Давитков доби отказ  Клубови има многу  Македонија е една

Давитков доби отказ: Клубови има многу, Македонија е една!

Екипа | пред 3 месеци

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков доби отказ од клубот Банијас, причината за отказот е неговото враќање во Македонија да ја води репрезентацијата на претквалификациите...

Давитков е горд што добил отказ од Банијас

Давитков е горд што добил отказ од Банијас

Македонски Спорт | пред 3 месеци

Клубови имало и ќе има, Македонија е една, вели нашиот селектор Македонскиот тренер, Јорданчо Давитков, веќе не е тренер на Банијас, откако управата на клубот од Абу Даби, реши да му го раскине договорот...

Клубови има многу  но Македонија е една

Клубови има многу, но Македонија е една!

Вечер Прес | пред 3 месеци

Јорданчо Давитков по пат на социјалните мрежи се огласи по отказот од тимот на Банијас клуб од Абу Даби. Нашиот актуелен селектор притоа истакна дека да може да бира, повторно би го одбрал истото, а тоа...

Давитков со патриотски гест ги освои социјалните мрежи

Давитков со патриотски гест ги освои социјалните мрежи

Дерби | пред 3 месеци

Селекторот на македонската кошаркарска селекција, Јорданчо Давитков, преку својот личен профил на мрежата „Facebook“ соопшти дека новиот клуб каде што работи може да му го раскине договорот поради тоа...

Селекторот Давитков остана без клуб поради Македонија

Селекторот Давитков остана без клуб поради Македонија

Вечер Прес | пред 3 месеци

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков, соопшти дека повеќе нема клуб. Нашиот стратег се огласи по пат на социјалните мрежи и откри дека добил отказ од екипата на Банијас....

Давитков по отказот  Клубови имало многу и ќе има  но  Македонија е ЕДНА

Давитков по отказот: Клубови имало многу и ќе има, но Македонија е ЕДНА!

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Јорданчо Давитков по пат на социјалните мрежи се огласи по отказот од тимот на Банијас клуб од Абу Даби. Нашиот актуелен селектор притоа истакна дека да може да бира, повторно би го одбрал истото, а тоа...

Селекторот Давитков поради Македонија доби раскин на договорт со клубот

Селекторот Давитков поради Македонија доби раскин на договорт со клубот

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Јорданчо Давитков, селекторот на македонската кошаркарска репрезентација соопшти дека повеќе нема клуб. Нашиот стратег се огласи по пат на социјалните мрежи и откри дека добил отказ од екипата на Банијас....

Селекторот Давитков доби отказ во клубот само зашто се  дрзнал  да ја предводи Македонија

Селекторот Давитков доби отказ во клубот само зашто се „дрзнал“ да ја предводи Македонија!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на екипата на Банијас од Абу Даби, откако раководството на клубот еднострано решило да ја прекине соработката...

ЕДНА Е МАКЕДОНИЈА  Отказ за Давитков затоа што седеше на клупата на репрезентацијата

ЕДНА Е МАКЕДОНИЈА: Отказ за Давитков затоа што седеше на клупата на репрезентацијата

Basketball | пред 3 месеци

Селекторот Давитков со помошниците Јончевски, Малинков и Крстевски. Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на екипата на Банијас од Абу Даби, откако...

Давитков со отказ од клубот  поради тоа што е селектор на Македонија

Давитков со отказ од клубот, поради тоа што е селектор на Македонија!?

Sportmedia | пред 3 месеци

Утрово на својот фејсбук профил селекторот Јорданчо Давитков истакна интересен статус Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков, утрово на својот фејсбук профил истакна интересен...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност