Одобрено обвинението за Титаник 2

Одобрено обвинението за „Титаник 2“

Нетпрес | пред 3 месеци

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот...

Судот го прифати обвинението за случајот Титаник 2

Судот го прифати обвинението за случајот „Титаник 2“

Р.С. Европа | пред 3 месеци

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2“ за изборни нерегуларности во кој за злоупотреба на службена положба и овластување обвинети се лидерот...

Прифатено обвинението за  Титаник

Прифатено обвинението за ,,Титаник,,

Радар | пред 3 месеци

Обвиненитеона СЈО  за,, Титаник 2,, е прифатено од Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1, во врска со изборните нерегуларности. Во случајот обвинети се поранешниот шеф на УБК,...

Прифатено обвинението за Титаник 2

Прифатено обвинението за „Титаник 2″

+Инфо | пред 3 месеци

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2″ за изборни нерегуларности, потврдија за МИА од СЈО. Во овој случај обвинети за злоупотреба на службената...

Прифатено обвинението за случајот Титаник 2

Прифатено обвинението за случајот „Титаник 2“

МТВ 1 | пред 3 месеци

Советот за оценка за обвинителен акт при скопскиот Кривичен суд го прифати обвинението на Специјалното јавно обвинителство за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Осомниечени...

Одобрено обвинението за Титаник 2

Одобрено обвинението за „Титаник 2“

Точка | пред 3 месеци

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот...

Ќе им се суди на Мијалков и Тачи кои договараа гласање во ДИК

Ќе им се суди на Мијалков и Тачи кои договараа гласање во ДИК

Позитив | пред 3 месеци

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларности. Ќе им се суди на политичари од врвот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Прифатено обвинението за Титаник 2

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

Прес 24 | пред 3 месеци

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2" за изборни нерегуларности, потврдија за МИА од СЈО. Во овој случај обвинети за злоупотреба на службената...

Одобрено обвинението на СЈО за Титаник 2

Одобрено обвинението на СЈО за „Титаник 2“

A1on | пред 3 месеци

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот...

Одобрено обвинението за Титаник 2

Одобрено обвинението за Титаник 2

Макфакс | пред 3 месеци

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот...

Прифатено обвинението за Титаник 2

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

Алсат-М | пред 3 месеци

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2″ за изборни нерегуларности, потврдија за МИА од СЈО. Во овој случај обвинети за злоупотреба на службената...

Прифатено обвинението за Титаник 2

Прифатено обвинението за „Титаник 2″

Слободен печат | пред 3 месеци

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2″ за изборни нерегуларности, потврдија за МИА од СЈО. Во овој случај обвинети за злоупотреба на службената...

Прифатено обвинението за Титаник 2

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

Вечер Прес | пред 3 месеци

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2″ за изборни нерегуларности, потврдија за МИА од СЈО. Во овој случај обвинети за злоупотреба на службената...

Одобрено обвинението за Титаник 2

Одобрено обвинението за Титаник 2

Актуелно24 | пред 3 месеци

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот...

Одобрено обвинението за Титаник 2

Одобрено обвинението за Титаник 2

Вечер | пред 3 месеци

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот...

Прифатено обвинението за Титаник 2

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

Телма | пред 3 месеци

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СJО за случајот „Титаник 2" за изборните нерегуларности . Во овој случај обвинети се  Сашо Мијалков (вмро-дпмне),...

Прифатено обвинението за Титаник 2

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

24 вести | пред 3 месеци

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“. Во случајот обвинети се поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, лидерот на ДПА, Мендух...

Прифатено обвинението за Титаник 2

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

Сител | пред 3 месеци

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2" за изборни нерегуларности, потврдија за МИА од СЈО. Во овој случај обвинети за злоупотреба на службената...

Одобрено обвинението за Титаник 2

Одобрено обвинението за Титаник 2

Весник | пред 3 месеци

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот...

Ќе им се суди на Мијалков и Тачи кои договараа гласање во ДИК

Ќе им се суди на Мијалков и Тачи кои договараа гласање во ДИК

Локално | пред 3 месеци

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларности. Ќе им се суди на политичари од врвот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Прифатено обвинението за Титаник 2

Прифатено обвинението за „Титаник 2“

ТВ 21 | пред 3 месеци

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Титаник 2″ за изборни нерегуларности, потврдија за МИА од СЈО. Во овој случај обвинети за злоупотреба на службената...

За случајот Титаник 2 ќе им се суди на Мијалков и Тачи ама не и на управните судии СЈО ќе поднесе жалба

За случајот „Титаник 2“ ќе им се суди на Мијалков и Тачи, ама не и на управните судии, СЈО ќе поднесе жалба

МКД | пред 3 месеци

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на Специјалното јавно обвинителство за случајот „Титаник 2" за изборните нерегуларности . Според информациите од судот,...

Ќе им се суди на Мијалков и Тачи кои договараа гласање во ДИК

Ќе им се суди на Мијалков и Тачи кои договараа гласање во ДИК

Фокус | пред 3 месеци

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларности. Ќе им се суди на политичари од врвот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Одобрено обвинението за Титаник 2

Одобрено обвинението за Титаник 2

Sky | пред 3 месеци

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности. Во случајот осомниечени се поранешниот...

СУДОТ ГО ПРИФАТИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА МИЈАЛКОВ МЕНДУХ ТАЧИ И ЧЛЕНОВИ НА ДИК АМА НЕ И ЗА УПРАВНИТЕ СУДИИ ЗА ИЗБОРНИ МЕСТЕНКИ

СУДОТ ГО ПРИФАТИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА МИЈАЛКОВ, МЕНДУХ ТАЧИ И ЧЛЕНОВИ НА ДИК, АМА НЕ И ЗА УПРАВНИТЕ СУДИИ ЗА ИЗБОРНИ МЕСТЕНКИ

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го одобрил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларности, но само за обвинетите политичари и поранешни и...

Мијалков и Тачи ќе одговараат за изборни нерегуларности во Титаник 2  управните судии засега се извлекоа

Мијалков и Тачи ќе одговараат за изборни нерегуларности во „Титаник 2“, управните судии засега се извлекоа

Пост | пред 3 месеци

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на Специјалното јавно обвинителство за случајот „Титаник 2″ за изборните нерегуларности . Според информациите од судот,...

 Tитаник 2  Kривичниот суд ги амнестира колегите од Управниот суд

„Tитаник 2“, Kривичниот суд ги амнестира колегите од Управниот суд

Алсат-М | пред 3 месеци

Дали Кривичниот суд ги штити од кривична одговорност петте судии од Управниот суд обвинети во случајот „Титаник 2“ за изборни нерегуларности? Алсат М од извори во скопска единица дознава дека Советот на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност