Седумгодишно дете од Русија доби покана да служи војска

Седумгодишно дете од Русија доби покана да служи војска

+Инфо | пред 3 месеци

Семејството од рускиот град Усуриск претрпело шок кога на нивна адреса дошла покана нивниот седумгодишен син да се пријави во војска. Семејството на Саша Гумењук ја објавило поканата за првооделенецот...

Русија  Првоодделенец повикан да служи воен рок

Русија: Првоодделенец повикан да служи воен рок

Независен | пред 3 месеци

Семејството од рускиот град Усуриск претрпело шок кога на нивна адреса дошла покана нивниот седумгодишен син да се јави за регрутација. Семејството на Саша Гумењук ја објавило поканата за првоодделенецот...

Седумгодишно дете од Русија доби покана да служи војска

Седумгодишно дете од Русија доби покана да служи војска

Сител | пред 3 месеци

Семејството од рускиот град Усуриск претрпело шок кога на нивна адреса дошла покана нивниот седумгодишен син да се пријави во војска. Семејството на Саша Гумењук ја објавило поканата за првооделенецот...

Седумгодишно дете од Русија доби покана да служи војска

Седумгодишно дете од Русија доби покана да служи војска

Скопје24 | пред 3 месеци

Семејството од рускиот град Усуриск претрпело шок кога на нивна адреса дошла покана нивниот седумгодишен син да се пријави во војска. Семејството на Саша Гумењук ја објавило поканата за првооделенецот...

Седумгодишно дете од Русија доби покана да служи војска

Седумгодишно дете од Русија доби покана да служи војска

Скопје24 | пред 3 месеци

Семејството од рускиот град Усуриск претрпело шок кога на нивна адреса дошла покана нивниот седумгодишен син да се пријави во војска. Семејството на Саша Гумењук ја објавило поканата за првооделенецот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност