Давитков доби отказ од Банијас

Давитков доби отказ од Банијас

МКД | пред 3 месеци

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков остана без клупски ангажман откако доби отказ од Банијас од Абу Даби. На новото раководство на клубот од Обединетите Арапски Емирати...

Бидејќи ја предводеше Македонија Давитков доби отказ во клубот

Бидејќи ја предводеше Македонија, Давитков доби отказ во клубот

Макфакс | пред 3 месеци

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на Банијас од Абу Даби. Челните луѓе на клубот решиле да му врачат отказ на Давитков бидејќи тој кус период...

Бидејќи ја предводеше Македонија Давитков доби отказ во клубот

Бидејќи ја предводеше Македонија, Давитков доби отказ во клубот

Top Sport | пред 3 месеци

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на Банијас од Абу Даби. Челните луѓе на клубот решиле да му врачат отказ на Давитков бидејќи тој кус период...

Давитков доби отказ во клубот бидејќи ја предводеше Македонија

Давитков доби отказ во клубот бидејќи ја предводеше Македонија

Денар | пред 3 месеци

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на Банијас од Абу Даби. Челните луѓе на клубот решиле да му врачат отказ на Давитков бидејќи тој кус период...

Бидејќи ја предводеше Македонија Давитков доби отказ во клубот

Бидејќи ја предводеше Македонија, Давитков доби отказ во клубот

Вечер | пред 3 месеци

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на Банијас од Абу Даби. Челните луѓе на клубот решиле да му врачат отказ на Давитков бидејќи тој кус период...

Селекторот Давитков доби отказ од клубот затоа што ја водеше репрезентацијата на Македонија

Селекторот Давитков доби отказ од клубот затоа што ја водеше репрезентацијата на Македонија

Слободен печат | пред 3 месеци

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков доби отказ од клубот Банијас од Абу Даби, а причината за отказот е неговото враќање во Македонија да ја води репрезентацијата на...

Давитков со патриотски гест ги освои социјалните мрежи

Давитков со патриотски гест ги освои социјалните мрежи

Точка | пред 3 месеци

Селекторот на македонската кошаркарска селекција, Јорданчо Давитков, преку својот личен профил на мрежата „Facebook“ соопшти дека новиот клуб каде што работи може да му го раскине договорот поради тоа...

Давитков доби отказ Клубови има многу Македонија е една

Давитков доби отказ: Клубови има многу, Македонија е една!

Екипа | пред 3 месеци

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков доби отказ од клубот Банијас, причината за отказот е неговото враќање во Македонија да ја води репрезентацијата на претквалификациите...

Давитков доби отказ од Банијас  Абу Дави Репрезентацијата на Македонија е една

Давитков доби отказ од Банијас – Абу Дави: Репрезентацијата на Македонија е една!

Спорт365 | пред 3 месеци

Селекторот на македонската сениорска машка кошаркарска репрезентација доби отказ од клубот Банијас – Абу Даби. Ова доаѓа откако челниците на оваа екипа од ОАЕ увиделе дека истовремено ја води и нашата...

Давитков е горд што добил отказ од Банијас

Давитков е горд што добил отказ од Банијас

Македонски Спорт | пред 3 месеци

Клубови имало и ќе има, Македонија е една, вели нашиот селектор Македонскиот тренер, Јорданчо Давитков, веќе не е тренер на Банијас, откако управата на клубот од Абу Даби, реши да му го раскине договорот...

Клубови има многу но Македонија е една

Клубови има многу, но Македонија е една!

Вечер Прес | пред 3 месеци

Јорданчо Давитков по пат на социјалните мрежи се огласи по отказот од тимот на Банијас клуб од Абу Даби. Нашиот актуелен селектор притоа истакна дека да може да бира, повторно би го одбрал истото, а тоа...

Давитков со патриотски гест ги освои социјалните мрежи

Давитков со патриотски гест ги освои социјалните мрежи

Дерби | пред 3 месеци

Селекторот на македонската кошаркарска селекција, Јорданчо Давитков, преку својот личен профил на мрежата „Facebook“ соопшти дека новиот клуб каде што работи може да му го раскине договорот поради тоа...

Селекторот Давитков остана без клуб поради Македонија

Селекторот Давитков остана без клуб поради Македонија

Вечер Прес | пред 3 месеци

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков, соопшти дека повеќе нема клуб. Нашиот стратег се огласи по пат на социјалните мрежи и откри дека добил отказ од екипата на Банијас....

Давитков по отказот Клубови имало многу и ќе има но Македонија е ЕДНА

Давитков по отказот: Клубови имало многу и ќе има, но Македонија е ЕДНА!

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Јорданчо Давитков по пат на социјалните мрежи се огласи по отказот од тимот на Банијас клуб од Абу Даби. Нашиот актуелен селектор притоа истакна дека да може да бира, повторно би го одбрал истото, а тоа...

Селекторот Давитков поради Македонија доби раскин на договорт со клубот

Селекторот Давитков поради Македонија доби раскин на договорт со клубот

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Јорданчо Давитков, селекторот на македонската кошаркарска репрезентација соопшти дека повеќе нема клуб. Нашиот стратег се огласи по пат на социјалните мрежи и откри дека добил отказ од екипата на Банијас....

Селекторот Давитков доби отказ во клубот само зашто се дрзнал да ја предводи Македонија

Селекторот Давитков доби отказ во клубот само зашто се „дрзнал“ да ја предводи Македонија!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на екипата на Банијас од Абу Даби, откако раководството на клубот еднострано решило да ја прекине соработката...

Давитков доби отказ од Банијас поради репрезентативните обврски со Македонија

Давитков доби отказ од Банијас поради репрезентативните обврски со Македонија

Гол | пред 3 месеци

Јорданчо Давитков, селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, повеќе нема да биде предводник на Банијас од Абу Даби, откако раководството на клубот му врачи отказно решение. Причината за ваквата...

СЕ ОТВОРИ ПАЗАРОТ Давитков се враќа во Македонија МЗТ бара тренер

СЕ ОТВОРИ ПАЗАРОТ: Давитков се враќа во Македонија, МЗТ бара тренер!

Sportmedia | пред 3 месеци

МЗТ Скопје во моментов има неколку опции за решение на тренерското место на кое веќе нема да биде Александар Тодоров. Покрај Саша Димитријевиќ, во игра влегува и селекторот на македонската репрезентација,...

ЕДНА Е МАКЕДОНИЈА Отказ за Давитков затоа што седеше на клупата на репрезентацијата

ЕДНА Е МАКЕДОНИЈА: Отказ за Давитков затоа што седеше на клупата на репрезентацијата

Basketball | пред 3 месеци

Селекторот Давитков со помошниците Јончевски, Малинков и Крстевски. Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на екипата на Банијас од Абу Даби, откако...

Давитков со отказ од клубот поради тоа што е селектор на Македонија

Давитков со отказ од клубот, поради тоа што е селектор на Македонија!?

Sportmedia | пред 3 месеци

Утрово на својот фејсбук профил селекторот Јорданчо Давитков истакна интересен статус Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков, утрово на својот фејсбук профил истакна интересен...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност