Се снима судењето на Груевски за шамарите

Се снима судењето на Груевски за „шамарите“

A1on | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд во Скопје се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Судењето се снима и тонски и визуелно. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски,...

Рочиштето за предметот Тотал се одложи

Рочиштето за предметот „Тотал“ се одложи

Нетпрес | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди. Бранителите...

Две камери во судница ги снимаат Груевски и Јанакиески

Две камери во судница ги снимаат Груевски и Јанакиески

МКД | пред 3 месеци

За прв пат во предмет за кој СЈО поднесе обвинение, во големата судница се вклучени две камери кои ќе го снимаат судењето за насилството во општина Центар. За овој предмет не беше побарано снимање, а вчера...

Латас побара да се снима судењето за даночно затајување

Латас побара да се снима судењето за даночно затајување...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Латас побара да се снима судењето за даночно затајување Денешното рочиште од судењето на новинарот Драган Павловиќ Латас за даночно затајување во Основниот суд Скопје 1 беше одложено откако одбраната побара...

Пред камери им се суди на Груевски и Јанакиески за насилствата во Центар

Пред камери им се суди на Груевски и Јанакиески за насилствата во Центар

Фокус | пред 3 месеци

Две камери во судницата на Кривичниот суд се денеска вклучени да го снимаат рочиштето по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилствата во Општина Центар. Обвинети во овој предмет се поранешниот...

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

Вечер Прес | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта,...

Латас не сака да биде сниман во судницата

Латас не сака да биде сниман во судницата

A1on | пред 3 месеци

Судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти иако имаа уредна дозвола, по барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, Судијката Софче Гаврилова-Ефремова одлучи...

 Тотал се одложи  И Латас сака да го снимаат но нема технички можности

„Тотал“ се одложи: И Латас сака да го снимаат, но нема технички можности

Локално | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди. Бранителите...

Одложено рочиштето за Тотал

Одложено рочиштето за „Тотал“

24 вести | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди. Бранителите...

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“ Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително...

Започна рочиштето за Насилство во Центар

Започна рочиштето за „Насилство во Центар“

Таратур | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски , поранешниот министер...

Одложено рочиштето за Тотал

Одложено рочиштето за „Тотал”

Слободен печат | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди. Бранителите...

Во кривичен суд рочиште за Тотал

Во кривичен суд рочиште за „Тотал“

Телма | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ - Латас, одбраната побара да бидат отстранети новинарските екипи....

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

Канал 5 | пред 3 месеци

На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и петообвинетиот Јордан Ристевски. Во овој предмет обвинети се...

Почна рочиштето за Насилство во Центар

Почна рочиштето за „Насилство во Центар“

24 вести | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, поранешниот министер...

 Тотал се одложи И Латас сака да го снимаат

„Тотал“ се одложи; И Латас сака да го снимаат

Алсат-М | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди. Бранителите...

Груевски пристигна на време на денешното судско рочиште

Груевски пристигна на време на денешното судско рочиште

Локално | пред 3 месеци

Почна денешната расправа во Кривичниот суд по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилствата на протестите во Општина Центар во 2013 година. Поранешниот премиер, Никола Груевкси, обвинет...

Продолжува судењето за Насилство во Центар

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Телма | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот...

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

Алсат-М | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта,...

И Латас по примерот на Груевски и Јанакиески побара снимање на судењето

И Латас, по примерот на Груевски и Јанакиески, побара снимање на судењето

МКД | пред 3 месеци

И обвинетиот Драган Павловиќ-Латас побара визуелно и аудио снимање на судскиот процес за случајот „Тотал“. Тој, за адвокат на фирмите ја назначил неговата адвокатка Анита Бегова која рече дека сите биле...

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

24 вести | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта,...

И ЛАТАС ПОБАРА ДА СЕ СНИМА СУДЕЊЕТО ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ

И ЛАТАС ПОБАРА ДА СЕ СНИМА СУДЕЊЕТО ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Денешното рочиште од судењето на Драган Павловиќ Латас за даночно затајување во Основниот суд Скопје 1 беше одложено откако одбраната побара судењето да се снима. На Латас му се суди во судница 4, која...

Груевски пристигна на време на денешното судско рочиште

Груевски пристигна на време на денешното судско рочиште

Фокус | пред 3 месеци

Почна денешната расправа во Кривичниот суд по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилствата на протестите во Општина Центар во 2013 година. Поранешниот премиер, Никола Груевкси, обвинет...

Одложено рочиштето за Шамарите во Центар

Одложено рочиштето за „Шамарите во Центар”

Слободен печат | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Шамарите во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта,...

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

Прес 24 | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта,...

Латас не дозволи да го снимаат на обвинителна клупа ама бара снимање на судењето

Латас не дозволи да го снимаат на обвинителна клупа, ама бара снимање на судењето

+Инфо | пред 3 месеци

Новинарот Драган Павловиќ Латас и неговата адвокатка на денешното рочиштето за случајот „Тотал“ побараа од судијката да им забрани на новинарите да снимаат пред почетокот на судењето. Судијката го одобри...

Продолжува судењето на Латас во Тотал

Продолжува судењето на Латас во „Тотал“

Фактор | пред 3 месеци

Голем број на рочишта деновиве се одвиваат со предметите на СЈО чија динамика се повеќе се засилува, а меѓу нив е и предметот „Тотал“ кој денес има ново рочиште. Медиуите кои го следат судењето информираа...

Латас барал на новинарите да им се забрани снимање

Латас барал на новинарите да им се забрани снимање

24 вести | пред 3 месеци

Новинарот Драган Павловиќ Латас, кој е денеска на суд под обвинение за даночно затајување, не сакаше да биде сниман на обвинителна клупа. Тој и неговата адвокатка побараа од судијата да им забрани на новинарите...

Латас и адвокатката побараа да не бидат снимани во судницата

Латас и адвокатката побараа да не бидат снимани во судницата

Кајгана | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи...

Латас не им дозволи на медиумите да го снимаат во судница

Латас не им дозволи на медиумите да го снимаат во судница

Локално | пред 3 месеци

Новинарот и уредник Драган Павловиќ Латас, кој е денеска на суд под обвинение за даночно затајување, не сакаше да биде сниман на обвинителна клупа. Тој и неговата адвокатка побараа од судијата да им забрани...

Латас не дозволи да го снимаат на обвинителна клупа

Латас не дозволи да го снимаат на обвинителна клупа

+Инфо | пред 3 месеци

Новинарот Драган Павловиќ Латас и неговата адвокатка на денешното рочиштето за случајот „Тотал“ побараа од судијката да им забрани на новинарите да снимаат пред почетокот на судењето. Судијката го одобри...

Продолжува судењето за Насилство во Центар

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“ Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните...

Продолжение на судењето за случајот Тотал

Продолжение на судењето за случајот „Тотал“

МТВ 1 | пред 3 месеци

Продолжува судењето и за предметот „Тотал“, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. На претходното рочиште судијката констатира дека не се испочитувани законските услови...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Макфакс | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи...

Латас не дозволи да биде сниман на обвинителна клупа

Латас не дозволи да биде сниман на обвинителна клупа

Фокус | пред 3 месеци

Новинарот Драган Павловиќ Латас, кој е денеска на суд под обвинение за даночно затајување, не сакаше да биде сниман на обвинителна клупа. Тој и неговата адвокатка побараа од судијата да им забрани на новинарите...

Почна рочиштето за Насилство во Центар

Почна рочиштето за „Насилство во Центар“

Сител | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, поранешниот министер...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Точка | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи...

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

Сител | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта,...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Таратур | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи...

Продолжуваат судењата за случаите Тотал и за Шамари

Продолжуваат судењата за случаите „Тотал“ и за „Шамари“

Позитив | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржат рочишта за два предмети на Специјалното јавно обвинителство, за случајот со насилството пред Општина Центар во 2013 година, познат како „Шамари“, како и за предметот...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Вечер | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи...

Жерновски денеска треба да сведочи во суд за насилството во Општина Центар

Жерновски денеска треба да сведочи во суд за насилството во Општина Центар

Локално | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилството во Општина Центар во 2013 година. Денеска се очекува сведочење на поранешниот градоначалник,...

Жерновски денеска ќе сведочи за Насилството во Центар

Жерновски денеска ќе сведочи за "Насилството во Центар"

Прес 24 | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа...

Во Кривичен суд рочиште за Тотал

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

Идивиди | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Одложено судењето на Груевски за насилствата во Центар

Одложено судењето на Груевски за насилствата во Центар

Нова ТВ | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено, а датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. Денеска требаше да...

Во Кривичен суд рочиште за Тотал

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

Алсат-М | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Продолжува судењето за Насилство во Центар

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Алсат-М | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа...

Жерновски денеска треба да сведочи во суд за насилството во Општина Центар

Жерновски денеска треба да сведочи во суд за насилството во Општина Центар

Фокус | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилството во Општина Центар во 2013 година. Денеска се очекува сведочење на поранешниот градоначалник,...

Латас не дозволи медиумите да го снимаат во судница

Латас не дозволи медиумите да го снимаат во судница

Нова ТВ | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти од денешното рочиште за случајот Тотал на СЈО, каде тој се товари...

Латас денеска на суд за даночно затајување

Латас денеска на суд за даночно затајување

Фокус | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што осомничените...

Жерновски треба да сведочи за шамарите во Центар

Жерновски треба да сведочи за „шамарите во Центар“

+Инфо | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за предметот на СЈО познат како „шамарите во Центар“, а се очекува денеска во судница да сведочи поранешниот градоначалник, Андреј Жерновски, и уште...

По двете пресуди ново рочиште за Шамарите во Центар

По двете пресуди ново рочиште за „Шамарите во Центар“

Фактор | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денес ќе се одржи ново рочиште за случајот „Насилство во Центар“ познат и по нарачаните шамари од страна на Груевски што се слушна во „бомбите“ кои судот ги прифати како докази. Досега...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Весник | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи...

Продолжува судењето за Шамарите во Центар

Продолжува судењето за „Шамарите во Центар”

Слободен печат | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Шамарите во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа...

Во Кривичен суд рочиште за Тотал

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал”

Слободен печат | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

За денешното рочиште Латас треба да најде адвокати за фирмите на кои им верува

За денешното рочиште Латас треба да најде адвокати за фирмите на кои им верува

МКД | пред 3 месеци

Откако во вторникот беше одложено, за денес во судница Драган Павловиќ-Латас, обвинет во случајот „Тотал“ во судница треба да донесе адвокати кои ќе ги застапуваат неговите фирми, а на кои како што побарал...

Во Кривичен суд рочиште за Тотал

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

24 вести | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Продолжува судењето за Насилство во Центар

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

24 вести | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот...

Ново судско рочиште за Латас во Тотал

Ново судско рочиште за Латас во„Тотал“

+Инфо | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Продолжува судењето за Насилство во Центар

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

A1on | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и петообвинетиот Јордан Ристевски....

ЛАТАС ПОБАРА ДА СЕ СНИМA Одложено рочиштето за Тотал

ЛАТАС ПОБАРА ДА СЕ СНИМA: Одложено рочиштето за „Тотал“

Рипост | пред 3 месеци

Бранителите на новинарот Драган Павловиќ-Латас, адвокатките Анита Бегова и Светлана Савиќ, побараа судот да ги снима тонски и визуелно сите судски рочишта, за како што посочија, да се отстрани каков било...

Груевски и Јанакиески денес пак во суд овој пат за насилството во општина Центар

Груевски и Јанакиески денес пак во суд, овој пат за насилството во општина Центар

МКД | пред 3 месеци

Поранешниот премиер, Никола Груевски и поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески денес пак ќе влезат заедно во иста судница, но овој пат за насилството во општина Центар. Откако двајца...

Рочиште за Тотал во Кривичен

Рочиште за „Тотал“ во Кривичен

A1on | пред 3 месеци

За денеска, во Кривичниот суд е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за затајување данок, осомничен е новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Одложено судењето за Тотал  Латас бара снимање на рочиштето

Одложено судењето за „Тотал“, Латас бара снимање на рочиштето

Пост | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди. Бранителите...

Денеска пак гужва во Кривичниот суд рочишта за Тотал и за Насилство во Центар

Денеска пак гужва во Кривичниот суд, рочишта за „Тотал“ и за „Насилство во Центар“

МКД | пред 3 месеци

За денеска е закажано ново рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство, а треба да се одржи и првото рочиште за случајот „Тотал". За случајот со насилствата во општина Центар во јуни 2013...

Груевски и Јанакиески денеска повторно во суд ќе сведочи Жерновски

Груевски и Јанакиески денеска повторно во суд, ќе сведочи Жерновски

Нова ТВ | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. Досега двајца признаа вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013- четвртообвинетиот Томислав...

Почна рочиштето за Насилство во Центар

Почна рочиштето за „Насилство во Центар“

Пост | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, поранешниот министер...

Насилства во Центар Груевски и Јанакиески денеска повторно во суд

Насилства во Центар: Груевски и Јанакиески денеска повторно во суд

Нова ТВ | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. Досега двајца признаа вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013- четвртообвинетиот Томислав...

Почна рочиштето за Насилство во Центар

Почна рочиштето за „Насилство во Центар“

ТВ 21 | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето во Судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, поранешниот министер...

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

Канал 5 | пред 3 месеци

Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како што констатира судијката,  не се испочитувани законските услови за одржување расправа, бидејќи не се определени законски застапници за фирмите „Тотал...

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Канал 5 | пред 3 месеци

На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и петообвинетиот Јордан Ристевски. Во овој предмет обвинети се...

Ни Латас не сака камери во судница

Ни Латас не сака камери во судница

Пост | пред 3 месеци

На барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти од денешното рочиште за предметот „ Тотал“ на СЈО, каде тој се товари...

Латас не дозволи на медиумите да го снимаат во судница

Латас не дозволи на медиумите да го снимаат во судница

ТВ 21 | пред 3 месеци

Новинарот и уредник Драган Павловиќ Латас, кој е денеска на суд под обвинение за даночно затајување, не сакаше да биде сниман на обвинителна клупа. Тој и неговата адвокатка побараа од судијата да им забрани...

Одложено рочиштето за Насилство во Центар

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

ТВ 21 | пред 3 месеци

Рочиштето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд е одложено. Датумот за одржување ново рочиште ќе биде дополнително определен. На претходните рочишта,...

Ново рочиште за Насилството во Центар

Ново рочиште за „Насилството во Центар"

Прес 24 | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа...

Тотал Латас на суд за лажно книговодство и даночно затајување

Тотал: Латас на суд за лажно книговодство и даночно затајување

Нова ТВ | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Sky | пред 3 месеци

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи...

Продолжува судењето за Насилство во Центар

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Локално | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа...

Продолжува судењето за Насилство во Центар

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Сител | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа...

Во Кривичен суд рочиште за Тотал

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

Локално | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

КРИВИЧЕН СУД Ново рочиште за предметот Насилство во Центар

КРИВИЧЕН СУД: Ново рочиште за предметот „Насилство во Центар“

Рипост | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот...

Во Кривичен суд рочиште за Тотал

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

ТВ 21 | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Груевски и денеска во судница за Шамарите во Центар

Груевски и денеска во судница, за „Шамарите во Центар“

Пост | пред 3 месеци

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и петообвинетиот Јордан Ристевски....

РОЧИШТЕ ЗА ТОТАЛ  Латас денеска во Кривичен суд

РОЧИШТЕ ЗА „ТОТАЛ“: Латас денеска во Кривичен суд

Рипост | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како...

Груевски е обвинет за делото примање награда  а не за анекс на договор

Груевски е обвинет за делото „примање награда“, а не за анекс на договор

Локално | пред 3 месеци

Никола Груевски, пратеник и лидер на ВМРО-ДПМНЕ изнесе став во јавноста во врска со случајот „Траекторија“, каде што е првообвинет, кој го оценуваме како манипулативно тврдење и невистина. Јас и моите...

Одложено судењето за случајот  Траекторија

Одложено судењето за случајот „Траекторија“

24 вести | пред 3 месеци

Кривичниот суд денеска немаше услови за тонско и визуелно снимање на главната расправа за предметот „Траекторија“ како што бараше одбраната на поранешните функционери Груевски, Јанакиески, Пешевски и Георгиевски....

Груевски Тоа што го правевме ние го правеше и СДСМ

Груевски: Тоа што го правевме ние, го правеше и СДСМ

ТВ 21 | пред 3 месеци

„Тоа што го правевме ние, истото го правеше и СДСМ, но ние сме обвинети, а тие не“, изјави Никола Груевски, еден од обвинетите во случајот „Траекторија“. Денешното рочиште беше откажано бидејќи судот немал...

Адвокатите бараат да се снима судењето за Траекторија

Адвокатите бараат да се снима судењето за „Траекторија“

Телма | пред 3 месеци

Одбраната на Груевкси, Јанакиевски, Пешевски и Георгиевски, инсистира судењето за „Траекторија“ за кинеските автопати да се снима. Оваа законска одредба судењата да се снимаат која досега се применуваше...

Судењето за предметот на СЈО Траекторија одложено за 18 декември

Судењето за предметот на СЈО „Траекторија“ одложено за 18. декември

Сител | пред 3 месеци

Embedded video for Судењето за предметот на СЈО „Траекторија“ одложено за 18. декември Стартот на судењето за предметот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство е одложен за 18 декември. Судот...

ДЕНЕС Груевски Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

ДЕНЕС: Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Инфо Центар | пред 3 месеци

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски се обвинети дека во 2012 и во 2013 година презеле повеќе дејства со кои во постапката за избор на компанија за изградба на автопатните делници Миладиновци –...

 Кинески автопати  адвокатите бараат рочиштата да се снимаат

„Кинески автопати“, адвокатите бараат рочиштата да се снимаат

Алсат-М | пред 3 месеци

Судот ќе има 12 дена да обезбеди услови за снимање на рочиштето за случајот „Траекторија“. Денешното судење се одложи за 18 декември, бидејќи адвокатите на обвинетите побраа аудио-визуелно снимање на процесот....

Одложено рочиштето за случајот Траекторија

Одложено рочиштето за случајот „Траекторија“

МТВ 1 | пред 3 месеци

Ние сме обвинети за нешто што во минатото го правела Владата на СДСМ, изјави поранешниот премиер Никола Груевски, откако се одложи стартот на судењето за случајот „Траекторија“ за изградбата на двата автопата....

Судењето за Траекторија одложено обвинетите бараат судењата да се снимаат

Судењето за „Траекторија“ одложено, обвинетите бараат судењата да се снимаат

ТВ Нова | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на СЈО во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и...

Одложено рочиштето за Траекторија поради немање услови за снимање на судењето

Одложено рочиштето за „Траекторија“ поради немање услови за снимање на судењето

Позитив | пред 3 месеци

Почетокот на судењето за случајот „Траекторија“ на СЈО, во кое обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешните министри Владимир Пешевски, Миле Јанакиески и ексдиректорот на Агенцијата на...

Одложено рочиштето за Траекторија поради немање услови за снимање на судењето

Одложено рочиштето за „Траекторија“ поради немање услови за снимање на судењето

Бриф | пред 3 месеци

Почетокот на судењето за случајот „Траекторија“ на СЈО, во кое обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешните министри Владимир Пешевски, Миле Јанакиески и ексдиректорот на Агенцијата на...

Груевски за „Траекторија“: Обвинети сме за нешто што претходно го правела, а и сега го прави Владата на СДСМ

Денешен | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на СЈО во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и...

Груевски за Траекторија  Обвинети сме за нешто што претходно го правела а и сега го прави Владата на СДСМ

Груевски за „Траекторија“: Обвинети сме за нешто што претходно го правела, а и сега го прави Владата на СДСМ

Лидер | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на СЈО во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и...

Груевски со барање да се снима судењето за Траекторија  ама не сака да го снимаат новинарите

Груевски со барање да се снима судењето за „Траекторија“, ама не сака да го снимаат новинарите

Таратур | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 18 декември. Судот го прифати барањето на одбраната на обвинетите за визулено и тонско снимање на судењето. Во овој...

Груевски за случајот Траекторија  Обвинети сме за нешто што претходно го правела а и сега го прави Владата на СДСМ

Груевски за случајот „Траекторија“: Обвинети сме за нешто што претходно го правела, а и сега го прави Владата на СДСМ

ТВ Нова | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на СЈО во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и...

Груевски: Обвинети сме за нешто што претходно го правела, а и сега го прави Владата на СДСМ

Нетпрес | пред 3 месеци

По одложувањето на рочиштето во средата за случајот „Траекторија“ што го води Специјалното јавно обвинителство (СЈО) бидејќи обвинетите бараа судењето да се снима, поранешниот премиер Никола Груевски и...

Одложено судењето за предметот Траекторија

Одложено судењето за предметот „Траекторија“

Р.С. Европа | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 18 декември, во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот...

ЗАКАЖИ ОТКАЖИ Груевски сакал да се снима судењето за Траекторија

ЗАКАЖИ, ОТКАЖИ: Груевски сакал да се снима судењето за „Траекторија“

Фактор | пред 3 месеци

Закажи, откажи си играат судовите со цел исполнување на „желбите“ на одбраната на екс премиерот Никола Груевски. Денешното рочиште за случајот „Траекторија“ е одложено поради тоа што обвинетите побараа...

ГРУЕВСКИ БАРА ДА СЕ СНИМА СУДЕЊЕТО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

ГРУЕВСКИ БАРА ДА СЕ СНИМА СУДЕЊЕТО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Судењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за предметот на СЈО „Траекторија“ денеска беше одложено за 18 декември. Одбраната побара да има тонско и визуелно снимање на судењето, за, како што кажа...

ГРУЕВСКИ СЕ ПРАВДА СО КОЗЈАК А ЗАБОРАВИ ДЕКА ПАНДЕ ЛАЗАРОВ ДОБИ 5 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ТОЈ СЛУЧАЈ

ГРУЕВСКИ СЕ ПРАВДА СО КОЗЈАК, А ЗАБОРАВИ ДЕКА ПАНДЕ ЛАЗАРОВ ДОБИ 5 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ТОЈ СЛУЧАЈ

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по денешното одложено рочиште за случајот „Траекторија“ за кинеските автопати кажа дека е обвинет за нешто што во минатото го правела владата на СДСМ, споменувајќи...

Груевски за Траекторија  Обвинети сме за нешто што претходно го правела а и сега го прави Владата на СДСМ

Груевски за „Траекторија“: Обвинети сме за нешто што претходно го правела, а и сега го прави Владата на СДСМ

Курир | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на СЈО во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и...

Груевски за Траекторија  Обвинети сме за нешто што претходно го правела а и сега го прави Владата на СДСМ

Груевски за „Траекторија“: Обвинети сме за нешто што претходно го правела, а и сега го прави Владата на СДСМ

Пулс 24 | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на СЈО во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и...

Груевски Обвинети сме за тоа што сега го прави владата на СДСМ

Груевски: Обвинети сме за тоа што сега го прави владата на СДСМ

Прес 24 | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на СЈО во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и...

Судењето на Груевски Јанакиески и Пешевски одложено бараа снимање на процесот

Судењето на Груевски, Јанакиески и Пешевски одложено, бараа снимање на процесот

A1on | пред 3 месеци

Денешното рочиште за случајот „Траекторија“ беше одложено од причина што судењето не било подготвено за тонско и визуелно снимање. Одбраната побара се што се случува во судницата да биде снимено. Во случајот...

Траекторија одложена за 18 декември одбраната бара да се снимаат рочиштата

Траекторија“ одложена за 18 декември, одбраната бара да се снимаат рочиштата

Независен | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на СЈО во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за траснпорт и врски Миле Јанакиески и...

Судењето за Груевски Пешевски и за Јанакиески одложено бараа снимање

Судењето за Груевски, Пешевски и за Јанакиески одложено, бараа снимање

Точка | пред 3 месеци

Поради барање на одбраната за тонско и визуелно снимање, одложено е судењето за случајот „Траекторија“, во кое обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот...

Груевски бара снимање на судењето за  Траекторија

Груевски бара снимање на судењето за ,,Траекторија,,

Флеш | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 18 декември. Судот го прифати барањето на одбраната на обвинетите за визулено и тонско снимање на судењето. Во овој...

 Траекторија одложена за 18 декември одбраната бара да се снимаат рочиштата

„Траекторија“ одложена за 18 декември, одбраната бара да се снимаат рочиштата

МКД | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија" на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 18 декември. Судот го прифати барањето на одбраната на обвинетите за визулено и тонско снимање на судењето. Во овој...

Груевски бара судот да го снима судењето а го одбегнува снимањето на медиумите во судница

Груевски бара судот да го снима судењето, а го одбегнува снимањето на медиумите во судница

Локално | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 18 декември. Судот го прифати барањето на одбраната на обвинетите за визулено и тонско снимање на судењето. Во овој...

Судењето за Траекторија одложено за 18 декември

Судењето за „Траекторија“ одложено за 18 декември

Алсат-М | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, е одложено за 18 декември годинава. Обвинетите во овој предмет – поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир...

ГРУЕВСКИ БАРА ДА СЕ СНИМА СУДЕЊЕТО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

ГРУЕВСКИ БАРА ДА СЕ СНИМА СУДЕЊЕТО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Судењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за предметот на СЈО „Траекторија“ денеска беше одложено за 18 декември. Одбраната побара да има тонско и визуелно снимање на судењето, за, како што кажа...

Првото судење за Груевски Пешевски и Јанакиески одложено

Првото судење за Груевски, Пешевски и Јанакиески одложено

Макфакс | пред 3 месеци

Поради барање на одбраната за тонско и визуелно снимање, одложено е судењето за случајот „Траекторија“, во кое обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот...

Првото судење за Груевски Пешевски и Јанакиески одложено

Првото судење за Груевски, Пешевски и Јанакиески одложено

Кајгана | пред 3 месеци

Одложено судењето кое требаше да се одржи денес. Поради барање на одбраната за тонско и визуелно снимање, одложено е судењето за случајот „Траекторија“, во кое обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски,...

Судењето за Траекторија одложено за 18 декември

Судењето за „Траекторија“ одложено за 18 декември

Канал 5 | пред 3 месеци

Обвинетите во овој предмет - поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за траснпорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на Агенцијата...

Ќе се снима судењето во Траекторија по барање на одбраната

Ќе се снима судењето во „Траекторија“ по барање на одбраната

Фокус | пред 3 месеци

Одложен е почетокот на судењето за предметот на СЈО под кодното име „Тракеторија“ каде обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за...

Одбраната во Траекторија бара да се снимаат рочиштата

Одбраната во „Траекторија“ бара да се снимаат рочиштата...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Судењето за „Траекторија“ одложено за 18 декември Судењето за предметот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 18 декември годинава. Обвинетите во овој предмет - поранешниот премиер...

Груевски Обвинети сме за нешто што го правел и СДСМ

Груевски: Обвинети сме за нешто што го правел и СДСМ

+Инфо | пред 3 месеци

По одложувањето на денешното рочиште на случајот на СЈО „Траекторија“, бидејќи обвинетите сакаа судењето да се снима, поранешниот премиер Никола Груевски изјави дека тие се обвинети за нешто што во минатото,...

Судењето за Траекторија одложено за 18 декември

Судењето за „Траекторија“ одложено за 18 декември

Телма | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, е одложено за 18 декември годинава. Обвинетите во овој предмет - поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир...

Судењето за Траекторија одложено за 18 декември

Судењето за „Траекторија“ одложено за 18 декември...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Судењето за „Траекторија“ одложено за 18 декември Судењето за предметот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 18 декември годинава. Обвинетите во овој предмет - поранешниот премиер...

 Траекторија одложена за 18 декември одбраната бара да се снимаат рочиштата

„Траекторија“ одложена за 18 декември, одбраната бара да се снимаат рочиштата

Вечер Прес | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на СЈО во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за траснпорт и врски Миле Јанакиески и...

Обвинетите во Траекторија дојдоа во Кривичен суд

Обвинетите во „Траекторија“ дојдоа во Кривичен суд

Канал 5 | пред 3 месеци

Тие се осомничени дека во втората половина на 2012 година и во текот на 2013 година презеле повеќе дејствија со кои во постапката за избор на компанија за изградба на автопатните делници Миладиновци –...

Груевски Јанакиевски и Пешевски сакаат да се снима судењето ГАЛЕРИЈА

Груевски, Јанакиевски и Пешевски сакаат да се снима судењето ГАЛЕРИЈА

+Инфо | пред 3 месеци

Почетокот на судењето за случајот „Траекторија“ е одложено бидејќи одбраната на обвинетите побараа судењето да се снима тимски и визуелно. Судот го одложи почетокот на главната расправа за 18 декември...

Груевски Пешевски Јанакиески дојдоа во суд  судењето за Траекторија одложено

Груевски, Пешевски, Јанакиески дојдоа во суд - судењето за „Траекторија“ одложено

24 вести | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, е одложено за 18 декември годинава. Обвинетите во овој предмет - поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир...

Судењето за Траекторија одложено за 18 декември

Судењето за „Траекторија” одложено за 18 декември

Слободен печат | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, е одложено за 18 декември годинава. Обвинетите во овој предмет – поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир...

Судењето за Траекторија одложено за 18 декември

Судењето за „Траекторија“ одложено за 18 декември

Прес 24 | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, е одложено за 18 декември годинава. Обвинетите во овој предмет - поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир...

Одложено судењето за случајот Траекторија

Одложено судењето за случајот „Траекторија“

МТВ 1 | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, е одложено за 18-ти декември годинава. Во овој предмет обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер...

Првото судење за Груевски Пешевски и Јанакиески одложено

Првото судење за Груевски, Пешевски и Јанакиески одложено

Вечер | пред 3 месеци

Поради барање на одбраната за тонско и визуелно снимање, одложено е судењето за случајот „Траекторија“, во кое обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот...

Обвинетите во Траекторија дојдоа во Кривичен суд

Обвинетите во „Траекторија“ дојдоа во Кривичен суд...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Обвинетите во „Траекторија“ дојдоа во Кривичен суд Поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за траснпорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот...

Груевски Јанакиески и Пешевски дојдоа во Кривичен суд

Груевски, Јанакиески и Пешевски дојдоа во Кривичен суд

+Инфо | пред 3 месеци

Поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за траснпорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на Агенцијата за државни патишта, Љупчо...

Почнува судењето за Траекторија  обвинети Груевски Пешевски Јанакиески

Почнува судењето за „Траекторија“ - обвинети Груевски, Пешевски, Јанакиески

24 вести | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд  денеска треба  да почне судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир...

 Траекторија одложена за 18 декември Груевски Јанакиевски и Пешевски бараaт да се снимаат рочиштата

„Траекторија“ одложена за 18 декември, Груевски, Јанакиевски и Пешевски бараaт да се снимаат рочиштата

MK News | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на СЈО во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за траснпорт и врски Миле Јанакиески и...

Обвинетите во Траекторија дојдоа во Кривичен суд

Обвинетите во „Траекторија“ дојдоа во Кривичен суд

Алсат-М | пред 3 месеци

Поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за траснпорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на Агенцијата за државни патишта, Љупчо...

Почнува судењето за Траекторија

Почнува судењето за „Траекторија“

Алсат-М | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир...

Груевски Пешевски и Јанакиевски денеска на обвинителна клупа за случајот Траекторија

Груевски, Пешевски и Јанакиевски денеска на обвинителна клупа за случајот „Траекторија“

Позитив | пред 3 месеци

Во кривичниот суд денеска треба да стартува судењето за случајот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), кој се однесува на изградбата на автопатите Миладиновци-Штип и Кичево Охрид. Обвинети...

Груевски Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Точка | пред 3 месеци

Во кривичниот суд почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески,...

Почнува судењето за Траекторија

Почнува судењето за „Траекторија“

Телма | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир...

Почнува судењето за Траекторија

Почнува судењето за „Траекторија“

Канал 5 | пред 3 месеци

Тие се осомничени дека во втората половина на 2012 година и во текот на 2013 година презеле повеќе дејствија со кои во постапката за избор на компанија за изградба на автопатните делници Миладиновци –...

Почнува судењето за Траекторија  обвинети Пешевски и Јанакиески

Почнува судењето за „Траекторија“ - обвинети Пешевски и Јанакиески

24 вести | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд  денеска треба  да почне судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир...

Судењето за провизиите од кинеските автопати одложено за 18 декември

Судењето за провизиите од кинеските автопати одложено за 18 декември

Нова ТВ | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, е одложено за 18 декември годинава. Кривичниот суд на 13 ноември го прифати обвинението на СЈО за овој случај и даде два дополнителни...

Првото судење за Груевски Пешевски и Јанакиески одложено

Првото судење за Груевски, Пешевски и Јанакиески одложено

Весник | пред 3 месеци

Поради барање на одбраната за тонско и визуелно снимање, одложено е судењето за случајот „Траекторија“, во кое обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот...

Груевски за Траекторија  Обвинети сме за нешто што претходно го правела а и сега го прави Владата на СДСМ

Груевски за „Траекторија“: Обвинети сме за нешто што претходно го правела, а и сега го прави Владата на СДСМ

Слободна Македонија | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за транспорт...

Се одложи рочиштето за Траекторија  Груевски бара снимање на судењето

Се одложи рочиштето за „Траекторија“, Груевски бара снимање на судењето

Пост | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на СЈО во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и...

Почнува судењето за Траекторија

Почнува судењето за „Траекторија“...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Почнува судењето за „Траекторија“ Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски,...

Денеска почнува судењето за Траекторија

Денеска почнува судењето за „Траекторија“

Прес 24 | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир...

Груевски Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

A1on | пред 3 месеци

Во кривичниот суд денеска почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле...

Почнува судењето за Траекторија

Почнува судењето за „Траекторија”

Слободен печат | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир...

Почнува Траекторија  Груевски Пешевски и Јанакиевски на обвинителна клупа

Почнува „Траекторија“: Груевски, Пешевски и Јанакиевски на обвинителна клупа

+Инфо | пред 3 месеци

Во кривичниот суд денеска треба да стартува судењето за случајот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), кој се однесува на изградбата на автопатите Миладиновци-Штип и Кичево Охрид. Обвинети...

Груевски Јанакиески и Пешевски денеска на обвинителна клупа за кинеските провизии

Груевски, Јанакиески и Пешевски денеска на обвинителна клупа за „кинеските провизии“

Фокус | пред 3 месеци

Судењето по предметот на Специјалното јавно обвинителство „Траекторија“ треба да почне денеска во Кривичниот суд. На обвинителна клупа треба да седнат поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер...

 ТРАЕКОТОРИЈА  Судењето одложено Груевски бара снимање на рочиштата

„ТРАЕКОТОРИЈА“: Судењето одложено, Груевски бара снимање на рочиштата

Рипост | пред 3 месеци

Одложено судењето за предметот „Траекторија” на СЈО во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за траснпорт и врски Миле Јанакиески...

Груевски Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Кајгана | пред 3 месеци

Пред судот ќе се појават поранешниот премиер Никола Груевски, како и Владимир Пешевски и Миле Јанакиески. Во кривичниот суд почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер...

Груевски Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Sky | пред 3 месеци

Во кривичниот суд почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески,...

Груевски Пешевски и Јанакиески во судница за провизиите за кинеските патишта

Груевски, Пешевски и Јанакиески во судница за провизиите за кинеските патишта

Нетпрес | пред 3 месеци

Во кривичниот суд почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески,...

Груевски и Јанакиески пак заедно во иста судница но за ново обвинение на СЈО

Груевски и Јанакиески пак заедно во иста судница, но за ново обвинение на СЈО

МКД | пред 3 месеци

Поранешниот премиер, Никола Груевски и екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески денес повторно ќе влезат заедно во судница, но овој пат за ново обвинение. За денес во Основниот суд Скопје 1...

Груевски Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Макфакс | пред 3 месеци

Во кривичниот суд почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески,...

Груевски Пешевски и Јанакиески на суд за провизиите за автопатите

Груевски, Пешевски и Јанакиески на суд за провизиите за автопатите

Нова ТВ | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир...

Судењето за Траекторија одложено за 18 декември

Судењето за „Траекторија“ одложено за 18 декември

ТВ 21 | пред 3 месеци

Судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, е одложено за 18 декември годинава. Обвинетите во овој предмет – поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир...

Почнува судењето за Траекторија

Почнува судењето за „Траекторија“

Локално | пред 3 месеци

– Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир...

Груевски Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Вечер | пред 3 месеци

Во кривичниот суд почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески,...

Обвинетите во Траекторија дојдоа во Кривичен суд

Обвинетите во „Траекторија“ дојдоа во Кривичен суд

ТВ 21 | пред 3 месеци

Поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за траснпорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на Агенцијата за државни патишта, Љупчо...

Обвинетите во Траекторија дојдоа во Кривичен суд

Обвинетите во „Траекторија“ дојдоа во Кривичен суд

Пост | пред 3 месеци

Поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за траснпорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на Агенцијата за државни патишта, Љупчо...

 ТРАЕКТОРИЈА  Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски во Кривичен

„ТРАЕКТОРИЈА“: Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски во Кривичен

Рипост | пред 3 месеци

(Фото: МИА) Поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за траснпорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на Агенцијата за државни патишта,...

Груевски Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Весник | пред 3 месеци

Во кривичниот суд почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески,...

Почнува судењето за Траекторија

Почнува судењето за „Траекторија“

ТВ 21 | пред 3 месеци

Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир...

Почнува судењето за Траекторија

Почнува судењето за „Траекторија“

Кумановски муабети | пред 3 месеци

loading... Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер...

Почна судењето за Драган Павловиќ  Латас за затајување данок

Почна судењето за Драган Павловиќ – Латас за затајување данок

24 вести | пред 4 месеци

Две од трите фирми на новинарот и бизнисмен, Драган Павловиќ- Латас, обвинет за даночно затајување во случајот „Тотал“ на СЈО биле регистрирани на неговата домашна адреса во Зелениково. Третата пак, судските...

Утре Груевски Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Утре Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

A1on | пред 4 месеци

Во кривичниот суд утре почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески,...

Се одложи рочиштето на Латас фирмите немале адвокати

Се одложи рочиштето на Латас, фирмите немале адвокати

ТВ 21 | пред 4 месеци

Првото рочиштето на Драган Павловиќ Латас за случајот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 7 декември поради тоа што фирмите немале правен застапник. Покрај Латас, обвинението ги опфаќа...

Рочиштето за Тотал одложено за 7 декември

Рочиштето за „Тотал“ одложено за 7 декември

Флеш | пред 4 месеци

Судењето за предметот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство во кое за даночно затајување е обвинет новинарот Драган Павловиќ-Латасе одложено за 7 декември. Рочиштето е одложено бидејќи судијката...

Утре Груевски Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Утре Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Точка | пред 4 месеци

Во кривичниот суд утре почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески...

Утре Груевски Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Утре Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Актуелно24 | пред 4 месеци

Во кривичниот суд утре почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески,...

Започна судењето за случајот Тотал

Започна судењето за случајот „Тотал“

Курир | пред 4 месеци

Денеска започна судењето за случајот „Тотал“ во кој се обвинува новинарот Драган Павловиќ – Латас заедно со три фирми: Тотал Маркетинг Доел, Тотал Медиа Центар и Медиамакс, во кои тој се јавува како сопственик...

На Латас му се заканува казна од 4 години затвор тој побара изземање на бомбите

На Латас му се заканува казна од 4 години затвор, тој побара изземање на бомбите

Актуелно24 | пред 4 месеци

На новинарот и бизнисмен Драган Павловиќ – Латас, кој е обвинет во случајот „Тотал“, му се заканува казна затвор од минимум четири години. На денешното рочиште не беа присутни претставници на правните...

Утре Груевски Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Утре Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Макфакс | пред 4 месеци

Во кривичниот суд утре почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески...

Утре Груевски Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Утре Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Вечер | пред 4 месеци

Во кривичниот суд утре почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески...

Латас: Очекувам брутално судење – барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Денешен | пред 4 месеци

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден...

Латас Очекувам брутално судење  барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Латас: Очекувам брутално судење – барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Лидер | пред 4 месеци

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден...

Латас oчекувам брутално судење  нема доверба во судијката

Латас oчекувам брутално судење – нема доверба во судијката

Позитив | пред 4 месеци

Очекувам брутално судење, верувам во судот, но не сум сигурен дека верувам во судијката, изјави Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот „Тотал“ на СЈО, чие прво рочиште од главната расправа денеска...

Судењето за случајот Тотал продолжува на 7 ми декември

Судењето за случајот „Тотал“ продолжува на 7-ми декември

МТВ 1 | пред 4 месеци

Драган Павловиќ- Латас не определил претставници кои ќе ги застапуваат двете негови фирми во процесот во кој е обвинет. Ова е една од причините за одложување на главната расправа за случајот „Тотал“. Судот...

Утре Груевски Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Утре Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Весник | пред 4 месеци

Во кривичниот суд утре почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески...

Утре Груевски Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Утре Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Sky | пред 4 месеци

Во кривичниот суд утре почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески,...

Првото рочиште за предметот на СЈО Тотал одложено за 7 декември

Првото рочиште за предметот на СЈО „Тотал“ одложено за 7 декември

Канал 5 | пред 4 месеци

Тој се повика на мерката изречена од судот да не презема никакви активности како управител на фирмите, како причина зошто до сега не назначил адвокати. Одбраната на Павловиќ исто така побара „бомбите“...

Латас Очекувам брутално судење  барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Латас: Очекувам брутално судење – барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

MK News | пред 4 месеци

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден...

Рочиштето за предметот Тотал одложено за 7 декември

Рочиштето за предметот „Тотал“ одложено за 7 декември

Р.С. Европа | пред 4 месеци

Судењето за предметот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство во за даночно затајување е обвинет новинарот Драган Павловиќ-Латасе одложено за 7 декември. Рочиштето е одложено бидејќи судијката констатира...

Латас Очекувам брутално судење

Латас: Очекувам брутално судење

Актуелно24 | пред 4 месеци

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно иземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено, а за мене одбиено. Судот е...

Латас Очекувам брутално судење му верувам на судот но не и на судијката

Латас: Очекувам брутално судење, му верувам на судот, но не и на судијката

Бриф | пред 4 месеци

Очекувам брутално судење, верувам во судот, но не сум сигурен дека верувам во судијката, изјави Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот „Тотал“ на СЈО, чие прво рочиште од главната расправа денеска...

Строг настап на судијката во Тотал  Латас во судница тивок надвор ја нарече брутална

Строг настап на судијката во „Тотал“, Латас во судница тивок, надвор ја нарече брутална

Локално | пред 4 месеци

Детална, исцрпна, строга и децидна. Ваков беше настапот на судијката Софче Гаврилова-Ефремова на стартот на судскиот процес „Тотал“. Обвинетиот Драган Павловиќ-Латас во судница беше тивок, бидејќи судијката...

Судењето на Латас одложено за четврток

Судењето на Латас одложено за четврток

Независен | пред 4 месеци

Судењето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас, е одложено за 7 декември годинава. Павловиќ дојде во судот и присуствуваше на денешното рочиште...

Латас Очекувам брутално судење  барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Латас: Очекувам брутално судење – барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Курир | пред 4 месеци

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден...

Латас Очекувам брутално судење

Латас: Очекувам брутално судење

Фактор | пред 4 месеци

Очекувам брутално судење, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас, откако денеска беше одложенo рочиштето во случајот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство, каде тој  се гони за даночно затајување....

Строг настап на судијката во Тотал  Латас во судница тивок надвор ја нарече брутална

Строг настап на судијката во „Тотал“, Латас во судница тивок, надвор ја нарече брутална

МКД | пред 4 месеци

Детална, исцрпна, строга и децидна. Ваков беше настапот на судијката Софче Гаврилова-Ефремова на стартот на судскиот процес „Тотал“. Обвинетиот Драган Павловиќ-Латас  во судница беше тивок, бидејќи судијката...

Судењето за Тотал одложено за 7 ми декември

Судењето за „Тотал“ одложено за 7-ми декември

МТВ 1 | пред 4 месеци

Судењето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас, е одложено за 7-ми декември годинава. Павловиќ- Латас дојде во судот и присуствуваше на денешното...

Судењето за Латас одложено за 7 декември

Судењето за Латас одложено за 7 декември

Нетпрес | пред 4 месеци

Судењето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас, е одложено за 7 декември годинава. Судијката констатира дека не се испочитувани законските...

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА ЛАТАС ОТИ НЕГОВИТЕ ФИРМИ НЕМАЛЕ АДВОКАТИ

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА ЛАТАС ОТИ НЕГОВИТЕ ФИРМИ НЕМАЛЕ АДВОКАТИ

Сакам Да Кажам | пред 4 месеци

Првото рочиште за предметот на СЈО „Тотал“, во кој што обвинет за даночно затајување е Драган Павловиќ Латас се одложи за в четврток. Судијката Софија Ефремова Гаврилова го одложи точиштето бидејќи одбраната...

Латас бара од судот ист однос како за Заев

Латас бара од судот ист однос како за Заев

Кумановски муабети | пред 4 месеци

loading... Драган Павловиќ Латас, првоосомничен во случајот „Тотал“ на СЈО за даночно затајување, по денеска одложеното прво рочиште од главниот претрес рече дека бара судот да се однесува во неговиот...

Латас Очекувам брутално судење

Латас: Очекувам брутално судење

Фокус | пред 4 месеци

Го бараме она што го побара Зоран Заев и му беше овозможено во неговиот случај. Бараме за снимките да се жалиме и да одлучува Апелација. Јас верувам во судот, но не знам дали верувам во судијката во овој...

Латас Очекувам брутално судење  барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Латас: Очекувам брутално судење - барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Прес 24 | пред 4 месеци

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден...

Латас Очекувам брутално судење  Му се заканува казна од 4 години затвор тој побара изземање на бомбите

Латас: Очекувам брутално судење. - Му се заканува казна од 4 години затвор, тој побара изземање на бомбите

Точка | пред 4 месеци

На новинарот и бизнисмен Драган Павловиќ – Латас, кој е обвинет во случајот „Тотал“, му се заканува казна затвор од минимум четири години. На денешното рочиште не беа присутни претставници на правните...

Латас Тоа што важи за Зоран Заев треба да важи и за мене

Латас: Тоа што важи за Зоран Заев треба да важи и за мене

Радар | пред 4 месеци

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно иземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден...

Латас Очекувам брутално судење  барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Латас: Очекувам брутално судење - барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Сител | пред 4 месеци

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден...

Се огласи Латас  еве што порача

Се огласи Латас – еве што порача

Sky | пред 4 месеци

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно иземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено, а за мене одбиено. Судот е...

На Латас му се заканува казна од 4 години затвор тој побара изземање на бомбите

На Латас му се заканува казна од 4 години затвор, тој побара изземање на бомбите

Sky | пред 4 месеци

На новинарот и бизнисмен Драган Павловиќ – Латас, кој е обвинет во случајот „Тотал“ му се заканува казна затвор од минимум четири години. На денешното рочиштето не беа присутни претставници на правните...

ЛАТАС ОЧЕКУВА БРУТАЛНО СУДЕЊЕ Барам ист третман како Заев за снимките

ЛАТАС ОЧЕКУВА БРУТАЛНО СУДЕЊЕ: Барам ист третман како Заев за снимките

Рипост | пред 4 месеци

Драган Павловиќ Латас, обвинет во случајот „Тотал“ очекува брутално судење, вели, верува во судот, но не и во назначената судијка. Одбраната на Латас бара „бомбите“ да не важат како доказ и за тоа да одлучува...

 Тотал се одложи Латас верува во судот но не и во судијката

„Тотал“ се одложи, Латас верува во судот, но не и во судијката

Пост | пред 4 месеци

Главната расправа во случајот „Тотал“ во кој обвинет е Драган Павловиќ Латас е одложена за во четврток, бидејќи за две од обвинетите фирми чиј сопственик и управител е Павловиќ не е назначен претставник...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност