Акција за расчистување на отпадот во општина Карпош

Акција за расчистување на отпадот во општина Карпош

SkopjeID | пред 3 месеци

олемата акција за чистење на Скопје денеска и в сабота ќе се реализира во општина Карпош. На пет локации ќе се расчистува шутот, депониите и ќе се собираат сувите лисја. Ќе се чисти зад ресторанот „Македонска...

Акција за расчистување на отпадот во општина Карпош

Акција за расчистување на отпадот во општина Карпош

+Инфо | пред 3 месеци

Големата акција за чистење на Скопје денеска и в сабота ќе се реализира во општина Карпош. На пет локации ќе се расчистува шутот, депониите и ќе се собираат сувите лисја. Ќе се чисти зад ресторанот „Македонска...

Акција за расчистување на отпадот во општина Карпош

Акција за расчистување на отпадот во општина Карпош

A1on | пред 3 месеци

Големата акција за чистење на Скопје денеска и в сабота ќе се реализира во општина Карпош. На пет локации ќе се расчистува шутот, депониите и ќе се собираат сувите лисја. Ќе се чисти зад ресторанот „Македонска...

Големо чистење во Карпош

Големо чистење во Карпош

A1on | пред 3 месеци

Утре и во сабота, во Општина Карпош ќе се спроведе големата акција на чистење на Општината, која ја иницираше и е во соработка со Градот Скопје, и сите јавни претпријатија кои се под негова ингеренција....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност