МАПА НА БОГАТСТВО НА ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ  Екс ју земјите меѓу најсиромашните  каде сме ние

МАПА НА БОГАТСТВО НА ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ: Екс-ју земјите меѓу најсиромашните, каде сме ние?

Фактор | пред 3 месеци

Картографот Јакуб Мариан објави на својата веб страна мапа која ја прикажува распределбата на богатство во Европа. Податоците прикажани на картата се темелат на анализа на швајцарската мултинационална...

Македонија е на картата на сиромашните

Македонија е на картата на сиромашните

Вечер | пред 3 месеци

Картографот Јакуб Мариан на својата веб страна објавил карта која ја прикажува распределбата на богатството во Европа. Податоците прикажани на картата се темелат на анализите на швајцарската мултинационална...

Објавена карта на богатството  Македонија на дното во Европа

Објавена карта на богатството: Македонија на дното во Европа

Вечер | пред 3 месеци

Картографот Јакуб Мариан на својата веб страна објавил карта која ја прикажува распределбата на богатството во Европа. Податоците прикажани на картата се темелат на анализите на швајцарската мултинационална...

Објавена карта на богатството  Македонија на дното во Европа

Објавена карта на богатството: Македонија на дното во Европа

Весник | пред 3 месеци

Картографот Јакуб Мариан на својата веб страна објавил карта која ја прикажува распределбата на богатството во Европа. Податоците прикажани на картата се темелат на анализите на швајцарската мултинационална...

ОБЈАВЕНА Е МАПАТА НА БОГАТСТВО ВО ЕВРОПА   Знаете ли каде се наоѓа Македонија

ОБЈАВЕНА Е МАПАТА НА БОГАТСТВО ВО ЕВРОПА – Знаете ли каде се наоѓа Македонија?

News 24 | пред 3 месеци

Објавена е мапа која ја прикажува средната вредност на богатство по возрасна личност во една држава изразена во долари. Прикажаните податоци се темелат на анализа на швајцарската мултинационална финансиска...

Објавена карта на богатството  И Македонија е на неа  ако ја најдете

Објавена карта на богатството: И Македонија е на неа, ако ја најдете!

Index24 | пред 3 месеци

Картографот Јакуб Мариан на својата веб страна објавил карта која ја прикажува распределбата на богатството во Европа. Податоците прикажани на картата се темелат на анализите на швајцарската мултинационална...

Објавена карта на богатството  Македонија на дното во Европа

Објавена карта на богатството: Македонија на дното во Европа

Точка | пред 3 месеци

Картографот Јакуб Мариан на својата веб страна објавил карта која ја прикажува распределбата на богатството во Европа. Податоците прикажани на картата се темелат на анализите на швајцарската мултинационална...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност