Павловиќ Латас, кој е денеска на суд под обвинение за даночно затајување, не сакаше да биде сниман на обвинителна клупа. Тој и неговата адвокатка побараа од судијата да им забрани...

Латас не дозволи да го снимаат на обвинителна клупа

Латас не дозволи да го снимаат на обвинителна клупа

+Инфо | пред 3 месеци

Новинарот Драган Павловиќ Латас и неговата адвокатка на денешното рочиштето за случајот „Тотал“ побараа од судијката да им забрани на новинарите да снимаат пред почетокот на судењето. Судијката го одобри...

Продолжува судењето за Насилство во Центар

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“ Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните...

Продолжение на судењето за случајот Тотал

Продолжение на судењето за случајот „Тотал“

МТВ 1 | пред 3 месеци

Продолжува судењето и за предметот „Тотал“, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. На претходното рочиште судијката констатира дека не се испочитувани законските услови...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Макфакс | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи...

Латас не дозволи да биде сниман на обвинителна клупа

Латас не дозволи да биде сниман на обвинителна клупа

Фокус | пред 3 месеци

Новинарот Драган Павловиќ Латас, кој е денеска на суд под обвинение за даночно затајување, не сакаше да биде сниман на обвинителна клупа. Тој и неговата адвокатка побараа од судијата да им забрани на новинарите...

Почна рочиштето за Насилство во Центар

Почна рочиштето за „Насилство во Центар“

Сител | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, поранешниот министер...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Точка | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи...

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

Сител | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта,...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Таратур | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи...

Продолжуваат судењата за случаите Тотал и за Шамари

Продолжуваат судењата за случаите „Тотал“ и за „Шамари“

Позитив | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржат рочишта за два предмети на Специјалното јавно обвинителство, за случајот со насилството пред Општина Центар во 2013 година, познат како „Шамари“, како и за предметот...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Вечер | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи...

Жерновски денеска ќе сведочи за Насилството во Центар

Жерновски денеска ќе сведочи за "Насилството во Центар"

Прес 24 | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа...

Во Кривичен суд рочиште за Тотал

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

Идивиди | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Одложено судењето на Груевски за насилствата во Центар

Одложено судењето на Груевски за насилствата во Центар

Нова ТВ | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено, а датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. Денеска требаше да...

Во Кривичен суд рочиште за Тотал

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

Алсат-М | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Продолжува судењето за Насилство во Центар

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Алсат-М | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа...

Судењето за Насилство во Центар  слика без тон

Судењето за „Насилство во Центар“- слика без тон

Пост | пред 3 месеци

Денешното судско рочиште за случајот „Насилство во Цернтар“ во Кривичниот суд се снима со камера. Судијката Татјана Михајлова на почетокот на рочиштето изјави дека судењето се снима со рачна камера, но...

Латас не дозволи медиумите да го снимаат во судница

Латас не дозволи медиумите да го снимаат во судница

Нова ТВ | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти од денешното рочиште за случајот Тотал на СЈО, каде тој се товари...

Латас денеска на суд за даночно затајување

Латас денеска на суд за даночно затајување

Фокус | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што осомничените...

По двете пресуди ново рочиште за Шамарите во Центар

По двете пресуди ново рочиште за „Шамарите во Центар“

Фактор | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денес ќе се одржи ново рочиште за случајот „Насилство во Центар“ познат и по нарачаните шамари од страна на Груевски што се слушна во „бомбите“ кои судот ги прифати како докази. Досега...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Весник | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи...

Продолжува судењето за Шамарите во Центар

Продолжува судењето за „Шамарите во Центар”

Слободен печат | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Шамарите во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа...

Во Кривичен суд рочиште за Тотал

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал”

Слободен печат | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

За денешното рочиште Латас треба да најде адвокати за фирмите на кои им верува

За денешното рочиште Латас треба да најде адвокати за фирмите на кои им верува

МКД | пред 3 месеци

Откако во вторникот беше одложено, за денес во судница Драган Павловиќ-Латас, обвинет во случајот „Тотал“ во судница треба да донесе адвокати кои ќе ги застапуваат неговите фирми, а на кои како што побарал...

Во Кривичен суд рочиште за Тотал

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

24 вести | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Продолжува судењето за Насилство во Центар

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

24 вести | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот...

Ново судско рочиште за Латас во Тотал

Ново судско рочиште за Латас во„Тотал“

+Инфо | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Продолжува судењето за Насилство во Центар

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

A1on | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и петообвинетиот Јордан Ристевски....

ЛАТАС ПОБАРА ДА СЕ СНИМA Одложено рочиштето за Тотал

ЛАТАС ПОБАРА ДА СЕ СНИМA: Одложено рочиштето за „Тотал“

Рипост | пред 3 месеци

Бранителите на новинарот Драган Павловиќ-Латас, адвокатките Анита Бегова и Светлана Савиќ, побараа судот да ги снима тонски и визуелно сите судски рочишта, за како што посочија, да се отстрани каков било...

Груевски и Јанакиески денес пак во суд овој пат за насилството во општина Центар

Груевски и Јанакиески денес пак во суд, овој пат за насилството во општина Центар

МКД | пред 3 месеци

Поранешниот премиер, Никола Груевски и поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески денес пак ќе влезат заедно во иста судница, но овој пат за насилството во општина Центар. Откако двајца...

Рочиште за Тотал во Кривичен

Рочиште за „Тотал“ во Кривичен

A1on | пред 3 месеци

За денеска, во Кривичниот суд е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за затајување данок, осомничен е новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Одложено судењето за Тотал  Латас бара снимање на рочиштето

Одложено судењето за „Тотал“, Латас бара снимање на рочиштето

Пост | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди. Бранителите...

Денеска пак гужва во Кривичниот суд рочишта за Тотал и за Насилство во Центар

Денеска пак гужва во Кривичниот суд, рочишта за „Тотал“ и за „Насилство во Центар“

МКД | пред 3 месеци

За денеска е закажано ново рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство, а треба да се одржи и првото рочиште за случајот „Тотал". За случајот со насилствата во општина Центар во јуни 2013...

Груевски и Јанакиески денеска повторно во суд ќе сведочи Жерновски

Груевски и Јанакиески денеска повторно во суд, ќе сведочи Жерновски

Нова ТВ | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. Досега двајца признаа вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013- четвртообвинетиот Томислав...

Почна рочиштето за Насилство во Центар

Почна рочиштето за „Насилство во Центар“

Пост | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, поранешниот министер...

Насилства во Центар Груевски и Јанакиески денеска повторно во суд

Насилства во Центар: Груевски и Јанакиески денеска повторно во суд

Нова ТВ | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. Досега двајца признаа вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013- четвртообвинетиот Томислав...

Почна рочиштето за Насилство во Центар

Почна рочиштето за „Насилство во Центар“

ТВ 21 | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, поранешниот министер...

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

Канал 5 | пред 3 месеци

Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како што констатира судијката,  не се испочитувани законските услови за одржување расправа, бидејќи не се определени законски застапници за фирмите „Тотал...

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Канал 5 | пред 3 месеци

На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и петообвинетиот Јордан Ристевски. Во овој предмет обвинети се...

Ни Латас не сака камери во судница

Ни Латас не сака камери во судница

Пост | пред 3 месеци

На барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти од денешното рочиште за предметот „ Тотал“ на СЈО, каде тој се товари...

Латас не дозволи на медиумите да го снимаат во судница

Латас не дозволи на медиумите да го снимаат во судница

ТВ 21 | пред 3 месеци

Новинарот и уредник Драган Павловиќ Латас, кој е денеска на суд под обвинение за даночно затајување, не сакаше да биде сниман на обвинителна клупа. Тој и неговата адвокатка побараа од судијата да им забрани...

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

ТВ 21 | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта,...

Ново рочиште за Насилството во Центар

Ново рочиште за „Насилството во Центар"

Прес 24 | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа...

Тотал Латас на суд за лажно книговодство и даночно затајување

Тотал: Латас на суд за лажно книговодство и даночно затајување

Нова ТВ | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Sky | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи...

Продолжува судењето за Насилство во Центар

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Локално | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа...

Продолжува судењето за Насилство во Центар

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Сител | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа...

Во Кривичен суд рочиште за Тотал

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

Локално | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

КРИВИЧЕН СУД Ново рочиште за предметот Насилство во Центар

КРИВИЧЕН СУД: Ново рочиште за предметот „Насилство во Центар“

Рипост | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот...

Во Кривичен суд рочиште за Тотал

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

ТВ 21 | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Груевски и денеска во судница за Шамарите во Центар

Груевски и денеска во судница, за „Шамарите во Центар“

Пост | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и петообвинетиот Јордан Ристевски....

РОЧИШТЕ ЗА ТОТАЛ  Латас денеска во Кривичен суд

РОЧИШТЕ ЗА „ТОТАЛ“: Латас денеска во Кривичен суд

Рипост | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Груевски и Јанакиески пак заедно во иста судница но за ново обвинение на СЈО

Груевски и Јанакиески пак заедно во иста судница, но за ново обвинение на СЈО

МКД | пред 3 месеци

Поранешниот премиер, Никола Груевски и екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески денес повторно ќе влезат заедно во судница, но овој пат за ново обвинение. За денес во Основниот суд Скопје 1...

Почна судењето за Драган Павловиќ  Латас за затајување данок

Почна судењето за Драган Павловиќ – Латас за затајување данок

24 вести | пред 3 месеци

Две од трите фирми на новинарот и бизнисмен, Драган Павловиќ- Латас, обвинет за даночно затајување во случајот „Тотал“ на СЈО биле регистрирани на неговата домашна адреса во Зелениково. Третата пак, судските...

Се одложи рочиштето на Латас фирмите немале адвокати

Се одложи рочиштето на Латас, фирмите немале адвокати

ТВ 21 | пред 3 месеци

Првото рочиштето на Драган Павловиќ Латас за случајот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 7 декември поради тоа што фирмите немале правен застапник. Покрај Латас, обвинението ги опфаќа...

Рочиштето за Тотал одложено за 7 декември

Рочиштето за „Тотал“ одложено за 7 декември

Флеш | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство во кое за даночно затајување е обвинет новинарот Драган Павловиќ-Латасе одложено за 7 декември. Рочиштето е одложено бидејќи судијката...

Започна судењето за случајот Тотал

Започна судењето за случајот „Тотал“

Курир | пред 3 месеци

Денеска започна судењето за случајот „Тотал“ во кој се обвинува новинарот Драган Павловиќ – Латас заедно со три фирми: Тотал Маркетинг Доел, Тотал Медиа Центар и Медиамакс, во кои тој се јавува како сопственик...

На Латас му се заканува казна од 4 години затвор тој побара изземање на бомбите

На Латас му се заканува казна од 4 години затвор, тој побара изземање на бомбите

Актуелно24 | пред 3 месеци

На новинарот и бизнисмен Драган Павловиќ – Латас, кој е обвинет во случајот „Тотал“, му се заканува казна затвор од минимум четири години. На денешното рочиште не беа присутни претставници на правните...

Латас: Очекувам брутално судење – барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Денешен | пред 3 месеци

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден...

Латас Очекувам брутално судење  барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Латас: Очекувам брутално судење – барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Лидер | пред 3 месеци

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден...

Латас oчекувам брутално судење  нема доверба во судијката

Латас oчекувам брутално судење – нема доверба во судијката

Позитив | пред 3 месеци

Очекувам брутално судење, верувам во судот, но не сум сигурен дека верувам во судијката, изјави Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот „Тотал“ на СЈО, чие прво рочиште од главната расправа денеска...

Судењето за случајот Тотал продолжува на 7 ми декември

Судењето за случајот „Тотал“ продолжува на 7-ми декември

МТВ 1 | пред 3 месеци

Драган Павловиќ- Латас не определил претставници кои ќе ги застапуваат двете негови фирми во процесот во кој е обвинет. Ова е една од причините за одложување на главната расправа за случајот „Тотал“. Судот...

Латас Очекувам брутално судење  барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Латас: Очекувам брутално судење – барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

MK News | пред 3 месеци

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден...

Латас бара од судот ист однос како за Заев

Латас бара од судот ист однос како за Заев

Кумановски муабети | пред 3 месеци

loading... Драган Павловиќ Латас, првоосомничен во случајот „Тотал“ на СЈО за даночно затајување, по денеска одложеното прво рочиште од главниот претрес рече дека бара судот да се однесува во неговиот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност