Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Вечер Прес | пред една недела

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во  Тетово се регистрирани минус 4 степени,  во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Алфа | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Времето во Македонија...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

A1on | пред една недела

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Сончево со слаб до умерен ветер Најстудено во Берово најтопло во Дојран

Сончево со слаб до умерен ветер: Најстудено во Берово, најтопло во Дојран

Точка | пред една недела

Времето денеска сончево со слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Температурата ќе достигне од 8 до 16 степени, а во повеќето котлини околу 10 степени. Утрово најстудено е во Берово, каде...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

24 вести | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Време Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Време; Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Алсат-М | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Сончево со слаб до умерен ветер Најстудено во Берово најтопло во Дојран

Сончево со слаб до умерен ветер: Најстудено во Берово, најтопло во Дојран

Макфакс | пред една недела

Времето денеска сончево со слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Температурата ќе достигне од 8 до 16 степени, а во повеќето котлини околу 10 степени. Утрово најстудено е во Берово, каде...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Нетпрес | пред една недела

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Канал 5 | пред една недела

. Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) најавува дека времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Температурата ќе достигне од 8 до 16 степени, а во...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

A1on | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Слободен печат | пред една недела

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во  Тетово се регистрирани минус 4 степени,  во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Сончево со слаб до умерен ветер Најстудено во Берово најтопло во Дојран

Сончево со слаб до умерен ветер: Најстудено во Берово, најтопло во Дојран

Вечер | пред една недела

Времето денеска сончево со слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Температурата ќе достигне од 8 до 16 степени, а во повеќето котлини околу 10 степени. Утрово најстудено е во Берово, каде...

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Денешен | пред една недела

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Денешен | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Лидер | пред една недела

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Лидер | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Студено но сончево време

Студено, но сончево време

За Се | пред една недела

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА До крајот на работната недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури во поголемиот дел од земјава ќе се спуштат под нулата, а дневните...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Слободен печат | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Минусни утрински температури преку денот сончево и до 16 степени

Минусни утрински температури, преку денот сончево и до 16 степени

+Инфо | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Локално | пред една недела

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во  Тетово се регистрирани минус 4 степени,  во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Временска прогноза за наредните 5 дена

Временска прогноза за наредните 5 дена

Скопје Инфо | пред една недела

Денес е четврток, 7 декември 2017 година, 341-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:41, а ќе зајде во 16:07 часот. Денот ќе трае 9 часа и 26 минути. Во утринските часови во Македонија имаме ведро и...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Курир | пред една недела

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Курир | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Сончево време со студени утра

Сончево време со студени утра

Денар | пред една недела

Во наредните два дена ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот ќе биде потопло. В сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне на запад ќе почнат врнежи...

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Канал 5 | пред една недела

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус пет, а дневната ќе се искачи до 10 степени. Во наредните два дена ќе преовладува...

Сончево со слаб до умерен ветер Најстудено во Берово најтопло во Дојран

Сончево со слаб до умерен ветер: Најстудено во Берово, најтопло во Дојран

Start.mk | пред една недела

Времето денеска сончево со слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Температурата ќе достигне од 8 до 16 степени, а во повеќето котлини околу 10 степени. Утрово најстудено е во Берово, каде...

Измерени минус седум степени  Македонија утрово мрзне

Измерени минус седум степени - Македонија утрово мрзне

Прес 24 | пред една недела

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Сител | пред една недела

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во  Тетово се регистрирани минус 4 степени,  во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Денеска и утре сончево

Денеска и утре сончево

Флеш | пред една недела

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од осум до Целзиусови 16 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Скопје24 | пред една недела

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Сонце денес и утре од сабота промена на времето

Сонце денес и утре, од сабота промена на времето

Таратур | пред една недела

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од осум до Целзиусови 16 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер...

Синоптичарите излегоа со прогноза  студ ќе ја зафати Македонија

Синоптичарите излегоа со прогноза – студ ќе ја зафати Македонија

Sky | пред една недела

Времето денеска сончево со слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Температурата ќе достигне од 8 до 16 степени, а во повеќето котлини околу 10 степени. Утрово најстудено е во Берово, каде...

Снег ќе ја прекрие Македонија  еве кога

Снег ќе ја прекрие Македонија – еве кога

Sky | пред една недела

Во наредните два дена ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот ќе биде потопло. Во сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне на запад ќе започнат врнежи...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени преку денот

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Сител | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Денеска и утре сончево од сабота дожд и снег

Денеска и утре сончево, од сабота дожд и снег

МКД | пред една недела

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од осум до Целзиусови 16 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер...

Студена временска прогноза

Студена временска прогноза

Локално | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје сончево со слаб...

Времето денеска сончево со слаб до умерен ветер

Времето денеска: сончево со слаб до умерен ветер

Р.С. Европа | пред една недела

Во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен...

Во Скопје утринава минус пет во сабота ќе врне снег

Во Скопје утринава минус пет, во сабота ќе врне снег

Популарно | пред една недела

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Следува продолжен викенд  ова е временската прогноза

Следува продолжен викенд – ова е временската прогноза

Скопје24 | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет степени

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет степени

ТВ 21 | пред една недела

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во  Тетово се регистрирани минус 4 степени,  во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

СОНЦЕ СО ЗАБИ Темепартурата денеска до 16 степени

СОНЦЕ СО ЗАБИ: Темепартурата денеска до 16 степени

Рипост | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец . Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје сончево со...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Пулс 24 | пред една недела

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Во Берово минус седум во Скопје минус пет

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Пост | пред една недела

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во  Тетово се регистрирани минус 4 степени,  во Крива Паланка, Куманово, Претор,...

Минусни утрински температури а сончево и до 16 степени

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени

Пулс 24 | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде...

Какво време не очекува викендов

Какво време не очекува викендов?

Екран | пред една недела

Под влијание на нова циклонска активност во сабота попладне најпрвин во западните предели ќе започнат врнежи од дожд додека на повисоките планини ќе паѓа снег. Навечер и во текот на ноќта кон недела и...

Еве какво време не очекува за продолжениот викенд

Еве какво време не’ очекува за продолжениот викенд

Нетпрес | пред една недела

Во Македонија во четврток и петок студено утро со утрински температури кои што ќе се движат во интервал од -8 до 0 степени, во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло време со пораст на дневните...

Заборавете на сонцето Еве што не очекува за време на продолжениот викенд

Заборавете на сонцето: Еве што не очекува за време на продолжениот викенд

Курир | пред една недела

МАКЕДОНИЈА 5 ДЕНА – Во Македонија во четврток и петок студено утро со утрински температури кои што ќе се движат во интервал од -8 до 0 степени, во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло време...

Следи продолжен викенд  ова е временската прогноза

Следи продолжен викенд - ова е временската прогноза

Прес 24 | пред една недела

До крајот на работната недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури во поголемиот дел од земјава ќе се спуштат под нулата, а дневните ќе бидат во благ...

Следува продолжен викенд  ова е временската прогноза

Следува продолжен викенд - ова е временската прогноза

Сител | пред една недела

До крајот на работната недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури во поголемиот дел од земјава ќе се спуштат под нулата, а дневните ќе бидат во благ...

Сончево време со студени утра

Сончево време со студени утра

Макфакс | пред една недела

Во наредните два дена ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот ќе биде потопло. Во сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне на запад ќе започнат врнежи...

Сончево време со студени утра

Сончево време со студени утра

Вечер Прес | пред една недела

Во наредните два дена ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот ќе биде потопло. Во сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне на запад ќе започнат врнежи...

Сончево време со студени утра

Сончево време со студени утра

Вечер | пред една недела

Во наредните два дена ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот ќе биде потопло. В сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне на запад ќе почнат врнежи...

Се очекува нов влажен и топол бран  еве од кога

Се очекува нов влажен и топол бран – еве од кога

Sky | пред една недела

Во наредните два дена ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот ќе биде потопло. Во сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне на запад ќе започнат врнежи...

Подгответе се Снежни врнежи на повидок

Подгответе се: Снежни врнежи на повидок

Прес 24 | пред една недела

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со  минус 5, Берово, Битола,...

Еве какво време не очекува  УХМР објави нова прогноза

Еве какво време не очекува – УХМР објави нова прогноза

Sky | пред една недела

Во наредните два дена ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот ќе биде потопло. Во сабота облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен јужен ветер. Попладне на запад ќе започнат врнежи...

Метео Утре сончево утрински температури под нулата

Метео: Утре сончево, утрински температури под нулата

МТВ 1 | пред една недела

Утрешниот ден во Македонија ќе донесе сончево и ведро време со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утрото ќе биде студено со минимална температура на повеќе места неколку степени под нулата....

Времето во Македонија во наредните 5 дена

Времето во Македонија во наредните 5 дена

Слободна Македонија | пред една недела

Во Македонија во четврток и петок студено утро со утрински температури кои што ќе се движат во интервал од -8 до 0 степени, во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло време со пораст на дневните...

Минусни утрински температури до 12 степени во текот на денот

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

Алфа | пред една недела

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Алфа | пред една недела

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово ајниска температура...

Изутрина не дочека минус на пладне и до 12 степени

Изутрина не дочека минус, на пладне и до 12 степени

Вечер | пред една недела

Во Скопје слично време со температура до девет степени. Според УХМР, до петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе се...

Сончево со слаб до умерен ветер

Сончево со слаб до умерен ветер

Точка | пред една недела

Претпладне на југозапад ќе биде сончево, а во останатиот дел од земјата ќе е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе е претежно сончево со слаб до умерен северозападен...

Изутрина не дочека минус на пладне и до 12 степени

Изутрина не дочека минус, на пладне и до 12 степени

Start.mk | пред една недела

Во Скопје слично време со температура до девет степени. Според УХМР, до петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе се...

Сончево со слаб до умерен ветер

Сончево со слаб до умерен ветер

Макфакс | пред една недела

Претпладне на југозапад ќе биде сончево, а во останатиот дел од земјата ќе е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе е претежно сончево со слаб до умерен северозападен...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Канал 5 | пред една недела

Времето денеска ќе биде сончево, а на одредени делови сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе е претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер, само на југоисток...

Умерено облачно со повремени сончеви периоди

Умерено облачно со повремени сончеви периоди

Позитив | пред една недела

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе се движи од минус...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Денешен | пред една недела

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране,...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Лидер | пред една недела

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране,...

Сончево со слаб до умерен ветер

Сончево со слаб до умерен ветер

Вечер | пред една недела

Претпладне на југозапад ќе биде сончево, а во останатиот дел од земјата ќе е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе е претежно сончево со слаб до умерен северозападен...

Умерено облачно време со повремени сончеви периоди

Денешен | пред една недела

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Денес сончево со наместа слаб до умерен ветер

Денес сончево со наместа слаб до умерен ветер

Денар | пред една недела

Претпладне на југозапад ќе биде сончево, а во останатиот дел од земјата ќе е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе е претежно сончево со слаб до умерен северозападен...

Умерено облачно време со повремени сончеви периоди

Умерено облачно време со повремени сончеви периоди

Лидер | пред една недела

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

A1on | пред една недела

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола,...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

МТВ 1 | пред една недела

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со  минус 5, Берово, Битола,...

Минусни утрински температури до 12 степени во текот на денот

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

Слободен печат | пред една недела

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува.  Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Минусни утрински температури до 12 степени во текот на денот

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

+Инфо | пред една недела

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Курир | пред една недела

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола,...

Благ пораст на температурите и суво време

Благ пораст на температурите и суво време

За Се | пред една недела

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА Од среда до петок во текот на денот времето ќе биде  сончево со мала до умерена локална облачност и дневната температури ќе бидат во благ пораст. Нови врнежи од дожд и снег се очекуваат...

Умерено облачно време со повремени сончеви периоди

Умерено облачно време со повремени сончеви периоди

Курир | пред една недела

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Најстудено во Лазарополе и Маврово 8 степени

Најстудено во Лазарополе и Маврово-8 степени

Локално | пред една недела

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со  минус 5, Берово, Битола,...

Најстудено во Лазарополе и Маврово  временска за цела недела

Најстудено во Лазарополе и Маврово - временска за цела недела

Прес 24 | пред една недела

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со  минус 5, Берово, Битола,...

Минусни утрински температури до 12 степени во текот на денот

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

МКД | пред една недела

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Дневните температури ќе се движат од четири до...

Еве какво време и услови на патиштата не очекуваат денес

Еве какво време и услови на патиштата не очекуваат денес

Таратур | пред една недела

Времето во Македонија денес ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи...

Минусни утрински температури до 12 степени во текот на денот

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

Канал 5 | пред една недела

Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од четири до 12 степени. Во Скопје слично време со температура од минус три до девет степени. Според УХМР, до петок ќе преовладува сончево...

Временска прогноза за продолжениот викенд

Временска прогноза за продолжениот викенд

Скопје Инфо | пред една недела

Денес е среда, 6 декември 2017 година, 340-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:40, а ќе зајде во 16:07 часот. Денот ќе трае 9 часа и 27 минути. Ова утро во северозападните, западните и југозападните...

Сончево со слаб до умерен ветер

Сончево со слаб до умерен ветер

Start.mk | пред една недела

Претпладне на југозапад ќе биде сончево, а во останатиот дел од земјата ќе е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе е претежно сончево со слаб до умерен северозападен...

Уште едно студено утро Какво време не очекува денес

Уште едно студено утро: Какво време не очекува денес

Прес 24 | пред една недела

Во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Сончево со умерена облачност

Сончево со умерена облачност

Флеш | пред една недела

Претпладне сончево со умерена облачност. Попладне претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер, само на југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Дневните температури ќе бидат во интервал од...

Минусни утрински температури до 12 степени во текот на денот

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

Локално | пред една недела

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува.  Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Синоптичарите излегоа со прогноза  еве какво време не очекува

Синоптичарите излегоа со прогноза – еве какво време не’ очекува

Sky | пред една недела

Претпладне на југозапад ќе биде сончево, а во останатиот дел од земјата ќе е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе е претежно сончево со слаб до умерен северозападен...

Најстудено утрово во Лазарополе и Маврово најмногу снег во Ѓуриште

Најстудено утрово во Лазарополе и Маврово, најмногу снег во Ѓуриште

Сител | пред една недела

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со  минус 5, Берово, Битола,...

СТУДЕНО ВРЕМЕ Уживајте во сонцето нè очекува дождлив викенд

СТУДЕНО ВРЕМЕ: Уживајте во сонцето, нè очекува дождлив викенд

Рипост | пред една недела

Времето ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден,...

Oблачно време со повремени сончеви периоди

Oблачно време со повремени сончеви периоди

Сител | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од...

Умерено облачно со повремени сончеви периоди

Умерено облачно со повремени сончеви периоди

ТВ 21 | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Дневната температура ќе се движи од 4...

Времето денеска умерено облачно

Времето денеска: умерено облачно

Р.С. Европа | пред една недела

Во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Скопје24 | пред една недела

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране,...

Умерено облачно време со повремени сончеви периоди

Умерено облачно време со повремени сончеви периоди

Скопје24 | пред една недела

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Популарно | пред една недела

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране,...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Пулс 24 | пред една недела

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране,...

Облачно време со повремени сончеви периоди

Облачно време со повремени сончеви периоди

Пулс 24 | пред една недела

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Пост | пред една недела

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со  минус 5, Берово, Битола,...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Кумановски муабети | пред една недела

loading... Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со  минус 5, Берово,...

Минусни утрински температури до 12 степени во текот на денот

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

Кумановски муабети | пред една недела

loading... Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува.  Утринската температура ќе се движи...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА ПРОДОЛЖЕНИОТ ВИКЕНД

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА ПРОДОЛЖЕНИОТ ВИКЕНД

Слободна Македонија | пред една недела

Ова утро во северозападните, западните и југозападните предели преовладува претежно ведро и студено време, а во останатите предели преовладува претежно облачно и потопло време со повисоки утрински температури....

Времето денеска умерено облачно

Времето денеска: умерено облачно

Слободна Македонија | пред една недела

Во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест...

Сончево со умерена облачност

Сончево со умерена облачност

Newsroom | пред една недела

Претпладне сончево со умерена облачност. Попладне претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер, само на југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Дневните температури ќе бидат во интервал од...

УХМР излезе со метео предупредување за времето  еве што најавуваат синоптичарите за продолжениот викенд

УХМР излезе со метео предупредување за времето – еве што најавуваат синоптичарите за продолжениот викенд

Sky | пред една недела

До крајот на работната недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури во поголемиот дел од земјава ќе се спуштат под нулата, а дневните ќе бидат во благ...

Снег вее во Македонија Еве на кои места

Снег вее во Македонија: Еве на кои места

MK News | пред една недела

Слаб снег во моментов провејува во кратовско Страцин, но вее и во Тетово, Делчево и Смојмирово. На овие места температурата е од 0 до 5 степени. Меторолозите најавуваат дека до крајот на работната недела...

Метео Утре сончево негативни утрински температури

Метео: Утре сончево, негативни утрински температури

МТВ 1 | пред една недела

Утре во Македонија се очекува сончево време. Во претпладневните часови  ќе има појава на умерена облачност која што попладне ќе се повлече. Утринските температури речиси насекаде ќе бидат негативни. Максималната...

Утре во Македонија сончево со студено утро

Утре во Македонија сончево,со студено утро

Слободна Македонија | пред една недела

Утре во Македонија , времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност .Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од северен правец. Утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат минусни...

Снег во Македонија Еве каде вее во моментов

Снег во Македонија: Еве каде вее во моментов

Скопје Инфо | пред една недела

Слаб снег во моментов провејува во кратовско Страцин, но вее и во Тетово, Делчево и Смојмирово. На овие места температурата е од 0 до 5 степени. Меторолозите најавуваат дека до крајот на работната недела...

Важи за цела Македонија УХМР објави детална временска прогноза за цела недела

Важи за цела Македонија: УХМР објави детална временска прогноза за цела недела

Скопје24 | пред една недела

Од вторник утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат под нулата. Од среда до петок преку денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална наоблаченост. Температурите во...

УХМР со детаљна временска прогноза за цела недела

УХМР со детаљна временска прогноза за цела недела

Reporter.mk | пред една недела

Облачно и студено време преовладуваше утрово во Македонија, со умерен до засилен северен ветер. Од денеска утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат под нулата. Од среда до петок преку...

Важи за цела Македонија УХМР објави детална временска прогноза за цела недела

Важи за цела Македонија: УХМР објави детална временска прогноза за цела недела

Скопје24 | пред една недела

Од вторник утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат под нулата. Од среда до петок преку денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална наоблаченост. Температурите во...

Објавена нова прогноза  еве што не очекува до крајот на неделава

Објавена нова прогноза – еве што не очекува до крајот на неделава

Sky | пред една недела

До крајот на работната недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури во поголемиот дел од земјава ќе се спуштат под нулата, а дневните ќе бидат во благ...

Снег во Македонија Каде вее во моментов

Снег во Македонија: Каде вее во моментов

Прес 24 | пред една недела

Слаб снег во моментов провејува во кратовско Страцин, но вее и во Тетово, Делчево и Смојмирово. На овие места температурата е од 0 до 5 степени. Меторолозите најавуваат дека до крајот на работната недела...

Снег вее во Македонија Еве на кои места

Снег вее во Македонија: Еве на кои места

Сител | пред една недела

Слаб снег во моментов провејува во кратовско Страцин, но вее и во Тетово, Делчево и Смојмирово. На овие места температурата е од 0 до 5 степени. Меторолозите најавуваат дека до крајот на работната недела...

Снег во Македонија Еве каде вее во моментов

Снег во Македонија: Еве каде вее во моментов

Сител | пред една недела

Слаб снег во моментов провејува во кратовско Страцин, но вее и во Тетово, Делчево и Смојмирово. На овие места температурата е од 0 до 5 степени. Меторолозите најавуваат дека до крајот на работната недела...

Најстудено во Берово и Маврово минус пет

Најстудено во Берово и Маврово, минус пет

Алфа | пред една недела

Најстудено утрово е во Берово и во Маврово каде што се измерени -5 степени, а најтопло во Гевгелија со измерени 4 степени. Најстудено утрово е во Берово и во Маврово каде што се измерени -5 степени, а...

УХМР со детална временска прогноза за цела недела

УХМР со детална временска прогноза за цела недела

Reporter.mk | пред една недела

Облачно и студено време преовладуваше утрово во Македонија, со умерен до засилен северен ветер. Од денеска утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат под нулата. Од среда до петок преку...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност