УХМР со вонредна временска прогноза Да очекуваме снег

УХМР со вонредна временска прогноза: Да очекуваме снег

Скопје Инфо | пред 3 месеци

Во сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне во западните делови ќе започнат врнежи од дожд. Кон крајот на денот и ноќта кон недела врнежите ќе се прошират во поголемиот...

Временска за последниот продолжен викенд годинава  следи промена

Временска за последниот продолжен викенд годинава - следи промена

Прес 24 | пред 3 месеци

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) најавува дека времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Температурата ќе достигне од 8 до 16 степени, а во повеќето...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Алфа | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови,...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Вечер Прес | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во  Тетово се регистрирани минус 4 степени,  во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Алфа | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Времето во Македонија...

Вонредна временска прогноза УХМР најавува снег

Вонредна временска прогноза: УХМР најавува снег

Сител | пред 3 месеци

Во сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне во западните делови ќе започнат врнежи од дожд. Кон крајот на денот и ноќта кон недела врнежите ќе се прошират во поголемиот...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

A1on | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Влажни коловози се бележат на повисоките места

Влажни коловози се бележат на повисоките места

Слободна Македонија | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. Од 15-ти ноември на сила стапи законската обврска за задолжително...

Сообраќајот се одвива по претежно суви коловози

Сообраќајот се одвива по претежно суви коловози

Точка | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително...

Сончево со слаб до умерен ветер Најстудено во Берово најтопло во Дојран

Сончево со слаб до умерен ветер: Најстудено во Берово, најтопло во Дојран

Точка | пред 3 месеци

Времето денеска сончево со слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Температурата ќе достигне од 8 до 16 степени, а во повеќето котлини околу 10 степени. Утрово најстудено е во Берово, каде...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

24 вести | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Време Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Време; Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Алсат-М | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Сончево со слаб до умерен ветер Најстудено во Берово најтопло во Дојран

Сончево со слаб до умерен ветер: Најстудено во Берово, најтопло во Дојран

Макфакс | пред 3 месеци

Времето денеска сончево со слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Температурата ќе достигне од 8 до 16 степени, а во повеќето котлини околу 10 степени. Утрово најстудено е во Берово, каде...

Сообраќајот претежно по суви коловози

Сообраќајот претежно по суви коловози

Кајгана | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително...

Сообраќајот претежно по суви коловози

Сообраќајот претежно по суви коловози

Макфакс | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Нетпрес | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Канал 5 | пред 3 месеци

. Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) најавува дека времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Температурата ќе достигне од 8 до 16 степени, а во...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

A1on | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Интензитетот на сообраќај надвор од градските средини умерен коловозите претежно суви

Интензитетот на сообраќај надвор од градските средини умерен, коловозите претежно суви

Денар | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Слободен печат | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во  Тетово се регистрирани минус 4 степени,  во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Сообраќајот претежно по суви коловози

Сообраќајот претежно по суви коловози

Вечер | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително...

Сончево со слаб до умерен ветер Најстудено во Берово најтопло во Дојран

Сончево со слаб до умерен ветер: Најстудено во Берово, најтопло во Дојран

Вечер | пред 3 месеци

Времето денеска сончево со слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Температурата ќе достигне од 8 до 16 степени, а во повеќето котлини околу 10 степени. Утрово најстудено е во Берово, каде...

Интензитетот на сообраќај надвор од градските средини умерен коловозите претежно суви

Интензитетот на сообраќај надвор од градските средини умерен, коловозите претежно суви

Денар | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително...

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Денешен | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Денешен | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Лидер | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Лидер | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Студено но сончево време

Студено, но сончево време

За Се | пред 3 месеци

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА До крајот на работната недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури во поголемиот дел од земјава ќе се спуштат под нулата, а дневните...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Слободен печат | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Минусни утрински температури преку денот сончево и до 16 степени

Минусни утрински температури, преку денот сончево и до 16 степени

+Инфо | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Локално | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во  Тетово се регистрирани минус 4 степени,  во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Временска прогноза за наредните 5 дена

Временска прогноза за наредните 5 дена

Скопје Инфо | пред 3 месеци

Денес е четврток, 7 декември 2017 година, 341-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:41, а ќе зајде во 16:07 часот. Денот ќе трае 9 часа и 26 минути. Во утринските часови во Македонија имаме ведро и...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Курир | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Курир | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Сообраќајот претежно по суви коловози

Сообраќајот претежно по суви коловози

Sky | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително...

Сончево време со студени утра

Сончево време со студени утра

Денар | пред 3 месеци

Во наредните два дена ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот ќе биде потопло. В сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне на запад ќе почнат врнежи...

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Канал 5 | пред 3 месеци

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус пет, а дневната ќе се искачи до 10 степени. Во наредните два дена ќе преовладува...

Сообраќајот претежно по суви коловози

Сообраќајот претежно по суви коловози

Весник | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително...

Сончево со слаб до умерен ветер Најстудено во Берово најтопло во Дојран

Сончево со слаб до умерен ветер: Најстудено во Берово, најтопло во Дојран

Весник | пред 3 месеци

Времето денеска сончево со слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Температурата ќе достигне од 8 до 16 степени, а во повеќето котлини околу 10 степени. Утрово најстудено е во Берово, каде...

Измерени минус седум степени  Македонија утрово мрзне

Измерени минус седум степени - Македонија утрово мрзне

Прес 24 | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Сител | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во  Тетово се регистрирани минус 4 степени,  во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Денеска и утре сончево

Денеска и утре сончево

Флеш | пред 3 месеци

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од осум до Целзиусови 16 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Скопје24 | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Сонце денес и утре од сабота промена на времето

Сонце денес и утре, од сабота промена на времето

Таратур | пред 3 месеци

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од осум до Целзиусови 16 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер...

Снег ќе ја прекрие Македонија  еве кога

Снег ќе ја прекрие Македонија – еве кога

Sky | пред 3 месеци

Во наредните два дена ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот ќе биде потопло. Во сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне на запад ќе започнат врнежи...

Синоптичарите излегоа со прогноза  студ ќе ја зафати Македонија

Синоптичарите излегоа со прогноза – студ ќе ја зафати Македонија

Sky | пред 3 месеци

Времето денеска сончево со слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Температурата ќе достигне од 8 до 16 степени, а во повеќето котлини околу 10 степени. Утрово најстудено е во Берово, каде...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Сител | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Денеска и утре сончево од сабота дожд и снег

Денеска и утре сончево, од сабота дожд и снег

МКД | пред 3 месеци

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од осум до Целзиусови 16 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер...

Студена временска прогноза

Студена временска прогноза

Локално | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје сончево со слаб...

Времето денеска сончево со слаб до умерен ветер

Времето денеска: сончево со слаб до умерен ветер

Р.С. Европа | пред 3 месеци

Во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен...

Во Скопје утринава минус пет во сабота ќе врне снег

Во Скопје утринава минус пет, во сабота ќе врне снег

Популарно | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Следува продолжен викенд  ова е временската прогноза

Следува продолжен викенд – ова е временската прогноза

Скопје24 | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет степени

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет степени

ТВ 21 | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во  Тетово се регистрирани минус 4 степени,  во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

СОНЦЕ СО ЗАБИ Темепартурата денеска до 16 степени

СОНЦЕ СО ЗАБИ: Темепартурата денеска до 16 степени

Рипост | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец . Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје сончево со...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Пулс 24 | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Пост | пред 3 месеци

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во  Тетово се регистрирани минус 4 степени,  во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени

Пулс 24 | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Какво време не очекува викендов

Какво време не очекува викендов?

Екран | пред 3 месеци

Под влијание на нова циклонска активност во сабота попладне најпрвин во западните предели ќе започнат врнежи од дожд додека на повисоките планини ќе паѓа снег. Навечер и во текот на ноќта кон недела и...

Еве какво време не очекува за продолжениот викенд

Еве какво време не’ очекува за продолжениот викенд

Нетпрес | пред 3 месеци

Во Македонија во четврток и петок студено утро со утрински температури кои што ќе се движат во интервал од -8 до 0 степени, во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло време со пораст на дневните...

Заборавете на сонцето Еве што не очекува за време на продолжениот викенд

Заборавете на сонцето: Еве што не очекува за време на продолжениот викенд

Курир | пред 3 месеци

МАКЕДОНИЈА 5 ДЕНА – Во Македонија во четврток и петок студено утро со утрински температури кои што ќе се движат во интервал од -8 до 0 степени, во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло време...

Следи продолжен викенд  ова е временската прогноза

Следи продолжен викенд - ова е временската прогноза

Прес 24 | пред 3 месеци

До крајот на работната недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури во поголемиот дел од земјава ќе се спуштат под нулата, а дневните ќе бидат во благ...

Следува продолжен викенд  ова е временската прогноза

Следува продолжен викенд - ова е временската прогноза

Сител | пред 3 месеци

До крајот на работната недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури во поголемиот дел од земјава ќе се спуштат под нулата, а дневните ќе бидат во благ...

Сончево време со студени утра

Сончево време со студени утра

Макфакс | пред 3 месеци

Во наредните два дена ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот ќе биде потопло. Во сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне на запад ќе започнат врнежи...

Внимателно возете има одрони на повеќе патишта

Внимателно возете, има одрони на повеќе патишта

Макфакс | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, информираат од АМСМ.                Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...

Сончево време со студени утра

Сончево време со студени утра

Вечер Прес | пред 3 месеци

Во наредните два дена ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот ќе биде потопло. Во сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне на запад ќе започнат врнежи...

Сончево време со студени утра

Сончево време со студени утра

Вечер | пред 3 месеци

Во наредните два дена ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот ќе биде потопло. В сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне на запад ќе почнат врнежи...

Внимателно возете има одрони на повеќе патишта

Внимателно возете, има одрони на повеќе патишта

Вечер | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, информираат од АМСМ.                Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...

Се очекува нов влажен и топол бран  еве од кога

Се очекува нов влажен и топол бран – еве од кога

Sky | пред 3 месеци

Во наредните два дена ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот ќе биде потопло. Во сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне на запад ќе започнат врнежи...

Внимателно возете има одрони на повеќе патишта

Внимателно возете, има одрони на повеќе патишта

Весник | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, информираат од АМСМ.                Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...

Подгответе се Снежни врнежи на повидок

Подгответе се: Снежни врнежи на повидок

Прес 24 | пред 3 месеци

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со  минус 5, Берово, Битола,...

Еве какво време не очекува  УХМР објави нова прогноза

Еве какво време не очекува – УХМР објави нова прогноза

Sky | пред 3 месеци

Во наредните два дена ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот ќе биде потопло. Во сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне на запад ќе започнат врнежи...

Метео Утре сончево утрински температури под нулата

Метео: Утре сончево, утрински температури под нулата

МТВ 1 | пред 3 месеци

Утрешниот ден во Македонија ќе донесе сончево и ведро време со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утрото ќе биде студено со минимална температура на повеќе места неколку степени под нулата....

Времето во Македонија во наредните 5 дена

Времето во Македонија во наредните 5 дена

Слободна Македонија | пред 3 месеци

Во Македонија во четврток и петок студено утро со утрински температури кои што ќе се движат во интервал од -8 до 0 степени, во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло време со пораст на дневните...

Минусни утрински температури до 12 степени во текот на денот

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

Алфа | пред 3 месеци

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Алфа | пред 3 месеци

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово ајниска температура...

Изутрина не дочека минус на пладне и до 12 степени

Изутрина не дочека минус, на пладне и до 12 степени

Вечер | пред 3 месеци

Во Скопје слично време со температура до девет степени. Според УХМР, до петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе се...

АМСМ препорачува внимателно возење

АМСМ препорачува внимателно возење

Слободна Македонија | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Од 15-ти ноември на сила стапи законската обврска за задолжително поседување на зимска...

Сончево со слаб до умерен ветер

Сончево со слаб до умерен ветер

Точка | пред 3 месеци

Претпладне на југозапад ќе биде сончево, а во останатиот дел од земјата ќе е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе е претежно сончево со слаб до умерен северозападен...

АМСМ Сообраќајот на државните патишта по наместа влажни коловози

АМСМ: Сообраќајот на државните патишта по наместа влажни коловози

Точка | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска...

Изутрина не дочека минус на пладне и до 12 степени

Изутрина не дочека минус, на пладне и до 12 степени

Весник | пред 3 месеци

Во Скопје слично време со температура до девет степени. Според УХМР, до петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе се...

Сончево со слаб до умерен ветер

Сончево со слаб до умерен ветер

Макфакс | пред 3 месеци

Претпладне на југозапад ќе биде сончево, а во останатиот дел од земјата ќе е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе е претежно сончево со слаб до умерен северозападен...

АМСМ Сообраќајот на државните патишта по наместа влажни коловози

АМСМ: Сообраќајот на државните патишта по наместа влажни коловози

Макфакс | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Канал 5 | пред 3 месеци

Времето денеска ќе биде сончево, а на одредени делови сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе е претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер, само на југоисток...

Умерено облачно со повремени сончеви периоди

Умерено облачно со повремени сончеви периоди

Позитив | пред 3 месеци

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе се движи од минус...

АМСМ Сообраќајот на државните патишта по наместа влажни коловози

АМСМ: Сообраќајот на државните патишта по наместа влажни коловози

Кајгана | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Денешен | пред 3 месеци

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране,...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Лидер | пред 3 месеци

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране,...

Сончево со слаб до умерен ветер

Сончево со слаб до умерен ветер

Вечер | пред 3 месеци

Претпладне на југозапад ќе биде сончево, а во останатиот дел од земјата ќе е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе е претежно сончево со слаб до умерен северозападен...

Умерено облачно време со повремени сончеви периоди

Денешен | пред 3 месеци

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Денес сончево со наместа слаб до умерен ветер

Денес сончево со наместа слаб до умерен ветер

Денар | пред 3 месеци

Претпладне на југозапад ќе биде сончево, а во останатиот дел од земјата ќе е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе е претежно сончево со слаб до умерен северозападен...

Умерено облачно време со повремени сончеви периоди

Умерено облачно време со повремени сончеви периоди

Лидер | пред 3 месеци

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

АМСМ Сообраќајот на државните патишта по наместа влажни коловози

АМСМ: Сообраќајот на државните патишта по наместа влажни коловози

Вечер | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска...

Интензитетот на сообраќај надвор од градовите умерен коловозите наместа влажни

Интензитетот на сообраќај надвор од градовите умерен, коловозите наместа влажни

Денар | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

A1on | пред 3 месеци

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола,...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

МТВ 1 | пред 3 месеци

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со  минус 5, Берово, Битола,...

Минусни утрински температури до 12 степени во текот на денот

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

Слободен печат | пред 3 месеци

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува.  Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Минусни утрински температури до 12 степени во текот на денот

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

+Инфо | пред 3 месеци

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Курир | пред 3 месеци

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола,...

Благ пораст на температурите и суво време

Благ пораст на температурите и суво време

За Се | пред 3 месеци

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА Од среда до петок во текот на денот времето ќе биде  сончево со мала до умерена локална облачност и дневната температури ќе бидат во благ пораст. Нови врнежи од дожд и снег се очекуваат...

Умерено облачно време со повремени сончеви периоди

Умерено облачно време со повремени сончеви периоди

Курир | пред 3 месеци

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Најстудено во Лазарополе и Маврово 8 степени

Најстудено во Лазарополе и Маврово-8 степени

Локално | пред 3 месеци

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со  минус 5, Берово, Битола,...

Најстудено во Лазарополе и Маврово  временска за цела недела

Најстудено во Лазарополе и Маврово - временска за цела недела

Прес 24 | пред 3 месеци

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со  минус 5, Берово, Битола,...

АМСМ Сообраќајот на државните патишта по наместа влажни коловози

АМСМ: Сообраќајот на државните патишта по наместа влажни коловози

Sky | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска...

Минусни утрински температури до 12 степени во текот на денот

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

МКД | пред 3 месеци

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Дневните температури ќе се движат од четири до...

Еве какво време и услови на патиштата не очекуваат денес

Еве какво време и услови на патиштата не очекуваат денес

Таратур | пред 3 месеци

Времето во Македонија денес ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи...

Минусни утрински температури до 12 степени во текот на денот

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

Канал 5 | пред 3 месеци

Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од четири до 12 степени. Во Скопје слично време со температура од минус три до девет степени. Според УХМР, до петок ќе преовладува сончево...

Временска прогноза за продолжениот викенд

Временска прогноза за продолжениот викенд

Скопје Инфо | пред 3 месеци

Денес е среда, 6 декември 2017 година, 340-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:40, а ќе зајде во 16:07 часот. Денот ќе трае 9 часа и 27 минути. Ова утро во северозападните, западните и југозападните...

Сончево со слаб до умерен ветер

Сончево со слаб до умерен ветер

Весник | пред 3 месеци

Претпладне на југозапад ќе биде сончево, а во останатиот дел од земјата ќе е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе е претежно сончево со слаб до умерен северозападен...

Времето облачно на дел од патиштата можни одрони

Времето облачно, на дел од патиштата можни одрони

Нетпрес | пред 3 месеци

Во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

АМСМ Сообраќајот на државните патишта по наместа влажни коловози

АМСМ: Сообраќајот на државните патишта по наместа влажни коловози

Весник | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска...

Уште едно студено утро Какво време не очекува денес

Уште едно студено утро: Какво време не очекува денес

Прес 24 | пред 3 месеци

Во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Сончево со умерена облачност

Сончево со умерена облачност

Флеш | пред 3 месеци

Претпладне сончево со умерена облачност. Попладне претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер, само на југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Дневните температури ќе бидат во интервал од...

Минусни утрински температури до 12 степени во текот на денот

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

Локално | пред 3 месеци

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува.  Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Синоптичарите излегоа со прогноза  еве какво време не очекува

Синоптичарите излегоа со прогноза – еве какво време не’ очекува

Sky | пред 3 месеци

Претпладне на југозапад ќе биде сончево, а во останатиот дел од земјата ќе е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе е претежно сончево со слаб до умерен северозападен...

Најстудено утрово во Лазарополе и Маврово најмногу снег во Ѓуриште

Најстудено утрово во Лазарополе и Маврово, најмногу снег во Ѓуриште

Сител | пред 3 месеци

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со  минус 5, Берово, Битола,...

СТУДЕНО ВРЕМЕ Уживајте во сонцето нè очекува дождлив викенд

СТУДЕНО ВРЕМЕ: Уживајте во сонцето, нè очекува дождлив викенд

Рипост | пред 3 месеци

Времето ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден,...

Oблачно време со повремени сончеви периоди

Oблачно време со повремени сончеви периоди

Сител | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од...

Умерено облачно со повремени сончеви периоди

Умерено облачно со повремени сончеви периоди

ТВ 21 | пред 3 месеци

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Дневната температура ќе се движи од 4...

Времето денеска умерено облачно

Времето денеска: умерено облачно

Р.С. Европа | пред 3 месеци

Во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Скопје24 | пред 3 месеци

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране,...

Сообраќајот по наместа влажни коловози

Сообраќајот по наместа влажни коловози

Пост | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска...

Умерено облачно време со повремени сончеви периоди

Умерено облачно време со повремени сончеви периоди

Скопје24 | пред 3 месеци

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Популарно | пред 3 месеци

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране,...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Пулс 24 | пред 3 месеци

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране,...

Облачно време со повремени сончеви периоди

Облачно време со повремени сончеви периоди

Пулс 24 | пред 3 месеци

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Пост | пред 3 месеци

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со  минус 5, Берово, Битола,...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Кумановски муабети | пред 3 месеци

loading... Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со  минус 5, Берово,...

Минусни утрински температури до 12 степени во текот на денот

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

Кумановски муабети | пред 3 месеци

loading... Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува.  Утринската температура ќе се движи...

Внимателно Слаб снег провејува на Попова Шапка

Внимателно: Слаб снег провејува на Попова Шапка

Слободна Македонија | пред 3 месеци

ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15-ти ноември на сила стапи законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Оваа обврска ќе трае до 15-ти март 2018 година....

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА ПРОДОЛЖЕНИОТ ВИКЕНД

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА ПРОДОЛЖЕНИОТ ВИКЕНД

Слободна Македонија | пред 3 месеци

Ова утро во северозападните, западните и југозападните предели преовладува претежно ведро и студено време, а во останатите предели преовладува претежно облачно и потопло време со повисоки утрински температури....

Времето денеска умерено облачно

Времето денеска: умерено облачно

Слободна Македонија | пред 3 месеци

Во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Сончево со умерена облачност

Сончево со умерена облачност

Newsroom | пред 3 месеци

Претпладне сончево со умерена облачност. Попладне претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер, само на југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Дневните температури ќе бидат во интервал од...

УХМР излезе со метео предупредување за времето  еве што најавуваат синоптичарите за продолжениот викенд

УХМР излезе со метео предупредување за времето – еве што најавуваат синоптичарите за продолжениот викенд

Sky | пред 3 месеци

До крајот на работната недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури во поголемиот дел од земјава ќе се спуштат под нулата, а дневните ќе бидат во благ...

Сообраќајот по наместа влажни коловози слаб снег на Попова Шапка

Сообраќајот по наместа влажни коловози, слаб снег на Попова Шапка...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Сообраќајот по наместа влажни коловози, слаб снег на Попова Шапка Сообраќајот низ државата се одвива тековно, по наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места.  Слаб снег провејува...

Слаб снег на Попова Шапка сообраќајот се одвива тековно

Слаб снег на Попова Шапка, сообраќајот се одвива тековно

Локално | пред 3 месеци

Сообраќајот по патиштата низ Македонија се одвива тековно, по наместа влажни коловози на повисоките места, додека слаб снег провејува на Попова Шапка. Од ЈП Македонија пат предупредуваат дека таму има...

Слаб снег на Попова Шапка сообраќајот се одвива тековно

Слаб снег на Попова Шапка, сообраќајот се одвива тековно

A1on | пред 3 месеци

Сообраќајот по патиштата низ Македонија се одвива тековно, по наместа влажни коловози на повисоките места, додека слаб снег провејува на Попова Шапка. Од ЈП Македонија пат предупредуваат дека таму има...

Сообраќајот по наместа влажни коловози слаб снег на Попова Шапка

Сообраќајот по наместа влажни коловози, слаб снег на Попова Шапка

Канал 5 | пред 3 месеци

Слаб снег провејува на Попова Шапка, каде наместа има остатоци од кашест снег на коловозот, информира ЈП Македонија пат. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци Кочани...

Сообраќајот по наместа влажни коловози слаб снег на Попова Шапка

Сообраќајот по наместа влажни коловози, слаб снег на Попова Шапка

Слободен печат | пред 3 месеци

Сообраќајот низ државата се одвива тековно, по наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Слаб снег провејува на Попова Шапка, каде наместа има остатоци од кашест снег на...

Студена вечерва во Макеоднија Каде вее снег во моментов

Студена вечерва во Макеоднија: Каде вее снег во моментов

Прес 24 | пред 3 месеци

Попова Шапка е единственото место каде вечерва провејува снег. Според информациите, снегот е со послаб интензитет а температурата околу 8 степени под нулата. Сообраќајот во овој дел на Македонија се одвива...

Сообраќајот по наместа влажни коловози слаб снег на Попова Шапка

Сообраќајот по наместа влажни коловози, слаб снег на Попова Шапка

Сител | пред 3 месеци

Сообраќајот низ државата се одвива тековно, по наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места.  Слаб снег провејува на Попова Шапка, каде наместа има остатоци од кашест снег на...

Слаб снег на Попова Шапка сообраќајот се одвива тековно

Слаб снег на Попова Шапка, сообраќајот се одвива тековно

Пост | пред 3 месеци

Сообраќајот по патиштата низ Македонија се одвива тековно, по наместа влажни коловози на повисоките места, додека слаб снег провејува на Попова Шапка. Од ЈП Македонија пат предупредуваат дека таму има...

Снег вее во Македонија Еве на кои места

Снег вее во Македонија: Еве на кои места

MK News | пред 3 месеци

Слаб снег во моментов провејува во кратовско Страцин, но вее и во Тетово, Делчево и Смојмирово. На овие места температурата е од 0 до 5 степени. Меторолозите најавуваат дека до крајот на работната недела...

Снег во Македонија  еве каде вее во моментов

Снег во Македонија – еве каде вее во моментов

Sky | пред 3 месеци

Сообраќајот низ државата се одвива тековно, по наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Слаб снег провејува на Попова Шапка, каде наместа има остатоци од кашест снег на...

Студена вечер во Макеоднија Каде вее снег во моментов

Студена вечер во Макеоднија: Каде вее снег во моментов

Скопје24 | пред 3 месеци

Попова Шапка е единственото место каде вечерва провејува снег. Според информациите, снегот е со послаб интензитет а температурата околу 8 степени под нулата. Сообраќајот во овој дел на Македонија се одвива...

Метео Утре сончево негативни утрински температури

Метео: Утре сончево, негативни утрински температури

МТВ 1 | пред 3 месеци

Утре во Македонија се очекува сончево време. Во претпладневните часови  ќе има појава на умерена облачност која што попладне ќе се повлече. Утринските температури речиси насекаде ќе бидат негативни. Максималната...

Утре во Македонија сончево со студено утро

Утре во Македонија сончево,со студено утро

Слободна Македонија | пред 3 месеци

Утре во Македонија , времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност .Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од северен правец. Утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат минусни...

Снег во Македонија Еве каде вее во моментов

Снег во Македонија: Еве каде вее во моментов

Сител | пред 3 месеци

Слаб снег во моментов провејува во кратовско Страцин, но вее и во Тетово, Делчево и Смојмирово. На овие места температурата е од 0 до 5 степени. Меторолозите најавуваат дека до крајот на работната недела...

Снег вее во Македонија Еве на кои места

Снег вее во Македонија: Еве на кои места

Сител | пред 3 месеци

Слаб снег во моментов провејува во кратовско Страцин, но вее и во Тетово, Делчево и Смојмирово. На овие места температурата е од 0 до 5 степени. Меторолозите најавуваат дека до крајот на работната недела...

Важи за цела Македонија УХМР објави детална временска прогноза за цела недела

Важи за цела Македонија: УХМР објави детална временска прогноза за цела недела

Скопје24 | пред 3 месеци

Од вторник утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат под нулата. Од среда до петок преку денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална наоблаченост. Температурите во...

УХМР со детаљна временска прогноза за цела недела

УХМР со детаљна временска прогноза за цела недела

Reporter.mk | пред 3 месеци

Облачно и студено време преовладуваше утрово во Македонија, со умерен до засилен северен ветер. Од денеска утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат под нулата. Од среда до петок преку...

Важи за цела Македонија УХМР објави детална временска прогноза за цела недела

Важи за цела Македонија: УХМР објави детална временска прогноза за цела недела

Скопје24 | пред 3 месеци

Од вторник утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат под нулата. Од среда до петок преку денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална наоблаченост. Температурите во...

Објавена нова прогноза  еве што не очекува до крајот на неделава

Објавена нова прогноза – еве што не очекува до крајот на неделава

Sky | пред 3 месеци

До крајот на работната недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури во поголемиот дел од земјава ќе се спуштат под нулата, а дневните ќе бидат во благ...

УХМР со детална временска прогноза за цела недела

УХМР со детална временска прогноза за цела недела

Reporter.mk | пред 3 месеци

Облачно и студено време преовладуваше утрово во Македонија, со умерен до засилен северен ветер. Од денеска утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат под нулата. Од среда до петок преку...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност