Мит или вистина за вакцините

Мит или вистина за вакцините

Фактор | пред 3 месеци

„Не постојат медицински докази за поврзаноста на вакцините, а посебно многу често обвинуваната МРП вакцина нити која било друга со аутизмот и аутистичните нарушувања, немаат никаква поврзаност. Контроверзиите...

Маја Симончева  НЕВАКЦИНИРАНИТЕ СЕ ОПАСНОСТ ЗА НЕМОЌНИТЕ

Маја Симончева: НЕВАКЦИНИРАНИТЕ СЕ ОПАСНОСТ ЗА НЕМОЌНИТЕ

Фактор | пред 3 месеци

Често сме сведоци на различни мислења за вакцинацијата. Некои се за, други се против. Ова е многу актуелна тема, па токму и затоа решивме да ја третираме. Денес за вакцините, разговараме со д-р Маја Симончева,...

НЕВАКЦИНИРАНИТЕ СЕ ОПАСНОСТ ЗА НЕМОЌНИТЕ

НЕВАКЦИНИРАНИТЕ СЕ ОПАСНОСТ ЗА НЕМОЌНИТЕ

Женски магазин | пред 3 месеци

Често сме сведоци на различни мислења за вакцинацијата. Некои се за, други се против. Ова е многу актуелна тема, па токму и затоа решивме да ја третираме. Денес за вакцините, разговараме со д-р Маја Симончева,...

Мит или вистина за вакцините

Мит или вистина за вакцините

Женски магазин | пред 3 месеци

„Јас не вакцинирам, еве моето дете е супер“-вака се фалат родители на социјалните мрежи. Ова не е редок случај. Често се покажува со прст на медицината, на фармацијата, дека сите тие само трујат. Така...

Активна имунузација  Докторите апелираат  родителите одбиваат

Активна имунузација: Докторите апелираат, родителите одбиваат

Кукурику | пред 4 месеци

Право на секое дете во Македонија е да биде вакцинирано, должност на секој родител е редовно да го носи своето дете на вакцинација, а обврска на здравствените лица е редовно да ја извршуваат вакцинацијата...

Аутизам   состојба која бара соочување  а не предрасуди

Аутизам - состојба која бара соочување, а не предрасуди

+Инфо | пред 4 месеци

Aутизмот е доживотна состојба и комплетен третман сè уште не постои, но постојат методи за подобрување во клиничката слика и квалитетот на живеење. Родителите кои имаат дете со аутизам треба да ја прифатат...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност