Предлогот на Милан неприфатлив за УЕФА

Предлогот на Милан неприфатлив за УЕФА

Денар | пред 3 месеци

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан. Како што пишуваат...

УЕФА спрема санкции за Милан   од клубот негираат

УЕФА спрема санкции за Милан – од клубот негираат

Спортски | пред 3 месеци

Италијанските медиуми денес најавија дека Европската куќа на фудбалот (УЕФА) нема да го прифати предлогот на Милан за доброволниот договор за финансискиот фер-плеј. Тоа значи дека италијанскиот гигант...

УЕФА спрема санкции за Милан   од клубот негираат

УЕФА спрема санкции за Милан – од клубот негираат

Таратур | пред 3 месеци

Италијанските медиуми денес најавија дека Европската куќа на фудбалот (УЕФА) нема да го прифати предлогот на Милан за доброволниот договор за финансискиот фер-плеј. Тоа значи дека италијанскиот гигант...

УЕФА не го прифати планот на Милан

УЕФА не го прифати планот на Милан

Макфакс | пред 3 месеци

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан. Како што пишуваат...

УЕФА  покажа заби  и го одби петгодишниот план на Милан   росонерите  се огласија преку официјално соопштение

УЕФА „покажа заби“ и го одби петгодишниот план на Милан, „росонерите“ се огласија преку официјално соопштение!

Дерби | пред 3 месеци

Италијанскиот фудбалски гигант Милан изминатиов летен преоден рок комплетно го реновираше својот тим и купи дури 11 нови фудбалери, но сепак, тоа не донесе значајни резултати во првиот дел од актуелната...

УЕФА не го прифати планот на Милан

УЕФА не го прифати планот на Милан

Top Sport | пред 3 месеци

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан. Како што пишуваат...

УЕФА не го прифати планот на Милан

УЕФА не го прифати планот на Милан

Точка | пред 3 месеци

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан. Како што пишуваат...

УЕФА не го прифати планот на Милан

УЕФА не го прифати планот на Милан

Актуелно24 | пред 3 месеци

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан. Како што пишуваат...

УЕФА не го прифати планот на Милан

УЕФА не го прифати планот на Милан

Вечер | пред 3 месеци

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан. Како што пишуваат...

Милан се  тресе   УЕФА нема да му прости

Милан се „тресе“, УЕФА нема да му прости

Екипа | пред 3 месеци

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) дефинитивно го одби планот на Милан околу финансискиот фер-плеј, и се очекува одлуката која официјално ќе биде донесена утре, да биде немилосрдна за италијанскиот калчолигаш....

 Њујорк тајмс  ја открива тајната за газдата на Милан

„Њујорк тајмс“ ја открива тајната за газдата на Милан

Екипа | пред 3 месеци

Примениот гол од голманот на Беневенто е најмалиот во лавината проблеми на Милан, откако се погласни стануваат најавите дека „росонерите“ ќе заработат суспензија од УЕФА поради сомнителното потекло на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност