Вардар најде замена за Штербик  познатиот голман доаѓа во европскиот првак

Вардар најде замена за Штербик, познатиот голман доаѓа во европскиот првак

Курир | пред 3 месеци

Вардар започна со составување на тимот за следната сезона. По серијата официјални заминувања, стигнуваат првите информации за новите лица во таборот на „црвено-црните“, едно од нив е некогашниот голман...

Станиќ и руски бекови во  црвено црните  редови

Станиќ и руски бекови во „црвено-црните“ редови

Македонски Спорт | пред 3 месеци

Српскиот голман е веќе договорен на една година, додека преговорите со Дмитри Киселев и со Дмитри Санталов се во финална фаза По серијата официјално потврдени заминувања од редовите на европскиот првак...

Анализа  Гонзалес наместо Гонзалес за   мирен тек  на Вардар

Анализа: Гонзалес наместо Гонзалес за ,,мирен тек” на Вардар?

Точка | пред 3 месеци

Вардар покажа дека е сериозен да ја одбрани титулата во Лигата на шампионите, а по натпреварите од групната фаза може да се рече дека демонстрираше и подготвеност и форма на сигурен учесник во „Фајнал...

Анализа: Гонзалес наместо Гонзалес за ,,мирен тек” на Вардар?

Дерби | пред 3 месеци

Вардар покажа дека е сериозен да ја одбрани титулата во Лигата на шампионите, а по натпреварите од групната фаза може да се рече дека демонстрираше и подготвеност и форма на сигурен учесник во „Фајнал...

Дарко Станиќ ќе биде новиот Штербик во Вардар  договорени уште две имиња

Дарко Станиќ ќе биде новиот Штербик во Вардар, договорени уште две имиња

Sportmedia | пред 3 месеци

Дарко Станиќ од следната сезона ќе биде прв голман на европскиот и македонски првак. Српскиот интернационалец и Вардар потпишаа едногодишна соработка. Покрај искусниот голман „црвено-црните“ договорија...

Нема место за паника  Вардар очекува пристигнување на нови големи имиња

Нема место за паника! Вардар очекува пристигнување на нови големи имиња!

Се за спорт | пред 3 месеци

Откако стана европски шампион, РК Вардар игра феноменално, меѓутоа перфекцијата на теренот само за момент ги потиснува грижите на навивачите за тоа како ќе изгледа нивниот тим од следната сезона, со оглед...

Без паника  Во Вардар ќе доаѓаат уште големи имиња

Без паника: Во Вардар ќе доаѓаат уште големи имиња!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Откако стана европски шампион, РК Вардар игра феноменално, меѓутоа перфекцијата на теренот само за момент ги потиснува грижите на навивачите за тоа како ќе изгледа нивниот тим од следната сезона, со оглед...

И пак ќе се вратиме во Келн

И пак ќе се вратиме во Келн!

Off.net.mk | пред 3 месеци

Вардар е убедливо најконстантен клуб во Лигата на Шампионите, а одбраната е толку проклето добра да на 10 натпревари во ЛШ прими само 224 голови. Не треба да се грижиме за тоа што ќе биде утре, туку треба...

Во Вардар доаѓа еден од најдобрите руски ракометари

Во Вардар доаѓа еден од најдобрите руски ракометари

Нетпрес | пред 4 месеци

По најавените и потврдени заминувања од тимот на европскиот ракометен првак Вардар, очигледно е дека раководството на клубот е во потрага по слободни играчи со кои не би се изгубил квалитетот на екипата....

Вардар почнува да се засилува  Еден од најдобрите руски ракометари доаѓа во европскиот шампион

Вардар почнува да се засилува: Еден од најдобрите руски ракометари доаѓа во европскиот шампион

Курир | пред 4 месеци

После сите најавени и потврдени заминувања од тимот на Вардар, очигледно дојде ред и да се купуваат играчи, како не би се изгубил квалитетот на екипата, која моментално можеби е и најдобрата ракометна...

Вардар се засилува со најдобриот ракометар на Санкт Петербург

Вардар се засилува со најдобриот ракометар на Санкт Петербург

Спорт Клуб | пред 4 месеци

Македонскиот ракометен првак Вардар  игра одлично и сезонава и руши рекорди, а притоа подзаборави од поодамна што беше тоа пораз. Сепак и покрај сето ова има голема загриженост кај фановите на „црвено-црните“,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност