Пожар од страшни размери му се заканува на Лос Анџелес жителите ги напуштаат своите домови

Пожар од страшни размери му се заканува на Лос Анџелес жителите ги напуштаат своите домови

Вечер | пред 3 месеци

Неколку илјади калифорниски пожарникари деновиве се борат со пожари северно од Лос Анџелес каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку квартови. Жителите на населбите помеѓу Малхоленд...

Милијардерите во паника Богатата населба во Лос Анџелес целосно изгорена

Милијардерите во паника! Богатата населба во Лос Анџелес целосно изгорена

Вечер | пред 3 месеци

Неколку пожари беснееле во средата во околината на Лос Анџелес, а повеќе од 200.000 луѓе биле опфатени со наредбата за евакуација, па така и елитната населба Бел Ер, во која огнот се заканил на илјадници...

Милијардерите во паника Пожарот се заканува да ја проголта и куќата на Бијонсе Богатата населба во Лос Анџелес целосно изгорена

Милијардерите во паника! Пожарот се заканува да ја проголта и куќата на Бијонсе! Богатата населба во Лос Анџелес целосно изгорена

Точка | пред 3 месеци

Неколку пожари беснееле во средата во околината на Лос Анџелес, а повеќе од 200.000 луѓе биле опфатени со наредбата за евакуација, па така и елитната населба Бел Ер, во која огнот се заканил на илјадници...

Пожарите стигнаа до Лос Анџелес

Пожарите стигнаа до Лос Анџелес

МТВ 1 | пред 3 месеци

Пожарите кои со денови беснеат низ Јужна Калифорнија стигнаа и до Лос Анџелес, а во најголема опасност е елитната населба Бел Ер. Огнот веќе уништи неколку куќи во оваа ексклузивна област, каде што брзо...

Пожар од страшни размери му се заканува на Лос Анџелес жителите ги напуштаат своите домови

Пожар од страшни размери му се заканува на Лос Анџелес жителите ги напуштаат своите домови

Весник | пред 3 месеци

Неколку илјади калифорниски пожарникари деновиве се борат со пожари северно од Лос Анџелес каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку квартови. Жителите на населбите помеѓу Малхоленд...

Милијардерите во паника Богатата населба во Лос Анџелес целосно изгорена

Милијардерите во паника! Богатата населба во Лос Анџелес целосно изгорена

Весник | пред 3 месеци

Неколку пожари беснееле во средата во околината на Лос Анџелес, а повеќе од 200.000 луѓе биле опфатени со наредбата за евакуација, па така и елитната населба Бел Ер, во која огнот се заканил на илјадници...

Пожар од страшни размери му се заканува на Лос Анџелес Огнот опустоши цели населби илјадници луѓе ги напуштија домовите

Пожар од страшни размери му се заканува на Лос Анџелес: Огнот опустоши цели населби, илјадници луѓе ги напуштија домовите

Точка | пред 3 месеци

Неколку илјади калифорниски пожарникари деновиве се борат со пожари северно од Лос Анџелес каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку квартови. Жителите на населбите помеѓу Малхоленд...

ПОЖАРИТЕ СТИГНАА ДО ЛОС АНЏЕЛЕС ГОРАТ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ВРЕДНИ КУЌИ ВО БЕЛ ЕР

ПОЖАРИТЕ СТИГНАА ДО ЛОС АНЏЕЛЕС, ГОРАТ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ВРЕДНИ КУЌИ ВО БЕЛ ЕР

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Пожарите кои со денови беснеат низ Јужна Калифорнија стигнаа и до Лос Анџелес, а во најголема опасност е елитната населба Бел Ер. Огнот веќе уништи неколку куќи во оваа ексклузивна област, каде што брзо...

 ВИДЕО ФОТО Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

(ВИДЕО+ФОТО) Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Локално | пред 3 месеци

Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите кои дивеат северно од Лос Анџелес, поради што властите наредија евакуација на жителите од неколку кварта. Огнот го пустоши...

Пожарот во Калифорнија пристигна до Лос Анџелес

Пожарот во Калифорнија пристигна до Лос Анџелес

A1on | пред 3 месеци

Властите на Лос Анџелес наредија евакуација на неколку кварта, откако пожарот се доближи откако пожарот се доближи до градот. Неколку илјади пожарникари денеска се борат со пожарите северно од Лос Анџелес....

Калифорнија пак гори Пожарот се прошири до Лос Анџелес

Калифорнија пак гори: Пожарот се прошири до Лос Анџелес

Слободен печат | пред 3 месеци

Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите северно од Лос Анџелес, каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку кварта. Огнот го пустоши теренот...

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Курир | пред 3 месеци

Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите северно од Лос Анџелес, каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку кварта. Огнот го пустоши теренот...

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

+Инфо | пред 3 месеци

Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите северно од Лос Анџелес, каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку кварта. Огнот го пустоши теренот...

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Алсат-М | пред 3 месеци

Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите северно од Лос Анџелес, каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку кварта. Огнот го пустоши теренот...

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Вечер Прес | пред 3 месеци

Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите северно од Лос Анџелес, каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку кварта. Огнот го пустоши теренот...

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Нова ТВ | пред 3 месеци

Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите северно од Лос Анџелес, каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку кварта. Огнот го пустоши теренот...

Пожарот во Калифорнија пристигна до Лос Анџелес

Пожарот во Калифорнија пристигна до Лос Анџелес

Пост | пред 3 месеци

Властите на Лос Анџелес наредија евакуација на неколку кварта, откако пожарот се доближи откако пожарот се доближи до градот. Неколку илјади пожарникари денеска се борат со пожарите северно од Лос Анџелес....

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

ТВ 21 | пред 3 месеци

Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите северно од Лос Анџелес, каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку кварта. Огнот го пустоши теренот...

Страотни пожари во Калифорнија евакуирани 30 000 луѓе

Страотни пожари во Калифорнија, евакуирани 30.000 луѓе

МТВ 1 | пред 3 месеци

Најголемиот и најразорниот пожар што гори во Јужна Калифорнија го зафати автопатот и стигна речиси до брегот на океанот, поради што е наредена итна евакуација. Пожарникарите изјавија дека една од главните...

Вонредна состојба во Калифорнија Огромен пожар се шири и голта сè пред себе

Вонредна состојба во Калифорнија: Огромен пожар се шири и голта сè пред себе

Бркај работа | пред 3 месеци

Поради огромниот пожар, во Калифорнија е прогласена вонредна состојба во округот Вентура, а огнот се шири брзо и без престан, јавува “ABC News”. Огромниот шумски пожар досега проголтал 220 квадратни километри...

Прогласена вонредна состојба во Калифорнија Пожарот се шири и голта се пред себе

Прогласена вонредна состојба во Калифорнија: Пожарот се шири и голта се пред себе

Прес 24 | пред 3 месеци

Поради огромниот пожар, во Калифорнија е прогласена вонредна состојба во округот Вентура, а огнот се шири брзо и без престан, јавува “ABC News”. Огромниот шумски пожар досега проголтал 220 квадратни километри...

Вонредна состојба во Калифорнија Огромен пожар се шири и голта сè пред себе

Вонредна состојба во Калифорнија: Огромен пожар се шири и голта сè пред себе

Курир | пред 3 месеци

Поради огромниот пожар, во Калифорнија е прогласена вонредна состојба во округот Вентура, а огнот се шири брзо и без престан, јавува “ABC News”. Огромниот шумски пожар досега проголтал 220 квадратни километри...

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

A1on | пред 3 месеци

Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители, јави телевизијата Си-Ен-Ен. Засега нема жртви во пожарите...

ВИДEO Огромен пожар во Калифорнија се шири и голта сè пред себе

ВИДEO: Огромен пожар во Калифорнија се шири и голта сè пред себе

Вечер | пред 3 месеци

Поради огромниот пожар, во Калифорнија е прогласена вонредна состојба во округот Вентура, а огнот се шири брзо и без престан, јавува "ABC News". Огромниот шумски пожар досега проголтал 220 квадратни километри...

Вонредна состојба во Калифорнија Огромен пожар се шири и голта сè пред себе

Вонредна состојба во Калифорнија: Огромен пожар се шири и голта сè пред себе

Точка | пред 3 месеци

Поради огромниот пожар, во Калифорнија е прогласена вонредна состојба во округот Вентура, а огнот се шири брзо и без престан, јавува "ABC News". Огромниот шумски пожар досега проголтал 220 квадратни километри...

ВИДEO Огромен пожар во Калифорнија се шири и голта сè пред себе

ВИДEO: Огромен пожар во Калифорнија се шири и голта сè пред себе

Весник | пред 3 месеци

Поради огромниот пожар, во Калифорнија е прогласена вонредна состојба во округот Вентура, а огнот се шири брзо и без престан, јавува "ABC News". Огромниот шумски пожар досега проголтал 220 квадратни километри...

Евакуација поради пожар во Јужна Калифорнија

Евакуација поради пожар во Јужна Калифорнија

Локално | пред 3 месеци

Поради големите пожари во Јужна Калифорнија биле евакуирани 30 илјади жители, а во смирување на огнената стихија биле ангажирани над илјада пожарникари. Најголемиот и најразорниот пожар што гори во Јужна...

Евакуација поради пожар во Јужна Калифорнија

Евакуација поради пожар во Јужна Калифорнија

МТВ 1 | пред 3 месеци

Најголемиот и најразорниот пожар што гори во Јужна Калифорнија го зафати автопатот и стигна речиси до брегот на океанот, поради што е наредена итна евакуација. Пожарникарите изјавија дека една од главните...

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

Алфа | пред 3 месеци

Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители, јави телевизијата Си-Ен-Ен. Силни шумски пожари во областа...

Вонредна состојба Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

Вонредна состојба: Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

Курир | пред 3 месеци

Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители, јави телевизијата Си-Ен-Ен. Засега нема жртви во пожарите...

Големи пожари беснеат во Калифорнија  наредени нови евакуации

Големи пожари беснеат во Калифорнија - наредени нови евакуации

Прес 24 | пред 3 месеци

Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители, јави телевизијата Си-Ен-Ен. Засега нема жртви во пожарите...

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес ...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители,...

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

Курир | пред 3 месеци

Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители, јави телевизијата Си-Ен-Ен. Засега нема жртви во пожарите...

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

+Инфо | пред 3 месеци

Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители, јави телевизијата Си-Ен-Ен. Засега нема жртви во пожарите...

Опасни пожари буктат во јужна Калифорнија ФОТО ВИДЕО

Опасни пожари буктат во јужна Калифорнија (ФОТО+ВИДЕО)

МКД | пред 3 месеци

Најголемиот и најразорен пожар што букти во јужна Калифорнија го зафати автопатот и стигна речиси до брегот на океанот, поради што се наредени нови евакуации. Пожарникарите рекоа дека една од нивните главни...

Голем шумски пожар во јужна Калифорнија

Голем шумски пожар во јужна Калифорнија

Канал 5 | пред 3 месеци

Огнената стихија брзо се проширила со помош на ветерот. Досега се евакуирани над 27 илјади луѓе што живееле во близу 8000 куќи. Во борбата со огнот засега настрада  еден пожарникар. Според последните информации...

ГОРИ КАЈ ЛОС АНЏЕЛЕС Шумските пожари отселија десетици илјади жители ВО ЖИВО

ГОРИ КАЈ ЛОС АНЏЕЛЕС: Шумските пожари отселија десетици илјади жители (ВО ЖИВО)

Рипост | пред 3 месеци

Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители, јави телевизијата Си-Ен-Ен. Засега нема жртви во пожарите...

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

Слободна Македонија | пред 3 месеци

Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители, јави телевизијата Си-Ен-Ен. Засега нема жртви во пожарите...

ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА СЕ ВОН КОНТРОЛА СЕ ЕВАКУИРААТ ДВА ГРАДА

ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА СЕ ВОН КОНТРОЛА, СЕ ЕВАКУИРААТ ДВА ГРАДА

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Околу 27.000 луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови, откако властите признаа дека пожарите што беснеат низ Јужна Калифорнија се надвор од контрола. Властите наредија задолжителна евакуација во...

Илјадници евакуирани поради пожарите во Калифорнија

Илјадници евакуирани поради пожарите во Калифорнија

Актуелно24 | пред 3 месеци

Над 27.000 луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови откако пожар експресно се прошири и ја зафати јужна Калифорнија. Неколку илјади домови се под итна евакуација во градовите Вентура и Санта Паула,...

Илјадници евакуирани поради пожарите во Калифорнија

Илјадници евакуирани поради пожарите во Калифорнија

Макфакс | пред 3 месеци

Над 27.000 луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови откако пожар експресно се прошири и ја зафати јужна Калифорнија. Неколку илјади домови се под итна евакуација во градовите Вентура и Санта Паула,...

Илјадници евакуирани поради пожарите во Калифорнија

Илјадници евакуирани поради пожарите во Калифорнија

Вечер | пред 3 месеци

Над 27.000 луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови откако пожар експресно се прошири и ја зафати јужна Калифорнија. Неколку илјади домови се под итна евакуација во градовите Вентура и Санта Паула,...

Евакуирани околу 27 000 жители поради пожарот во Калифорнија

Евакуирани околу 27.000 жители поради пожарот во Калифорнија

Алфа | пред 3 месеци

Околу 27.000 луѓе се евакуирани поради шумскиот пожар што го зафати реонот на калифорнискиот град Санта Паула, кој се шири со голема брзина, поради силните ветрови. Околу 27.000 луѓе се евакуирани поради...

Илјадници евакуирани поради пожарите во Калифорнија

Илјадници евакуирани поради пожарите во Калифорнија

Весник | пред 3 месеци

Над 27.000 луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови откако пожар експресно се прошири и ја зафати јужна Калифорнија. Неколку илјади домови се под итна евакуација во градовите Вентура и Санта Паула,...

Илјадници евакуирани поради пожарите во Калифорнија

Илјадници евакуирани поради пожарите во Калифорнија

Весник | пред 3 месеци

Над 27.000 луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови откако пожар експресно се прошири и ја зафати јужна Калифорнија. Неколку илјади домови се под итна евакуација во градовите Вентура и Санта Паула,...

Околку 27 илјади луѓе евакуирани поради пожарот во Калифорнија

Околку 27 илјади луѓе евакуирани поради пожарот во Калифорнија

A1on | пред 3 месеци

Поради големиот шумски пожар што го зафати реонот на калифорнискиот град Санта Паула, евакуирани се околу 27 илјади луѓе. Пожарот зафатил површина од околу 5 илјади хектари, а огнената стихија тешко се...

Евакуирани околу 27 000 жители поради пожарот во Калифорнија

Евакуирани околу 27.000 жители поради пожарот во Калифорнија

Курир | пред 3 месеци

Околу 27.000 луѓе се евакуирани поради шумскиот пожар што го зафати реонот на калифорнискиот град Санта Паула, кој се шири со голема брзина, поради силните ветрови. Пожарот зафатил површина од 5.000 хектари,...

Евакуирани околу 27 000 жители поради пожарот во Калифорнија

Евакуирани околу 27.000 жители поради пожарот во Калифорнија

+Инфо | пред 3 месеци

Околу 27.000 луѓе се евакуирани поради шумскиот пожар што го зафати реонот на калифорнискиот град Санта Паула, кој се шири со голема брзина, поради силните ветрови. Пожарот зафатил површина од 5.000 хектари,...

Евакуирани околу 27 000 жители поради пожарот во Калифорнија

Евакуирани околу 27.000 жители поради пожарот во Калифорнија

Алсат-М | пред 3 месеци

Околу 27.000 луѓе се евакуирани поради шумскиот пожар што го зафати реонот на калифорнискиот град Санта Паула, кој се шири со голема брзина, поради силните ветрови. Пожарот зафатил површина од 5.000 хектари,...

Евакуирани околу 27 000 жители поради пожарот во Калифорнија

Евакуирани околу 27.000 жители поради пожарот во Калифорнија

Сител | пред 3 месеци

- Околу 27.000 луѓе се евакуирани поради шумскиот пожар што го зафати реонот на калифорнискиот град Санта Паула, кој се шири со голема брзина, поради силните ветрови. Пожарот зафатил површина од 5.000...

Пожар во Калифорнија Евакуирани 1 000 куќи

Пожар во Калифорнија: Евакуирани 1.000 куќи

Sky | пред 3 месеци

Едно лице загина, а илјадници куќи се евакуирани на југот од американската држава Калифорнија, каде што од вчера избувнаа големи пожари. Пожарникарите рекоа дека шумски пожар избил на речиси 100 километри...

Евакуирани околу 27 000 жители поради пожарот во Калифорнија

Евакуирани околу 27.000 жители поради пожарот во Калифорнија

Пост | пред 3 месеци

Околу 27.000 луѓе се евакуирани поради шумскиот пожар што го зафати реонот на калифорнискиот град Санта Паула, кој се шири со голема брзина, поради силните ветрови. Пожарот зафатил површина од 5.000 хектари,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност