Нека светне во последната европска ноќ

Нека светне во последната европска ноќ

Македонски Спорт | пред 3 месеци

* Вардар вечерва (21:05 Ч) го пречекува Розенборг, на шестиот меч од групата Л во ЛЕ. „На нивни терен, несреќно бевме поразени, иако ги надигравме, имавме шанси. Сега е време да им вратиме“, вели Бобан...

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

Идивиди | пред 3 месеци

Екипата на Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот натпревар од своето прво учество во фудбалската Лига на Европа. Вардар во претходните пет кола запиша исто толку...

Ќе дојде ли Вардар до европски бод

Ќе дојде ли Вардар до европски бод?

Флеш | пред 3 месеци

Вардар ќе ја заокружи својата незаборавна и историска авантура во Лига Европа, а во пресрет на последниот натпевар со Розенборг кој ќе се одигра на националната арена „Филип Втори“, расположението во таборот...

Јаневски Храбро по бодови во пресметката против Розенборг

Јаневски: Храбро по бодови во пресметката против Розенборг

Index24 | пред 3 месеци

Вардар денес го очекува последниот меч од групната фаза од Европа лига, а противник е екипата на Розенборг. Стратегот на „црвено-црните“ пред мечот со составот од Норвешка најави храбра игра кој неговиот...

Розенборг последна шанса за Вардар да освои бод ови во ЛЕ

Розенборг последна шанса за Вардар да освои бод(ови) во ЛЕ

Сител | пред 3 месеци

Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот натпревар од своето прво учество во фудбалската Лига на Европа. Вардар во претходните пет кола запиша исто толку порази, па...

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

+Инфо | пред 3 месеци

Екипата на Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот натпревар од своето прво учество во фудбалската Лига на Европа. Вардар во претходните пет кола запиша исто толку...

Јаневски Храбро по бодови во пресметката против Розенборг

Јаневски: Храбро по бодови во пресметката против Розенборг

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Вардар денес го очекува последниот меч од групната фаза од Европа лига, а противник е екипата на Розенборг. Стратегот на „црвено-црните“ пред мечот со составот од Норвешка најави храбра игра кој неговиот...

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

Канал 5 | пред 3 месеци

Вардар во претходните пет кола запиша исто толку порази, па се надева дека на средбата со норвешкиот претставник ќе успеа да дојде барем до првиот бод. И за Розенборг овој дуел ќе биде последен на евро-сцената...

Јаневски ги наброи трите сегменти кои Вардар мора да ги исполни за први историски бодови во Лига Европа

Јаневски ги наброи трите сегменти кои Вардар мора да ги исполни за први историски бодови во Лига Европа

Точка | пред 3 месеци

Вардар утре ќе ја заокружи својата незаборавна и историска авантура во Лига Европа, а во пресрет на последниот натпевар со Розенборг кој ќе се одигра на националната арена „Филип Втори“, расположението...

Јаневски Да одиграме храбро

Јаневски: Да одиграме храбро...

Македонски Спорт | пред 3 месеци

„Ова ни е последен натпревар во групата и затоа да истрчаме на терен и да одиграме храбро со цел да дојдеме до тие први бодови“ вели стратегот на Вардар Вардар утре против Розенборг ќе го одигра својот...

Велковски во пресрет на Розенборг Ако успееме во играта по земја ќе им направиме доста проблеми

Велковски во пресрет на Розенборг: Ако успееме во играта по земја, ќе им направиме доста проблеми

24 фудбал | пред 3 месеци

Вардаровиот дефанзивец има начин како да се стигне до први бодови во дебитантската сезона од Лига Европа. Утревечер, македонскиот првак Вардар на домашен терен го пречекува норвешки Розенборг, во последното, шесто...

Јаневски Да ги израдуваме фановите со првите бодови

Јаневски: Да ги израдуваме фановите со првите бодови

Алфа | пред 3 месеци

Нашиот фудбалски шампион Вардар утре го игра последниот натпревар во Лигата на Европа. Дуелот со Розенборг е последната шанса со победа да се израдува домашната публика и воедно да се освојат и посакуваните...

Велковски Знаеме како игра Розенборг се надевам дека ќе ја израдуваме македонската публика

Велковски: Знаеме како игра Розенборг, се надевам дека ќе ја израдуваме македонската публика

Дерби | пред 3 месеци

Најдобриот македонки фудбалски колектив, Вардар утре го игра последниот меч од групната фаза во Лига Европа, противник им е Розенборг, состав од кој „црвено-црните“ загубија во Норвешка со 3-1, но покажаа...

Јаневски Вардар да се прости со Лигата Европа со бодови против Розенборг

Јаневски: Вардар да се прости со Лигата Европа со бодови против Розенборг

Top Sport | пред 3 месеци

Македонскиот шампион Вардар утре го игра последниот натпревар во Лигата на Европа, ставајќи крај на еден историски успех – прв настап во елитните натпреварувања во историјата на македонскиот фудбал. Мечот...

Вардар по бодови за простување од Лигата на Европа

Вардар по бодови за простување од Лигата на Европа

Телма | пред 3 месеци

Вардар утре пречекува Розенборг во рамки на последното коло од групната фаза во Лигата на Европа. По петте порази по ред, македонскиот првак сака да се прости од првиот настап во групната фаза со минимум...

Велковски Ќе дадеме 100 за да ја израдуваме македонската публика

Велковски: Ќе дадеме 100% за да ја израдуваме македонската публика

Супер спорт | пред 3 месеци

Фудбалерот на Вардар, Дарко Велковски на денешната прес конференција во пресрет на натпреварот против Розенборг истакна дека играчите се подготвени за последниот натпревар од Лигата на Европа. Велковски...

Јаневски Резултатски не поминавме добро во Европа затоа одиме на победа против Розенборг

Јаневски: Резултатски не поминавме добро во Европа, затоа одиме на победа против Розенборг

Супер спорт | пред 3 месеци

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Чедомир Јаневски пред последниот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа истакна дека против Розенборг ќе одат на победа за да го поправат резултатскиот впечаток...

Велковски Се надевам дека конечно ќе ја израдуваме публиката

Велковски: Се надевам дека конечно ќе ја израдуваме публиката

Курир | пред 3 месеци

Репрезентативниот бек Дарко Велковски е убеден дека утрешниот меч против норвешкиот Розенборг, е шанса за македонскиот шампион Вардар конечно да се забележи позитивен резултат во групната фаза од Лига...

Розенборг е тим против кој Вардар може да ги освои првите европски бодови

Розенборг е тим против кој Вардар може да ги освои првите европски бодови

Спорт М | пред 3 месеци

Вардар не се прослави во првите пет кола од Лига Европа, доживеа порази, особено убедливи беа оние на домашен терен против Зенит и Реал Сосиедад. Македонскиот шампион сега го пречекува Розенборг против...

Јаневски Покрај собирањето искуство мора да размислуваме и на резултат

Јаневски: Покрај собирањето искуство мора да размислуваме и на резултат

Канал 5 | пред 3 месеци

Тренерот Чедомир Јаневски потенцира дека утре против норвешкиот шампион, ќе мора да се даде максимумот, бидејќи тоа е последната шанса да се освои боди или три во групната фаза, која не треба да биде само...

Велковски Се надевам дека конечно ќе ја израдуваме публиката

Велковски: Се надевам дека конечно ќе ја израдуваме публиката

Канал 5 | пред 3 месеци

Велковски смета дека и на првиот меч во Норвешка, Вардар беше блиску до позитивен резултат, но пропуштените шанси фудбалерите на Розенборг ги казнија, па на крајот црвено-црните загубија со 3-1. - Сите...

Јаневски ги наброја трите сегменти кои Вардар мора да ги исполни за први историски бодови во Лига Европа

Јаневски ги наброја трите сегменти кои Вардар мора да ги исполни за први историски бодови во Лига Европа

Дерби | пред 3 месеци

Вардар утре ќе ја заокружи својата незаборавна и историска авантура во Лига Европа, а во пресрет на последниот натпевар со Розенборг кој ќе се одигра на националната арена „Филип Втори“, расположението...

Јаневски Сакаме да ги освоиме првите бодови

Јаневски: Сакаме да ги освоиме првите бодови!

Спортски | пред 3 месеци

Вардар утре го очекува последниот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа, а тренерот Чедомир Јаневски изјави дека ги очекува да бидат освоени првите бодови. „Ова за нас е последен натпревар во...

Јаневски Сакаме да ги освоиме првите бодови

Јаневски: Сакаме да ги освоиме првите бодови!

Таратур | пред 3 месеци

Вардар утре го очекува последниот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа, а тренерот Чедомир Јаневски изјави дека ги очекува да бидат освоени првите бодови. „Ова за нас е последен натпревар во...

Јаневски Покрај собирањето искуство мора да размислуваме и на резултат

Јаневски: Покрај собирањето искуство мора да размислуваме и на резултат

Курир | пред 3 месеци

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра последниот меч во фудбалската Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да го сторат...

Јаневски Покрај собирањето искуство мора да размислуваме и на резултат

Јаневски: Покрај собирањето искуство мора да размислуваме и на резултат

Алсат-М | пред 3 месеци

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра последниот меч во фудбалската Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да го сторат...

Розенборг е тим против кој Вардар може да ги освои првите европски бодови

Розенборг е тим против кој Вардар може да ги освои првите европски бодови

МКД | пред 3 месеци

Тренерот Чеде Јаневски и дефанзивецот Дарко Велковски веруваат дека Вардар може утре да се радува на првите бодови во Лига Европа. Вардар не се прослави во првите пет кола од Лига Европа, доживеа порази,...

Розенборг последна шанса за вардарци за позитивен резултат

Розенборг последна шанса за вардарци за позитивен резултат

Сител | пред 3 месеци

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра последниот меч во фудбалската Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да го сторат...

Велковски Можеме да го изненадиме Розенборг

Велковски: Можеме да го изненадиме Розенборг

Екипа | пред 3 месеци

Македонскиот првак Вардар е пред последниот предизвик во групите од Лигата на Европа. По пет порази, „црвено-црните“ посакуваат да се збогуваат со позитивен резултат, што секако ќе биде и историски за...

Јаневски Со вистински пристап и верба во себе да ги освоиме првите бодови во Лига Европа

Јаневски: Со вистински пристап и верба во себе да ги освоиме првите бодови во Лига Европа

24 фудбал | пред 3 месеци

Тренерот на Вардар, Чеде Јаневски се надева дека утре против Розенборг неговиот тим ќе се претстави едно светло издание и ќе ги освои првите бодови во последниот меч од Лига Европа. Вардар не се прослави...

Велковски Да ја спуштиме топката по земја и ќе им направиме проблеми

Велковски: Да ја спуштиме топката по земја и ќе им направиме проблеми!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Вардар е пред последниот испит во групите во Лига Европа за да избегне да биде еден од најлошите пет тима кои играле во ова натпреварување и не освоиле бод, па за да се избегне такво сценарио на црвено-црните...

Јаневски Време е конечно и за бодови во ЛЕ сакаме позитивен крај во Европа

Јаневски: Време е конечно и за бодови во ЛЕ, сакаме позитивен крај во Европа

Екипа | пред 3 месеци

Стратегот на Вардар, Чедомир Јаневски е оптимистички расположен во пресрет на последниот натпревар за „црвено-црните“ во Лигата на Европа. Утре „вардарци“ од 21:05 часот на националната арена „Филип Втори“...

ЛЕ Велковски Розенборг има сличен стил како ФК Копенхаген и Малме

ЛЕ, Велковски: Розенборг има сличен стил како ФК Копенхаген и Малме!

Спорт365 | пред 3 месеци

Вардаровиот дефанзивец Дарко Велковски на официјалната прес конференција денеска, ги искажа своите очекувања од утрешниот натпревар (21:05 ч.) со норвешкиот Розенборг во 6-тото коло од Лигата на Европа....

Јаневски Приморани сме да правиме промени но сите мора да бидеме храбри за први бодови

Јаневски: Приморани сме да правиме промени, но сите мора да бидеме храбри за први бодови!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Македонскиот шампион Вардар утре ќе го заврши својот дебитантски настап во големото друштво во Лига Европа со домашната задача против Розенборг на Националната Арена „Филип Втори“ (21.05 часот), а црвено-црните...

Јаневски Конечно очекувам заедно со публиката да ги освоиме првите бодови во Лига Европа

Јаневски: Конечно очекувам заедно со публиката да ги освоиме првите бодови во Лига Европа!

Спорт365 | пред 3 месеци

Вардар утре го очекува последниот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа. Можеби овој меч нема никакво значење во поглед на табелата на двата тима, но според шефот на стручниот Чедомир Јаневски...

Јаневски Покрај собирањето искуство мора да размислуваме и на резултат

Јаневски: Покрај собирањето искуство мора да размислуваме и на резултат

ТВ 21 | пред 3 месеци

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра последниот меч во фудбалската Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да го сторат...

Јаневски Високите порази нѐ болат сакаме достоен крај против Розенборг

Јаневски: Високите порази нѐ болат, сакаме достоен крај против Розенборг!

Гол | пред 3 месеци

Македонскиот фудбалски првак Вардар е пред последниот предизвик во Лигата на Европа за сезонава. Во Скопје гостува норвешки Розенборг, а Чедомир Јаневски, стратегот на „црвено-црните“ посакува достоен...

Велковски Со игра по земја да ги изненадиме високите скандинавци

Велковски: Со игра по земја, да ги изненадиме високите скандинавци

Гол | пред 3 месеци

Дарко Велковски ќе биде еден од адутите на Чедомир Јаневски во одбраната на Вардар на натпреварот против Розенборг. Репрезентативецот на Македонија очекува тежок натпревар, но потенцира дека посакува победа,...

Велковски Подготвени сме за успех време е Вардар да ги освои првите бодови

Велковски: Подготвени сме за успех, време е Вардар да ги освои првите бодови

Sportmedia | пред 3 месеци

Дарко Велковски е оптимист пред утрешниот дуел со Розенборг во последниот меч за Вардар во Л групата од Европа Лигата. Македонскиот шампион има последна шанса да освои бодови и со успех да се прости од...

Вардарци против Розенборг ќе атакуваат на првите бодови во Лига Европа

Вардарци против Розенборг ќе атакуваат на првите бодови во Лига Европа

Слободна Македонија | пред 3 месеци

Македонскиот фудбалски првак Вардар во четврток ќе го одигра последниот меч во Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да...

Николов Ова што ни се случува ќе не направи посилни со Розенборг одиме на историска победа

Николов: Ова што ни се случува ќе не направи посилни, со Розенборг одиме на историска победа!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Шампионската титула полека станува недостижна за Вардар, битката за трофејот на Купот за две недели ќе се решава во „свињарникот“ на Чаир, а Розенборг доаѓа во најлош можен момент пред самиот крај на есенската...

Вардар против Розенборг за историските бодови во Лига Европа

Вардар против Розенборг за историските бодови во Лига Европа

Нетпрес | пред 3 месеци

Македонскиот фудбалски првак Вардар во четвртокот ќе го одигра последниот меч во Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да...

Вардарци против Розенборг ќе атакуваат на првите бодови во Лига Европа

Вардарци против Розенборг ќе атакуваат на првите бодови во Лига Европа

Курир | пред 4 месеци

Македонскиот фудбалски првак Вардар во четврток ќе го одигра последниот меч во Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да...

Вардарци против Розенборг ќе атакуваат на првите бодови во Лига Европа

Вардарци против Розенборг ќе атакуваат на првите бодови во Лига Европа

Алсат-М | пред 4 месеци

Македонскиот фудбалски првак Вардар во четврток ќе го одигра последниот меч во Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да...

Вардарци против Розенборг ќе атакуваат на првите бодови во Лига Европа

Вардарци против Розенборг ќе атакуваат на првите бодови во Лига Европа

Канал 5 | пред 4 месеци

Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да го сторат тоа, бидејќи за противник го имаат Розенборг против кој на гостувањето во Норвешка...

Вардарци против Розенборг ќе атакуваат на првите бодови во Лига Европа

Вардарци против Розенборг ќе атакуваат на првите бодови во Лига Европа

Сител | пред 4 месеци

- Македонскиот фудбалски првак Вардар во четврток ќе го одигра последниот меч во Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да...

Вардар го пречекува Розенборг Ќе дојдат ли црвено црните до првите бодови во ЛЕ

Вардар го пречекува Розенборг: Ќе дојдат ли „црвено-црните“ до првите бодови во ЛЕ?

ТВ 21 | пред 4 месеци

Македонскиот фудбалски првак Вардар во четврток ќе го одигра последниот меч во Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да...

Муслиу Можеме до добар резултат против Розенборг

Муслиу: Можеме до добар резултат против Розенборг

Македонски Спорт | пред 4 месеци

Вардар в четврток го игра последниот меч од групната фаза од Лигата на Европа Во пресрет на последниот натпревар на Вардар во групната фаза од Лигата на Европа за оваа сезона, нашиот актуелен шампион се...

Блажевски Го собравме потребното искуство можеме до бодови против Розенборг

Блажевски: Го собравме потребното искуство, можеме до бодови против Розенборг

МКД | пред 4 месеци

Дејан Блажевски верува дека Вардар против Розенборг може да ги освои првите бодови во Лига Европа и со добар резултат да го заврши историското учество во групната фаза од натпреварувањето. Вардар во четврток...

Блажевски Да ги освоиме првите бодови против Розенборг да не останеме на нула

Блажевски: Да ги освоиме првите бодови против Розенборг, да не останеме на нула

24 фудбал | пред 4 месеци

Офанзивниот фудбалер на Вардар, Дејан Блажевски смета дека „црвено-црните“ имаат реални шанси против Розенборг да ги освојат првите бодови во Лига Европа и да не го завршат настапот само со порази. Вардар...

Блажевски Само да не примиме први гол како во Норвешка

Блажевски: Само да не примиме први гол, како во Норвешка!

Спорт 1 | пред 4 месеци

Вардарци се решени да освојат бод или три на натпреварот со Розенборг, в четврток, последен во групната фаза од Лигата на шампионите, па достоинствено да се простат од Европа. Велат, ќе играат офанзивно,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност