Кливленд ја забележа 13 победа по ред Голден Стејт победува и без Кари

Кливленд ја забележа 13.победа по ред, Голден Стејт победува и без Кари

Дерби | пред 3 месеци

Голден Стејт Вориорс не го чувствуваат двонеделното отсуство на Стеф Кари, а тоа го докажаа со победата против Шарлот Хорнетс со резултат од  87:101. Одговорноста врз себе ја превзема Кевин Дурант кој...

Кливленд продолжува да гази Голден Стејт може и без Кари

Кливленд продолжува да гази, Голден Стејт може и без Кари

Спортски | пред 3 месеци

Екипата на Кливленд ја запиша 13-та понбеда по ред и го израмни рекордот на франшизата, а Голден Стејт и без Стеф Кари успеа да го победи Шарлот. Леброн Џејмс со 32 поени, 11 скокови и 9 асистенции го...

Кливленд продолжува да гази Голден Стејт може и без Кари

Кливленд продолжува да гази, Голден Стејт може и без Кари

Таратур | пред 3 месеци

Екипата на Кливленд ја запиша 13-та понбеда по ред и го израмни рекордот на франшизата, а Голден Стејт и без Стеф Кари успеа да го победи Шарлот. Леброн Џејмс со 32 поени, 11 скокови и 9 асистенции го...

Кливленд ја продолжи серијата победи во НБА

Кливленд ја продолжи серијата победи во НБА

Вечер Прес | пред 3 месеци

Вицешампионот во НБА лигата, екипата на Кливленд ја забележа 13. победа во низа, откако на домашен терен беше подобар од Сакраменто со 101:95. Со овој триумф „коњаницата“ го изедначи рекордот од франшизата....

Кливленд го израмни клупскиот рекорд монструозна партија на Казинс

Кливленд го израмни клупскиот рекорд, монструозна партија на Казинс

Top Sport | пред 3 месеци

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс забележаа нова победа во НБА лигата. Вицешампионите го совладаа Сакраменто Кингс 101:95, што за нив е 13.победа во низа со што го израмнија клупскиот рекорд. Кливленд не...

Нема зима за Голден Стејт Дурант со трипл дабл донесе триумф Леброн го предводеше Кливленд до рекордна 13 победа во низа

Нема зима за Голден Стејт, Дурант со трипл-дабл донесе триумф, Леброн го предводеше Кливленд до рекордна 13. победа во низа

МКД | пред 3 месеци

Кевин Дурант ја превзеде одгворноста во свои раце против Шарлот по повредата на Стеф Кари, Кливленд на крилјата на Леброн Џејмс го израмни рекордот на франшизата од 13 победи во низа „Воините“ две недели...

Кливленд гази 13 пат по ред шампионот победува и без Кари

Кливленд гази 13. пат по ред, шампионот победува и без Кари

Спорт 1 | пред 3 месеци

По бледиот старт Кливленд влезе во застрашувачка форма, победувајќи веќе 13 натпревари по ред. Последна жртва беше Сакраменто, со 101-95, а уште еднаш натпреварот го одбележа Леброн Џејмс. Најдобриот на...

Кливленд го израмни клупскиот рекорд од 13 победи во низа Дурант го водеше Голден стејт до славје

Кливленд го израмни клупскиот рекорд од 13 победи во низа, Дурант го водеше Голден стејт до славје

Екипа | пред 3 месеци

Кливленд славеше против Сакраменто на домашен паркет во синоќешниот меч од НБА лигата потешко од очекувањата со 101-95. Леброн Џејмс блескаше во триумфот на Кливленд со 32 поени, 11 скока и 9 асистенции,...

НБА Кралот го покори Сакраменто Порзингис се врати со победа

НБА: Кралот го покори Сакраменто, Порзингис се врати со победа

Кајгана | пред 3 месеци

Дваесет тимови вчера играа на терените низ НБА лигата, а во скоро сите натпревари победи остварија фаворитите. Еден од најдобрите натпревари на вечерта ги имаше Леброн Џејмс, кој го одведе Кливленд до...

Леброн и Кевин се несопирливи ќе гледаме ли кватрологија

Леброн и Кевин се несопирливи, ќе гледаме ли кватрологија?

Basketball | пред 3 месеци

Кавалирс го изедначија рекордот на франшизата, 13 последователни победи, со трипл-дабл на Леброн Џејмс – 32 поена, 11 скока и 9 асистенции – во триумфот над Сакраменто, 101:95. Кралот три пати ги менуваше...

Кливленд изброи до 13 победи во низа Дурант го носеше Голден Стејт кон лесен триумф над Шарлот

Кливленд изброи до 13 победи во низа, Дурант го носеше Голден Стејт кон лесен триумф над Шарлот

Гол | пред 3 месеци

Продолжува одличната сезона на Леброн Џејмс кој во вчерашната победа над Сакраменто (101-95) постигна 32 поени, 11 скока и девет асистенции. Тоа беше 13. победа во низа за вицешампионот од минатата година,...

Дабл дабл на Леброн Дурент со прв трипл дабл

Дабл-дабл на Леброн, Дурент со прв трипл-дабл

Sportmedia | пред 3 месеци

Кливленд предовден од Леброн Џејмс го запиша 13. триумф во низа, откако на домашен терен го совлада Сакраменто со 101:95. Голден стејт без првата ѕвезда, Стеф Кари славеше на гостувањето кај Шарлот со...

12 триумф за Кливленд по ред Бостон не го дава врвот на Исток

12. триумф за Кливленд по ред, Бостон не го дава врвот на Исток

Спорт М | пред 4 месеци

Пред Вицепрвакот овој пат падна Чикаго и тоа пред своја публика со убедливи 113-91. Токму Двејн Вејд поранешниот играч на „Биковите“ беше еден од најефикасните за Кливленд со 24 поени, исто колку што впиша...

НБА 12 победа во низа за Кливленд незгодна повреда на Стеф Кари

НБА: 12 победа во низа за Кливленд, незгодна повреда на Стеф Кари!

Спорт365 | пред 4 месеци

Доцна синоќа во НБА лигата составот на Кливленд ја забележа и 12. победа по ред што е втор најдобар учинок на врзани триумфи во историјата. Кавалирси во „Јунајтед центар“ го совладаа Чикаго со 113:91,...

Продолжува победничката низа на Кливленд Голден Стејт славеше над Њу Орлеанс

Продолжува победничката низа на Кливленд, Голден Стејт славеше над Њу Орлеанс

Алфа | пред 4 месеци

Во НБА лигата одиграни се 11 натпревари. Кливленд го совлада Чикаго со 113:91 и ја забележа 12-тата последователна победа. Кевин Лав мечот го заврши со 24 поени и 13 скока, Двејн Вејд додаде 24 поени и...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност